Bonusy bukmacherskie. Lista bonusów i promocji bukmacherskich 2024

Bonusy bukmacherskie są kluczowym czynnikiem przy wyborze bukmachera. Które promocje bukmacherskie na start się opłacają i który operator oferuje najlepsze bonusy powitalne? Sprawdzamy w to w naszej analizie wszystkich bonusów i promocji na polskim rynku.

Bonusy bukmacherskie – aktualna lista promocji powitalnych

Dla osób, które szukają bonusów bukmacherskich, przygotowaliśmy specjalne zestawienie promocji na start u legalnych operatorów. Lista bonusów powitalnych została stworzona na podstawie analizy ekspertów Bet.pl, jak i opinii samych użytkowników.

Najlepsze bonusy bukmacherskie oferują: STS, Superbet, Fortuna i Betclic. To firmy, które wyróżniają się wysokimi promocjami powitalnymi, prostymi warunkami otrzymania i wykorzystania bonusu oraz częstymi akcjami promocyjnymi dla stałych graczy.

Na liście znajdują się wszystkie rodzaje bonusów na start wraz z maksymalną wartością promocji. W ten sposób powstało zestawienie najlepszych bonusów bukmacherskich. Każda z promocji obowiązuje na zakłady bukmacherskie dotyczące Euro 2024.

Najlepsze bonusy bukmacherskie 2024

5,0 rating
Oferta powitalna 810 PLN złożona z trzech bonusów!

150 PLN zakład bez ryzyka, 600 PLN bonusy od depozytu i 60 PLN za wykonanie zadań
4,8 rating
Bonus powitalny 3755 PLN - najwyższa oferta z kodem!

freebety 55 PLN + cashback 3500 PLN + bonus od depozytu 200 PLN
4,3 rating
Bez ryzyka do 300 PLN + 35 PLN freebety

3x zakład bez ryzyka bez obrotu + freebety na start
4,0 rating
50 PLN dla nowych graczy

Freebet za przegrany zakład 50 PLN + Gra bez podatku bez limitu

Bonusy bukmacherskie – czym są?

Bonusy bukmacherskie to promocje oferowane przez bukmacherów, z których gracz może skorzystać obstawiając zakłady. Dzięki temu typerzy mogą zyskać darmowe lub dodatkowe środki na grę, grać o wyższe wygrane albo zabezpieczyć stawkę swojego kuponu w razie błędnego typowania.

Bonusy u bukmacherów dzielimy na: bonusy powitalne przyznawane po rejestracji konta, a także promocje w stałej ofercie bukmachera. Te drugie nie są związane bezpośrednio z procesem rejestracyjnym. W dalszej części tekstu opisujemy szczegółowo różne formy bonusów bukmacherskich.

Najlepszy bonus powitalny 2024

Według czytelników i na podstawie analizy ekspertów Bet.pl bukmacherem z najlepszym bonusem powitalnym jest STS.

Promocja na start STS z kodem BET150 to pakiet o wartości 810 PLN. Na zestaw składają się trzy bonusy bukmacherskie:

 • bonusy za trzy depozyty do 600 PLN
 • zakład bez ryzyka do 150 PLN ze zwrotem bez obrotu
 • bonus za wykonanie zadań 60 PLN

Zdaniem wielu ekspertów najlepsze bonusy bukmacherskie dla nowych graczy oferuje właśnie STS. Kliknięcie w poniższy przycisk przekieruje do rejestracji z kodem promocyjnym STS o treści BET150 pozwalającym na odebranie najwyższego pakietu na start.

Bonusy bukmacherskie – rodzaje bonusów

Bonusy bukmacherskie to jedna ze skuteczniejszych form przyciągania nowych klientów. Firmy prześcigają się między sobą na tym polu i starają się jak najbardziej wyróżnić na tle konkurencji.

Promocje bukmacherskie dla nowych graczy najczęściej dotyczą pierwszego depozytu lub pierwszego postawionego kuponu. Bonusy powitalne dostępne są dla tych osób, które nie miały do tej pory konta u danego bukmachera i dokonały rejestracji przy pomocy specjalnego kodu promocyjnego. Użycie kodu jest bardzo istotne, bo w wielu przypadkach aktywuje promocje bukmacherskie niedostępne w regularnej ofercie.

Bukmacherzy oferują cztery główne rodzaje bonusów na start:

 • Freebety
 • Zakłady bez ryzyka
 • Bonusy od depozytu
 • Boosty kursowe

Każdy z nich daje inne możliwości i ma inne zalety. Jedne z nich wymagają dokonania depozytu, inne z kolei nie. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i szczegółowo przeanalizować poszczególne promocje bukmacherskie na start.

