Bukmacher bez podatku

Bukmacher bez podatku cieszy się zainteresowaniem graczy, którzy szukają minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków z zakładów bukmacherskich. Polska nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 r. sprawiła jednak, że znalezienie takiej legalnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Z tego tekstu dowiesz się, czy w Polsce istnieją bukmacherzy bez podatku i na jakich zasadach oferują swoje usługi. Znajdziesz tu też informacje o aktualnej wysokości opłat, jakie gracz musi ponieść przy typowaniu. Zapraszamy do lektury.

Bukmacher bez podatku – czy to możliwe?

Jeszcze do niedawna, bukmacher bez podatku w Polsce był łatwy do znalezienia. Większość z nich posiadała siedziby poza granicami naszego kraju i wykorzystywała nieścisłości oraz nieprecyzyjne zapisy “Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”. Wszystko zmieniło się pod koniec 2016 roku, kiedy to uchwalona została jej nowelizacja.

Ustawa hazardowa zaczęła obowiązywać od 1 kwietnia 2017 roku. Był to przełomowy moment na polskim rynku, ponieważ od tego czasu bukmacherzy bez podatku przestali praktycznie oferować swoje usługi. Co było głównym powodem ich decyzji?

Najważniejszy czynnik to konieczność uzyskanie zezwolenia na organizację zakładów wzajemnych oraz odprowadzanie podatków na rzecz Skarbu Państwa. Firmy bukmacherskie działające w Polsce zobowiązane są do płacenia 12% podatku od obrotu. Wielu zagranicznych bukmacherów nie miało zamiaru się na to godzić, więc opuściło nasz kraj, skupiając się na innych rynkach. Wśród nich nie zabrakło podmiotów o międzynarodowej reputacji, znajdujących się w światowej czołówce bukmacherskiej.

Czy w takim razie może u nas działać legalny bukmacher bez podatku? Zgodnie z zapisami “ustawy hazardowej” nie może, jednak niektóre firmy stosują promocje, dzięki którym gracz nie odczuwa dodatkowych obciążeń podatkowych. I robią to pozostając w literze prawa.

Bukmacherzy bez podatku od obrotu

Podatek obrotowy jest podstawową daniną, jaką muszą płacić legalne firmy bukmacherskie w Polsce. Ustawodawca w sposób jednoznaczny nie sprecyzował, w jaki sposób ma on być realizowany. Dlatego też firmy przerzuciły tą opłatę na graczy, pobierając ją w momencie wnoszenia zakładu. Sprawia to, że z każdej postawionej złotówki, do budżetu państwa każdorazowo odprowadzane jest 12 groszy.

Nie ma tutaj znaczenia, czy dany zakład będzie wygrany czy przegrany. Stąd też na każdym kuponie pojawia się się tzw. “współczynnik” określający aktualną stawkę podatkową. W Polsce wynosi 0.88. Przy grze np. za 100 PLN, realna stawka wynosi 88 PLN, a potencjalna wygrana jest mniejsza o 12%. Czy w Polsce może więc funkcjonować bukmacher bez podatku od obrotu?

Tak jak wspominaliśmy, każda legalnie działająca w Polsce firma organizująca zakłady wzajemne zobowiązania jest do odprowadzenia 12% podatku obrotowego. W ramach działalności promocyjnej, niektóre z nich biorą jednak tę opłatę na siebie. Dzięki temu klienci mogą poczuć się tak, jakby grali u bukmachera bez podatku, ponieważ cała stawka inwestowana jest w dany zakład, bez “obcięcia” jej części. Niektóre firmy zaś, przy spełnieniu określonych wymagań, oferują zwiększone wygrane, które w całości potrafią przykryć pobrany podatek. W dalszej części tekstu przedstawiamy, którzy bukmacherzy bez podatku oferują tego typu promocje.

Legalny bukmacher bez podatku od wygranej

Oprócz podatku od obrotu, w branży bukmacherskiej obowiązuje jeszcze podatek od wygranej. Ile wynosi i w jakich sytuacjach należy go płacić? Aktualna stawka została ustalona na poziomie 10% i należy ją odprowadzić od każdej wygranej w zakładach wzajemnych większej niż 2280 PLN. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to dana firma automatycznie przekazuje należną część do właściwego Urzędu Skarbowego.

