Bukmacher bez podatku | Jaki bukmacher bez podatku?

Bukmacher bez podatku cieszy się zainteresowaniem graczy, którzy szukają minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków z zakładów bukmacherskich. Polska nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 r. sprawiła jednak, że znalezienie takiej legalnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Z tego tekstu dowiesz się, czy w Polsce istnieją bukmacherzy bez podatku i na jakich zasadach oferują swoje usługi. Znajdziesz tu też informacje o aktualnej wysokości opłat, jakie gracz musi ponieść przy typowaniu. Zapraszamy do lektury.

Bukmacher bez podatku na start – forBET

Jaki bukmacher bez podatku oferuje grę nowych graczom? Na rynku znajdziemy takich kilku. Gra bez podatku u bukmacherów najczęściej dostępna jest według określonych zasad, a także przez określony czas. Jednym z polecanych bukmacherów, który oferuje grę bez podatku, jest forBET.

Wpisując podczas rejestracji w forBET kod o treści MECZYKIVIP można uzyskać powitalne bonusy do 3300 PLN – w tym najwyższy na rynku cashback 1300 PLN – oraz wspomniany już dostęp do 30 dni gry bez podatku.

Jak to działa? Oto zasady:

 • Promocja aktywuje się w ciągu 24 godzin od rejestracji
 • Gra bez podatku dostępna jest przez 30 dni
 • Kupony muszą składać się z min. 3 zdarzeń o kursie 1.30 lub więcej

Bukmacher bez podatku pozwala grać bez wymogu obrotu. To oznacza, że wyższe o 14% wygrane po prostu trafią na konto gracza bez żadnych haczyków.

Bukmacher bez podatku – czy to możliwe?

Jeszcze do niedawna, bukmacher bez podatku w Polsce był łatwy do znalezienia. Większość z nich posiadała siedziby poza granicami naszego kraju i wykorzystywała nieścisłości oraz nieprecyzyjne zapisy “Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”. Wszystko zmieniło się pod koniec 2016 roku, kiedy to uchwalona została jej nowelizacja.

Ustawa hazardowa zaczęła obowiązywać od 1 kwietnia 2017 roku. Był to przełomowy moment na polskim rynku, ponieważ od tego czasu bukmacherzy bez podatku przestali praktycznie oferować swoje usługi. Co było głównym powodem ich decyzji?

Najważniejszy czynnik to konieczność uzyskania zezwolenia na organizację zakładów wzajemnych, a także odprowadzanie podatków na rzecz Skarbu Państwa. Firmy bukmacherskie działające w Polsce zobowiązane są do płacenia 12% podatku od obrotu. Wielu zagranicznych bukmacherów nie miało zamiaru się na to godzić, więc opuściło nasz kraj, skupiając się na innych rynkach. Wśród nich nie zabrakło podmiotów o międzynarodowej reputacji, znajdujących się w światowej czołówce bukmacherskiej.

Czy w takim razie może u nas działać legalny bukmacher bez podatku? Zgodnie z zapisami “ustawy hazardowej” nie może, jednak niektóre firmy przygotowują bonusy bukmacherskie, dzięki którym gracz nie odczuwa dodatkowych obciążeń podatkowych. I robią to pozostając w literze prawa, biorąc kwestie opłacenia podatku na siebie.

Bukmacherzy bez podatku od obrotu

Podatek obrotowy jest podstawową daniną, jaką muszą płacić legalne firmy bukmacherskie w Polsce. Ustawodawca w sposób jednoznaczny nie sprecyzował, w jaki sposób ma on być realizowany. Dlatego też firmy przerzuciły tą opłatę na graczy, pobierając ją w momencie wnoszenia zakładu. Sprawia to, że z każdej postawionej złotówki, do budżetu państwa każdorazowo odprowadzane jest 12 groszy.

Nie ma tutaj znaczenia, czy dany zakład będzie wygrany czy przegrany. Stąd też na każdym kuponie pojawia się się tzw. “współczynnik” określający aktualną stawkę podatkową. W Polsce wynosi 0.88. Przy grze np. za 100 PLN, realna stawka wynosi 88 PLN. Czy w Polsce może więc funkcjonować bukmacher bez podatku od obrotu?

Tak jak wspominaliśmy, każda legalnie działająca w Polsce firma organizująca zakłady wzajemne zobowiązania jest do odprowadzenia 12% podatku obrotowego. W ramach działalności promocyjnej, niektóre z nich biorą jednak tę opłatę na siebie. Dzięki temu klienci mogą poczuć się tak, jakby grali u bukmachera bez podatku, ponieważ cała stawka inwestowana jest w dany zakład, bez potrącenia jej części na poczet podatku. Niektóre firmy zaś, przy spełnieniu określonych wymagań, oferują zwiększone wygrane, które w całości potrafią przykryć pobrany podatek. W dalszej części tekstu przedstawiamy, którzy bukmacherzy bez podatku oferują tego typu promocje.

