Obstawianie czerwonych kartek – jak działa, gdzie obstawiać?

Jak działa obstawianie czerwonych kartek i jakie są rodzaje zakładów na takie typy? Tego dowiecie się z poniższego tekstu, który wyjaśnia na czym polega obstawianie czerwonych kartek, czyli jednej z najbardziej popularnych opcji w ofercie bukmacherów.

Obstawianie czerwonych kartek

Obstawianie czerwonych kartek to nic innego jak wytypowanie, czy w danym meczu jakiś zawodnik zostanie wyrzucony z boiska. Istnieje kilka rodzajów zakładów, które opiszemy poniżej.

Co oznacza czerwona kartka?

Czerwona kartka w piłce nożnej to sankcja, która może spaść na zawodnika w trakcie meczu. Zobaczenie czerwonej kartki oznacza wykluczenie piłkarza z boiska, co oznacza, że drużyna, do której należy zawodnik, musi kontynuować spotkanie z jednym graczem mniej.

Istnieją różne sytuacje, które mogą skutkować wlepieniem “asa kier”. Oto kilka powszechnych powodów:

 • Brutalny faul – Zawodnik, który używa nadmiernego przemocy lub brutalności wobec rywala, może otrzymać czerwoną kartkę. Obejmuje to sytuacje krytyczne, takie jak bicie, kopanie, wślizgi dwiema nogami, wślizgi od tyłu i wszelakie akcje, gdy intencją faulującego nie jest odebranie piłki.
 • Podwójne napomnienie – Żółte kartki są pokazywane za łągodniejsze wykroczenia, takie jak mniej ostre faule, opóźnianie gry czy niestosowne zachowanie. Po dwóch żółtych kartkach zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę, co oznacza jego wykluczenie z meczu.
 • Nieprzepisowe uniemożliwienie zdobycia bramki – Jeśli zawodnik zatrzymuje piłkę ręką w sposób celowy, aby zapobiec zdobyciu bramki przez przeciwnika, sędzia może ukarać go czerwoną kartką. To samo tyczy się nieprzepisowego przerwania akcji bramkowej, czyli tak zwanego DOGSO. Jeśli zawodnik wychodzi do pojedynku z bramkarzem, to faul na nim – bez ataku na piłkę – skończy się czerwoną kartką.
 • Nieprzepisowe zachowanie – Zawodnik może otrzymać czerwoną kartkę za niestosowne zachowanie wobec sędziego, przeciwników, współzawodników lub kibiców. Zaliczamy do nich obelgi słowne, wulgarne gesty, czy – w skrajnych przypadkach – uderzenia, co swego czasu zademonstrował Eric Cantona.

Jak działa obstawianie czerwonych kartek?

Jak już wspomnieliśmy, obstawianie czerwonych kartek polega na wskazaniu, czy w wybranym przez nas meczu sędzia wyrzuci z boiska jakiegoś piłkarza. W związku z tym podstawowy podział opiera się na dwóch opcjach:

 • TAK – sędzia pokaże czerwoną kartkę w podstawowym czasie gry
 • NIE – sędzia nie pokaże czerwonej kartki przez 90 minut

Poniżej przedstawiamy zaś inne rodzaje zakładów bukmacherskich na czerwone kartki.

Zakłady bukmacherskie na czerwone kartki – rodzaje

Gdzie obstawiać czerwone kartki? Zakłady na takie zdarzenia są dostępne u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce, więc ich oferta będzie podobna. Należy jednak pamiętać, że same kursy mogą się różnić, zatem warto weryfikować je na własną rękę lub skorzystać z porównywarek internetowych.

