Zakład bez ryzyka – najlepszy cashback bez obrotu [Czerwiec 2024]

Zakład bez ryzyka jest jednym z ulubionych bonusów bukmacherskich wśród graczy. Czym jest zakład bez ryzyka. Jak grać bez ryzyka i otrzymać z powrotem gotówkę w razie niepowodzenia? I najważniejsze: który bukmacher bez ryzyka jest najlepszy? Sprawdzamy to w naszej analizie bonusów cashback na polskim rynku.

Zakład bez ryzyka – aktualna lista 2024

Zakład bez ryzyka jest nieodłącznym elementem ofert powitalnych bukmacherów. Najchętniej wybierani operatorzy muszą mieć w ofercie zwrot za pierwszy zakład i dodatkowy – taki wniosek nasuwa się po analizie czołowych polskich bukmacherów. Równie cenione są bonusy startowe w formie freebetu.

Zakład bez ryzyka znajdziemy u bukmacherów: Superbet, Fortuna, forBET, STS, Betclic, BetX, Fuksiarz, TOTALbet i Betters. Cashbacki są wykorzystania na całą ofertę sportową, w tym zakłady na Euro 2024.

Bukmacher bez ryzykaWysokość cashbackuSprawdź
Superbet3500 PLN (tydzień bez ryzyka)Sprawdź
Fortuna300 PLN (na trzy kupony)Sprawdź
forBET1330 PLNSprawdź
STS150 PLNSprawdź
Betclic50 PLNSprawdź
Betx300 PLNSprawdź
Fuksiarz50 PLNSprawdź
TOTALbet333 PLN (na trzy kupony)Sprawdź
Betters200 PLNSprawdź

Skorzystanie z jednego bonusu nie wyklucza skorzystania z innego. Co to oznacza? Możesz zakładać konta u wszystkich buków i odbierać zakłady bez ryzyka jeden po drugim. 

Zakład bez ryzyka – co to jest?

Co to jest zakład bez ryzyka? Jest to forma bonusu bukmacherskiego, który zabezpiecza nasz kupon w przypadku przegranej.

Zazwyczaj, niezależnie czy na kuponie nie “trafimy” jednego czy kilku zdarzeń, to kupon rozliczany jest jako przegrany. Jeśli gramy “bez ryzyka”, to otrzymamy zwrot za niecelny kupon.

Promocja znana jest również pod nazwą “cashback”, która jest angielskim tłumaczeniem “zakładu bez ryzyka” i często to właśnie angielska nazwa jest stosowana w komunikacji bonusowej operatorów.

zakład bez ryzyka Fuksiarz

Z reguły zakłady bez ryzyka są elementem bonusów powitalnych u bukmacherów i najczęściej dotyczące one pierwszego kuponu po rejestracji. Dzięki tej promocji otrzymamy zwrot za przegrany pierwszy kupon zagrany ze środków własnych. Bukmacher bez ryzyka wymaga od nas wpłaty depozytu, żeby móc skorzystać z tego bonusu, więc można nazwać zakład bez ryzyka bonusem od depozytu.

Wartość procentowa zwrotu waha się w zależności od bukmachera. Niektórzy zabezpieczają 100%, inni 50%, a niektórzy nawet 70%.     

Zwróćmy uwagę, że zakład bez ryzyka to promocja stosowana w kierunku wszystkich graczy, a nie wyłącznie dla nowych klientów. Co prawda zwrot za pierwszy przegrany kupon to najczęściej stosowana strategia, ale u bukmacherów nie brakuje promocji dla stałych graczy z cashbackiem.

Jednym z kluczowych aspektów przy wyborze zakładu bez ryzyka jest to, czy zwrot za przegrany kupon będzie w postaci bonusu (zakład bez ryzyka z obrotem), czy wyląduje na naszym koncie depozytowym (zakład bez ryzyka bez obrotu). Najkorzystniejszym wariantem z perspektywy gracza jest ta druga opcja. Dzięki niej otrzymujemy realne pieniądze za zakład bez ryzyka, które mogą być od razu wypłacone na konto bankowe. 