Bukmacher bez podatku – co można zyskać?

Wiemy już, że w Polsce pojęcie bukmacher bez podatku, oznacza stosowane przez niego pewne zabiegi promocyjne. Co można dzięki temu zyskać? Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści:

 • potencjalna wygrana zwiększa się o co najmniej 14%
 • z kuponu znika współczynnik 0.88
 • unikamy płacenia 10% podatku od wygranej

Jak widać, korzystanie z oferty takich firm pozwala znacząco zwiększyć potencjalną wygraną. Dlatego warto wiedzieć, który polski bukmacher bez podatku bonusowo bierze go na siebie. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Was aktualną listę takich miejsc.

Bukmacher bez podatku od wygranej

Oprócz podatku od obrotu, w branży bukmacherskiej obowiązuje jeszcze podatek od wygranej. Ile wynosi i w jakich sytuacjach należy go płacić? Aktualna stawka została ustalona na poziomie 10% i należy ją odprowadzić od każdej wygranej w zakładach wzajemnych większej niż 2280 PLN. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to dana firma automatycznie przekazuje należną część do właściwego Urzędu Skarbowego.

Czy w Polsce funkcjonuje bukmacher bez podatku od wygranej? Podobnie jak w przypadku podatku obrotowego, nie ma możliwości, aby legalnie działająca firma mogła obejść zapisy ustawy. Jeśli więc nasza wygrana wynosi 2281 PLN, wówczas na nasze konto trafi 2052,90 PLN. 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z podatkiem od wygranej:

 • podatek naliczany jest od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN
 • podatek naliczany jest od całkowitej kwoty wygranej, a nie od nadwyżki ponad 2280 PLN
 • nie ma znaczenia stawka za jaką gramy – jeśli puścimy kupon za 2200 PLN i wygramy 2500 PLN, to pomimo tego, że realny zysk wyniesie 300 PLN, tak i tak zapłacimy podatek dochodowy

Doświadczeni gracze mogą jednak stwierdzić, że istnieje bukmacher bez podatku od wygranej. Wystarczy w umiejętny sposób zarządzać stawkami, aby potencjalna wygrana nie przekroczyła określonego limitu. 

Przykład:

Typujemy zdarzenia X z kursem 2.00 za stawkę 1500 PLN. Potencjalna wygrana wynosi w tym wypadku: 1500 PLN x 2.00 x współczynnik 0.88 = 2640 PLN. Od wygranej należy jeszcze zapłacić 10% podatku, czyli realnie wyniesie ona 2376 PLN.

Chcąc uniknąć płacenia podatku od wygranej wystarczy puścić 3 takie same kupony za stawkę 500 PLN każdy. Wówczas potencjalna wygrana wyniesie: 500 PLN x 2.00 x współczynnik 0.88 = 880 PLN. Grając 3 takie same kupony łącznie zgarniemy 2640 PLN i nie będziemy musieli od tej kwoty płacić dodatkowego podatku.

Powyższy przykład to jedyny legalny sposób na grę u bukmachera bez podatku od wygranej. 

Bukmacherzy bez podatku

Legalni bukmacherzy bez podatku

Z punktu widzenia gracza, bukmacher bez podatku oznacza firmę, która nie przerzuca na klienta obciążeń finansowych wynikających z ustawy hazardowej. Aktualnie na rynku można spotkać się z kilkoma promocjami, pozwalającymi na osiągnięcie większych wygranych. Część z nich posiada ograniczenia czasowe oraz pewne wymagania, które określają bukmacherzy. Należą do nich:

 • minimalna liczba zdarzeń na kuponie
 • minimalny kurs poszczególnego zdarzenia na kuponie
 • minimalny kurs całkowity kuponu

Mogą być dostępne zarówno dla nowo zarejestrowanych graczy, którzy podczas zakładania konta skorzystali ze specjalnego kodu lub dla stałych klientów, regularnie korzystających z oferty.

Superbet bukmacher bez podatku

Pierwszy bukmacher bez podatku to Superbet, który pozwala skorzystać z promocji „Super Bonus”. W jej ramach im więcej zdarzeń znajdzie się na kuponie, tym wyższy procent do wygranych dokłada bukmacher. Dzięki temu możemy zniwelować podatek, a nawet podoić wygraną. Zasady są następujące:

 • minimum 5 zdarzeń na kuponie
 • kurs zdarzenia min. 1.20
 • maksymalny bonus to 100% (podwojenie wartości kuponu)
 • zakłady z oferty przedmeczowej

Zakłady rozliczone jako zwrot są odejmowane z sumy bonusu.

