Jak zacząć grać u bukmachera? Poradnik dla początkujących

Zastanawiasz się jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich? Prezentujemy poradnik w którym przybliżamy najważniejsze kwestie, takie jak wybór bukmachera czy proces zakładania konta i typowania zakładów. Ponadto opisujemy najważniejsze pojęcia z zakresu bukmacherski i przedstawiamy praktyczne porady dla początkujących typerów.

Jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich? Wybór bukmachera

Kluczem do tego jak zacząć grać u bukmachera jest wybór odpowiedniego operatora. Jak to zrobić? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na ocenie jego produktu pod kątem najważniejszych aspektów. 

Na co zwracają uwagę gracze, którzy myślą o tym jak zacząć grać u bukmachera? Najważniejszymi elementami oferty są:

 • Dostępna oferta – wybierając bukmachera na start powinniśmy dobrze sprawdzić jaka jest jego oferta zakładów. W tym zakresie ilość ma znaczenie, a im więcej dostępnych rynków, rozgrywek i zdarzeń pozasportowych do typowania, tym lepiej. Wśród istotnych elementów oferty jest nie tylko liczba zdarzeń przedmeczowych, ale także jakość oferty do obstawiania na żywo.
 • Bonusy powitalne i stałe promocje – bukmacherzy proponują na start bonusy powitalne, a także stałe i cykliczne promocje dla zarejestrowanych już operatorów. Warto zapoznać się z taką ofertą nie tylko przez pryzmat wysokości dostępnych bonusów, ale także ich zasad np. obrotu. Najpopularniejsze bonusy bukmacherskie opisujemy w drugiej części tekstu.
 • Wysokość kursów – im wyższe kursy, tym potencjalnie wyższe wygrane. Jeśli zastanawiamy się jak zacząć grać u bukmachera, to kwestia wyboru najbardziej atrakcyjnych przeliczników powinna być jednym z ważniejszych elementów decydujących o wyborze konkretnego operatora.
 • Dostępne formy płatności – wśród czynników decydujących o wyborze bukmachera są też dostępne formy płatności. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, aby dany bukmacher pozwalał korzystać z wygodnych dla nas systemów, a także oferował szybki czas księgowania wpłat i wypłat.
 • Aplikacja mobilna – większość graczy chętnie korzysta z oferty bukmacherów na urządzeniach przenośnych, stąd wybór dobrego operatora na początek powinien zostać poparty analizą dostępnych na rynku aplikacji bukmacherskich. Powinna być ona niezawodna i intuicyjna w obsłudze.
 • Dodatkowe funkcje – każdy zastanawiając się nad tym jak zacząć grać u bukmachera ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje, zatem o wyborze często decydują dodatkowe funkcje oferowane przez bukmachera. Może być to np. dostęp do transmisji na żywo, statystyk meczowych czy szereg innych rzeczy.

Poniżej prezentujemy polecanych bukmacherów, którzy spełniają zaprezentowane wyżej kryteria i są wybierani przez graczy, którzy chcą zacząć grać w zakładach bukmacherskich.

Co istotne, każdy przedstawiony na naszej stronie operator jest w 100% legalnym bukmacherem i tylko takich powinniśmy brać pod uwagę decydując się na granie w zakładach bukmacherskich.

Polecani operatorzy – jak zacząć grać u bukmachera?

Jak już wspomnieliśmy, wybór operatora będzie kluczowy do tego, jak zacząć grać u bukmachera. Wśród polecanych przez graczy bukmacherów są Superbet, Fortuna, STS, Betclic czy forBET. O tym jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich u tych konkretnych bukmacherów i jakie są ich mocne strony piszemy w tej części tekstu.

Jak zacząć grać u bukmachera Superbet?

Polecanym przez graczy bukmacherem jest Superbet. Jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich u tego operatora? Oczywiście na początku należy się zarejestrować i dokonać wpłaty, a następnie możemy skorzystać z oferty bukmachera.

Jak zacząć grać u bukmachera Superbet?

Superbet jest dobrym wyborem dla początkujących typerów, którzy zastanawiają się jak zacząć grać u bukmachera. Wpływ na to bardzo szeroka oferta typów. Przykładem mogą być tu najważniejsze mecze piłkarskie, czyli wiodąca dyscyplina sportu w ofercie większości operatorów. Superbet proponuje nawet 500 typów meczowych na popularne spotkania, co pozwala przekrojowo sprawdzić możliwości typowania.

