Najlepszy bukmacher – Ranking bukmacherów 2023

Wprowadzona w 2017 roku nowelizacja ustawy hazardowej sprawiła, że na polskim rynku legalnych bukmacherów doszło do małej rewolucji. Praktycznie wszystkie największe światowe firmy wycofały się z działalności w naszym kraju, dając pole do popisu tym rodzimym. Jaki jest więc obecnie najlepszy bukmacher? Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, które postanowiliśmy szczegółowo omówić w tym artykule.

Jaki jest najlepszy bukmacher? Prezentujemy ranking bukmacherów 2023 i opisujemy na co zwrócić uwagę, przy wyborze bukmachera, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Przedstawiamy także dostępny bonusy dla graczy.

Najlepszy bukmacher – ranking bukmacherów 2023

Najlepsi bukmacherzy oferują swoim graczom szeroką ofertę zakładów, atrakcyjne bonusy i szereg innych udogodnień. Zaprezentowany poniżej ranking bukmacherów 2023 powstał w oparciu o opinie graczy i analizę ich działalności.

Najlepszy bukmacherNajlepsi bukmacherzy – bonusy
SuperbetSprawdź bonus 3755 PLN
FortunaSprawdź bonus 640 PLN
STSSprawdź bonus 1660 PLN
BetclicSprawdź bonus 200 PLN
ETOTOSprawdź bonus 2242 PLN

Ranking bukmacherów zawiera wyłącznie legalnych i sprawdzonych operatorów, którzy działają na polskim rynku. Jak widać w tabeli powyżej, zdaniem graczy, najlepszy bukmacher w Polsce to obecnie Superbet. Od wielu lat w czołówce najlepiej ocenianych bukmacherów jest też Fortuna czy STS. Ranking bukmacherów 2023 uzupełniają Betclic oraz ETOTO, które na rynku działają nieco krócej, ale już zyskali uznanie jak inni najlepsi bukmacherzy.

Najlepszy bukmacher – Superbet

Gracze oceniają, że najlepszy bukmacher oferujący zakłady, to obecnie Superbet. Ta firma działa w Polsce od roku 2017 i od pewnego czasu zyskuje sporą popularność wśród typerów. Rejestracja z kodem MEGABONUS pozwala uzyskać najwyższy powitalny bonus u tego bukmachera o wartości 3755 PLN.

W skład pakietu powitalnego wchodzą:

 • Tydzień bez ryzyka – 3500 PLN
 • Bonus od depozytu – 200 PLN
 • Darmowy zakład – 35 PLN
 • Bonus w aplikacji – 20 PLN

Rejestracja u bukmachera dostępna jest po kliknięciu w przycisk poniżej.

Sporymi atutami, którymi może się pochwalić najlepszy bukmacher, jest rozbudowana oferta zakładów, bonusy dla wszystkich graczy w stałej ofercie, czy też możliwość dokonywania szybkich wpłat i wypłat.

Ranking bukmacherów – pozostałe miejsca w rankingu

Powyżej przedstawiliśmy jak wygląda oferta, którą przygotował najlepszy bukmacher w naszym rankingu. Poniżej przedstawiamy powitalne propozycje dostępne u pozostałych operatorów, których uwzględnia ranking bukmacherów 2023.

2. miejsce w rankingu bukmacherów – Fortuna

Ranking bukmacherów zawiera również bukmachera Fortuna, czyli firmę działającą w naszym kraju już od 1996 roku. Rejestrując się z kodem FORTUNAMAX można uzyskać najwyższy na rynku bonus powitalny o wartości 635 PLN

Oferta składa się z:

 • Zakładów bez ryzyka 600 PLN
 • Darmowych zakładów 35 PLN

W skład pakietu powitalnego wchodzi freebet o wartości 15 PLN dostępny specjalnie dla czytelników Bet.pl.

3. miejsce w rankingu bukmacherów – STS

Najlepsi bukmacherzy, wśród których obecny jest STS, oferują zróżnicowane bonusy na start. Nie inaczej jest w tym przypadku. Najwyższy bonus bukmachera dostępny jest z kodem MEGABONUS.