Czy w Polsce funkcjonuje bukmacher bez podatku od wygranej? Podobnie jak w przypadku podatku obrotowego, nie ma możliwości, aby legalnie działająca firma mogła obejść zapisy ustawy. Jeśli więc nasza wygrana wynosi 2281 PLN, wówczas na nasze konto trafi 2052,90 PLN. 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z podatkiem od wygranej:

 • podatek naliczany jest od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN
 • podatek naliczany jest od całkowitej kwoty wygranej, a nie od nadwyżki ponad 2280 PLN
 • nie ma znaczenia stawka za jaką gramy – jeśli puścimy kupon za 2200 PLN i wygramy 2500 PLN, to pomimo tego, że realny zysk wyniesie 300 PLN, tak i tak zapłacimy podatek dochodowy

Doświadczeni gracze mogą jednak stwierdzić, że istnieje bukmacher bez podatku od wygranej. Wystarczy w umiejętny sposób zarządzać stawkami, aby potencjalna wygrana nie przekroczyła określonego limitu. 

Przykład:

Typujemy zdarzenia X z kursem 2.00 za stawkę 1500 PLN. Potencjalna wygrana wynosi w tym wypadku: 1500 PLN x 2.00 x współczynnik 0.88 = 2640 PLN. Od wygranej należy jeszcze zapłacić 10% podatku, czyli realnie wyniesie ona 2376 PLN.

Chcąc uniknąć płacenia podatku od wygranej wystarczy puścić 3 takie same kupony za stawkę 500 PLN każdy. Wówczas potencjalna wygrana wyniesie: 500 PLN x 2.00 x współczynnik 0.88 = 880 PLN. Grając 3 takie same kupony łącznie zgarniemy 2640 PLN i nie będziemy musieli od tej kwoty płacić dodatkowego podatku.

Powyższy przykład to jedyny legalny sposób na grę u bukmachera bez podatku od wygranej. 

Polski bukmacher bez podatku – co można zyskać?

Wiemy już, że w Polsce pojęcie bukmacher bez podatku, oznacza stosowane przez niego pewne zabiegi promocyjne. Co można dzięki temu zyskać? Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści:

 • potencjalna wygrana zwiększa się o co najmniej 14%
 • z kuponu znika współczynnik 0.88
 • unikamy płacenia 10% podatku od wygranej

Jak widać, korzystanie z oferty takich firm pozwala znacząco zwiększyć potencjalną wygraną. Dlatego warto wiedzieć, który polski bukmacher bez podatku bonusowo bierze go na siebie. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Was aktualną listę takich miejsc.

Legalni bukmacherzy bez podatku

Legalni bukmacherzy bez podatku

Z punktu widzenia gracza, bukmacher bez podatku oznacza firmę, która nie przerzuca na klienta obciążeń finansowych wynikających z ustawy hazardowej. Aktualnie na rynku można spotkać się z kilkoma promocjami, pozwalającymi na osiągnięcie większych wygranych. Część z nich posiada ograniczenia czasowe oraz pewne wymagania do spełnienia, takie jak:

 • minimalna liczba zdarzeń na kuponie
 • minimalny kurs poszczególnego zdarzenia na kuponie
 • minimalny kurs całkowity kuponu

Mogą być dostępne zarówno dla nowo zarejestrowanych graczy, którzy podczas zakładania konta skorzystali ze specjalnego kodu lub dla stałych klientów, regularnie korzystających z oferty.

Fortuna bez podatku

Fortuna to pierwszy bukmacher umożliwiający grę bez podatku. Z promocji można korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W tym celu należy przygotować kupon, spełniający następujące wymagania:

 • minimum 3 zdarzenia na kuponie
 • kurs każdego zdarzenia na kupnie co najmniej 1.30
 • zdarzenia z oferty przedmeczowej i live
 • minimalna stawka wynosi 2 PLN

Bonus, tzw. Happy Hours, aktywuje się wówczas automatycznie – do każdego kuponu zostanie dodany kurs 1.14, który zrekompensuje należny podatek. Mogą z niego skorzystać wszyscy klienci obstawiający zakłady poprzez stronę internetową, aplikację mobilną lub w punktach naziemnych. Łączy się ona z pierwszym zakładem bez ryzyka oraz z innymi promocjami marketingowymi.

LVBet bez podatku

LVBet to bukmacher, który umożliwia grę bez podatku wszystkim nowym klientom. Promocja “Zbijamy podatek po rejestracji” obowiązuje przez 14 dni, liczonych od momentu założenia konta. W tym okresie współczynnik na kuponie znajduje się na poziomie 1.00 zamiast 0.88.

Aby skorzystać z tej promocji, należy spełnić poniższe warunki:

 • na kuponie muszą znaleźć się co najmniej 3 zdarzenia
 • całkowity kurs kuponu nie może być niższy niż 2.40
 • kupon nie może być rozliczony przez opcję Cash-Out

W ramach tej akcji można obstawiać zdarzenia zarówno z oferty przedmeczowej, jak i live.

forBET bez podatku

Firmę forBET również moglibyśmy przypisać do grupy pt.: “Bukmacherzy bez podatku”. Przygotowała ona podwójną promocję, pozwalającą uniknąć płacenia 12% od każdej postawionej stawki. 