Atutem tego bukmachera jest też duża dostępność promocji powitalnych i tych dla stałych graczy. W tym znajdziemy m.in. darmowego typera, gdzie początkujący gracz może uzyskać darmowe środki na grę bez inwestowania własnej gotówki.

Bukmacher wyróżnia się też bardzo intuicyjnym serwisem internetowym oraz aplikacją, dzięki czemu nawet stawiający swoje pierwsze kroki w bukmacherce bez problemu będą mogli zapoznać się z tym jak grać w zakładach bukmacherskich.

Zalety bukmachera Superbet:

 • Najlepsza oferta na piłkę nożną
 • Promocje bukmacherskie, w tym darmowy typer i “Super Przewaga”
 • Dostęp do wielu transmisji sportowych na żywo

Jak zacząć grać u bukmachera Fortuna?

Rejestracja w Fortunie otwiera szansę do skorzystania z oferty tego bukmachera. Jest to kolejny z często wybieranych przez graczy bukmacherów, działających od lat w Polsce. 

Jak zacząć grać u bukmachera Fortuna?

O tym jak zacząć grać u bukmachera możemy przekonać się bez inwestowania własnych środków, bowiem na start możemy otrzymać 20 PLN bez depozytu na typowanie zakładów, jeśli zweryfikujemy swoje konto. 

Atutem Fortuny jest różnorodna i rozbudowana oferta, w tym bardzo dobrze odbierane przez graczy zakłady na żywo. Operator ma też na wyłączność zakłady na gale niektórych federacji freakfightowych, cieszących się sporą popularnością wśród graczy.

Kolejnym plusem wyboru Fortuny są trzy zakłady bez ryzyka na start, bez wymogu obrotu bonusem. Jest to zatem rozsądny wybór dla początkujących, którzy nie chcą ryzykować na samym starcie utraty środków.

Zalety bukmachera Fortuna:

 • Bonusy powitalne bez ryzyka i bez obrotu
 • Darmowe środki na start po rejestracji
 • Oferta na Clout MMA MMA na wyłączność

Jak zacząć grać u bukmachera STS?

Kolejnym, często wybieranym przez graczy bukmacherem jest STS. Jak zacząć grać u bukmachera? Nie będzie zaskoczeniem, że na początek powinniśmy zarejestrować u niego konto.

Jak zacząć grać u bukmachera STS?

STS przyciąga nowych graczy ciekawymi produktami, na które składają się choćby transmisje z meczów na żywo czy darmowe gry “Wizjoner” i “Odkrywca”. Użytkownicy chwalą także aplikację mobilną tego operatora i działanie zakładów na żywo. Chodzi tu przede wszystkim o dynamicznie zmieniające się kursy w ofercie live. 

Dla początkujących graczy STS będzie też dobrym wyborem ze względu na sporo rynków zakładów na wiele dyscyplin, nie tylko tych najbardziej popularnych. Dodatkowo typerzy chwalą różnorodność systemów płatności i rozbudowane kategorie zakładów na sporty wirtualne czy gry karciane.

Zalety bukmachera STS:

 • Rozbudowana oferta zakładów sportowych
 • Darmowe gry “Wizjoner” i “Odkrywca”
 • Najwięcej transmisji na żywo

Jak zacząć grać u bukmachera Betclic?

Betclic również jest polecanym przez graczy bukmacherem, który wyróżnia się na rynku kilkoma produktami, mogącymi zyskać uznanie w oczach nowych typerów. Jeśli wpiszemy przy rejestracji w Betclic kod promocyjny, to możemy uzyskać możemy pierwszy kupon zagrać bez ryzyka.

Jak zacząć grać u bukmachera Betclic?

Do takich wyróżniających się elementów oferty Betclica możemy zaliczyć opcje edytowania już wysłanego kuponu, czy też możliwość anulowania kuponu. Operator pozwala w ramach edycji dodawać do zakładu będącego już w grze kolejne zdarzenia, a anulowanie kuponu dostępne jest w ciągu 2 minut od jego wysłania. To przydatna opcja dla graczy, którzy jeszcze nie są dobrze zaznajomieni z tym jak grać w zakładach bukmacherskich i zdarzy im się przez pomyłkę zatwierdzić błędnie wytypowany zakład.