Skład pakietu powitalnego:

 • Zakład bez ryzyka – 100 PLN
 • Bonus od trzech wpłat – 1500 PLN
 • Bonus za zadania – 60 PLN

Bukmachera STS nie trzeba przedstawiać tym, którzy choć trochę znają branżę bukmacherską. To od lat jeden z liderów rynku, którego można znaleźć niemal zawsze, gdy prezentowany jest ranking bukmacherów.

4. miejsce w rankingu bukmacherów – Betclic

Kolejnym bukmacherem na liście jest Betclic. Ta firma długi czas działała w naszym kraju, ale miała przerwę by ponownie wrócić z ofertą. Na start – z kodem BETPLVIP – można uzyskać najwyższy bonus na start.

Powitalny bonus to:

 • Zakład bez ryzyka – 200 PLN

Co sprawia, że o Betclicu możemy powiedzieć, że to najlepszy bukmacher? Wielu graczy może przekonać to, że bukmacher oferuje na wyłączność kursy na Fame MMA, która zyskała w ostatnich latach sporą popularność.

5. miejsce w rankingu bukmacherów – ETOTO

ETOTO jest stosunkowo świeżym bukmacherem na rynku, ale już teraz uzupełnia przygotowany ranking bukmacherów. Rejestracja z kodem MEGABONUS pozwala uzyskać powitalne bonusy o wartości aż 2242 PLN.

Bonusy u bukmachera to:

 • Bonus od trzech wpłat – 2000 PLN
 • 20 PLN – freebet tylko z kodem
 • 222 PLN – freebet od trzeciej wpłaty

Bukmacher jest obecny na rynku od 2010 roku. Gracze mogą znaleźć ofertę aż kilkudziesięciu dyscyplin sportu do typowania.

Najlepszy bukmacher – jak wybrać?

Najlepszy bukmacher, żeby mógł cieszyć się uznaniem graczy, musi spełniać odpowiednie kryteria. W naszym artykule wzięliśmy pod uwagę: obstawianie meczów online, livebetting, szerokość oferty, bonusy i promocje, wysokość kursów, dostęp do aplikacji mobilnej, system wpłat i wypłat oraz opinie użytkowników. Poniżej znajdziecie szczegółowy opis wymienionych kategorii.

Najlepszy bukmacher - jak go wybrać?

Najlepszy bukmacher – Obstawianie online

Z roku na rok coraz więcej kuponów gracze typują przez internet. Istnieje nadal grono stałych klientów punktów naziemnych, jednak stanowią oni zdecydowaną mniejszość. W dzisiejszych czasach najlepsi bukmacherzy muszą posiadać własną stronę internetową, na której użytkownik będzie miał możliwość obstawiania zakładów. Tak działa każdy nowy bukmacher, ale też firmy z ugruntowaną pozycją w branży.

Najlepsi bukmacherzy na rynku oprócz punktów stacjonarnych w największych miastach w Polsce, mają również nowoczesne witryny. Umożliwiają w ten sposób klientom dostęp do zakładów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wiele innych firm w ogóle nie posiada zaś lokali stacjonarnych, opierając działalność tylko w internecie.

Najlepszy bukmacher – Livebetting (zakłady na żywo)

Kolejną ważną rzeczą, którą powinien cechować się najlepszy bukmacher, jest livebetting – czyli możliwość obstawiania zakładów na żywo. Graczom nie wystarcza już samo obstawianie zdarzeń przedmeczowych. Chcą oni na bieżąco reagować na to, co dzieje się na boisku lub na korcie tenisowym.

Dlatego też ofertę zakładów na żywo znajdziemy u każdego bukmachera, który chce się liczyć na rynku. Powinna być ona mocno rozbudowana i nie ograniczać się jedynie do najpopularniejszych dyscyplin czy lig. Liczy się również liczba rynków oferowanych w ramach poszczególnych zdarzeń. Im jest ich więcej, tym chętniej gracze korzystają z usług danego bukmachera.


Najlepszy bukmacher – Szeroka oferta

Najlepszy bukmacher to taki, który może pochwalić się szeroką ofertą. Większość klientów najczęściej typuje najpopularniejsze dyscypliny sportowe. Wśród nich wymienimy ofertę na piłkę nożną czy tenis, a także obstawianie koszykówki, siatkówki i sportów walki. Istnieje jednak spore grono graczy lubujących się w niszowych imprezach i dyscyplinach. Ważne jest również to, aby rynki poszczególnych zdarzeń sportowych były mocno rozbudowane. Ludziom nie wystarczają już tradycyjne zakłady, w których typuje się samego zwycięzcę. Chcą mieć dostęp również do innych opcji, które dodatkowo mogą uatrakcyjnić grę.

