Podwójna szansa u bukmachera – co to jest i jak obstawiać?

Kontynuujemy naszą serię poradników typera, tym razem biorąc na tapet podwójną szansę w zakładach bukmacherskich. Co to takiego? Jakie są wady i zalety tego rodzaju zdarzenia? W jakich dyscyplinach można ją typować i dlaczego warto to robić? Sprawdzamy.

Podwójna szansa w zakładach bukmacherskich – co to oznacza?

Co oznacza zakład podwójna szansa u bukmachera? W największym możliwym skrócie jest to tzw. “typ z podpórką”, w ramach którego gracz obstawia nie jeden, ale dwa z trzech możliwych wyników na koniec meczu. Dostępne warianty to:

 • 1X – gracz typuje wygraną gospodarzy lub remis. 
 • X2 – gracz typuje remis lub wygraną gości. 
 • 12 – wielu graczy o tym wariancie zapomina, a taki zakład będzie zwycięski, gdy mecz zakończy się wygraną gospodarzy lub gości (nie może paść remis). 

Jak nietrudno się domyślić zakłady podwójna szansa gwarantują graczowi większą szansę na celny typ, z drugiej strony jednak kursy nie są tak wysokie, jak w przypadku tradycyjnych rynków 1X2. 

Gdzie obstawiać zakłady podwójna szansa u bukmacherów?

Zanim sprawdzimy czym w ogóle jest podwójna szansa w zakładach bukmacherskich, to przekonajmy się gdzie można typować takie kursy, a także czy jest to zgodne z polskim prawem. Zakład podwójna szansa znajduje się w ofercie każdego legalnego bukmachera w Polsce, a z racji tego, że tacy operatorzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów, to wszystkie produkty dostępne w ich ofercie są zgodne z prawem. 

Zdaniem czytelników i ekspertów Bet.pl najlepszymi wyborami w zakładach „podwójna szansa” będzie obstawianie w STS, Superbet, Fortunie i Betclic.

BukmacherBonus powitalnyKod promocyjnySprawdź
STS760 PLNMEGABONUSSprawdź
Superbet3755 PLNBETPLSprawdź
Fortuna335 PLNFORTUNAMAXSprawdź
Betclic50 PLNBETVIPSprawdź

Przypominamy o wykorzystaniu kodów promocyjnych podczas rejestracji nowego konta u firm z rankingu bukmacherów. Tylko tacy gracze będą mieli szansę na wyższy bonus na start, a do ich dyspozycji będą powiększone zakłady bez ryzyka oraz darmowe zakłady. 

Podwójna szansa w zakładach bukmacherskich doskonale sprawdzi się na kuponach AKO, gdzie gracz może połączyć ze sobą kilka selekcji. Szansa niepowodzenia spada do zera, jeśli przy okazji będzie to zakład bez remisu, czyli rodzaj kuponu, który gwarantuje graczowi zwrot stawki w przypadku niecelnego typowania. 

Przykładowo – trzy powitalne zakłady bez ryzyka czekają na nowych klientów Fortuny, którzy założą konto z kodem MECZYKI. W przypadku niepowodzenia na każdym z trzech pierwszych kuponów Fortuna zwraca 100% stawki aż do 100 PLN (łącznie do 300 PLN), a fakt, że jest to cashback bez obrotu sprawia, że otrzymany bonus można od razu przelać do banku. Innym elementem pakietu na start tego operatora jest freebet bez depozytu za rejestrację konta stałego w wysokości 20 PLN.

Na jakie dyscypliny sportowe dostępne są zakłady podwójna szansa?

podwójna szansa w zakładach bukmacherskich dostępna jest w odniesieniu do każdej dyscypliny sportowej, w której jednym z potencjalnych rozstrzygnięć na koniec meczu jest remis. Najczęściej zakład podwójna szansa na swoich kuponach umieszczają eksperci od typowania piłki nożnej, a nieco rzadziej gracze obstawiający koszykówkę, hokej na lodzie, piłkę ręczną oraz żużel. 

