Bukmacher bez podatku. Lista bukmacherów bez podatku 2024

Czy istnieje bukmacher bez podatku? Zgodnie z prawem w Polsce obowiązuje 12% podatek od zakładów bukmacherskich, który zazwyczaj spoczywa na graczu. Są jednak bukmacherzy, którzy biorą go na siebie i o nich powiemy: bukmacher bez podatku.

Bukmacherzy bez podatku – lista legalnych operatorów

Który bukmacher bez podatku działa legalnie na polskim rynku? Tego rodzaju promocje znajdziemy u kilku operatorów: Betclic, forBET, LVBet czy Totalbet.

Bukmacher bez podatkuJaka oferta?Sprawdź grę bez podatku
BetclicBez limitu 24/7Bez podatku w Betclicu
forBET30 dni od założenia kontaBez podatku w forBET
LVBet45 dni od założenia kontaBez podatku w LVBet
TOTALBetStała oferta 24/7Bez podatku w TOTALBet

Opisani wyżej bukmacherzy bez podatku promocją typowanie zakładów ze współczynnikiem 1.00 zamiast 0.88 na określonych zasadach. Wszystkie szczegóły opisujemy w kolejnych akapitach tego tekstu.

Jaki bukmacher bez podatku?

Z punktu widzenia gracza, bukmacher bez podatku oznacza firmę, która nie przerzuca na klienta obciążeń finansowych wynikających z ustawy hazardowej. Aktualnie na rynku można spotkać się z kilkoma promocjami, pozwalającymi na osiągnięcie większych wygranych właśnie dzięki ofercie na zakłady bukmacherskie bez podatku.

Bukmacherzy bez podatku mogą udostępnić ofertę zarówno dla nowych graczy, którzy podczas zakładania konta skorzystali ze specjalnego kodu, jak i dla stałych klientów regularnie korzystających z oferty danego operatora. Poniżej prezentujemy polecanych bukmacherów bez podatku.

Bukmacher bez podatku i bez limitu – Betclic

Pierwszy na naszej liście bukmacher bez podatku to Betclic. U tego operatora promocja obowiązuje bez limitu na całą ofertę sportową. Operator nie stawia praktycznie żadnych wymogów, a grą bez podatku objęte są wszystkie kupony pojedyncze i wielokrotne z oferty przedmeczowej i na żywo.

Bukmacher bez podatku - Betclic

Warunki są więc bardzo przystępne:

 • Cała oferta sportowa na dowolnym kuponie
 • Typowanie bez podatku bez limitu
 • Brak kursu minimalnego zdarzenia/kuponu grając za środki własne (przy graniu za freebet kurs min. 2.14)

Tę ofertę bukmacher bez podatku przygotował dla wszystkich graczy, a póki co obowiązuje ona do 14 kwietnia.

Bukmacher bez podatku na start – forBET

Jaki bukmacher bez podatku oferuje grę nowym graczom? Na rynku znajdziemy takich kilku, a jednym z nich jest forBET. Wpisując podczas rejestracji w forBET kod o treści BETVIP można uzyskać powitalne bonusy do 3380 PLN – w tym najwyższy na rynku cashback 1330 PLN – oraz ofertę na zakłady bukmacherskie bez podatku przez pierwsze 30 dni.

Bukmacher bez podatku - forBET

Jak to działa? Oto zasady:

 • Promocja aktywuje się w ciągu 24 godzin od rejestracji
 • Gra bez podatku dostępna jest przez 30 dni
 • Kupony muszą składać się z min. 3 zdarzeń o kursie 1.30 lub więcej

Bukmacher bez podatku pozwala grać bez wymogu obrotu. To oznacza, że wyższe o 14% wygrane po prostu trafią na konto gracza bez żadnych haczyków.

Bukmacher bez podatku w ofercie powitalnej – LVBet

LVBet to kolejny bukmacher bez podatku, który umożliwia skorzystanie z oferty wszystkim nowym klientom. Promocja pozwala grać bez podatku przez 45 dni, liczonych od momentu założenia konta. W tym okresie współczynnik na kuponie znajduje się na poziomie 1.00 zamiast 0.88.