W przypadku najpopularniejszej dyscypliny sportowej, czyli piłki nożnej, najlepszy bukmacher powinien oferować takie rynki, jak: liczba goli, dokładny wynik, liczba kartek, liczba spalonych, liczba fauli, liczba rzutów rożnych czy kto strzeli gola lub zaliczy asystę. Tutaj także – im więcej jest opcji, tym popularność danego bukmachera rośnie. Ważnym aspektem jest również oferta na wydarzenia pozasportowe, np. kto wygra wybory lub kto zdobędzie Oscara.

Najlepszy bukmacher – Oferta bonusowa na przejrzystych zasadach

Najlepszy bukmacher musi cechować się również zachęcającą i przejrzystą ofertą bonusową. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj bonusy powitalne, których głównym zadaniem jest przyciągnięcie klienta. Jeżeli zasady ich przyznawania będą zbyt skomplikowane, wówczas wielu graczy może się szybko zniechęcić. Do najpopularniejszych promocji dla nowych klientów można obecnie zaliczyć: freebet (darmowy zakład), cashback (zakład bez ryzyka) oraz bonus od depozytu.

Bardzo ważnym aspektem są regulaminy promocji oraz zawarte w nich warunki obrotu bonusem przed wypłatą. Powinny być one przejrzyste i czytelne dla każdego gracza. Zbyt wysokie wymagania mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów. Najlepszy bukmacher będzie posiadał łatwo dostępny regulamin, napisany prostym i zrozumiałym językiem, z którego użytkownik dowie się, co i kiedy może zyskać oraz za jaką kwotę i po jakim kursie będzie musiał zagrać, by wypłacić dodatkowe pieniądze.


Najlepszy bukmacher – Zakład bez ryzyka

Jeden z najczęściej poszukiwanych bonusów na start u bukmacherów to zakład bez ryzyka. Dzięki niemu można rozpocząć grę bez ryzyka utraty środków na grę już na początku przygody z typowaniem. Najlepszy bukmacher powinien posiadać w swojej ofercie taki bonus oraz jasne kryteria jego przyznawania. Prezentowany przez nas ranking bukmacherów zawiera aż czterech bukmacherów, którzy mają tego typu promocję w swojej ofercie.

Najlepszy bukmacher – Aktualizacja promocji

Kolejnym ważnym aspektem jest różnorodna oferta promocyjna – szczególnie ta dotycząca stałych użytkowników. Najlepszy bukmacher powinien reagować na bieżące wydarzenia i oferować np. bonusy z okazji ważnych imprez sportowych. Dzięki temu na dłużej zatrzyma u siebie graczy, ponieważ nie będą oni musieli szukać promocji w innych firmach. Z kolei aktualizacja pakietów powitalnych może spowodować, że na założenie konta zdecydują się w końcu gracze, których dotychczasowa oferta niezbyt satysfakcjonowała.


Najlepszy bukmacher – Wysokość kursów

Nie wszyscy klienci patrzą jednak tylko na promocje czy bonusy. Dla wielu z nich liczy głównie wysokość kursów, dlatego najlepsi operatorzy nie mogą sobie pozwolić na ich sztuczne zaniżanie czy narzucanie wysokiej marży bukmacherskiej. Typujący obecnie z łatwością mogą porównywać oferty poszczególnych bukmacherów i szybko wyłapią, która firma oferuje najwyższe współczynniki na poszczególne dyscypliny. Niektóre z nich mogą oferować wyższe kursy na popularne zdarzenia w ramach tzw. boostu kursowego.

Najlepszy bukmacher – Dostęp do aplikacji mobilnej

Coraz więcej graczy obstawia kupony przy użyciu smartfonów. Dlatego najlepszy bukmacher powinien oferować dostęp do aplikacji mobilnej. To znaczne ułatwienie dla użytkowników, zapewniające im wygodę oraz komfort typowania. Dzięki temu mają oni dostęp do bukmachera właściwie przez cały tydzień, o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy, że posiadają naładowany telefon z dostępem do internetu. Niektórzy bukmacherzy mają nawet specjalną ofertę bonusową dla osób korzystających z aplikacji mobilnej. Nasz ranking bukmacherów zawiera wyłącznie tych operatorów, którzy posiadają aplikację dla graczy.