Poza wspomnianym już podstawowym podziałem zakładów bukmacherskich na czerwone kartki istnieje jeszcze kilka innych. Oto najpopularniejsze z nich:

 • X czerwona kartka – zakład dotyczący tylko jednej drużyny. Obstawiamy, że w 90. minutach otrzyma ona lub nie otrzyma czerwoną kartkę.
Szkocja - Norwegia czerwone kartki obstawianie
 • 1. połowa czerwona kartka – zakład dotyczący jedynie pierwszej połowy. Obstawiamy, że którakolwiek z drużyn obejrzy czerwoną kartkę w pierwszych 45. minutach.
Szkocja - Norwegia u jakiego bukmachera czerwone kartki
 • XYZ czerwona kartka – zakład dotyczący konkretnego piłkarza. Obstawianie czerwonych kartek w tym wypadku polega na wskazaniu, który zawodnik zostanie usunięty z boiska.
Szkocja - Norwegia jakie mecze wybrać do obstawiania czerwonych kartek

Czerwone kartki bukmacher gwarantują pełen przekrój kursów. Wartości zaczynają się już od 1,01 i sięgają nawet 50,00. Należy pamiętać, że okazjonalnie w ofertach pojawiają się zakłady dotyczące przedziału minut, w których pokazana zostanie czerwona kartka. Zazwyczaj mają one wyższe kursy, ale jest ich niewiele, zatem należy rozsądnie podejmować decyzje.

Obstawianie czerwonych kartek – jakie mecze wybrać?

Skoro wiemy już, jak działa obstawianie czerwonych kartek oraz jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich na takie zdarzenie, możemy zagłębić się w szczegóły. Bardzo ważną kwestią jest gruntowana analiza wytypowanych przez nas spotkań. Posiłkując się danymi statystycznymi jesteśmy bowiem w stanie z większym prawdopodobieństwem stwierdzić, że w danym spotkaniu przynajmniej jeden zawodnik opuści boisko. W tym artykule skupiamy się bowiem na typach wskazujących na czerwoną kartkę, chociaż, jak już wiecie, istnieje możliwość obstawienia, że nie zostanie ona pokazana, lecz kursy w takim wypadku są z zasady znacznie niższe.

Jakie mecze wybrać do obstawiania czerwonych kartek? To w dużej mierze zależy od statystyk zespołu w bieżącym sezonie, ale też uwarunkowania historycznego. Przyjęło się bowiem, że w spotkaniach derbowych istnieje większa szansa na zostanie wpisanym do notesu arbitra. Najlepiej widać to na przykładzie Premier League. Chociaż starcia Liverpoolu i Evertonu są spokojnie pod względem kibicowskim, to jednak na boisku dochodzi do licznych ekscesów. W historii ligi angielskiej w żadnym innym meczu nie pokazano większej liczby czerwonych kartek – w wypadku Derbów Merseyside było ich aż 22.

Warto też zbadać poszczególne drużyny, bo posiłkowanie się jedynie spotkaniami derbowymi może okazać się nieopłacalne. Sprawdźmy więc, kto w listopadzie był rekordzistą w sześciu ligach z Europy.

Zakłady bukmacherskie na czerwone kartki – drużyny 2023/24

LigaNajwięcej czerwonych kartekLiczba
Premier LeagueLiverpool4
Bundesliga Darmstadt 4
Serie AAC Milan4
EkstraklasaŁKS / Legia Warszawa / Zagłębie Lubin4
La LigaCadiz / Getafe4
Ligue 1Le Havre / Stade Rennais / FC Nantes 2

Swego czasu za najbardziej brutalną drużynę w Europie uchodziło Getafe. Teraz jednak widać, że zespołowi z Hiszpanii pod tym niechlubnym względem dorównuje wiele innych klubów w tym aż trzy polskie. Jednocześnie obecnie mało prawdopodobne jest pokazanie czerwonej kartki w Ligue 1 – widać, że liderzy powyższej klasyfikacji mają ich na koncie znacznie mniej niż w Ekstraklasie, Premier League, La Liga, Bundeslidze oraz Serie A.

Osobną kwestią, którą należy rozpatrzeć, są sędziowie. Mają oni bardzo duży wpływ na spotkania oraz, siłą rzeczy, postawione zakłady.

Kartki i sędziowie

Pokazanie czerwonej kartki jest uzależnione przede wszystkim od interpretacji sędziego głównego. Oczywiście w większości spotkań może się on posiłkować wsparciem systemu VAR, jeśli odpowiedzialni za niego arbitrzy wskażą, że został popełniony rażący błąd. Niemniej ostateczną decyzję podejmuje osoba prowadząca dane spotkanie.