Freebet (darmowy zakład) – ulubiony bonus powitalny

Głównym bonusem bukmacherskim bez depozytu jest freebet i dla wielu to lider w kategorii „najlepsze bonusy bukmacherskie”.

Freebet w dosłownym tłumaczeniu oznacza „darmowy zakład”. Oznacza to, że gracz nie musi angażować własnych środków, aby rozpocząć grę. Tego rodzaju bonusy powitalne na start są szczególnie popularne wśród całkowitych nowicjuszy, którzy bez żadnego ryzyka mogą postawić pierwszy kupon. 

W takim przypadku po rejestracji typują oni za otrzymany od bukmachera bonus powitalny, a nie za swoje pieniądze. Oczywiście otrzymanych w ten sposób środków nie można wypłacić na własne konto, tylko trzeba je przeznaczyć na grę.

Bonusy bukmacherskie takie jak freebet można otrzymać bez konieczności dokonywania pierwszego depozytu (tzw. bonus bez depozytu), jednak nie jest to regułą. Niektóre firmy oferują możliwość postawienia darmowego zakładu, ale po wcześniejszym zasileniu konta odpowiednią kwotą. Dlatego przed skorzystaniem z danej promocji koniecznie trzeba zapoznać się z jej warunkami i regulaminem.

Freebet przyznawany jest zarówno na zakłady sportowe, jak i na sporty wirtualne, esport czy gry karciane. Po założeniu konta przy użyciu specjalnego kodu promocyjnego i wyrażeniu chęci skorzystania z bonusu, na saldzie gracza zostanie dopisana odpowiednia kwota, za którą można postawić kupon. W niektórych przypadkach przed wypłatą środków należy dokonać odpowiedniego obrotu, według wytycznych bukmachera.

Takie bonusy bukmacherskie nie opiewają z reguły na duże kwoty. Gracze zazwyczaj mogą liczyć na freebet w wysokości od 5 do 50 PLN, chociaż czasami mogą zdarzyć się i wyższe kwoty w ramach promocji bukmacherskich.

Zakład bez ryzyka (cashback) – bonus bez ryzyka

Kolejny popularny bonus powitalny u bukmachera stanowi zakład bez ryzyka, czyli cashback.

Cashback, czyli angielskie określenie zakładu bez ryzyka, to swego rodzaju polisa ubezpieczeniowa, pozwalająca na odzyskanie środków zainwestowanych w pierwszy zakład. Typując zakłady bukmacherskie bonusy powitalne tego typu zapewniają więc obstawianie bez strachu o utratę własnych pieniędzy.

Na jakiej zasadzie działa bonus powitalny jakim jest zakład bez ryzyka?

W pierwszej kolejności niezbędne jest dokonanie depozytu oraz postawienie pierwszego zakładu. Jeśli okaże się on nietrafiony, wówczas bukmacher zwróci nam całość albo część postawionej stawki (pomniejszonej zazwyczaj o 12% obowiązkowy podatek od gier, co jednak nie musi być regułą). W ten sposób można otrzymać z powrotem nawet do 1330 PLN. Istotne jest jednak to, że taki kupon musi spełniać określone wymagania, a otrzymanymi w ten sposób środkami należy obrócić przed ewentualną wypłatą.

Bonusy na start typu cashback mogą dotyczyć pierwszego postawionego kuponu lub pierwszego przegranego zakładu. W tym drugim przypadku promocja jest więc aktywna do momentu rozliczenia jakiegoś kuponu jako przegranego. Można zatem trafić 5 kuponów i otrzymać cashback po 6 kuponie, który nie okazał się wygrany.

Niektórzy z bukmacherów zabezpieczają kilka pierwszych kuponów. Przykładem jednego z nich jest Fortuna z trzema cashbackami do 300 PLN (bonus na start 3 x 100 PLN).

Bonusy bukmacherskie - bonus bez ryzyka w Fortunie

Podobnie jak w przypadku freebeta, tutaj też obowiązkowo należy zapoznać się z warunkami oraz regulaminem promocji. Dzięki temu żadne bonusy bukmacherskie nie będą miały przed nami tajemnic. 

Bonus od depozytu – promocja z bonusem za wpłatę

Bonus bukmacherski na start od depozytu to nic innego, jak dodatkowe środki na grę dopisywane na naszym koncie przez bukmachera. Aby tak się stało konieczna jest rejestracja przy użyciu kodu promocyjnego oraz dokonanie wpłaty. Tego rodzaju promocje bukmacherskie mogą obejmować zarówno pierwszy, jak i kolejne depozyty.

