Cashout w zakładach bukmacherskich – czym jest i jak skorzystać?

Prawdopodobnie każdy, doświadczony typer spotkał się z niepewnością dotyczącą ostatniego zdarzenia na kuponie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Cierpliwie czekać na koniec wydarzenia lub zamknąć wcześniej zakład. Drugie rozwiązanie to nic innego, jak popularny w zakładach bukmacherskich cash-out. Sprawdźmy, którzy z legalnych bukmacherów mają go w swojej ofercie.

Co to jest cash-out?

Cash-out to nic innego jak możliwość wcześniejszego zamknięcie zakładu u bukmachera. Można z niej skorzystać zarówno przed rozpoczęciem zdarzenia, jak i w jego trakcie, dzięki czemu typer otrzymuje część swojej wygranej.

Cash-out (zapisywany także w formie cash out lub cashout) pozwala na rozliczenie kuponu, kiedy nie wszystkie zdarzenia, które się na nim znalazły, dobiegły końca. Ta opcja świetnie sprawdzi się, gdy na przykład na osiem zdarzeń, weszło nam siedem i chcemy uniknąć nerwów w oczekiwaniu na ostatni mecz.

Jacy bukmacherzy oferują cash-out?

Cash-out to opcja, którą w swoich ofertach mają wszyscy, legalni bukmacherzy w Polsce. Przyjrzymy się, jak działa u najlepszych operatorów. Zdaniem czytelników portalu Bet.pl są to: STS, Superbet, Fortuna, Betclic i forBET.

Bukmacher z cashoutemKod promocyjnyLink do rejestracji
STSMEGABONUSSprawdź
SuperbetBETPLSprawdź
FortunaFORTUNAMAXSprawdź
BetclicBETPLVIPSprawdź
ForBETBETVIPSprawdź

STS cashout

Z cashoutu w STS można skorzystać zarówno na stronie internetowej, w wersji mobilnej, jak i w dedykowanej aplikacji bukmachera. Dotyczy on spotkań przedmeczowych oraz zakładów LIVE. Nie obowiązuje jednak w przypadku Maxikombi i bezpiecznego zakładu.

Superbet cashout

Kolejnym bukmacherem z opcją cashoutu jest Superbet. Można z niego skorzystać w przypadku kuponów SOLO i AKO. Cashout w Superbet nie będzie działał jednak przy zakładach, które zostały postawione z salda bonusowego.

Fortuna cashout

Early cash-out od Fortuny daje możliwość wcześniejszego zamykania zakładów na kuponach SOLO i AKO w ramach oferty pre-match oraz LIVE. Co ważne, szansa na skorzystanie z opcji early cash-out musi zostać zaproponowana i przyjęta przez Fortunę, a zamknięcie kuponu jest nieodwracalne. 

Betclic cashout

Betclic to kolejny z legalnych bukmacherów, który pozwala zakończyć kupon wcześniej. Co trzeba wiedzieć o funkcji cash-out w tej firmie? Można z niej skorzystać zarówno na kuponach AKO, jak i SOLO oraz zakładach przedmeczowych i na żywo. Nie jest jednak dostępna na wszystkie zdarzenia w ofercie bukmachera. To, czy w danym przypadku można skorzystać z cashoutu, należy sprawdzić w sekcji “Moje kupony” po zalogowaniu się na swoje konto w Betclic.

ForBET cashout

Również w forBET możemy użyć opcji zamknięcia kuponu przed jego pełnym rozstrzygnięciem. U tego bukmachera z cashoutu nie skorzystamy w przypadku kuponów zagranych z salda bonusowego oraz zakładów systemowych. Kupon można zamknąć przed pełnym rozliczeniem wszystkich zakładów, jeżeli nie znajduje się na nim przegrane zdarzenie, a pozostałe, nierozliczone typy wciąż znajdują się w ofercie przedmeczowej lub na żywo.

Warto pamiętać, że funkcja ta dostępna jest dla wybranych zdarzeń z różnych dyscyplin i przede wszystkim zależy od kursów. To, że w danej chwili gracz nie widzi opcji cash-out, wcale nie oznacza, że za kilka minut nie pojawi się ona przy kuponie i nie będzie można z niej skorzystać.

Jak skorzystać z cashoutu?

Skoro już wiemy, którzy z legalnych bukmacherów mają w swojej ofercie cash-out, sprawdźmy, jak z niego skorzystać. U wszystkich proces ten jest bardzo zbliżony, dlatego za przykład posłuży nam STS. Ten krótki poradnik będzie przydatny zarówno dla graczy, którzy będą chcieli skorzystać z cashoutu STS zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji.