Bukmacher bez podatku - LVBet

Aby skorzystać z tej promocji, należy spełnić poniższe warunki:

 • Na kuponie muszą znaleźć się co najmniej 3 zdarzenia
 • Całkowity kurs kuponu nie może być niższy niż 2.40
 • Kupon nie może być rozliczony przez opcję Cash-Out

W ramach tej akcji można obstawiać zdarzenia zarówno z oferty przedmeczowej, jak i live.

Bukmacher bez podatku 24/7 – TOTALbet

Zakłady bukmacherskie bez podatku 24/7 jest dostępna u bukmachera TOTALbet w ramach promocji „Gra bez podatku”. To stała promocja w ofercie tego operatora, która obowiązuje na kuponach spełniających określone warunki.

Bukmacher bez podatku - Totalbet

Są one następujące:

 • Minimum 3 zdarzenia na kuponie
 • Kurs każdego zdarzenia to min. 1.30
 • Zakłady przedmeczowe i na żywo

Oferta dostępna jest bez limitu dla wszystkich zarejestrowanych graczy.

Pozostali bukmacherzy bez podatku

Opisani wyżej bukmacherzy bez podatku to nie jedyni operatorzy, którzy tego typu promocję mają w swojej ofercie. Istnieją również bonusy bukmacherskie pozwalające typować zakłady bukmacherskie bez podatku, nawet jeśli nie zostało to wprost nazwane właśnie w ten sposób. O co zatem chodzi? Wyjaśniamy na przykładzie konkretnych operatorów i ich oferty.

Superbet bukmacher bez podatku

Kolejny bukmacher bez podatku to Superbet, który pozwala skorzystać z promocji „Super Bonus”. W jej ramach im więcej zdarzeń znajdzie się na kuponie, tym wyższy procent do wygranych dokłada bukmacher. Dzięki temu możemy zniwelować podatek, a nawet podwoić wygraną. Zasady są następujące:

 • Minimum 5 zdarzeń na kuponie
 • Kurs zdarzenia min. 1.20
 • Maksymalny bonus to 100% (podwojenie wartości kuponu)
 • Zakłady z oferty przedmeczowej

Zakłady rozliczone jako zwrot są odejmowane z sumy bonusu.

Fortuna bukmacher bez podatku

Fortuna to kolejny bukmacher bez podatku. Z promocji można korzystać w ramach tzw. „AKO Bonusów”. Sytuacja wygląda analogicznie, jak w przypadku Superbetu. Możemy zniwelować podatek grając zakłady wielokrotne, a nawet uzyskać wyższe o 70% wygrane na kuponie. Zasady pozwalające skorzystać z promocji, to:

 • Minimum 4 zdarzenia na kuponie
 • Przy minimum 7 zdarzeniach bukmacher dodaje 15% do wygranej, czym niwelujemy podatek z extra bonusem
 • Kurs każdego zdarzenia na kupnie co najmniej 1.35
 • Zdarzenia z oferty przedmeczowej
 • Minimalna stawka wynosi 2 PLN

To nie jedyna promocja na zakłady bukmacherskie bez podatku w Fortunie, który czasowo – przy okazji różnych wydarzeń – pozwala typować na granie bez podatku w ramach cyklicznych akcji bonusowych.

Betters bukmacher bez podatku

Gra bez podatku w Betters możliwa jest przy skorzystaniu z promocji „Raisebet”, w ramach której można nie tylko zbić podatek, ale także zyskać do 120% do wygranych. Oto warunku bonusu:

 • Minimum 5 zdarzeń
 • Kurs zdarzenia 1.25 lub więcej
 • Zakłady przedmeczowe i LIVE

Z bonusu korzystać można wielokrotnie, bez limitów i bez obrotu.

Bukmacher bez podatku – co można zyskać?