Najlepszy bukmacher – Szybkie wpłaty i wypłaty

W dzisiejszych czasach liczy się szybkość. Dotyczy to również wpłat i wypłat. Wiele osób orientuje się tuż przed rozpoczęciem spotkania, że na ich koncie nie ma środków i chcą je szybko zdeponować. Dlatego też najlepszy bukmacher musi oferować różnorodny dostęp do wielu metod płatności.

Do najpopularniejszych należą: szybkie przelewy, BLIK, wpłaty kartą płatniczą lub kredytową, PayU, tpay lub możliwość wpłaty w punkcie stacjonarnym. Ważne jest to, żeby księgowanie tych środków na koncie gracza było natychmiastowe. Podobnie wygląda to w przypadku wypłat ewentualnych wygranych. Tutaj również gracz powinien mieć jak najszerszy wybór i nie powinny być one obarczone dodatkowymi prowizjami czy opłatami.

Najlepszy bukmacher – Opinie użytkowników

Ranking bukmacherów opiera się m.in. na opiniach graczy, którzy najlepiej znają mocne i słabe strony bukmacherów. Ewentualne wpadki bardzo szybko mogłyby roznieść się w środowisku graczy, co miałoby przełożenie na odpływ klientów. Dlatego też najlepszy bukmacher będzie dbał o każdego użytkownika, który ma założonego u niego konto.

Dotyczy to zarówno rozbudowanej oferty, wysokich kursów, przyjaznej i przejrzystej strony internetowej lub aplikacji mobilnej, atrakcyjnych bonusów oraz profesjonalnej obsługi klienta. Przed wyborem bukmachera do gry warto poczytać w internecie opinie innych użytkowników, co pozwoli nam znaleźć odpowiedź na pytanie, który będzie lepszy dla nas.

Najlepszy bukmacher - jak budować pozycję?

Ranking bukmacherów – historia

Legalni bukmacherzy musieli przejść ciężką drogę, żeby wywalczyć odpowiednią pozycję na rynku. Początkowo ich rywalizacja ze światowymi potentatami była z góry skazana na porażkę. Głównie dlatego, że zagraniczne firmy nie płaciły w naszym kraju podatków, przez co mogły oferować swoim graczom zdecydowanie wyższe kursy. Ich oferta bonusowa była również bardziej atrakcyjna niż ta oferowana przed rodzime firmy. Nawet najlepszy bukmacher z naszego kraju nie był w stanie podjąć skutecznej rywalizacji.

Sytuacja ta zmieniła się w 2017 roku, kiedy to weszła w życia nowelizacja Ustawy hazardowej. Jej głównymi założeniami było unormowanie przepisów, zlikwidowanie „czarnego rynku” oraz wyrównanie szans wszystkich firm funkcjonujących na terenie naszego kraju. Od tego czasu każda firma, która chce prowadzić swoją działalność na terenie Polski, musi starać się o specjalną licencję, wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Nawet najlepszy bukmacher, który wcześniej nie musiał np. odprowadzać u nas podatków, nie miał wyjścia i musiał się podporządkować nowym przepisom.

Początkowo kilka firm prowadziło działalność na niezmienionych zasadach, twierdząc że obowiązuje je unijne, a nie polskie prawo. Z każdym kolejnym miesiącem takich bukmacherów było jednak coraz mniej i na rynku zostały praktycznie tylko te, które posiadają stosowne uprawnienia. Został stworzony specjalny rządowy rejestr, w którym znajduje się lista wszystkich legalnie działających firm. Wśród nich widnieje również najlepszy bukmacher w Polsce. Ranking bukmacherów powstał w pełni w oparciu o legalną działalność, która jest niezbędna do racjonalnego ocenienia każdego z bukmacherów.

Ranking bukmacherów a legalność działalności w Polsce

Podstawowy warunek, który powinien spełniać najlepszy bukmacher, to posiadanie stosownego zezwolenia na organizację zakładów wzajemnych wydawane przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli taka informacja widnieje na stronie internetowej, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z legalnie działającą firmą. Pełny wykaz dostępny jest na jednej z rządowych stron, więc warto się z nim zapoznać.

