Euro 2024 szanse Polski. Jakie są szanse Polaków na Euro?

Jakie szanse na Euro 2024 ma reprezentacja Polski? Sprawdzamy, co na ten temat sądzą legalni bukmacherzy i jak oceniają możliwości “Biało-Czerwonych” na dobry wynik w Niemczech po pierwszym meczu fazy grupowej. Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

Euro 2024 szanse Polaków w meczach grupowych

Szanse Polski zostały ocenione przez legalnych bukmacherów. Jakie wnioski płyną z dostępnych u operatorów kursów po meczu z Holandią? “Biało-Czerwoni” nie są faworytami do wygranej w kolejnych, grupowych meczach, a także do gry w kolejnych fazach turnieju. 

Na początek sprawdźmy, jak wyglądają szanse Polski na Euro 2024 w meczach z Austrią i Francją.

Przypomnijmy, że „Biało-Czerwoni” przegrali z Holendrami 1:2, a jedynego gola dla Polaków strzelił Adam Buksa.

Szanse Polski na Euro 2024 z Austrią

“Biało-Czerwoni” nie są faworytami do zwycięstwa z Austrią, co potwierdzają wystawione przez bukmacherów kursy.

Kurs na Polskękurs 4.00 w STS
Kurs na remiskurs 3.50 w Superbet
Kurs na Austriękurs 2.01 w Fortunie

Po meczu z Holendrami, notowania „Biało-Czerwonych” w meczu z Austrią nieco spadły.

polska - austria typy kursy euro 2024

Kurs na Polaków wynosi 4.00. Dla porównania triumf reprezentacji Austrii można obstawić po kursie 2.02. Dla „Biało-Czerwonych” będzie to bardzo ważny mecz pod kątem dalszej przyszłości na turnieju w Niemczech.

Szanse Polski na Euro 2024 z Francją

Ostatnia kolejka fazy grupowej Euro 2024, to dla reprezentacji Polski starcie z faworytami imprezy. Francja może być najtrudniejszym rywalem dla “Biało-Czerwonych”, co potwierdzają kursy bukmacherów.

Kurs na Francjękurs 1.35 w STS
Kurs na remiskurs 5.25 w Superbet
Kurs na Polskękurs 8.60 w Fortunie

Francuzi uznawani są jednego z głównych faworytów do wygranej w Euro 2024. 

francja - polska sts typy kursy euro 2024

Szanse Polski w bezpośrednim starciu nie są zatem zbyt duże, a wielu fanów może pamiętać choćby mecz obu drużyn podczas mistrzostw świata w Katarze. Na tej podstawie trudno się dziwić, że notowania Francji są dużo wyższe aniżeli Polaków.

Euro 2024 szanse Polski na wyjście z grupy

Obserwując kursy na mecze Polaków, nie powinien dziwić fakt, że “Biało”Czerwoni nie są również faworytem do awansu z grupy D. Jak w tym zakresie kształtują się kursy bukmacherów?

  • Awans Polski z grupy na Euro 2024 – kurs 3.50 w STS
  • Polska wygra grupę D na Euro 2024 – kurs 50.00 w Superbet

Szanse Polski na wyjście z grupy w trakcie Euro 2024 po porażce z reprezentacją Holandii nie są za duże. Przelicznik na wygranie przez „Biało-Czerwonych” grupy D na turnieju jest jednak dużo większy.

Euro 2024 szanse Polski w fazie pucharowej

Czy jeśli Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024, to może być rewelacją turnieju? Sprawdziliśmy, jakie są szanse Polski na mistrzostwach Europy w fazie pucharowej. Prezentują się one następująco.

Awans do ćwierćfinałukurs 9.00 w STS
Awans do półfinałukurs 25.00 w STS
Awans do finałukurs 75.0 w Fortunie
Zwycięstwo w turniejukurs 200.00 w STS

Na Euro 2024 szanse Polski są tym mniejsze, im o dalszej fazie turnieju spekulujemy. Widać to wyraźnie po mocno rosnących kursach.

Jeśli “Biało-Czerwonym” udałoby się powtórzyć sukces z 2016 roku, to bukmacherzy “płacą” za takie zdarzenie kursem 9.00. Przejście kolejnych szczebelków to już kursy zdecydowanie wyższe. 

polska zakłady specjalne fortuna 2024

Awans do półfinału w przypadku reprezentacji Polski wyceniono kursem 25.00, a typ na finał dostępny jest po przeliczniku 75.00. Ponad trzykrotnie wyższy jest kurs na zwycięstwo w Euro 2024. Szanse Polski w tym przypadku odzwierciedla kurs 200.00.

Euro 2024 szanse Polski a historia

Szanse Polski na Euro 2024 nie są zbyt wysoko oceniane przez ekspertów. Polska znajduje się raczej w dole stawki, a w swojej grupie uznawana jest za najsłabszy zespół biorący udział w mistrzostwach Europy.

W całym turnieju niżej niż szanse Polski szacowany jest potencjał kilku drużyn: Gruzji, Albanii, Słowacji, Słowenii i Rumunii. 

Jak natomiast Polska radziła sobie do tej pory na wielkich turniejach w XXI wieku? Tylko dwukrotnie “Biało-Czerwonym” udało się wyjść z grupy. Było tak podczas Euro 2016 i MŚ 2022. 

Jakie są szanse Polski na Euro 2024? Podsumowanie

Zdaniem legalnych bukmacherów szanse Polski w mistrzostwach Europy w Niemczech są dość przeciętne. Polacy oceniani są jako najsłabsza drużyna w grupie D, chociaż analizując kursy, nie da się jednoznacznie przekreślić szans na awans do kolejnej fazy turnieju.

Tam Polacy ponownie nie będą faworytami, tak samo jak w meczach przeciwko Austrii czy Francji. Jeśli chodzi o wszystkie drużyny biorące udział w Euro 2024, to mniejsze szanse od Polaków na dobry wynik mają przedstawiciele pięciu drużyn.

FAQ

Jakie są szanse Polski na Euro 2024 z Austrią?

Polska nie będzie faworytem w meczu z Austrią. Kurs na „Biało-Czerwonych” to 4.00.

Jakie są szanse Polski na Euro 2024 z Francją?

Na wygraną Polski z Francją kurs wynosi 8.60. Ze wszystkim meczów grupowych “Biało-Czerwonych”, w tym spotkaniu ich szanse na dobry wynik są najmniejsze zdaniem bukmacherów.

Jakie szanse Polski na wyjście z grupy na Euro 2024?

Bukmacherzy szanse Polski na Euro 2024 na awans z grupy “wycenili” po kursie 3.50.