Takie bonusy bukmacherskie pozwalają zwiększyć saldo gracza nawet o 200%, choć zazwyczaj powodują jego podwojenie. Jeśli wpłacimy więc np. 1000 PLN, to na koncie pojawi się 2000 PLN. W sytuacji, gdy bonus od depozytu wynosi 50%, wówczas po wpłacie 1000 PLN, na saldzie będzie widnieć 1500 PLN.

W promocjach bukmacherskich na start można z reguły otrzymać najwięcej dodatkowych środków, spośród wszystkich promocji. Jakie to są dokładnie sumy? Niektórzy bukmacherzy oferują nawet 2000 PLN!

Otrzymanymi w ten sposób środkami trzeba jednak obrócić przed zleceniem wypłaty. Każdy bukmacher ma swoje wymagania, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać przed rozpoczęciem gry, żeby wypłacić środki na konto bankowe.

Boost kursowy – najnowszy bonus

Boosty kursowe są rewelacją wśród graczy i stały się nieodłącznym elementem bonusów powitalnych bukmacherów w Polsce. W tej promocji bukmacherskiej na start korzystamy z podwyższonego kursu do wartości nawet 200.0 lub 300.0, natomiast maksymalna stawka zakładu wynosi zazwyczaj 1 lub 2 PLN.

Bukmacher bonus może wypłacić w gotówce, ale bardziej powszechny jest wariant środków na konto bonusowe. Zdarzają się przypadki, że bonus powitalny jest „gwarantowany” i jego otrzymanie jest pewne po spełnieniu warunków promocji. Do tych zazwyczaj należą:

 • rejestracja z określonym kodem promocyjnym
 • wyrażenie zgód marketingowych w trakcie lub po założeniu konta
 • wpłata pierwszego depozytu na określoną sumę (zazwyczaj od 30 do 100 PLN)
 • zagranie konkretnego zakładu za dokładną lub minimalną kwotę, zazwyczaj jest to kupon SOLO

Bonusy bukmacherskie za tę ofertę w większości przypadków są dopisywane do konta gracza po 48 lub 72 godzinach. Ta promocja bukmacherska na start jest szczególnie lubiana, bo przy niewielkiej stawce zakładu jesteśmy w stanie odebrać bonus będący 200-krotnie albo 300-krotnie większy od stawki kuponu.

Najlepsze bonusy bukmacherskie

Liczba bonusów powitalnych u bukmacherów na polskim rynku jest ogromna i przeanalizowanie wszystkich promocji bukmacherskich na start nie jest prostym zadaniem. Atrakcyjność bonusu to nie tylko jego kwota – trzeba zagłębić się bardziej, żeby odpowiednio i wnikliwie ocenić wybraną promocję. Specjalnie dla Was przeanalizowaliśmy całą ofertę bukmacherów i każdy bonus od deski do deski. Wybraliśmy najlepsze bonusy na start w poszczególnych kategoriach.

Najlepsze bonusy bukmacherskieBukmacher z bonusemWartość
Pakiet bonusówSTS810 PLN
Zakład bez ryzykaSuperbet3500 PLN
FreebetFortuna35 PLN
Bonus od depozytuforBET2050 PLN
Boost kursowySuperbetKurs 300.0

Najlepszy zakład bez ryzyka na start – Superbet

W tej kategorii naszym wyborem jest Superbet, który do tematyki bonusu bez ryzyka podszedł oryginalnie i zamiast pojedynczego zakładu zabezpiecza… cały tydzień.

Jeśli po 7 dniach grania w Superbet Twój bilans będzie na minusie, to bukmacher zwróci do 3500 PLN w bonusie.

Promocje bukmacherskie - bonus bez ryzyka w Superbet

Bilans wyliczany jest na podstawie wzoru: suma stawek – suma wygranych – suma podatków od gier – przyznane i wykorzystane bonusy = wysokość bonusu bez ryzyka.

Warunki obrotu bonusem są przejrzyste, a wymagany jest trzykrotny obrót otrzymanymi środkami. Minimalny kurs kuponu to 1.91, ale operator nie narzuca minimalnego kursu dla poszczególnych zdarzeń. Czas na wykonanie obrotu w Superbet to 7 dni.

Co wzięliśmy pod uwagę przy wyborze najlepszego bonusu bukmacherskiego w tej kategorii?

