Australian Open kursy bukmacherskie. Kto faworytem Australian Open?

Kto jest faworytem Australian Open 2024? Kursy bukmacherskie na tenisowy turniej znajdziemy w ofercie legalnych bukmacherów. W tym tekście prezentujemy ofertę i wskazujemy, kto zdaniem operatorów ma największe szanse na zwycięstwo.

Australian Open kursy bukmacherskie

Jak kształtują się wystawione na Australian Open kursy bukmacherskie? Kto zdaniem analityków ma największą szansę na wygraną? Poniżej prezentujemy przewidywania dla drabinek singlistek i singlistów.

Australian Open kursy w drabince WTA

Przed Australian Open typy bukmacherskie największe szanse na wygraną wśród kobiet dają Idze Świątek. Na jej zwycięstwo kurs to 3.75. Największą rywalką Polki powinna być Aryna Sabalenka. Jej wygraną obstawimy po przeliczniku 6.00, natomiast zwycięstwo w turnieju Jeleny Rybakiny można typować po kursie 8.00.

Australian Open faworytki WTAAustralian Open kursy bukmacherskie
Iga Świątekkurs 3.75 – sprawdź w Superbet
Aryna Sabalenkakurs 5.75 – sprawdź w Fortunie
Jelena Rybakinakurs 8.50 – sprawdź w STS

Kursy AO 2024 dostępne na: 5.01.2024r.

Kursy bukmacherskie na Australian Open mogą jeszcze ulec zmianie, ale nie da się ukryć, że Iga Świątek to główna kandydatka do sukcesu u wszystkich, legalnych operatorów w Polsce. Warto jednak pamiętać, że w turniejach wielkoszlemowych – przede wszystkim w przypadku kobiecego singla – zdarzają się czasem spore niespodzianki.

Australian Open kursy w drabince ATP

W przypadku męskiej drabinki Australian Open kursy bukmacherskie nie pozostawiają złudzeń. Głównym kandydatem do wygranej będzie Novak Djoković, który na twardych kortach w Melbourne wygrywał aż dziesięciokrotnie. Kurs na jego triumf w 2024 roku wynosi 2.05. Zwycięstwo Carlosa Alcaraza wytypujemy po kursie 4.20, a Jannika Sinnera po kursie 6.50. 

Australian Open faworyci ATPAustralian Open kursy bukmacherskie
Novak Djokovićkurs 2.05 – sprawdź w STS
Carlos Alcarazkurs 4.20 – sprawdź w Superbet
Jannik Sinnerkurs 6.50 – sprawdź w Fortunie

Kursy AO 2024 dostępne na: 5.01.2024r.

Na pytanie kto jest faworytem Australian Open nie mogło być innej odpowiedzi, aniżeli wskazanie Novaka Djokovicia. Serb wygrywał już dziesięć razy w tym turnieju, a w ostatnich pięciu latach triumfował aż czterokrotnie. Nie wygrał tylko wtedy, gdy w Australii nie wystartował. Stąd kursy na Australian Open 2024 doskonale oddają jego dominację w tej imprezie na przestrzeni ostatnich lat.

Australian Open kto faworytem bukmacherów?

Wystawione na Australian Open kursy bukmacherskie nie są specjalnym zaskoczeniem. Zarówno w drabince WTA jak i ATP faworytami są aktualni liderzy tenisowych rankingów. W przypadku kobiet główną kandydatką do wygranej jest zatem Iga Świątek, która do tej pory w AO najdalej zaszła do półfinału w 2022 roku. 

Australian Open kto faworytem WTA?

Poprzednia edycja dla Świątek była mniej udana. Choć i wówczas wystawione na Australian Open kursy wskazywały ją jako jedną z głównych kandydatek do końcowego sukcesu, to Polka odpadła na etapie 4. rundy. Tym razem jednak będzie chciała poprawić swój wynik. Najgroźniejszą jej rywalką powinna być Aryna Sabalenka, która ma za sobą bardzo udany rok. Dodatkowo Sabelanka bronić będzie tytułu z poprzedniego sezonu. Drugą finalistką AO 2023 była z kolei Jelena Rybakina, której notowania i tym razem stoją wysoko według bukmacherskich analityków.

Wśród mężczyzn niekwestionowanym królem Australian Open jest Novak Djoković. Lider rankingu ATP ma aż 92% wygranych meczów w tym turnieju, a na 18 dotychczasowych startów aż dziesięć razy triumfował w Australian Open. Faworyt nie otrzyma jednak wygranej za darmo, a za jego plecami czyha nowe pokolenie zawodników, którzy mają chrapkę na przełamanie hegemoni wielokrotnego mistrza.

