Limity bukmacherskie. Jakie limity u bukmacherów?

Limity u bukmacherów to rzecz, na którą muszą zwracać uwagę gracze. W tym artykule wyjaśniamy, jakie limity bukmacherskie spotkamy w bukmacherce i co one oznaczają. Przedstawiamy rodzaje limitów i wyjaśniamy co one oznaczają.

Limity bukmacherskie – co to?

Limity u bukmacherów to określenie maksymalnego progu np. wygranej z jednego kuponu, ale nie tylko. Gracze rejestrując konto u danego operatora muszą liczyć się z limitami bukmacherskimi, które dotyczą m.in. wartości wpłat, wypłat czy czasu spędzonego na grze.

W tym artykule szczegółowo omawiamy kwestię limitów bukmacherskich u czołowych, legalnych bukmacherów działających na polskim rynku.

Jakie są limity bukmacherskie?

Jakie limity bukmacherskie czekają na typerów? Legalni operatorzy określają kilka wartości, które są limitowane w kontekście gry. Część z nich gracze mogą ustalić samodzielnie, a inne są odgórnie narzucone przez danego bukmachera. Limity bukmacherskie stanowią:

 • Limit wygranej u bukmachera
 • Limity stawek
 • Limity wpłat/wypłat
 • Limity czasu na grę
 • Limity na konto tymczasowe

Limity bukmacherskie są nieodzownym elementem oferty legalnych operatorów. W przypadku limitów maksymalnej wygranej z jednego kuponu w grę wchodzi polityka przyjęta przez danego bukmachera, a np. limity wpłat i czasu na grę są elementem związanym z odpowiedzialną grą.

Limity u bukmacherów – rodzaje

Limity bukmacherskie dotyczą kilku różnych kwestii, a gracze powinni zaznajomić się z tym jak one wyglądają. W tym akapicie omawiamy poszczególne limity u bukmacherów, które spotkamy grając u legalnych operatorów.

Limity bukmacherskie

Limity wygranej u bukmachera

Jednym z limitów, które spotykamy u bukmachera jest limit bukmacherski dotyczący maksymalnej wygranej z jednego kuponu. O jego wysokości decyduje indywidualnie każdy operator, a wartości najwyższej, akceptowanej wygranej wynoszą zazwyczaj kilkaset tysięcy złotych.

Limity stawek na zakład

Limity u bukmacherów dotyczą także maksymalnej stawki, którą dany operator przyjmuje na zakłady. Zazwyczaj bukmacherzy przyjmują limit, który dotyczy ogólnej sumy stawek przyjmowanej na dany zakład. Czasem jednak operatorzy mogą nałożyć limit na konkretnego gracza. Limity stawek na konkretny zakład przyjmują różne wartości, w zależności od konkretnego typu.

Przykładowo na mecze najpopularniejszych rozgrywek limit bukmacherski będzie wyższy, aniżeli przy typowaniu niższych klas rozgrywkowych. Limity u bukmacherów mogą dotyczyć także gry w ramach różnorakich promocji. Czasem operatorzy oferują np. podwyższone kursy na dane zdarzenie, ale zaznaczają maksymalną kwotę, za którą możemy zagrać kupon.

Limity wpłaty/wypłat

Podczas rejestracji konta, a także już po jego założeniu, gracze mogą ustawić limity bukmacherskie dotyczące m.in. limitów depozytów. Każdy z operatorów ma ustalone minimalne i maksymalne progi w tym zakresie, które są bardzo szerokie. Warto pamiętać, że w przypadku braku weryfikacji konta limity u bukmachera w zakresie wpłat są dość restrykcyjne, a wypłaty nie są możliwe.

Limity czasu na grę

Drugim z limitów, które ustalamy samodzielnie przy okazji rejestracji konta, jest limit czasu na grę u bukmachera. Dotyczy on dziennego lub miesięcznego czasu, który gracz może spędzić będąc zalogowanych w serwisie danego operatora. Określenie tego limitu, tak samo jak limitów środków na grę, ma na celu działanie w sferze odpowiedzialnej gry.

Limity kwotowe

Gracz samodzielnie, w ramach określonych widełek, może ustalić też limity kwotowe na grę. To kolejny z limitów mający na celu propagowanie odpowiedzialnej gry. I podobnie jak w opisanym wyżej przykładzie czasu na grę, tak i w tym przypadku wybieramy limity dzienne i miesięczne.

Limity na konto tymczasowe

Jeśli nie zweryfikujemy swoich danych po rejestracji u bukmachera, to będziemy mogli korzystać z tzw. konta tymczasowego. Wiąże się ono z pewnymi ograniczeniami, a wśród nich są limity bukmacherskie dotyczące m.in. maksymalnej wpłaty czy limitu wygranych. Gracze posiadający wyłącznie konto tymczasowe nie mogą też wypłacać środków na konto bankowe, zatem w tym zakresie limit u bukmachera jest bardzo rygorystyczny. Znika jednak po tym, jak potwierdzimy swoje dane i aktywujemy konto stałe.