 • Kwotę bonusu
 • Zabezpieczenie więcej niż jednego kuponu
 • Warunki obrotu

Bonusy bukmacherskie bez ryzyka u innych bukmacherów:

 • Fortuna: cashback 3 x 100 PLN – w Fortunie bonus na start bez ryzyka przyznawany jest na trzy pierwsze kupony, a każdorazowo możemy uzyskać pełny zwrot do 100 PLN bez wymogu obrotu;
 • STS: cashback 150 PLN – rejestracja z kodem promocyjnym pozwala uzyskać w STS pełny zwrot za pierwszy kupon do 150 PLN, bez obrotu jeśli gramy za środki własne;
 • Betclic: cashback 50 PLN – pierwszy kupon w Betclicu jest ubezpieczany przez zakład bez ryzyka o wartości 50 PLN. Zwrot przyznawany jest w formie freebetu.

Najlepszy darmowy zakład – Fortuna

W tej kategorii najlepszy bukmacher to Fortuna, która na start oferuje trzy darmowe zakłady: 20, 10 i 5 PLN. Bonusy powitalne wpadną na nasze konto po rejestracji z kodem FORTUNAMAX:

 • 20 PLN – ukończenie rejestracji
 • 10 PLN – dowolny depozyt
 • 5 PLN – udostępnienie kuponu w „Strefie Kuponów”

Jak widzimy, wymagania ustanowione przez Fortunę są proste i łatwe do spełnienia. Darmowe zakłady zostaną przyznane w postaci 4900 punktów lojalnościowych (FKP), za które wystarczy zagrać i pieniądze znajdą się na koncie głównym.

Fortuna nie “zabiera” stawki (jak w przypadku freebetów) tylko wypłaca całą wygraną z kuponu za darmowy zakład. 

Co wzięliśmy pod uwagę przy wyborze najlepszego bonusu bukmacherskiego w tej kategorii?

 • Wysokość bonusu,
 • Łatwe warunki obrotu,
 • Termin na wykorzystanie freebetów.

Bonusy bukmacherskie na darmowy zakład u innych operatorów:

 • Superbet: darmowe zakłady 55 PLN – w Superbecie otrzymać można dwa freebety na start. Pierwszy ma wartość 35 PLN przy rejestracji z naszym kodem, a drugi w kwocie 20 PLN uzyskać można w aplikacji mobilnej;
 • LVBet: darmowe zakłady 45 PLN – LVBet także ma w swojej ofercie bonusy bukmacherskie w formie freebetu. Na start uzyskać można 20 PLN bez depozytu i 25 PLN za użycie kodu promocyjnego podczas rejestracji konta;
 • GO+Bet: darmowy zakład 30 PLN – bonus bukmacherski bez depozytu o wartości 30 PLN mogą odebrać nowi gracze GO+Bet, którzy zarejestrują się z naszym kodem.

Najlepszy bonus powitalny od depozytu – forBET

Niejeden gracz powie, że bukmacher bonus powitalny tego rodzaju powinien mieć w ofercie i czołowi operatorzy w Polsce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Bonus od depozytu jest bonusem dość złożonym, przy którego analizie należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Kto wypada najlepiej na tym tle? Według nas jest to forBET.

Bonus od depozytu w forBET to promocja o łącznej wartości 2050 PLN w dodatkowych środkach bonusowych.

bonusy bukmacherskie - bonus od depozytu forbet

Warunki obrotu są relatywnie proste (1x depozytem i 2x bonusem), co w połączeniu z bardzo wysoką kwotą i zakładem bez ryzyka do 1330 PLN za pierwszy kupon daje bardzo korzystne bonusy powitalne.

Co wzięliśmy pod uwagę przy wyborze najlepszego bonusu bukmacherskiego w tej kategorii?

 • Wysokość bonusu
 • Nagroda za drugi depozyt
 • Korzystne warunki obrotu

Bonusy bukmacherskie na start od depozytu u wybranych bukmacherów:

 • STS: bonusy od depozytu 600 PLN – bukmacher premiuje trzy pierwsze wpłaty na konto, a maksymalnie uzyskać można do 600 PLN w bonusach bukmacherskich na start;
 • Betfan: bonus powitalny 400 PLN – w Betfanie możemy uzyskać bonus bukmacherski na start o wartości aż 200% wpłaty, co daje nawet 600 PLN na grę po rejestracji;
 • LVBet: bonus od trzech wpłat 2000 PLN – kolejną ofertą bonusów bukmacherskich od aż trzech pierwszych wpłat może pochwalić się LVBet, gdzie maksymalnie możemy uzyskać do 2000 PLN w bonusach od depozytów

Najlepszy boost kursowy – Superbet

O ile wcześniej opisane bonusy są w ofertach powitalnych bukmacherów od lat, o tyle boosty kursowe są swego rodzaju nowością. Dlatego ta promocja bukmacherska jest wyjątkowa i dostępna u części operatorów na rynku.