Bukmacher bez ryzyka – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze zakładu bez ryzyka i bukmachera z takim bonusem należy zwrócić uwagę na kilka elementów:

 • Za jaką kwotę należy zagrać, żeby otrzymać maksymalny zwrot w zakładzie bez ryzyka?
 • Czy do promocji trzeba się zapisać, czy można wziąć w niej udział automatycznie?
 • Czy niezbędny jest kod promocyjny wpisany w rejestracji u bukmachera do gry bez ryzyka? Czy kod gwarantuje wyższy zwrot za zakład?
 • Ile mamy czasu na wykorzystanie cashbacku po założeniu konta lub dołączeniu do promocji?
 • Jakie są kursy minimalne całego kuponu i pojedynczego zdarzenia przy bukmacherze bez ryzyka?
 • Czy zwrot stawki za przegrany zakład otrzymamy pomniejszony o stawkę podatku czy 100% stawki?
 • Czy zakład bez ryzyka jest zakładem bez ryzyka bez obrotu, czy trafi do nas w formie bonusu?
 • Jeśli w bonusie, to jakie są warunki obrotu bonusem?

Wszystkie wspomniane elementy są przeanalizowane przez nas w opisach dotyczących zakładów bez ryzyka u polskich bukmacherów. 

Najlepszy zakład bez ryzyka – jak powinien wyglądać?

Jak powinien wyglądać najlepszy zakład bez ryzyka u bukmachera? Istnieje kilka kryteriów, które pozwolą nam go określić właśnie w ten sposób.

Najlepszy zakład bez ryzyka, to na pewno bonus bez obrotu czyli gwarantujący zwrot stawki od razu w gotówce. Dodatkowo tego rodzaju powinien zapewniać 100% zwrotu stawki, bez potrącenia podatku od gier. Nie bez znaczenia jest również kwota – im wyższy zwrot, tym lepiej. Ostatnim kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę jest zakres kuponów, które obejmuje cashback. Zakłady bez ryzyka zabezpieczające granie przez dłuższy czas, to na pewno – w punktu widzenia gracza – najlepsza opcja.

najlepszy zakład bez ryzyka - kryteria

Gdzie najlepszy zakład bez ryzyka znajdą gracze? W zależności od przyjętego kryterium głównego wyróżniają się propozycje: Superbetu, Fortuny i forBET.

Najlepszy zakład bez ryzyka – Superbet

Bukmacher Superbet proponuje zakład bez ryzyka nie na jeden kupon, ale na wszystkie postawione przez cały tydzień po rejestracji. Wartość promocji to maksymalnie 3500 PLN.

„Tydzień bez ryzyka” aktywujemy przez pierwszy depozyt na min. 20 PLN. Od tego czasu przez najbliższy tydzień nasze kupony będą zabezpieczone. Maksymalna wartość bonusu po 7 dniach może wynieść 3500 PLN, jeśli saldo kuponów w tym okresie będzie na minusie.

Wysokość zwrotu, który otrzymamy jako bonus, wyliczana jest na podstawie wzoru:

wysokość cashbacku = suma stawek – suma wygranych – suma podatków od gier – przyznane i wykorzystane bonusy 

Bonus za tydzień bez ryzyka zostanie przyznany w ciągu 24 godzin od zakończenia promocji. Należy nim obrócić trzykrotnie na kuponach o kursie co najmniej 1.91. Czas na wykonanie obrotu bonusem to 7 dni.

Tydzień bez ryzyka w Superbet jest elementem bonusu na start dla czytelników Bet.pl do 3755 PLN i jest to najwyższa dostępna kwota u tego bukmachera na polskim rynku.  