Wybierając najlepszego bukmachera z listy legalnych podmiotów gracze mają pewność, że wpłacone przez nich pieniądze są całkowicie bezpieczne i nie będą mieli problemów z ich ewentualną wypłatą. Nie muszą się przy tym martwić o odprowadzenie podatku, bo zrobi to za nich firma oferująca zakłady. Najlepszy bukmacher oraz firmy pretendujące do tego tytułu zobligowane są do odprowadzania 12% podatku do budżetu państwa. W przypadku wyższych wygranych (powyżej 2280 zł) dochodzi do tego kolejny podatek, wynoszący 10%.

Jeżeli ktoś nie ma pewności, czy dany bukmacher prowadzi legalnie działalność w naszym kraju, może zapoznać się z tzw. Rejestrem Domen Zakazanych. Najlepsi bukmacherzy na pewno się tam nie znajdą.

Kolejnym ważnym aspektem jest siedziba operatora. Najlepszy bukmacher musi posiadać ją na terenie naszego kraju, ponieważ w innym przypadku nie otrzyma wymaganej licencji. Wszystkie legalnie działające firmy spełniają ten warunek. Od tej reguły nie ma obecnie żadnych wyjątków.

Każdy gracz, decydując się na grę u bukmachera, musi mieć pewność, że jego środki oraz wszystkie dane są całkowicie bezpieczne. Wszystkie legalnie działające w Polsce firmy stosują najnowsze i najskuteczniejsze zabezpieczenia. Żaden, nawet najlepszy bukmacher nie mógłby sobie pozwolić na ewentualny wyciek informacji o klientach. Ważna jest również stabilna sytuacja finansowa oraz regularne płacenie podatków. 

Najlepszy bukmacher – punkty stacjonarne a oferta w internecie

Czasy, w których naziemne punkty bukmacherskie cieszyły się ogromną popularnością, odeszły w zapomnienie. Większość graczy przeniosła się z typowaniem do internetu. Wpływ na to miał przede wszystkim rozwój oferty oraz łatwy dostęp bez konieczności wychodzenia z domu. Teoretycznie najlepszy bukmacher nie musiałby posiadać stacjonarnych lokali, jednak wiele firm w dalszym ciągu z nich nie rezygnuje. To pewnego rodzaju ukłon w stronę starszych graczy, dla których wizyta w takim miejscu stanowi właściwie rytuał.

Standardowa oferta dostępna w lokalach stacjonarnych niczym nie różni się od tej oferowanej na stronach internetowych. Wyjątkiem jest tutaj jedynie dostępność do zakładów na żywo. Granie w lokalu zapewnia również anonimowość, ponieważ nie trzeba podawać swoich danych przed puszczeniem kuponu. Jeżeli gracz decyduje się na obstawianie w sieci, wówczas musi przejść proces rejestracji, podczas którego zostanie poproszony o podanie m.in.: imienia, nazwiska, adresu zamieszkania czy numeru PESEL. 

Najlepszy bukmacher na rynku

Ranking bukmacherów – podsumowanie

Najlepsi bukmacherzy, czyli tacy doceniani przez graczy, to obecnie m.in. Superbet, Fortuna, STS, Betclic czy ETOTO. Wspomnianych operatorów wyróżnia szeroka oferta, dostęp do bonusów, aplikacji mobilnej czy też np. systemy błyskawicznych płatności.

Warto pamiętać, że najlepsi bukmacherzy nie mogą jednak spocząć na laurach. Rynek bukmacherski z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Przybywa więcej firm, które na różne sposoby próbują przekonać do siebie klientów. I co najważniejsze – działają legalnie. Dlatego też na bieżąco aktualizujemy ranking bukmacherów.

FAQ

Jaki jest najlepszy bukmacher?

W opinii graczy obecnie najlepszy bukmacher to Superbet. Cechuje go bardzo rozbudowana oferta zakładów, solidna aplikacja, szybkie płatności czy też wysokie bonusy dla graczy o jasnych regułach.

Jak powstał ranking bukmacherów 2023?

Ranking bukmacherów powstał na podstawie opinii graczy, a także analizie dostępnej oferty legalnych bukmacherów.