W tym aspekcie najlepiej wypada Superbet, który boosty kursowe przygotowuje prawie na każde wydarzenia sportowe. Wartości dochodzą do kursów 300.0, co przy stawce min. 2 PLN pozwalają na uzyskanie nawet 600 PLN bonusu przy minimalnej „inwestycji”.

bonusy bukmacherskie - kurs 300.0 na PL

Co wzięliśmy pod uwagę przy wyborze najlepszego bonusu bukmacherskiego w tej kategorii?

 • Wysokość kursu
 • Częstotliwość robienia promocji
 • Warunki obrotowe

Najlepsza gra bez podatku – Betclic

Betclic wyróżnia się w tej kategorii prostymi warunkami skorzystania z oferty. Gra bez podatku jest intuicyjna i łatwo z niej skorzystać. Dodatkowo promocja dotyczy wszystkich graczy bukmachera.

Dlaczego w Betclicu bonus bukmacherski w formie gry bez podatku jest najlepszy?

 • Proste warunki promocji
 • Oferta aktywna całą dobę, bez limitu
 • Można grać za depozyt i bonus

Jak odebrać bonus powitalny?

Bonusy bukmacherskie na start można odebrać w bardzo łatwy sposób. Przygotowaliśmy małą instrukcję krok po kroku, jak skorzystać z promocji powitalnej:

 1. Przejdź do formularza rejestracyjnego z baneru lub linku na naszej stronie. Pozwoli Ci na to na odebranie specjalnego bonusu powitalnego, który zazwyczaj jest wyższy dla czytelników Bet.pl
 2. Wypełnij formularz wymaganymi danymi. W odpowiednim polu wpisz specjalny kod promocyjny uprawniający do otrzymania dodatkowych bonusów powitalnych lub wyższej wartości całej promocji powitalnej
 3. Dokonaj pierwszego depozytu o określonej wartości. Najlepiej, jeśli wysokość Twojej pierwszej wpłaty będzie dostosowana do wysokości bonusu na start, bo to na podstawie wysokości depozytu zostanie przyznany bonus bukmacherski.
 4. Postaw kupon zgodnie z wytycznymi danego bukmachera i wybranej promocji bukmacherskiej

Warto mieć na uwadze, że bonusy bukmacherskie można otrzymać zakładając konto tymczasowe, czyli bez konieczności dodawania skanu dokumentu tożsamości. Nie wystarczy ono jednak do ewentualnej wypłaty dodatkowych środków. Konieczna jest do tego pełna rejestracja, polegająca na podaniu wszystkich wymaganych przez bukmachera danych osobowych oraz przesłaniu skanu dokumentu. Na weryfikację konta każdy gracz ma 30 dni od momentu rejestracji.

Które promocje bukmacherskie na start wybrać?

Wybór bonusu na start i to, który będzie dla mnie jako gracza najlepszy, zależy w 100% od indywidualnych preferencji. Nie ma więc złotej recepty na to, jak wybrać bukmachera tylko na podstawie promocji. Najlepsze bonusy bukmacherskie dla jednego będą freebetami, dla innego zakładami bez ryzyka, a jeszcze dla innego wysokimi bonusami od depozytu.

Dla początkujących graczy odpowiednie będą bonusy bukmacherskie bez depozytu. Pozwalają one na zaznajomienie się ze stroną bukmachera i z samym procesem obstawiania. Nie ryzykujemy popełnienia błędu i utraty pieniędzy, ponieważ np. obstawimy nie to, co chcemy.

Gracze nieco bardziej zaawansowani chętnie korzystają z gry bez ryzyka, która zabezpiecza kupon w przypadku porażki i dotyczy zazwyczaj pierwszego zakładu po rejestracji. Najlepiej, jeśli cashback jest zwracany na konto depozytowe, z którego środki można od razu przelać na konto bankowe. 

Dużą popularnością w promocjach bukmacherskich na start cieszy się też bonus od depozytu, który w zdecydowanej większości przypadków podwaja wartość środków na grę. Ten rodzaj bonusu powitalnego jest dla graczy lubiących “pograć”, bo jego wypłata wiążę się często z obrotem dużą liczbą kuponów.