Australian Open kursy bukmacherskie ATP

Najpoważniejszymi rywalami “Nole”, na co wskazują dostępne u bukmacherów kursy na Australian Open, powinni być Carlos Alcaraz oraz Jannik Sinner. Również Daniił Miedwiediew traktowany jest jako potencjalny kandydat do wygranej w Melbourne.

Australian Open kursy bukmacherskie w ofercie

Gdzie znajdziemy kursy na Australian Open? Zważywszy na to, że turniej ten jest jednym z najważniejszych w tenisowym kalendarzu, oferta zakładów dostępna jest u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. 

Gracze przy okazji Australian Open 2024 kursy bukmacherskie znajdą przede wszystkim na poszczególne mecze turnieju. Na pojedyncze spotkanie operatorzy wystawiają nawet kilkadziesiąt różnych rynków zakładów, wśród których znajdziemy m.in. typy na:

 • Zwycięzcę/zwyciężczynię meczu
 • Dokładny wynik meczu
 • Zakłady setowe
 • Zakłady gemowe
 • Zakłady z handicapem
 • Liczba asów
 • Liczba podwójnych błędów
 • Procent 1. serwisu
 • Procent punktów po 1. serwisie

Ponadto gracze mogą znaleźć zakłady długoterminowe dotyczące Australian Open 2024. Kursy bukmacherskie dotyczą różnych zdarzeń, takich jak choćby:

 • Zwycięstwo w turnieju WTA/ATP
 • Awans do konkretnej rundy (np. finał, półfinał)
 • Jaki wynik osiągnie Iga Świątek?
 • Jaki wynik osiągnie Hubert Hurkacz?

Część operatorów udostępniła też zakłady specjalne na Australian Open. Kursy dotyczyć mogą różnych zdarzeń, np. narodowości zwycięzcy turnieju lub ogólnej postawy zawodników i zawodniczek z Polski.

Australian Open kursy na zakłady specjalne Fortuny

Dodatkowo bardzo rozbudowaną ofertę meczową bukmacherzy powinni przygotować na typowanie meczów Australian Open na żywo. Tenis jest bardzo wdzięcznym sportem do gry “live”, dlatego tego rodzaju zakłady cieszą się sporym powodzeniem u graczy.

Australian Open 2024 – harmonogram turnieju

Wiemy już, kto jest faworytem Australian Open, czas zatem poznać szczegółowy kalendarz tej imprezy. Rywalizacja w turnieju głównym rozpocznie się 14 stycznia. Wcześniej, bo już od 8 stycznia, będziemy mogli śledzić kwalifikacje do tej imprezy.

Największa oferta kursów na Australian Open 2024 powinna pojawić się przed startem 1. rundy zmagań na kortach w Melbourne. Kolejne etapy turnieju zaplanowano w następujący sposób:

 • 1. runda: 14-16 stycznia
 • 2 runda: 17-18 stycznia
 • 3. runda: 19-20 stycznia
 • 4. runda: 21-22 stycznia
 • Ćwierćfinały: 23-24 stycznia
 • Półfinały kobiet: 25 stycznia
 • Półfinały mężczyzn: 26 stycznia
 • Finał kobiet: 27 stycznia
 • Finał mężczyzn: 28 stycznia

Kalendarz poszczególnych meczów będzie aktualizowany na bieżąco, w zależności od wydarzeń na kortach. Warto pamiętać, że poza rywalizacją w turnieju singlistek i singlistów równolegle toczyć się będzie rywalizacja w grze podwójnej kobiet i mężczyzn, a także w grze mieszanej.

Australian Open – informacje o turnieju

Na tenisowy Australian Open kursy bukmacherskie znajdziemy w ofercie legalnych bukmacherów. Faworytami Australian Open są: Iga Świątek w przypadku turnieju singlistek, a także Novak Djoković w singlu mężczyzn. Bukmacherzy pozwalają typować zarówno rozstrzygnięcia turniejowe w ramach zakładów długoterminowych, jak i poszczególne mecze. Na pojedynki w ramach Australian Open kursy dostępne będą też w ofercie zakładów na żywo.

Tytułów w Melbourne bronić będą Djoković, a także Aryna Sabalenka. Tegoroczna pula nagród całej imprezy wynosi około 58 milionów dolarów. 

Australian Open 2024 będzie już 112. edycją tego turnieju, w tym 56. w erze open. Transmisje z meczów Australian Open w Polsce będzie można oglądać na antenach Eurosportu. Wybrane mecze pokaże także platforma Player.

FAQ

Kto faworytem Australian Open 2024?

Faworytami bukmacherów do wygranej w Australian Open 2024 są Iga Świątek oraz Novak Djoković.

Gdzie znaleźć kursy na Australian Open 2024?

Ofertę zakładów na wielkoszlemowy Australian Open 2024 przygotowali wszyscy legalni bukmacherzy. Wśród nich m.in. Superbet, Fortuna czy STS.