 • Zaloguj się na swoje konto i przejdź do zakładki “Moje kupony”.
 • Kliknij “Wypłać teraz” na kuponie.
 • Potwierdź wypłatę.
 • To wszystko! Środki trafiły na konto depozytowe. Pamiętaj, że tej operacji nie możesz cofnąć.

Kiedy warto korzystać z cashoutu?

cashout zakłady bukmacherskie

Należy mieć na uwadze, że cash-out wiążę się z utratą części środków z potencjalnej wygranej. Są jednak sytuacje, w których warto rozważyć jego użycie.

 • Do rozegrania pozostało ostatnie zdarzenie – wszystkie inne zostały wytypowane poprawnie, a do tego ostatniego gracz nie ma pewności;
 • Błędnie dodano zdarzenie do kuponu – w razie pomyłki można odzyskać część środków;
 • W trakcie zdarzenia przytrafi się nieoczekiwana sytuacja – np. kontuzja lub czerwona kartka kluczowego piłkarza, które mogą zwiększyć ryzyko niepowodzenia typu;
 • Z przebiegu meczu wynika, że typ ma niewielkie szanse na powodzenia.

Należy pamiętać, że decyzja o wcześniejszym zamknięciu kuponu jest nieodwracalna. Ważny jest też czas, ponieważ im bliżej końca wydarzenia gracz zdecyduje się na cash-out, tym więcej może na tym stracić.

Czy cash-out się opłaca?

Cash-out do bardzo dobra opcja na zminimalizowanie strat, gdy mecz nie idzie po naszej myśli i nie mamy pewności, czy drużyna, na którą postawiliśmy, odwróci losy spotkania. Korzystanie z możliwości wcześniejszego rozliczenia zakładów jest jedną ze strategii zarządzania budżetem. 

Sprawdźmy jednak, czy cash-out opłaca się samym bukmacherom. Odpowiedź jest prosta. Tak. Już wyjaśniamy dlaczego. Opcja ta jest najczęściej wykorzystywana, gdy typer jest „pod kreską” (np. wyczekuje do samego końca na odwrócenie losów w spotkaniu), a wtedy ilość środków do odzyskania jest mniejsza niż wkład. To jednak nie koniec, ponieważ wypłata cash-out jest okazją dla firmy bukmacherskiej do nałożenia dodatkowej marży.

Funkcja ta jest swego rodzaju ochroną dla bukmacherów przed wypłatą dużych nagród. Część graczy będzie wybierała pewny zysk np. gdy na kuponie pozostanie ostatnie wydarzenie do rozegrania. Dopiero po czasie dowiedzą się, czy zrobili dobrze, wcześniej rozliczając kupon, czy stracili szansę na większą wygraną. W drugim przypadku zyskuje na tym firma bukmacherska.  

Dlaczego cashout nie działa?

zawieszony cashout

Czasami może zdarzyć się tak, że cashout zostanie zawieszony i nie będzie możliwości, by z niego skorzystać. Poniżej wyjaśniamy przyczyny braku szansy na wcześniejsze zamknięcie kuponu:

 • Brak stabilnego połączenia internetowego;
 • Nieaktualne kursy;
 • Problemy techniczne na platformie bukmachera;
 • Zbyt szybka zmienność kursów;
 • Zablokowany zakład.

Warto pamiętać, że bukmacherzy stosują algorytmy, które automatycznie zawieszają możliwość skorzystania z cash-outu, gdy kursy zmieniają się zbyt szybko lub stają się nieaktualne.

Cashout w zakładach bukmacherskich – podsumowanie

Cashout w zakładach bukmacherskich pozwala na wcześniejsze rozliczenie kuponu. Warto z niego skorzystać, gdy nie mamy pewności np. co do ostatniego zdarzenia, a wszystkie pozostałe zostały wytypowane poprawnie. Opcja ta jest dostępna u wszystkich, legalnych bukmacherów w Polsce. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zlecenia cash-outu nie można cofnąć. Decyzję o skorzystaniu z niego trzeba więc bardzo dobrze przemyśleć.

Czytelnicy portalu Bet.pl uważają, że najlepszymi bukmacherami z możliwością cashoutu są: STS, Superbet, Fortuna, Betclic i forBET. 

Co to jest cashout?

Cashout to możliwość wcześniejszego rozliczenia zakładu u bukmachera.

Kiedy warto korzystać z cashoutu?

Z cash-outu warto skorzystać, gdy błędnie wrzuciliśmy zdarzenie na kupon lub w trakcie np. ostatniego meczu wydarzyło się coś, co mogłoby sprawić, że nasz typ okaże się niepoprawny.