Innym aspektem branym pod uwagę jest wysokość bonusu. I znowu, wybierający małe kwoty zdecydują się na freebety, bo one albo nie wymagają depozytu, albo wymagają minimalną wpłatę. Większe wartości, sięgające kilkuset złotych, dotyczącą gry bez ryzyka. Największe sumy aktywują się przy bonusie od depozytu, bo tu mówimy o kwotach sięgających nawet 2000 PLN.

Jeśli chodzi o boosty kursowe to one są skierowane do wszystkich. Ich wykorzystanie nie koliduje z resztą bonusów startowych bukmachera i jest świetną okazją do odebrania wysokiego bonusu przy niewielkim wkładzie gotówkowym.

Najlepszy bonusy bukmacherskie to te złożone z kilku promocji powitalnych, dzięki czemu gracz każdego typu znajdzie rozwiązanie dla siebie. Tacy bukmacherzy są najbardziej cenieni przez użytkowników i takich najchętniej wybierają w naszym rankingu promocji na start.

Wyższe bonusy powitalne u bukmacherów z kodami promocyjnymi

Kilkukrotnie w tekście wspominamy o tym, że wybrane bonusy bukmacherskie dostępne są przy okazji rejestracji z kodami promocyjnymi. Warto wiedzieć, że konkretne kody pozwalają uzyskać wyższe bonusy powitalne bukmacherów, niż dostępne w standardowej ofercie.

Przykłady bonusów powitalnych u bukmacherów z kodami promocyjnymi prezentujemy poniżej:

BukmacherKod promocyjnyBonus bez koduBonus z kodem
STSBET150660 PLN810 PLN
SuperbetBETPL3720 PLN3755 PLN
FortunaFORTUNAMAX325 PLN335 PLN
forBETBETVIP3000 PLN3380 PLN

Jak widać, z podanymi kodami promocyjnymi gracze mogą uzyskać wyższe bonusy bukmacherskie na start.

W przypadku STS bonus powitalny z kodem bukmacher przyznaje w formie zakładu bez ryzyka na pierwszy kupon. Wartość promocji może osiągnąć maksymalnie 150 PLN. Gracz wpisując kod podczas rejestracji uzyska zatem standardowy pakiet o wartości 660 PLN oraz wspomniany zakład bez ryzyka, niedostępny bez kodu. Łącznie 810 PLN.

W Superbecie kod wpisany podczas rejestracji uprawnia do odbioru dodatkowego darmowego zakładu w kwocie 35 PLN.

Dodatkowa promocja bukmacherska z kodem dostępna jest też w Fortunie. Jest to freebet w kwocie 10 PLN przyznawany po pierwszej wpłacie na konto.

Z kolei forBET z kodem BETVIP podwyższa wartość wybranych promocji. I tak zakład bez ryzyka w standardowej ofercie gwarantuje zwrot do 1000 PLN, a z naszym kodem jest to nawet 1330 PLN na pierwszy kupon. Dodatkowe 50 PLN można uzyskać także przy okazji bonusu od depozytu. Jeśli wpłacimy min. 100 PLN to otrzymamy podwojenie wpłaty i 50 PLN ekstra bonusu. Maksymalnie ta promocja z kodem będzie miała wartość 2050 PLN.

Promocje bukmacherskie po wykorzystaniu bonusu na start

Bonusy bukmacherskie na start to tylko część promocyjnej oferty operatorów. Z jakich promocji bukmacherskich skorzystamy po wykorzystaniu bonusów powitalnych?

Na liście dostępnych promocji bukmacherskich w stałej ofercie znajdziemy:

 • Wyższe kursy na wybrane zdarzenia
 • Bonusy bukmacherskie na kupony AKO
 • Grę bez podatku
 • Jackpot
 • Promocje czasowe (np. freebety, bonusy od wpłaty)

Każdy operator przyjmuje nieco inną taktykę jeśli chodzi o bonusy bukmacherskie w stałej ofercie. Część z nich pozwala co jakiś czas uzyskać dodatkowe środki na grę, np. w formie freebetów lub w ramach bonusu bukmacherskiego od wpłaty.

Zazwyczaj tego rodzaju oferty pojawiają się przy okazji ważnych imprez sportowych, gdy gracze za aktywność (grę lub wpłatę) otrzymują dodatkowe środki.

Popularnymi bonusami bukmacherskimi są tzw. AKO bonusy, czyli wyższe wygrane na kuponach wielokrotnych. Operatorzy działają w ten sposób, że im więcej zakładów znajduje się na kuponie, tym wyższy, dodatkowy procent do ewentualnej wygranej przyznają na dany kupon.