Betclic jest też chętnie wybierany ze względu na to, że jako jedyny oferuje zakłady na gale Fame MMA. 

Zalety oferty Betclica:

 • Opcja edycji i anulowania kuponu
 • Wyłączność oferty na gale Fame MMA
 • Ciekawe promocje stałe, w tym “Multi+” na kupony AKO

Jak zacząć grać u bukmachera forBET?

Chociaż forBET nie cieszy się aż taką popularnością jak choćby Superbet, STS czy Fortuna to jest jednym z wyżej ocenianych bukmacherów. Wpływ na to ma przede wszystkim rozbudowana oferta i wysokie kursy na wybrane dyscypliny sportu.

Jak zacząć grać u bukmachera forBET?

ForBET jest dobrym wyborem dla graczy, którzy poza piłka nożną cenią takie sporty jak choćby żużel, siatkówka czy tenis. Dodatkowo w portfolio forBET znajdziemy ciekawe promocje powitalne i czasowe.

Bukmacher oferuje też błyskawiczne płatności, intuicyjną aplikację mobilną, rozbudowanego bet buildera i możliwość podejrzenia kuponów innych graczy.

Zalety oferty forBET:

 • Najwyższy bonus powitalny z kodem
 • Wysokie kursy na wybrane dyscypliny sportu
 • Atrakcyjne bonusy i promocje stałe/czasowe

Jak założyć konto i zacząć grać u bukmachera?

Jak już wspomnieliśmy, aby przekonać się o tym jak grać u bukmachera należy wcześniej założyć u niego konto. Proces rejestracji wygląda bardzo podobnie u większości legalnych operatorów. 

Poniżej opisujemy jak założyć konto w szybki i skuteczny sposób, a także jak uzyskać najwyższe bonusy powitalne. Opisujemy także jak zacząć grać u bukmachera, czyli wysłać swój zakład.

Jak założyć konto u bukmachera?

Aby zarejestrować konto u bukmachera będziemy musieli otworzyć stosowny formularz, a następnie uzupełnić najważniejsze dane. W procesie rejestracji najczęściej musimy podać:

 • Dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL)
 • Dane adresowe (adres zamieszkania, kod pocztowy)
 • Dane konta (nazwa użytkownika, hasło)
 • Dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail)

Wypełniając formularz rejestracyjny gracz może także wpisać dostępny dla danego bukmachera kod promocyjny, który uprawnia do odbioru wyższego bonusu powitalnego.

Jak zacząć grać zakłady bukmacherskie z bonusem powitalnym?

Ponadto należy potwierdzić prawdziwość zadeklarowanych danych, opcjonalnie zaznaczyć zgody marketingowe (mogą być wymagane do skorzystania z niektórych promocji) i ustalić limity na grę.

Bukmacherzy mogą poprosić także o: zaznaczenie, że nie pełnimy eksponowanego stanowiska publicznego i/lub poprosić o deklarację skąd pochodzą nasze środki na grę. To standardowa procedura, której nie należy się obawiać.

Po założeniu konta u bukmachera należy je jeszcze zweryfikować, aby móc w pełni korzystać z dostępnej oferty i wypłacać środki na wskazany rachunek bankowy. W tym celu przesyłamy skan dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Proces weryfikacji w niektórych przypadkach można pominąć, np. kiedy zakładamy konto poprzez logowanie do bankowości internetowej. Wówczas numer konta i weryfikacja danych zostają zaadaptowane z naszego banku co także jest w pełni bezpieczne.

Jak wpłacić depozyt na konto?

Po założeniu konta czeka nas wpłata środków na konto, aby móc typować zakłady bukmacherskie. Jak dokonać wpłaty? 

 • Na samym początku logujemy się do swojego konta w serwisie internetowym lub aplikacji mobilnej bukmachera. 
 • Następnie szukamy zakładki z płatnościami i wybieramy opcję “Wpłata”
 • Wybieramy jedną z dostępnym form płatności i wpisujemy kwotę
 • Potwierdzamy zlecenie przelewu w bankowości internetowej

Niemal wszyscy legalni bukmacherzy zapewniają, że wpłata na koncie pojawi się w ciągu maksymalnie kilku minut. Jeśli tak się nie stanie, co jest jednak niezwykle rzadkich przypadkiem, należy skontaktować się z działem obsługi klienta.