Najlepszy zakład bez ryzyka bez obrotu – Fortuna

Ze względu na dostępną promocję, możemy powiedzieć także o operatorze Fortuna bukmacher bez ryzyka. I to z aż potrójną ofertą cashbacku dla nowych graczy. Ich wartość wynosi łącznie 300 PLN i obejmuje zakłady bez ryzyka po 100 PLN na każdy z pierwszych trzech kuponów po rejestracji. Jest to bonus bez obrotu.

Zakłady bez ryzyka trzeba wykorzystać w ciągu 48 godzin od momentu ich przyznania (czyli od momentu założenia konta), a kupony spełniające warunki promocji muszą być rozliczone w ciągu 7 dni. Zwrot za przegrane zostanie przyznany w formie gotówki, którą możemy od razu wypłacić na konto bankowe.

Trzy zakłady bez ryzyka w Fortunie są częścią bonusu powitalnego dla czytelników Bet.pl do 335 PLN. Jest to najwyższy bonus u tego bukmachera w Polsce.

Najlepszy zakład bez ryzyka na jeden kupon – forBET

Czytelnikom Bet.pl rejestracja z kodem MECZYKIVIP pozwala uzyskać najwyższy dostępny w forBET zakład bez ryzyka do 1330 PLN, co zapewnia o 330 PLN większy zwrot niż w standardowej ofercie bez naszego kodu. ForBET za debiutancki kupon zwraca 100% stawki do wspomnianej kwoty.

Żeby pierwszy zakład zaliczył się do promocji, należy postawić kupon za min. 20 PLN, a maksymalny zwrot otrzymamy przy stawce 1330 PLN lub wyższej. Jeśli nie trafimy naszego pierwszego kuponu, to środki bonusowe znajdą się na naszym koncie automatycznie po rozliczeniu wszystkich zdarzeń. 

Aby wypłacić środki bonusowe wymagany jest jednokrotny obrót w ciągu 14 dni na kuponach akumulowanych z min. 3 zdarzeniami i kursem min. 1.30 pojedynczego zdarzenia.

Najwyższy w Polsce zakład bez ryzyka to jedna z części bonusu na start w forBET, którego wartość z kodem BETVIP wynosi 3380 PLN.

bukmacherzy bez ryzyka - najlepsze cashbacki

Który bukmacher oferuje zakłady bez ryzyka?

Jak wspomnieliśmy na początku tekstu, zakład bez ryzyka jest nieodłącznym elementem ofert powitalnych wśród czołowych polskich bukmacherów. Którzy bukmacherzy oferują cashback po rejestracji? Bukmacherzy bez ryzyka to: Superbet, Fortuna, forBET, STS, Betclic, BetX, Fuksiarz, TOTALbet i Betters.

Wyżej zaprezentowaliśmy już jaki zakład bez ryzyka znajdziemy w Superbecie, Fortunie i forBET. Poniżej przygotowaliśmy opis pozostałych operatorów, którzy działają jako bukmacher bez ryzyka w Polsce. 

STS zakład bez ryzyka 150 PLN

W STS zakład bez ryzyka nie jest elementem regularnej oferty powitalnej i aktywuje go wyłącznie rejestracja z kodem promocyjnym BET150.

Cashback w STS obowiązuje na pierwszy kupon po założeniu konta do kwoty 150 PLN.

Aby otrzymać maksymalny zwrot za pierwszy zakład, stawka kuponu musi wynieść 150 PLN lub więcej. Wtedy, jeśli kupon zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymamy 100% do 150 PLN w formie gotówki. Minimalna stawka, na którą obowiązuje zakład bez ryzyka, to 2 PLN. Otrzymany zwrot za przegrany pierwszy kupon jest bez obrotu.

Zakład bez ryzyka jest elementem najwyższego bonusu STS w Polsce do 810 PLN, dostępnego po rejestracji z kodem BET150.