Sprawdź również: ComeOn opinie

Limity u bukmacherów – lista

Prezentujemy, jakie limity bukmacherskie znajdziemy u czołowych, legalnych bukmacherów w Polsce. Skupiamy się na najważniejszych kwestiach, czyli limicie wygranej i limitach płatności, które określają poszczególni operatorzy.

Limit bukmacherski w STS

W STS limity bukmacherskie określają nam m.in. minimalną wartość wpłaty, czy też najwyższą możliwą wygraną z kuponu. Wartości określone przez operatora wynoszą:

 • Limit wygranej na jednym kuponie: 500 000 PLN
 • Minimalna wartość wpłaty: 1 PLN (zależne od wyboru operatora płatności)
 • Minimalna wartość wypłaty: 1 PLN

Limit bukmacherski w Superbet

Limity u bukmachera Superbet również obowiązują. Jakie wartości ten operator wyznaczył w przypadku maksymalnej wygranej z kuponu, a także wpłat i wypłat? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

 • Limit wygranej na jednym kuponie: 650 000 PLN
 • Minimalna wartość wpłaty: 1 PLN (zależne od wyboru operatora płatności)
 • Minimalna wartość wypłaty: 1 PLN

Limit bukmacherski w Fortunie

Jakie limity bukmacherskie narzuca bukmacher Fortuna? U tego operatora możemy liczyć na ponad 600 000 PLN wygranej z jednego kuponu, a w kwestii płatności limity u bukmachera także nie są wygórowane. 

 • Limit wygranej na jednym kuponie: 601 000 PLN
 • Minimalna wartość wpłaty: 1 PLN (zależne od wyboru operatora płatności)
 • Minimalna wartość wypłaty: 0.01 PLN

Limit bukmacherski w Betclicu

Jak prezentują się limity bukmacherskie w Betclicu? To kolejny operator, który ustalił wartości minimalne dla wpłat i wypłat, a także dla maksymalnej wygranej z jednego kuponu. Pod tym względem Betclic pozwala na najwyższą, jednorazową wygraną.

 • Limit wygranej na jednym kuponie: 800 000 PLN
 • Minimalna wartość wpłaty: 1 PLN
 • Minimalna wartość wypłaty: 1 PLN

Limit bukmacherski w forBET

Wśród polecanych przez graczy bukmacherów jest też forBET. Jakie limity bukmacherskie obowiązują u tego operatora? W przypadku wygranej z jednego kuponu widać tu wyraźną różnice na tle opisanych wyżej przedstawicieli branży.

 • Limit wygranej na jednym kuponie: 200 000 PLN
 • Minimalna wartość wpłaty: 1 PLN
 • Minimalna wartość wypłaty: 1 PLN

Po co są limity bukmacherskie?

Co na celu mają limity u bukmacherów? W zależności od konkretnej sytuacji mogą one chronić gracza lub samego bukmachera.

Jeśli chodzi o limity u bukmachera, które mają chronić typerów, to dotyczą one przede wszystkim czasu spędzonego na stronie (limit dzienny/miesięczny) i limitu kwotowego na grę (limit dzienny/miesięczny). Dzięki temu gracze nie mogą przekroczyć ustalonych wcześniej wartości, co jest normalną praktyką u legalnych bukmacherów, którzy dbają o odpowiedzialną grę.

Z kolei każdy doświadczony i nowy bukmacher może narzucać limity stawek i maksymalnych wygranych z kuponów. To z jednej strony chroni operatora przed wypłatą bardzo wysokich sum z wygranych kuponów, ale jest też bezpośrednio w interesie samych graczy. Gdyby bowiem operator nie limitował potencjalnych wygranych, to istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. Przez to część środków z wygranych kuponów mogłaby nie trafić do graczy, gdyż bukmacher nie miałby możliwości ich wypłaty. Zatem limity bukmacherskie w tym zakresie chronią nie tylko operatora, ale też samych typerów.

Jak ustalić limity u bukmachera?

Część limitów bukmacherskich ustalają sami gracze. Jak można to zrobić? Opcję ustalenia limitów u bukmachera znajdziemy w ustawieniach konta po zalogowaniu się do konta gracza. Limity można ustawić już podczas rejestracji.

Jak ustalić limity bukmacherskie?

Niektórzy bukmacherzy ograniczają możliwość zmiany limitów na grę. Dlatego czasem trzeba na ich zaakceptowanie odczekać określony czas, lub chęć zmiany limitów zgłosić bezpośrednio do działu obsługi klienta.

Limity bukmacherskie – podsumowanie

Limity u bukmacherów dotyczą m.in. wysokości wygranej z pojedynczego zakładu czy też wysokości stawek lub czasu poświęcanego na grę. Część limitów odgórnie ustalają sami operatorzy, a inne mogą zdefiniować gracze.

FAQ

Jakie są limity u bukmacherów?

Limity bukmacherskie dotyczą m.in. wysokości wygranej z kuponu, wartości depozytów, stawek czy czasu przeznaczonego na grę.

Jakie są limity wygranej u bukmachera?

Każdy bukmacher ustala swoje własne limity maksymalnej wygranej z kuponu. Wśród polecanych bukmacherów najwyżej ustalony limit ma Betclic, a wynosi on 800 000 PLN dla użytkowników ze zweryfikowanym kontem.