Wiemy już, że w Polsce pojęcie bukmacher bez podatku, oznacza stosowane przez niego pewne zabiegi promocyjne. Co można dzięki temu zyskać? Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści:

 • potencjalna wygrana zwiększa się o co najmniej 14%
 • z kuponu znika współczynnik 0.88, który zastępuje współczynnik 1.00

Jak widać, korzystanie z oferty takich firm pozwala znacząco zwiększyć potencjalną wygraną. Dlatego warto wiedzieć, który polski bukmacher bez podatku bonusowo bierze go na siebie. Jest to bowiem czysta korzyść dla gracza, mogącego grać o wyższe wygrane.

Jak obstawiać bez podatku?

Poznaliśmy już listę, którą tworzą bukmacherzy bez podatku i wiemy co ten rodzaj promocji oznacza. Pytanie, jak obstawiać bez podatku?

W tym zakresie wiele zależy od wymogów konkretnego bukmachera. Do wymogów, które należy spełnić, aby grać zakłady bukmacherskie bez podatku zazwyczaj należą:

 • Minimalna liczba zdarzeń na kuponie
 • Minimalny kurs poszczególnego zdarzenia na kuponie
 • Minimalny kurs całkowity kuponu
 • Zdarzenia z określonej oferty
 • Zakres czasowy trwania promocji

Oczywiście istnieją bukmacherzy bez podatku, którzy z części tych wymogów rezygnują i dają graczom większą dowolność. Co istotne, zakłady bukmacherskie bez podatku nie wiążą się z warunkami obrotu bonusem. Wyższe wygrane są po prostu doliczane do wartości kuponu.

Bukmacher bez podatku – czy to możliwe?

Przed zmianą ustawy hazardowej bukmacher bez podatku w Polsce był łatwy do znalezienia. Większość z nich posiadała siedziby poza granicami naszego kraju i wykorzystywała nieścisłości oraz nieprecyzyjne zapisy “Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”. Wszystko zmieniło się pod koniec 2016 roku, kiedy to uchwalona została jej nowelizacja.

Ustawa hazardowa zaczęła obowiązywać od 1 kwietnia 2017 roku. Był to przełomowy moment na polskim rynku, ponieważ od tego czasu bukmacherzy bez podatku przestali praktycznie oferować swoje usługi. Co było głównym powodem ich decyzji?

Najważniejszy czynnik to konieczność uzyskania zezwolenia na organizację zakładów wzajemnych, a także odprowadzanie podatków na rzecz Skarbu Państwa. Firmy bukmacherskie działające w Polsce zobowiązane są do płacenia 12% podatku od obrotu. Wielu zagranicznych bukmacherów nie miało zamiaru się na to godzić, więc opuściło nasz kraj, skupiając się na innych rynkach. Wśród nich nie zabrakło podmiotów o międzynarodowej reputacji, znajdujących się w światowej czołówce bukmacherskiej.

Czy w takim razie może u nas działać legalny bukmacher bez podatku? Zgodnie z zapisami “ustawy hazardowej” nie może, jednak niektóre firmy przygotowują bonusy bukmacherskie, dzięki którym gracz nie odczuwa dodatkowych obciążeń podatkowych. I robią to pozostając w literze prawa, biorąc kwestie opłacenia podatku na siebie.

Bukmacherzy bez podatku od obrotu

Podatek obrotowy jest podstawową daniną, jaką muszą płacić legalne firmy bukmacherskie w Polsce. Ustawodawca w sposób jednoznaczny nie sprecyzował, w jaki sposób ma on być realizowany. Dlatego też firmy przerzuciły tą opłatę na graczy, pobierając ją w momencie wnoszenia zakładu. Sprawia to, że z każdej postawionej złotówki, do budżetu państwa każdorazowo odprowadzane jest 12 groszy.

Nie ma tutaj znaczenia, czy dany zakład będzie wygrany czy przegrany. Stąd też na każdym kuponie pojawia się się tzw. “współczynnik” określający aktualną stawkę podatkową. W Polsce wynosi 0.88. Przy grze np. za 100 PLN, realna stawka wynosi 88 PLN. Czy w Polsce może więc funkcjonować bukmacher bez podatku od obrotu?