Obstawianie czerwonych kartek polega zatem nie tylko na sprawdzeniu statystyk dotyczących danych meczów, ale też zwróceniu uwagi na to, jaki sędzia będzie odpowiedzialny za sprawiedliwy przebieg. Dzięki licznym narzędziom internetowym możemy łatwo przeanalizować, który arbiter nie waha się wyciągnąć “asa kier”.

Jak obstawiać czerwone kartki – tabela sędziów 2023/24

LigaNajwięcej czerwonych kartekLiczba czerwonych kartek
EkstraklasaTomasz Kwiatkowski4
Premier LeagueMichael Olivier / John Brooks2
Serie AMaurizio Mariani2
BundesligaMartin Petersen3
Ligue 1Ruddy Buquet / Clement Turpin2
La LigaAlejandro Hernandez / Juan Munuera / Pablo Gonzalez Fuertes / Juan Santana / Isidro Escuderos / Mateo Ferrer2

Jak widać, na początku sezonu 2023/24 w najpopularniejszych ligach najwięcej czerwonych kartek pokazał arbiter z Polski. Tomasz Kwiatkowski aż cztery razy wyrzucił jakiegoś zawodnika z boiska. Pod względem statystycznym to właśnie w spotkaniach prowadzonych przez warszawiakajest największa szansa, że trafnie wytypujemy zakłady bukmacherskie na czerwone kartki.

Czerwone kartki bukmacher – gdzie grać?

Jak już wspomnieliśmy, obstawianie czerwonych kartek jest możliwe u wszystkich bukmacherów w Polsce. Aby sprawdzić przygotowaną przez nich ofertę na takie zakłady, należy wejść w dany mecz, wybrać zakładkę “kartki”, a następnie odnaleźć sekcję poświęconą czerwonym kartkom.

Naszym zdaniem jedną z najlepszych ofert na rynku przygotował bukmacher Superbet. Dysponuje on każdym rodzajem zakładów, które opisaliśmy powyżej. Tym samym możemy obstawić:

 • czerwoną kartkę w całym meczu,
 • czerwoną kartkę dla danego zawodnika,
 • czerwoną kartkę dla danej drużyny,
 • czerwoną kartkę w 1. połowie.

Załóżmy zatem, że nasz wybór dotyczący czerwonych kartek padł na spotkanie Hiszpania – Gruzja w eliminacjach EURO 2024, który zaplanowano na 19 listopada 2023 roku. Chcemy postawić, że w tym meczu z boiska wyrzucony zostanie Rodri. Kurs na “asa kier” dla zawodnika Manchesteru City to aż 70,00. Przy postawieniu 10 złotych w Superbet możemy zatem wygrać 616 złotych po opodatkowaniu.

Hiszpania - Gruzja obstawianie czerwonych kartek

Zakłady bukmacherskie na czerwone kartki – porady

Pamiętaj, że żadna strategia nie gwarantuje sukcesu w zakładach sportowych, więc zawsze obstawiaj odpowiedzialnie i z umiarem. Obstawianie czerwonych kartek może być jednak prostsze, jeśli skorzystasz z poniższych porad.

 1. Analiza dyscypliny zawodników

Sposób gry danego zawodnika może wpłynąć na to, jak reaguje podczas trudnych sytuacji na boisku. Piłkarze znani z agresywnego stylu gry mogą być bardziej skłonni do otrzymywania kartek.

 1. Zbadanie historii spotkań

Sprawdź historię poprzednich spotkań między drużynami i zobacz, czy były sytuacje, w których często padały czerwone kartki. Analiza statystyk z poprzednich sezonów może dostarczyć informacji na temat tego, jak często dana drużyna lub zawodnik otrzymuje kartki.

 1. Sprawdzenie, kto poprowadzi spotkanie

Sprawdź, jak sędzia zarządza meczami. Niektórzy sędziowie są bardziej skłonni do pokazywania kartek niż inni. Znajomość preferencji arbitra może pomóc w przewidywaniu, czy w danym meczu zobaczymy “asa kier”.

 1. Rozsądne zarządzanie kapitałem

Obstawianie na kartki jest zawsze ryzykowne, ponieważ to sytuacje trudne do przewidzenia. Zawsze zarządzaj swoim kapitałem ostrożnie i ustal limit, którego będziesz się trzymał.