Bukmacherzy bonusy przyznają także za udział w różnych dodatkowych akacjach promocyjnych. Część z nich co jakiś czas zaprasza do udziału w rozgrywkach rankingowych, gdzie najlepsi typerzy mogą otrzymać bonusy lub gotówkę do podziału z określonej puli.

Bonusy bukmacherskie w aplikacji mobilnej

Niektóre bonusy bukmacherskie dostępne są wyłącznie w aplikacji mobilnej. Jacy operatorzy przygotowali promocje bukmacherskie przygotowane wyłącznie dla użytkowników aplikacji?

BukmacherBonus bukmacherskiWartość promocji
SuperbetFreebet20 PLN
LVBetCashback20 PLN
BetXPunkty BetX20 PLN

Wspomniane wyżej promocje bukmacherskie w aplikacji mobilnej są dostępne w ramach bonusów powitalnych.

Jak widać, korzystanie z aplikacji mobilnych u bukmacherów może nie tylko ułatwić typowanie urządzeń na smartfonach, ale także zapewnić dodatkowe bonusy bukmacherskie na start.

Czy warto korzystać z bonusów w zakładach bukmacherskich?

To pytanie mogą zadawać sobie szczególnie nowi gracze, którzy zaczynają przygodę z “bukmacherką”. Warto czy nie warto założyć konto i odebrać bonus bukmachera? Zdecydowanie warto z nich skorzystać, jeśli interesuje nas obstawianie w zakładach bukmacherskich. 

Do największych zalet promocji bukmacherskich można zaliczyć:

 • darmowe środki na grę
 • możliwość grania bez ryzyka utraty własnych pieniędzy
 • zwiększony budżet do obstawiania
 • możliwość bezpiecznego zapoznania się z ofertą i funkcjonalnością danego bukmachera
 • dostęp do strefy VIP (nagrody rzeczowe, bonusy i inne udogodnienia)

Wszystkie legalne firmy oferujące bonusy bukmacherskie posiadają stosowne regulaminy, w których szczegółowo opisane są poszczególne warunki każdej promocji. Zanim więc zdecydujemy się na jakąś ofertę, koniecznie trzeba się z nimi szczegółowo zapoznać.

Jak dokonać obrotu bonusem u bukmachera?

O ile zakłady bukmacherskie bonusy na start mają do siebie bardzo podobne, o tyle zasadnicze różnice widoczne są w warunkach obrotu. Przypomnijmy, że w przypadku bonusów powitalnych i nie tylko, do wypłaty ich na konto depozytowe wymagany jest obrót, czyli zagranie za określoną wielokrotność wartości środków bonusowych.

Czytając regulamin danej promocji i szukając informacji dotyczącej obrotu, szczególną uwagę należy zwrócić na następujące punkty:

 • ile razy należy obrócić otrzymanymi środkami – niektóre firmy wymagają trzykrotnego obrotu, co przy bonusie w wysokości 2000 PLN oznacza konieczność gry za 6000 PLN
 • ile zdarzeń musi się znaleźć na kuponie aby został zaliczony do obrotu – z reguły są to minimum 2-3 zdarzenia
 • jaki kurs minimalny muszą mieć pojedyncze zdarzenia na kuponie – zazwyczaj powyżej 1.30
 • jaki powinien być całkowity kurs kuponu – tutaj wahania są zazwyczaj między 2.00 a 3.00
 • jaki jest czas na dokonanie obrotu – w niektórych przypadkach może to być 7 dni, w innych miesiąc

Warunki wszystkich bonusów bukmacherów opisujemy na naszej stronie, natomiast zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych graczy całe to zagadnienie może być nadal niejasne. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z bonusów powitalnych bez obrotu. Co to oznacza? Że mogą zostać one od razu wypłacone i nie ma konieczności dodatkowego obstawiania przed wypłatą na konto bankowe. Bukmacherzy bonus na start bez wpłaty traktują jednak jako wyjątkową promocję i rzadko można ją znaleźć w ofertach operatorów w Polsce.

Do najchętniej wybieranych bonusów bez obrotu należą:

 • zakład bez ryzyka do 150 PLN w STS (typując za środki własne)
 • zakłady bez ryzyka do 300 PLN i darmowe zakłady do 35 PLN w Fortunie
 • zakład bez ryzyka do 50 PLN w Fuksiarzu

Czy opłaca się skorzystać z bonusów bukmacherskich?

