Formuła 1 zakłady bukmacherskie. Gdzie i jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 znajdują się w ofercie legalnych operatorów. W tym tekście szczegółowo opisujemy jak wygląda obstawianie Formuły 1 u bukmacherów. Prezentujemy dostępne rynki typów, charakterystykę zakładów na tę dyscyplinę i praktyczne porady.

Najlepszy bukmacher do Formuły 1

Jaki jest najlepszy bukmacher na obstawianie Formuły 1? Zakłady bukmacherskie na wyścigi “królowej motorsportu” oferują m.in. STS, Fortuna, Superbet czy forBET. I właśnie tych operatorów wybierają najchętniej gracze.

Formuła 1 bukmacherSprawdź obstawianie Formuły 1
STSFormuła 1 w STS
SuperbetFormuła 1 w Superbet
FortunaFormuła 1 w Fortunie
forBETFormuła 1 w forBET

O szczegółach oferty bukmacherów na obstawianie Formuły 1 piszemy w drugiej części tego artykułu. Rejestrując się poprzez dostępne w tabeli linki, z kodami dla czytelników Bet.pl, można uzyskać najwyższe bonusy na typowanie Formuły 1 w zakładach bukmacherskich.

Formuła 1 zakłady bukmacherskie – co typować?

Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 są dostosowane do charakterystyki tej dyscypliny sportu. Gracze mają zatem do wyboru rynki, które w przypadku sportów motorowych są dość charakterystyczne, rozpoczynając od typowania wyników wyścigu a na rywalizacji konstruktorów skończywszy. 

Formuła 1 obstawianie wyścigów

Największą popularnością cieszy się obstawianie wyścigów Formuły 1. Typy na poszczególne wyścigi możemy podzielić na kilka kategorii. Przede wszystkim są to rozstrzygnięcia dotyczące miejsc na mecie, a najpopularniejsze rynki stanowią:

  • Zwycięzca
  • Przedział miejsc: TOP2, TOP3, TOP10 itp.
  • Czy kierowca ukończy wyścig?
  • Zespół zwycięzcy
  • Czy oba bolidy z jednego zespołu ukończą wyścig?
  • Zakłady H2H

Każda z rywalizujących ekip ma w stawce dwóch zawodników. Zazwyczaj ostateczne kursy wyścigowe poznajemy po ukończeniu kwalifikacji, ale jeśli zdecydujemy się obstawianie wcześniej, to istnieje szansa na znalezienie wyższych typów na niektóre rozstrzygnięcia.

Formuła 1 zakłady bukmacherskie na wyścig

Wśród popularnych zakładów na Formułę 1 wyróżniają się zestawienia head to head, gdzie przewidujemy który z dwóch wskazanych zawodników ukończy zmagania na wyższej lokacie.

Formuła 1 obstawianie kwalifikacji/treningów

W przypadku kwalifikacji do wyścigów rywalizacja odbywa się w nieco innych warunkach, bowiem zawodnicy walczą po prostu o osiągnięcie jak najlepszego czasu jednego okrążenia. Zmienia to nieco układ dostępnych zakładów, choć większość z nich jest spójna z ofertą wyścigową.

Dodatkowo gracze mogą obstawiać czy dany zawodnik awansuje do konkretnego etapu kwalifikacji. W przypadku sesji treningowych, które niektórzy bukmacherzy również pozwalają obstawiać, znajdziemy przede wszystkim pojedynki H2H i zakłady na zwycięzcę danego treningu.

Formuła 1 zakłady długoterminowe

Na Formułę 1 zakłady bukmacherskie długoterminowe, czyli sezonowe, stanowią kolejny element oferty. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku typujemy zdarzenia dotyczące całego roku i rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej.

Formuła 1 zakłady bukmacherskie na klasyfikację generalną

Gracze mogą obstawiać Formułę 1 pod kątem tego, który zawodnik zostanie mistrzem świata, ale nie tylko. Dostępne są analogiczne typy na mistrzostwo wśród konstruktorów czy też typy na najlepszego wśród kierowców/konstruktorów z wyłączeniem faworytów.