Betclic zakład bez ryzyka 50 PLN

Betclic może być traktowany jako bukmacher bez ryzyka, bo jako swój jedyny bonus powitalny wybrał właśnie cashback na pierwszy zakład do 50 PLN. Co ważne: skorzystanie z zakładu bez ryzyka jest możliwe jedynie po rejestracji z kodem BETPLVIP.

Betclic zabezpiecza do 50 PLN za pierwszy kupon, a najmniejszą kwotą, za którą otrzymamy zwrot, jest 1 PLN. Żeby zabezpieczyć swój zakład do 50 PLN, musimy zagrać pierwszy kupon na 57 PLN lub więcej. Za przegrany zakład Betclic zwróci stawkę w formie freebetu do 50 PLN pomniejszoną o 12% podatku. 

Wspomniany freebet można wykorzystać na jeden lub kilka kuponów z kursem minimalnym 2.14. Wygrana nie podlega obrotowi i zostanie wypłacona jako zysk netto z kuponu (wygrana z freebetu minus wartość freebetu). Bonus za przegrany zakład w Betclic nie ma daty ważności, więc wykorzystać go można w dowolnym momencie. 

Betx zakład bez ryzyka 300 PLN

W BetX rejestracja z kodem MECZYKI pozwala uzyskać wyższy bonus bez ryzyka. Bukmacher dla swoich nowych graczy przygotował zakład bez ryzyka zabezpieczający 100% do 300 PLN na pierwszy kupon po rejestracji.

Aby pierwszy kupon w BetX był bez ryzyka, należy zagrać za min. 20 PLN, a najwyższą wartość zwrotu otrzymamy przy stawce 300 PLN (zwrot 300 PLN). Kupon spełniający warunki promocji musi być zakładem zagranym za całą wartość pierwszej wpłaty w BetX na kuponie z min. 2 zdarzeniami i kursem łącznym min. 2.50. Zwrot w przypadku porażki trafi do nas w formie freebetu 2 PLN z mnożnikiem (np. 2 PLN x 25 = 50 PLN) i na wykorzystanie go mamy 3 dni na kuponie z kursem łącznym 2.00. 

Łączna wartość pakietu powitalnego w BetX z kodem “MECZYKI” możesz wynieść 600 PLN oraz 4750 punktów BetX.

ComeOn zakład bez ryzyka bez obrotu 100 PLN

W ComeOn jedynym bonusem powitalnym jest zakład bez ryzyka do 100 PLN. Zwrot za przegraną otrzymamy na konto główne, co czyni tę promocję w ComeOn cashbackiem bez obrotu. Warto odnotować, że zakład bez ryzyka ComeOn dotyczy wybranego kuponu – niekoniecznie pierwszego po rejestracji.

Do aktywacji bonusu niezbędna jest pierwsza wpłata na min. 100 PLN. Maksymalną wysokość zwrotu za przegrany kupon otrzymamy po depozycie na min. 113.64 PLN (bukmacher pobiera 12% podatku od stawki). Po wpłacie wybieramy interesujące nas zdarzenia i zaznaczamy bonus „zakład bez ryzyka”. Jeżeli nasz kupon będzie przegrany, dostaniemy z powrotem stawkę zakładu (pomniejszoną o 12% podatku).

Cashback jest aktywny przez 7 dni od chwili rejestracji nowego konta gracza w ComeOn.

Fuksiarz zakład bez ryzyka bez obrotu 50 PLN

W Fuksiarzu główną promocją powitalną jest zakład bez ryzyka bez obrotu do 50 PLN. Za pierwszy kupon, jeśli ten będzie przegrany, bukmacher zwraca do 100% stawki i maksymalny cashback może wynieść 50 PLN.

Zakład bez ryzyka i bez obrotu w Fuksiarzu

Zwrot wynosi 100% stawki kuponu do kwoty 50 PLN, a zakład bez ryzyka aktywujemy przy zagraniu za min. 50 PLN. Kupon zaliczony do zakładu bez ryzyka musi być złożony z min. 2 zdarzeń z kursem 1.60 każdego. Zwrotem za przegrany kupon nie trzeba obracać – jest on zakładem bez ryzyka bez obrotu.