Na pierwszy rzut oka odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczne: TAK. Z drugiej strony – jeśli nieco zagłębimy się w temat, to sprawa się trochę komplikuje i samo skorzystanie z bonusu nie oznacza jeszcze, że będziemy zarabiać na bukmacherce. Bonusy bukmacherskie sugerują łatwe zdobycie dodatkowych środków, jednak w ostatecznym rozrachunku może się to okazać misją nie do wykonania.

Szczególnie dotyczy to bonusów od depozytu, które są najbardziej obwarowane warunkami do spełnienia. Wielu początkujących graczy zbyt pochopnie łapie się na bonusy bukmacherskie i później ma problemy z wykonaniem wymaganego obrotu. W ostatecznym rozrachunku zamiast zyskać dodatkowe środki, tracą zarówno bonus oraz wpłacony depozyt.

Analizując promocje bukmacherskie na start należy trzymać się prostej zasady: im mniej skomplikowane warunki do spełnienia, tym lepiej. Czasami lepiej skorzystać z promocji na niższą kwotę, ale dającą większe szanse na spełnienie wszystkich wymagań. W sytuacji, gdy mamy odpowiednie doświadczenie oraz ustalony plan działania, możemy spróbować skorzystać z każdego dostępnego bonusu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie może pójść tak, jak założyliśmy.

Czy bonus u bukmachera musi być w ofercie?

Teoretycznie nie, ale bardzo dużo zależy od rynku bukmacherskiego i strategii bonusów stosowanej przez zakłady bukmacherskie. W Polsce takie podejście byłoby zwyczajnie niemożliwe. Trudno sobie wyobrazić, żeby bukmacher miał tak dobry produkt, który byłby w stanie obronić się bez bonusu powitalnego.

Jeśli nowi gracze mają do odebrania promocje bukmacherskie na start, które u wielu operatorów przekraczają 1000 PLN, to “wyróżnienie się” brakiem bonusu byłoby praktycznie gwoździem do trumny.

Na podstawie naszych obserwacji i stanu rynku wzajemnego w Polsce nie spodziewamy się wejścia bukmachera z taką strategią lub nagłą zmianą o 180 stopni polityki bonusowej aktualnie działających operatorów. Prędzej należy spodziewać się jeszcze większej walki o gracza, czego wskaźnikiem już teraz są bonusy wypłacane bez obrotu, gra u bukmachera bez podatku czy boosty kursowe. Takie rodzaje bonusów bukmacherzy wypłacają coraz chętniej i nie powinno się to zmienić. A jeśli już, to raczej z korzyścią dla obstawiających.

Bonusy bukmacherskie – podsumowanie

Który bukmacher ma najlepsze bonusy bukmacherskie? Według analizy ekspertów Bet.pl to:

 • pełny bonus powitalny – STS
 • zakład bez ryzyka – Superbet
 • freebety – Fortuna
 • bonus od depozytu – forBET

Całościowo docenić warto różnorodny i przystępny w odbiorze bonus powitalny w STS, którego wartość z kodem to 810 PLN. Oferta składa się z zakładu bez ryzyka, bonusów od wpłat i bonusu za aktywność.

Najlepszy zakład bez ryzyka ma w swojej ofercie Superbet. Promocja bukmacherska u tego operatora charakteryzuje się tym, że ubezpiecza nie tylko pojedynczy kupon, ale cały pierwszy tydzień gry u bukmachera. Maksymalnie można uzyskać zwrot nawet do 3500 PLN, co jest najwyższą wartością cashbacku na rynku.

Wśród freebetów wyróżnia się ze swoją ofertą bukmacherskich promocji Fortuna. Ten operator przygotował na start trzy darmowe zakłady, w tym bonus bukmacherski bez depozytu i bonus za kod promocyjny. Gracze dzięki tej różnorodności mogą nie tylko zyskać dodatkowe środki na grę, ale także typować zakłady bez konieczności wpłaty.

Jeśli chodzi o promocje od depozytu, to zdaniem graczy wyróżnia się forBET. Podwaja on drugą wpłatę nawet do 2000 PLN. Dodatkowo, jeśli podczas rejestracji wpisaliśmy kod BETVIP, to wpłacając min. 100 PLN dostaniemy 50 PLN ekstra. Maksymalnie możemy więc mieć nawet 2050 PLN na grę.

FAQ

Który bukmacher ma najlepsze bonusy?

Zdaniem czytelników Bet.pl najlepsze promocje powitalne i dla stałych graczy znajdą gracze w STS.

Który bukmacher daje pieniądze na start?

Wszyscy operatorzy dostępni na polskim rynku oferują nowym graczom promocje na start. Kwoty promocji powitalnych wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.