Jak obstawić zakład podwójna szansa u bukmachera? Instrukcja krok po kroku

Wytypowanie zakładu podwójna szansa nie różni się w zasadniczy sposób od obstawienia innych rynków kursowych dostępnych w ofercie legalnych bukmacherów. Cały mechanizm sprowadza się do kilku kroków. 

 1. Wybierz ofertę jednego z legalnych bukmacherów z naszego rankingu. 
 2. Załóż profil gracza pamiętając w trakcie rejestracji o kodzie bonusowym , dzięki któremu otrzymasz powiększony pakiet powitalny. 
 3. Wpłać depozyt i wybierz interesujące Cię wydarzenie sportowe, w którym jednym z możliwych wyników jest remis. 
 4. Kliknij na przycisk z kursem obok opcji PODWÓJNA SZANSA, którą chcesz dodać na kupon.
 5. Podaj stawkę i obstaw zakład. 
 6. Jeśli Twój typ okaże się prawidłowy, wówczas chwilę po zakończeniu meczu wygrana pojawi się na saldzie gracza. 
 7. Wygraną możesz przelać do banku lub typować kolejne zakłady. 

Podwójna szansa u bukmachera – zalety i wady z perspektywy typera

Podwójna szansa w zakładach bukmacherskich gwarantuje pewien handicap z punktu widzenia gracza i zapewnia mu nieco stabilniejszy budżet, natomiast nie dzieje się też tak, że jest pozbawiona jakichkolwiek wad. Oto podstawowe plusy i minusy z perspektywy typerów, którzy chcą typować zakład podwójna szansa. 

Plusy podwójnej szansy

 • Zakład w ofercie wszystkich bukmacherów – tego rodzaju kursy odnaleźć można w ofercie każdego legalnego bukmachera z naszego rankingu.
 • Spora szansa na celny typ – fakt, że gracz typuje 2/3 możliwych wariantów na koniec meczu sprawia, że taka selekcja ma znacznie większe szanse powodzenia.
 • Wartościowa opcja na podbicie kursu łącznego na kuponie AKO – typy podwójna szansa powinny doskonale sprawdzić się w na kuponach wielokrotnych, gdzie każda selekcja podbija kurs łączny i potencjalną wygraną. 
 • Możliwość łączenia z innym rynkami – zakłady podwójna szansa można parować z rozmaite kombinacje z innymi kursami. Topowi bukmacherzy oferują gotowe kombinacje, a w niektórych firmach trzeba skorzystać z Bet Buildera i samodzielnie zbudować zakład. 

Minusy podwójnej szansy

 • Znacznie niższe kursy oraz wygrane na kuponach – niestety, ale korzystając z podwójnej Szansy trzeba liczyć się ze znacznie niższymi przelicznikami, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rynków 1X2.
 • Kursy na faworytów meczu na poziomie 1.05 lub niższym – dotyczy to szczególnie typujących zakłady podwójna szansa na korzyść Manchesteru City, Realu oraz PSG. Szczególnie w domowych meczach kursy na taki scenariusz oscylują często wokół poziomu 1.05 lub mniej.

Podwójna szansa u najlepszych bukmacherów w Polsce

Podwójna szansa w zakładach bukmacherskich w Polsce dostępna jest w ofercie każdego legalnego operatora z naszego rankingu firm z licencją od Ministerstwa Finansów. Postanowiliśmy sprawdzić, u których operatorów typowanie takich selekcji będzie szczególnie warte uwagi. 

Wyniki naszych testów są następujące – najwięcej komfortu podczas typowania “zakładów z podpórką” (lub dwójtypów – jak kto woli) będą mieli typerzy, którzy zamierzają typować zakłady podwójna szansa u bukmachera Fortuna, STS, Superbet oraz Betclic. 