Jak zagrać kupon u bukmachera?

Jeśli mamy już konto i wpłaciliśmy depozyt, to czas odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak zacząć grać u bukmachera? Typowanie kuponu jest proste i możemy to zrobić w kilku kliknięciach:

 • Wyszukujemy interesujące nas zdarzenie z oferty bukmachera
 • Klikamy w kurs oznaczający wybrany typ
 • Zakład pojawia się na wirtualnych kuponie
 • Dodajemy kolejne zdarzenia (jeśli chcemy stworzyć kupon AKO)
 • Na kuponie określamy stawkę za jaką chcemy zagrać
 • Zatwierdzamy kupon, który od tej chwili jest w grze
Jak zacząć grać u bukmachera - wysyłanie kuponu

Od tego momentu pozostaje tylko czekać na rozstrzygnięcie kuponu. 

Podstawowe pojęcia bukmacherskie

Jeśli zastanawiamy się jak zacząć grać u bukmachera, to powinniśmy także zapoznać się z kluczowymi pojęciami, które funkcjonują w świecie bukmacherki. Wybrane i najważniejsze z nich opisujemy poniżej.

Kurs – jest to przelicznik określający prawdopodobieństwo zaistnienia danego zdarzenia w zakładach bukmacherskich. Im wyższy kurs, tym potencjalnie wyższa wygrana ale też większe ryzyko, że dane zdarzenie będzie przegrane, czyli nietrafione.

Kupon – to swego rodzaju dokument potwierdzający zawarcie zakładu. Typując zakłady w punktach stacjonarnych otrzymamy go w formie papierowej, natomiast grając online będzie on dostępny w wersji elektronicznej. Kupon zawiera informacje o zawartych zakładach, stawce i potencjalnej wygranej.

Zakład SOLO/AKO – zakład SOLO to inaczej zakład pojedynczy, czyli składający się z jednego zdarzenia na kuponie. Z kolei zakłady AKO to inaczej zakłady wielokrotne, zatem takie składające się z kilku zdarzeń w ramach jednego kuponu. 

Stawka – jest to kwota jaką stawiamy na dany zakład, która następnie mnożona jest przez wartość kursu kuponu.

Bonus bukmacherski – bonusem bukmacherskim nazywamy promocje, które ten przygotował dla graczy. Są to np. darmowe środki na grę, zabezpieczenie kuponu lub gra bez podatku. Bonus może być przyznawany za wpłatę i/lub grę określonych zakładów.

Freebet – to po polsku darmowy zakład. Jest to jeden z najbardziej popularnych bonusów bukmacherskich, przyznawany bez wymogu własnej wpłaty (bez depozytu) lub po jej dokonaniu (z depozytem).

Cashback – to kolejna z promocji bukmacherskich, nazywany też zakładem bez ryzyka. Oznacza on zabezpieczenie kuponu w razie błędnego typowania. Kupon objęty cashbackiem oznacza, że gracz może otrzymać zwrot stawki w przypadku przegranej.

Zakład dwu/trzydrogowy – to ilu drogowy jest zakład oznacza, jak wiele rozstrzygnięć może w nim nastąpić. Przykładowo wynik meczu tenisowego to zakład dwudrogowy (wygra zawodnik 1 lub zawodnik 2), a zakład trzydrogowy to np. wynik meczu piłkarskiego (wygra drużyna 1, będzie remis lub wygra drużyna 2).

Cashout – wcześniejsze zamknięcie kuponu i wypłacenie gwarantowanej wygranej, przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń w ramach kuponu.

Praktyczne porady: jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich?

Jak zacząć grać u bukmachera? Zanim rozpoczniemy typowanie zakładów warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi poradami, które ułatwią nam stawianie pierwszych kroków w bukmacherce.

Wybierz odpowiedniego bukmachera

Wybór dobrego z perspektywy gracza bukmachera jest kluczowy do tego, aby zacząć grać w zakładach bukmacherskich bez rozczarowań. 

Jeśli zależy nam tylko na dobrej ofercie kursowej, to powinniśmy skupić się na analizie wartości kursów i zdecydować się na tego operatora, który ma najwyższe przeliczniki. 

Gracze, którzy zwracają uwagę przede wszystkim na promocje i bonusy powinni przeanalizować dostępność nie tylko w ramach oferty powitalnej, ale także przygotowane stałe i cykliczne promocje, wraz z warunkami obrotu. Ci dla których liczą się też inne aspekty mogą porównać informacje na temat dostępny transmisji, funkcjonalności aplikacji itp.