Bonus powitalny w Fuksiarzu z kodem “MEGABONUS” jest najwyższym bonusem w Polsce u tego bukmachera i składa się z pakietu powitalnego o wartości 250 PLN.

TOTALbet zakład bez ryzyka bez obrotu 333 PLN

TOTALbet jest kolejnym bukmacherem z zakładem bez ryzyka bez obrotu. Bonus dostępny jest na pierwsze trzy kupony po rejestracji. Za każdym razem zwrot wynosi 100% stawki do 111 PLN i od zwrotu za przegrany kupon nie jest potrącane 12% podatku. Czyli w TOTALbet zwrot wyniesie dokładnie tyle, za ile postawiliśmy pierwszy zakład.

Aby kupon był uwzględniony jako zakład bez ryzyka, powinien być zagrany za nie więcej niż 111 PLN w ciągu 48 godzin od rejestracji. Jeśli nasz zakład spełnia warunki promocji, na kuponie pojawi się informacja i dopisek „Zakład bez ryzyka”.

Zwrot za przegraną znajdzie się w ciągu 24 godzin i pojawi się na naszym koncie depozytowym. I tak na pierwsze trzy kupony.

Wartość bonusu powitalnego dla czytelników Bet.pl wynosi 337 PLN.

Betters zakład bez ryzyka 200 PLN

Bonus powitalny w Betters pozwala na wybranie jednej z trzech opcji, a jedną z nich jest zakład bez ryzyka do 200 PLN na pierwszy zakład.

Jeśli ten będzie przegrany, to Betters zwróci nam 100% stawki do 200 PLN w formie freebetu. Bonus znajdzie się na naszym koncie w ciągu 24 godzin od rozliczenia debiutanckiego zakładu.

Freebet jest aktywny przez 72 godziny od chwili jego otrzymania. Wykorzystanie go wymaga od nas zagrania dowolnego kuponu AKO, a wygraną za darmowy zakład otrzymamy jako zysk netto. 

Jak odebrać zakłady bez ryzyka?

Każdy bukmacher bez ryzyka ma inne zasady dotyczące tego, co trzeba zrobić, aby zabezpieczyć swój pierwszy kupon po rejestracji. Są jednak uniwersalne kroki, które dotyczą każdego zakładu bez ryzyka u bukmachera.

Jak zagrać bez ryzyka kupon u bukmachera?

 1. Załóż konto z kodem promocyjnym do wybranego bukmachera
 2. Wpłać pierwszy depozyt na konto gracza. Ważne, żeby wysokość depozytu była dostosowana do regulaminu promocji i pozwoliła aktywować pierwszy kupon bez ryzyka
 3. Zagraj kupon lub kupony spełniający warunki promocji. Wszystkie zakłady bez ryzyka dla nowych graczy opisaliśmy szczegółowo we wcześniejszej części tekstu
 4. Odbierz zwrot za przegrany pierwszy zakład, pierwsze zakłady lub pierwszy tydzień. Zwróć uwagę, w jakiej formie otrzymałeś cashback. Jeśli był to zakład bez ryzyka bez obrotu, to od razu wypłacisz środki na konto bankowe. Jeśli zwrot nastąpił w bonusie lub freebecie, to do wypłaty wymagane jest zagranie określonego kuponu lub kuponów w celu obrotu bonusem. 

Jak odebrać wyższy zakład bez ryzyka?

Gracze mają okazję odebrać wyższy zakład bez ryzyka u wybranych operatorów. Jak to zrobić? Aby uzyskać wyższy zakład bez ryzyka należy podczas rejestracji wpisać dostępny dla danego bukmachera kod promocyjny.