Tak jak wspominaliśmy, każda legalnie działająca w Polsce firma organizująca zakłady wzajemne zobowiązania jest do odprowadzenia 12% podatku obrotowego. W ramach działalności promocyjnej, niektóre z nich biorą jednak tę opłatę na siebie. Dzięki temu klienci mogą poczuć się tak, jakby grali u bukmachera bez podatku, ponieważ cała stawka inwestowana jest w dany zakład, bez potrącenia jej części na poczet podatku. Niektóre firmy zaś, przy spełnieniu określonych wymagań, oferują zwiększone wygrane, które w całości potrafią przykryć pobrany podatek. W dalszej części tekstu przedstawiamy, którzy bukmacherzy bez podatku oferują tego typu promocje.

Bukmacher bez podatku od wygranej – jak grać?

Oprócz podatku od obrotu, w branży bukmacherskiej obowiązuje jeszcze podatek od wygranej. Ile wynosi i w jakich sytuacjach należy go płacić? Aktualna stawka została ustalona na poziomie 10% i należy ją odprowadzić od każdej wygranej w zakładach wzajemnych większej niż 2280 PLN. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to dana firma automatycznie przekazuje należną część do właściwego Urzędu Skarbowego.

Czy w Polsce funkcjonuje bukmacher bez podatku od wygranej? Podobnie jak w przypadku podatku obrotowego, nie ma możliwości, aby legalnie działająca firma mogła obejść zapisy ustawy. Jeśli więc nasza wygrana wynosi 2281 PLN, wówczas na nasze konto trafi 2052,90 PLN. 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z podatkiem od wygranej:

 • podatek naliczany jest od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN
 • podatek naliczany jest od całkowitej kwoty wygranej, a nie od nadwyżki ponad 2280 PLN
 • nie ma znaczenia stawka za jaką gramy – jeśli puścimy kupon za 2200 PLN i wygramy 2500 PLN, to pomimo tego, że realny zysk wyniesie 300 PLN, tak i tak zapłacimy podatek dochodowy

Doświadczeni gracze mogą jednak stwierdzić, że istnieje bukmacher bez podatku od wygranej. Wystarczy w umiejętny sposób zarządzać stawkami, aby potencjalna wygrana nie przekroczyła określonego limitu. 

Przykład:

Typujemy zdarzenia X z kursem 2.00 za stawkę 1500 PLN. Potencjalna wygrana wynosi w tym wypadku: 1500 PLN x 2.00 x współczynnik 0.88 = 2640 PLN. Od wygranej należy jeszcze zapłacić 10% podatku, czyli realnie wyniesie ona 2376 PLN.

Chcąc uniknąć płacenia podatku od wygranej wystarczy puścić 3 takie same kupony za stawkę 500 PLN każdy. Wówczas potencjalna wygrana wyniesie: 500 PLN x 2.00 x współczynnik 0.88 = 880 PLN. Grając 3 takie same kupony łącznie zgarniemy 2640 PLN i nie będziemy musieli od tej kwoty płacić dodatkowego podatku.

Powyższy przykład to jedyny legalny sposób na grę u bukmachera bez podatku od wygranej. 

Czy warto korzystać z bukmachera bez podatku?

Bukmacher bez podatku proponuje graczom wyższe o 14% wygrane, na kuponach spełniających określone warunki promocji. Czy zatem warto korzystać z tej oferty? Jak najbardziej tak, bowiem przekłada się to wprost na potencjalnie wyższe wygrane.

Zakłady bukmacherskie bez podatku nie mają zazwyczaj zbyt wygórowanych warunków, a często dostępne są już za samą rejestracje konta. Bonus w postaci gry bez podatku nie wiąże się z wymogami obrotu, zatem jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych z punktu widzenia gracza promocji u bukmacherów.

FAQ

Czy bukmacher bez podatku jest dostępny w Polsce?

I tak, i nie. Oficjalnie zawsze od zakładów pobierany jest podatek w wysokości 12%, ale czasem bukmacherzy biorą go na siebie, co oznacza, że gracz może grać wówczas bez podatku.

Jaki bukmacher bez podatku w Polsce?

W Polsce wielu legalnych bukmacherów oferuje grę bez podatku. Wśród nich są m.in. Betclic, forBET, LVBet, czy Totalbet.