Jak obstawiać Formułę 1? Porady

Obstawianie Formuły 1 wymaga znajomości specyfiki tej dyscypliny sportu. W końcu o końcowym wyniku często decydują detale, które mają ogromny wpływ na powodzenie naszych typów.

Poniżej przedstawiamy, na co zwracać uwagę przy okazji zakładów bukmacherskich na Formułę 1 i jak skutecznie analizować poszczególne typy.

Formuła 1 zakłady a bolid

W przypadku sportów motorowych nie wszystko zależy tylko od samego zawodnika. Równie istotnym elementem, a może nawet najważniejszym, jest kwestia sprzętu. Obstawianie Formuły 1 nieodzownie łączy się zatem ze znajomością potencjału bolidów, którymi dysponują poszczególne zespoły.

Warto analizować jak konkretne teamy rozwijają swoje samochody w trakcie sezonu, kto może pozwolić sobie na większe ingerencje w konstrukcję a który kierowca np. będzie musiał korzystać z jednej jednostki napędowej przez wiele wyścigów.

Formuła 1 obstawianie “małych” zespołów

W Formule 1 rywalizacja o tytuły mistrzowskie, a w większości także triumfy w poszczególnych wyścigach, zarezerwowana jest dla największych zespołów. Mniejsze teamy zazwyczaj walczą o zajęcie punktowanego miejsca. Biorąc pod uwagę kursy, które na takie rozstrzygnięcia bywają wyższe niż przy pojedynkach czołówki, warto czasem analizować co może wydarzyć się poza ścisłym topem i właśnie na takie rozstrzygnięcia obstawiać zakłady.

Formuła 1 zakłady a warunki pogodowe

Niejednokrotnie warunki atmosferyczne mocno wpływały na to, jak przebiegał dany wyścig w Formule 1. Zakłady bukmacherskie nie uwzględniają zmiennej pogodowej, co może być szansą dla typerów. Jeśli prognozy przed jakimś wyścigiem wskazują na to, że w jego trakcie aura może się zmieniać, to szansa na niespodziewane rozstrzygnięcia zdecydowanie wzrasta.

Formuła 1 zakłady a tor wyścigowy

Jedni zawodnicy preferują długie proste, inni kierowcy świetnie radzą sobie na torach ulicznych. Również specyfika poszczególnych bolidów może faworyzować się je na konkretnych torach.

Dlatego też decydując się na obstawianie konkretnych wyścigów Formuły 1 warto brać pod uwagę charakterystykę danego toru, np. poprzez analizę wyników z przeszłości.

Formuła 1 obstawianie pojedynków H2H

Jak obstawiać Formułę 1? Przede wszystkim powinniśmy korzystać z dostępnych rynków, a wśród nich warto zwrócić uwagę na pojedynki head to head. Bukmacherzy zazwyczaj zestawiają w nich zawodników o podobnym potencjale, co przekłada się na wyrównane i stosunkowo wysokie kursy.

To pozwala typerom grać o wyższe wygrane, niż np. typując wygraną faworytów w wyścigu. Jeśli dobrze orientujemy się w świecie Formuły 1 zakłady bukmacherskie tego rodzaju powinny zwrócić naszą uwagę.

Obstawianie Formuły 1 u bukmacherów

Gdzie obstawiać Formułę 1? Poniżej prezentujemy ofertę polecanych przez graczy bukmacherów, którymi są STS, Superbet, Fortuna i forBET.

Zakłady na Formułę 1 w STS

Ofertę zakładów na Formułę 1 znajdziemy w STS. Największy polski, legalny bukmacher pozwala obstawiać rozstrzygnięcia poszczególnych wyścigów, jak i zakłady sezonowe na Formułę 1.

Rejestrując się z kodem MEGABONUS czytelnicy Bet.pl mogą odebrać najwyższy bonus powitalny dostępny w STS, w tym zakład bez ryzyka na pierwszy kupon do 100 PLN.

Zakłady na Formułę 1 w Superbet

Kolejnym operatorem z zakładami na Formułę 1 jest Superbet. U tego bukmachera wytypujemy – podobnie jak w STS – rozstrzygnięcia poszczególnych wyścigów czy całego sezonu.