Fortuna bez podatku

Fortuna to kolejny bukmacher bez podatku. Z promocji można korzystać w ramach tzw. „Happy Hours”. Zasady pozwalające skorzystać z promocji, to:

 • minimum 3 zdarzenia na kuponie
 • kurs każdego zdarzenia na kupnie co najmniej 1.30
 • zdarzenia z oferty przedmeczowej i live
 • minimalna stawka wynosi 2 PLN

Bonus, tzw. „Happy Hours”, aktywuje się wówczas automatycznie, na określonych zdarzeniach. Kalendarz zakładów objętych promocją jest stale aktualizowany i dostępny na stronie bukmachera. Jak to działa? Przykładowo: bukmacher przygotował grę bez podatku na obstawianie Ekstraklasy w weekend w godzinach od 12:00 do 16:00. Kupony postawione w tym czasie – zawierające zakłady na Ekstraklasę – będą liczone po współczynniku 1.00 zamiast 0.88.

Betclic bez podatku

Betclic to kolejny polski bukmacher, o którym można powiedzieć, że umożliwia grę bez podatku. Wszystko dzięki oferowanej przez niego promocji „Multi+”, która pozwala zwiększyć wygraną nawet o 120%. Aby z niej skorzystać, trzeba postawić kupon AKO składający się z co najmniej 5 zdarzeń z oferty przedmeczowej lub na żywo. Im więcej znajdzie się ich na kuponie, tym dostaniemy większy bonus, spełniając określone kryteria:

 • co najmniej 5 zdarzeń na kuponie
 • zakłady przedmeczowe i LIVE
 • zakłady oznaczone ikoną Multi+

Bukmacher nie wymaga obrotu wygranymi z bonusu, podobnie jak inni operatorzy oferujący tego typu promocje.

ETOTO bez podatku

W ETOTO również można skorzystać z promocji, która sprawi, że o tym operatorze powiemy: bukmacher bez podatku. Ta promocja to „AKO+”, czyli oferta analogiczna do opisanej wyżej. Warunki w tym przypadku są bardzo podobne:

 • minimum 5 zdarzeń na kuponie
 • kurs zdarzenia to 1.20 lub więcej

Oferta obowiązuje na zakłady typowane za środki własne. Informacje o aktywowaniu promocji i jej wysokości zobaczymy bezpośrednio na kuponie.

BetX bez podatku

Bukmacherzy bez podatku oferują przede wszystkim promocje za granie popularnych „taśm”. Rejestracja w BetX pozwoli nam skorzystać właśnie z tego typu oferty. U tego bukmachera również aktywujemy bonus na kuponach wielokrotnych, według zasad:

 • minimum 5 zdarzeń
 • zdarzenia z oferty przedmeczowej i LIVE
 • kurs minimalny zdarzenia to 1.30

Na kuponie mogą znaleźć się również zdarzenia o niższym kursie, ale nie będą one doliczane do wartości bonusu.

LVBet bez podatku

LVBet to bukmacher, który umożliwia grę bez podatku wszystkim nowym klientom. Promocja pozwala grać bez podatku przez 33 dni, liczonych od momentu założenia konta. W tym okresie współczynnik na kuponie znajduje się na poziomie 1.00 zamiast 0.88. Aby skorzystać z tej promocji, należy spełnić poniższe warunki:

 • na kuponie muszą znaleźć się co najmniej 3 zdarzenia
 • całkowity kurs kuponu nie może być niższy niż 2.40
 • kupon nie może być rozliczony przez opcję Cash-Out

W ramach tej akcji można obstawiać zdarzenia zarówno z oferty przedmeczowej, jak i live.

TOTALbet bez podatku

Gra bez podatku 24/7 jest dostępna u bukmachera TOTALbet w ramach promocji „Gra bez podatku”. Dodatkowo wyższe wygrane na kuponach wielokrotnych dostępne są w ramach „TOTALbonusu”. Warunki są następujące:

 • minimum 3 zdarzenia na kuponie
 • kurs zdarzenia min. 1.30
 • od 4 zdarzeń naliczany jest dodatkowy bonus do wygranej

Oferta dostępna jest bez limitu dla wszystkich zarejestrowanych graczy.

Betters bez podatku

Gra bez podatku w Betters możliwa jest przy skorzystaniu z promocji „Raisebet”, w ramach której można nie tylko zbić podatek, ale także zyskać do 120% do wygranych. Oto warunku bonusu:

 • minimum 5 zdarzeń
 • kurs zdarzenia 1.25 lub więcej
 • zakłady przedmeczowe i LIVE

Z bonusu korzystać można wielokrotnie, bez limitów i bez obrotu.

FAQ

Czy bukmacher bez podatku jest dostępny w Polsce?

I tak, i nie. Oficjalnie zawsze od zakładów pobierany jest podatek w wysokości 12%, ale czasem bukmacherzy biorą go na siebie, co oznacza, że gracz może grać wówczas bez podatku.

Jaki bukmacher bez podatku w Polsce?

W Polsce wielu legalnych bukmacherów oferuje grę bez podatku. Wśród nich są m.in. forBET, LVBet, Totalbet czy Fortuna.

Dodaj komentarz