Pierwsza z nich przeznaczona jest dla wszystkich nowych graczy. Każda osoba, która poprawnie wypełni formularz rejestracyjny, może przez 14 dni grać bez podatku. Jedyny warunek to stworzenie kuponu, na którym:

 • znajdą się co najmniej 3 zdarzenia
 • każde ze zdarzeń będzie miało minimalny kurs na poziomie 1.30
 • zdarzenia będą pochodziły z oferty przedmeczowej, na żywo lub WIRTUALNE I

Jeśli zostaną spełnione powyższe warunki, wówczas współczynnik kuponu automatycznie zmieni się z 0.88 na 1.00. Ważne, by w tym wypadku grać tylko i wyłącznie za własne środki.

Druga promocja przeznaczona jest już dla wszystkich klientów i umożliwia grę bez podatku w godzinach między 07:30 a 10:30. Wszystko co należy w tym wypadku zrobić, to zagrać kupon spełniający dokładnie takie same wymagania, jak w przypadku bonusu “14 dni bez podatku”.

Betclic bez podatku

Betclic to kolejny polski bukmacher, o którym można powiedzieć, że umożliwia grę bez podatku. Wszystko dzięki oferowanej przez niego promocji Multi+, która pozwala zwiększyć wygraną nawet o 50%. Aby z niej skorzystać, trzeba postawić kupon AKO składający się z co najmniej 5 zdarzeń z oferty przedmeczowej lub na żywo. Im więcej znajdzie się ich na kuponie, tym dostaniemy większy bonus:

 • 5 zdarzeń – dodatkowy bonus 7%
 • 6 zdarzeń – dodatkowy bonus 10%
 • 7 zdarzeń – dodatkowy bonus 15%
 • 8 zdarzeń – dodatkowy bonus 20%
 • 9 zdarzeń – dodatkowy bonus 25%
 • 10 zdarzeń – dodatkowy bonus 30%
 • 11 zdarzeń – dodatkowy bonus 35%
 • 12 zdarzeń – dodatkowy bonus 40%
 • 13 zdarzeń – dodatkowy bonus 45%
 • 14 i więcej zdarzeń – dodatkowy bonus 50%

Z powyższej tabeli wynika, że przy wygranym kuponie, składającym się z co najmniej 7 zdarzeń, gracz może zrekompensować sobie podatek. Przyznanymi w ten sposób dodatkowymi środkami nie trzeba w żaden sposób obracać. 

Totolotek bez podatku

Na podobną promocję jak w Betclic mogą liczyć także klienci Totolotka. W jej ramach bukmacher oferuje bonus zwiększający wygraną nawet do 66%. Wszystko co należy zrobić, to postawić kupon spełniający następujące wymagania:

 • minimum 5 zdarzeń na kuponie
 • minimalny kurs każdego zdarzenia na kuponie 1.21
 • minimalna stawka 20 PLN
 • na kuponie nie może się znaleźć żadne zdarzenie rozliczone po kursie 1.00

Wysokość bonusu uzależniona jest od liczby zdarzeń na kuponie. Im jest ich więcej, tym na większy dodatek można liczyć:

 • 5 zdarzeń – bonus w wysokości 5%
 • 6 zdarzeń – bonus w wysokości 10%
 • 7 zdarzeń – bonus w wysokości 15%
 • 8 zdarzeń – bonus w wysokości 20%
 • 9 zdarzeń – bonus w wysokości 25%
 • 10 zdarzeń – bonus w wysokości 30%
 • 11 zdarzeń – bonus w wysokości 35%
 • 12 zdarzeń – bonus w wysokości 40%
 • 13 zdarzeń – bonus w wysokości 45%
 • 14 zdarzeń – bonus w wysokości 50%
 • 15-29 zdarzeń – bonus w wysokości 52%
 • 30 zdarzeń – bonus w wysokości 66%

Chcąc zniwelować 12% podatek należy więc zagrać kupon z minimum 7 zdarzeniami na kuponie. Otrzymane w ten sposób środki nie podlegają żadnym warunkom obrotu.

PZBuk bez podatku

PZBuk jest kolejnym bukmacherem oferującym dodatkowy bonus do każdej wygranej – pod warunkiem, że na kuponie znajdzie się odpowiednia liczba zdarzeń. Bonus aktywuje się automatycznie po umieszczeniu 3 selekcji. Jego minimalna wartość to 2%, natomiast maksymalna 25% (dostępna po dodaniu co najmniej 7 zdarzeń). Dodatkowa wygrana nie podlega warunkom obrotu.

Data publikacji: 24 maja 2021 @ 08:59

Dodaj komentarz