Powitalna oferta, jeśli wpiszemy przy rejestracji w Superbet kod promocyjny BETPL, ma wartość 3755 PLN. To najwyższy bonus na rynku.

Zakłady na Formułę 1 w Fortunie

Fortuna to bukmacher na Formułę 1. Zakłady bukmacherskie znajdziemy na podobne rynki, co w przypadku pozostałych operatorów. Mowa tu zatem o typach wyścigowych czy sezonowych na rozstrzygnięcia w klasyfikacji kierowców i konstruktorów.

Najwyższy bonus powitalny o wartości 335 PLN uzyskamy rejestrując się w Fortunie z kodem FORTUNAMAX.

Zakłady na Formułę 1 w forBET

Wśród polecanych przez graczy bukmacherów na obstawianie Formuły 1 znalazł się też forBET. Atutem tego operatora jest fakt, że wystawia on kursy na wiele rynków najszybciej ze wszystkich legalnych bukmacherów z ofertą zakładów na Formułę 1.

Nowi gracze mogą rzecz jasna skorzystać z bonusów powitalnych, w tym najwyższego na rynku cashbacku do 1300 PLN przy rejestracji z kodem BETVIP.

Obstawianie Formuły 1 – wady i zalety

Czy warto obstawiać zakłady bukmacherskie na Formułę 1? Typowanie tej dyscypliny sportu ma swoich zwolenników, ale z racji na specyfikę F1 możemy znaleźć też słabsze strony oferty zakładów.

Atutem jest na pewno spora różnorodność dostępnej oferty na obstawianie Formuły 1. W końcu typerzy przy okazji weekendu wyścigowego mogą znaleźć zakłady nie tylko na sam wyścig, ale też na kwalifikacje czy treningi. Do tego w ramach samego wyścigu dostępne są kursy na zwycięzcę, różne przedziały miejsc, pojedynki H2H, zakłady poniżej/powyżej bolidów ukończy wyścig, zakłady specjalne (np. czy wyjedzie Safety Car). Pod względem oferty nie ma więc na co narzekać.

Miłośnicy dyscypliny zwracają też uwagę na to, że nieprzewidywalność rozstrzygnięć – np. ze względu na awarie bolidów – pozwala czasem zyskać wysokie wygrane typując niespodzianki. 

Zaletą obstawiania Formuły 1 z punktu widzenia typera są także bonusy bukmacherskie przygotowane specjalnie na wyścigi Formuły 1 przez wybranych operatorów.

Co natomiast jest wadą obstawiania Formuły 1? Przede wszystkim wiele kursów pojawia się stosunkowo krótko przed danym wyścigiem/treningiem. Trzeba zatem stale monitorować ofertę bukmachera, aby móc zagrać zakład. 

Minusem są też niskie kursy na czołówkę. To oznacza, że stawiając np. na wygrane Maxa Verstappena nasz potencjalny zysk będzie raczej niski. W przypadku głównych kategorii typów na kierowców i konstruktorów obstawianie faworytów nie ma w dłuższej perspektywie większego sensu. Tym bardziej, jeśli gramy za małe lub średnie stawki. 

Formuła 1 zakłady: podsumowanie

Zakłady bukmacherskie na Formułę 1 dostępne są w ofercie legalnych bukmacherów. Gracze mogą wybrać typy wyścigowe, sezonowe czy zakłady dotyczące poszczególnych sesji treningowych/kwalifikacyjnych. To sprawia, że dostępność różnorodnych zdarzeń jest naprawdę spora.

Wśród polecanych przez graczy bukmacherów na Formułę 1 wskazać można: STS, Superbet, Fortunę i forBET. Rejestracja u tych operatorów z kodami promocyjnymi dostępnymi na Bet.pl pozwala uzyskać najwyższe bonusy powitalne. 

FAQ

Jakie zakłady bukmacherskie na Formułę 1?

Bukmacherzy na Formułę 1 mają dostępne zakłady na wyścigi, sesje kwalifikacyjne czy treningi. Dodatkowo obstawiać można też zakłady długoterminowe.

Gdzie obstawiać Formułę 1?

Wśród polecanych przez graczy bukmacherów z ofertą na Formułę 1 są m.in. STS, Superbet, Fortuna czy forBET.