Poniżej prezentujemy listę bukmacherów z wyższym zakładem bez ryzyka za kod:

 • STS – z kodem BET150 możemy odebrać u bukmachera zakład bez ryzyka bez obrotu na pierwszy kupon. Wartość promocji to 150 PLN. Cashback w STS bez kodu jest niedostępny
 • forBET – z kodem BETVIP uzyskamy najwyższy zakład bez ryzyka u operatora. Wartość promocji to 1330 PLN, o 330 PLN więcej niż w standardowej ofercie.

Jak widać, korzystanie z kodów promocyjnym jest w tych przypadkach opłacalne. Dzięki temu uzyskujemy wyższy zakład bez ryzyka tylko za samo wpisanie kodu w formularzu rejestracyjnym.

Zakład bez ryzyka czy cashback w bonusie?

Jaka forma bonusu bez ryzyka jest lepsza dla gracza? Nazewnictwo zakład bez ryzyka, cashback czy też bonus bez ryzyka występują często zamiennie u bukmacherów.

Z punktu widzenia gracza, dosłownie, zakładem bez ryzyka nazwiemy ten gwarantujący zwrot od razu na konto depozytowe. Cashback przyznany w bonusie do obrotu lub jako freebet jest w tej sytuacji mniej korzystny, bowiem wymaga zagrania dodatkowych kuponów, aby uwolnić środki do wypłaty.

Lepszą opcją jest zatem zakład bez ryzyka bez obrotu wypłacany od razu, ale również cashback przyznawany w formie bonusu jest promocją godną uwagi. W końcu i tak nie tracimy środków, tylko otrzymujemy kolejną szansę na skuteczne typowanie.

Poniżej prezentujemy, który bukmacher bez obrotu pozwala skorzystać z zakładu bez ryzyka.

Zakład bez ryzyka bez obrotuWartość
Fortuna3x 100 PLN (pełny zwrot)
STS150 PLN grając za środki własne
Fuksiarz50 PLN (pełny zwrot)
ComeOn100 PLN
TOTALBet3x 111 PLN (pełny zwrot)

Zakład bez ryzyka – podsumowanie

Trudno sobie wyobrazić kompleksową i wszechstronną ofertę bonusową bukmachera bez zakładu bez ryzyka. Bukmacher bez ryzyka stał się synonimem bukmachera, bo dla graczy ten rodzaj bonusu jest prawdopodobnie najchętniej wybieranym spośród promocji na start. Trudno nawet wyobrazić sobie, aby najlepszy bukmacher na rynku nie miał takiej promocji w swojej ofercie.

Cashback daje możliwość na zabezpieczenie swojego – zazwyczaj pierwszego – kuponu i w rezultacie nie musimy obawiać się utraty środków na początek przygody z danym bukiem. Brak tego “ryzyka” pozwala na spokojne i bezpieczne postawienie zakładu i w razie niepowodzenia nie stracimy naszych pieniędzy.

Zakłady bez ryzyka są różne: wyższe, niższe, bez obrotu, na pierwszy zagrany lub przegrany kupon. Niemniej jednak przy kilkunastu operatorach i możliwości skorzystania z wszystkich bonusu po kolei, każdy z graczy powinien znaleźć wariant skrojony pod siebie. 

Zakład bez ryzyka – top 3 bukmacherów

 • Superbet z kodem BETPL: tydzień bez ryzyka do 3500 PLN
 • Fortuna z kodem FORTUNAMAX: 3 zakłady bez ryzyka do 300 PLN
 • forBET z kodem BETVIP: najwyższy zakład bez ryzyka w forBET do 1330 PLN

Który bukmacher ma najlepszy zakład bez ryzyka w Polsce?

Zdaniem czytelników Bet.pl jest to Superbet, który pozwala na grę 7 dni bez ryzyka z maksymalnym zwrotem 3500 PLN.

Który bukmacher ma w ofercie zakład bez ryzyka bez obrotu?

Nowi gracze Fortuny, STS, TOTALbet, Fuksiarza i ComeOn mogą odebrać zakład bez ryzyka bez obrotu w ramach bonusów powitalnych u tych bukmacherów.