Graj dyscypliny na których się znasz

Interesujesz się piłką nożną? Wybierz zakłady z tej dyscypliny sportu. Znasz się na tenisie? Powinieneś skupić się – przynajmniej na początku – na zakładach z tej dziedziny.

Jeśli uważasz, że dobrze przewidujesz wyniki walk na galach freakowych, to powinieneś wybrać bukmachera, który ma w swojej ofercie rynki na te konkretne wydarzenia. Przykładowo dla Fame MMA obstawianie dostępne jest tylko w Betclicu. Jeśli dobrze nie wiemy jeszcze jak zacząć grać u bukmachera, to tym bardziej powinniśmy dokładać sobie ryzyka poprzez wybór do typowania dyscyplin, których nie znamy.

Określ budżet na zakłady 

Jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich? Pamiętajmy o określeniu sztywnego budżetu, który na nie przeznaczymy. To ważne szczególnie na początku, gdy przegrane mogą zdarzać się znacznie częściej niż wygrane.

Gra u bukmachera powinna być formą rozrywki. Dlatego też powinniśmy grać odpowiedzialne, za takie środki, które możemy na to przeznaczyć.

Korzystaj z dostępnych promocji i oferty zakładów

Liczne promocje bukmacherskie mają na celu przyciągnąć graczy do danego bukmachera, ale nie powinny one być korzyścią wyłącznie dla operatorów. Bonusy są po to, aby z nich korzystać i nie powinniśmy się tego obawiać.

Gracze, którzy dobrze nie wiedza jeszcze jak grać u bukmachera tym bardziej mogą sporo zyskać typując zakłady z użyciem takich promocji jak zakłady bez ryzyka czy freebety. Dzięki temu zabezpieczają swoje środki lub grają po prostu za otrzymane od bukmachera bonusy bez angażowania własnej gotówki. 

Graj tylko u legalnych operatorów

Nie ważne czy jesteś już wprawionym typerem, czy dopiero zastanawiasz się jak grać w zakładach bukmacherskich – powinieneś korzystać tylko z oferty legalnych operatorów. Gra u nielegalnych operatorów grozi utratą wpłaconych środków, a także jest niezgodna z prawem.

Na naszej stronie prezentujemy oferty wyłącznie legalnych bukmacherów, którzy działają na mocy zezwolenia wydanego przez Ministerstwo Finansów.

Jak zacząć grać u bukmachera za bonusy powitalne?

Jakie są najpopularniejsze bonusy, które bukmacherzy przygotowali w ofertach powitalnych dla nowych graczy? Wyróżnić możemy kilka rodzajów promocji na start dostępnych przy okazji rejestracji konta.

 • Zakład bez ryzyka (cashback)
 • Darmowy zakład (freebet)
 • Bonus od depozytu
 • Boost bukmacherski
 • Gra bez podatku

O tym jak zacząć grać zakłady bukmacherskie za bonusy decyduje regulamin. Warunki uczestnictwa w promocji i zasady korzystania z nich znajdziemy na stronach internetowych bukmacherów. Opisujemy je także w recenzjach poszczególnych, legalnych operatorów na stronie.

Jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich – podsumowanie

Podsumowując to, jak zacząć grać u bukmachera, zacząć musimy od znalezienia odpowiedniego operatora dla siebie na bazie dostępnej oferty. Rejestrując się z kodami promocyjnymi dla czytelników Bet.pl gracze mogą uzyskać wyższe bonusy powitalne.

Wiedza, którą powinniśmy zdobyć aby zrozumieć jak grać u bukmachera dotyczy przede wszystkim specyfiki zakładów, podstawowych pojęć i tego, co i jak można typować. 

FAQ

Jak zacząć grać w zakładach bukmacherskich?

Na samym początku powinniśmy wybrać bukmachera i założyć konto. Wśród polecanych przez typerów operatorów są m.in. Superbet, Fortuna i STS.

Jak wybrać bukmachera na zakłady bukmacherskie?

Wybierając pierwszego bukmachera powinniśmy zwrócić uwagę na jego ofertę zakładów, dostępne promocje powitalne i w stałej ofercie, dostępne systemy płatności i aplikację mobilną.