Podwójna szansa Fortuna 

W Fortunie zakłady podwójna szansa nazywane są Dwójtypem, a przykładowe rynki dostępne w tej firmie to m.in.:

 • podwójna szansa w całym meczu
 • podwójna szansa w 1. połowie
 • podwójna szansa/Liczba goli
 • podwójna szansa/Obie drużyny strzelą
 • podwójna szansa/Obie drużyny strzelą w 1. lub 2. połowie. 
Podwójna szansa w Fortunie

Podwójna szansa STS

W STS “zakłady z podpórką” nazywają się klasycznie, czyli podwójna szansa. Oto kilka przykładowych rynków z oferty tego bukmachera:

 • podwójna szansa w całym meczu
 • podwójna szansa w 1. połowie
 • podwójna szansa w 2. połowie
 • podwójna szansa/Liczba goli
 • podwójna szansa/Obie drużyny strzelą

Podwójna szansa Superbet 

Mnóstwo wariantów czeka na piłkarskich ekspertów w ofercie bukmachera Superbet. Oto kilka przykładów:

 • podwójna szansa w całym meczu
 • podwójna szansa w 1. lub 2. połowie
 • podwójna szansa/Liczba goli
 • podwójna szansa/Przedział goli
 • podwójna szansa/Gol w każdej połowie

Podwójna szansa Betclic

“Zakłady z podpórką” są rzecz jasna dostępne w ofercie Betclic. Oto kilka przykładów:

 • podwójna szansa w całym meczu
 • podwójna szansa w 1. lub 2. połowie
 • podwójna szansa/Liczba goli
 • podwójna szansa/Obie drużyny strzelą
 • podwójna szansa/Liczba goli w danej połowie

Podwójna szansa u bukmachera – kiedy obstawiać, a kiedy unikać tego rodzaju zakładów?

Podwójna szansa u bukmachera sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach, gdy faworyt przeżywa kryzys formy, a underdog ma za sobą kilka udanych spotkań. Wówczas kursy na słabszy zespół powinny być całkiem niezłe, a jeśli dodatkowo taka ekipa podejmuje faworyta na własnym terenie, to taki typ ma spore szanse powodzenia. 

Kompletnie nie radzimy natomiast typować zakładów 1X na korzyść zdecydowanego faworyta, szczególnie jeśli występuje przed własną publicznością. Mniej doświadczonym typerom wydaje się, że dodadzą do kuponu kilkanaście typów podwójna szansa z kursem 1.05 lub niższym, co da im kurs łączny na poziomie około 1.80 i pewną wygraną. Tymczasem niespodzianki zdarzają się na porządku dziennym i żaden kurs nie jest gwarancją powodzenia na kuponie. 

Czy podwójna szansa i zakład bez remisu jest tym samym?

Wielu graczy myli zakłady podwójna szansa z zakładem bez remisu. Tymczasem są to dwie kompletnie różne rzeczy. Czym jest podwójna szansa w zakładach bukmacherskich mamy nadzieję, że już doskonale wiecie, a na czym polega zakład bez remisu?

W tym drugim wariancie gracz typuje, że dana drużyna wygra mecz, a jeśli spotkanie zakończy się podziałem punktów, wówczas kupon zostanie rozliczony po kursie 1.00, a cała stawka wyląduje z powrotem w budżecie. 

Z jednej strony zakład bez remisu to gwarancja nieco wyższych kursów w przypadku powodzenia, jednak jeśli mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym, wówczas typer zaliczy “pusty przelot”, a zatem podwójna szansa u bukmachera sprawdzi się w takiej sytuacji lepiej. 

Czy warto korzystać z podwójnej szansy u bukmachera?

Podwójna szansa u bukmachera wydaje się być solidną alternatywą dla typerów specjalizujących się w obstawianiu meczów piłkarskich (ale nie tylko). W topowych ligach poziom poszczególnych drużyn jest szalenie wyrównany, a underdogi regularnie urywają punkty faworytom z czołówki tabeli.

Ten problem znacznie rzadziej dotyka ekspertów od typowania zakładów podwójna szansa, natomiast aby nie było zbyt różowo to musicie mieć z tyłu głowy, że nie dzieje się tak za darmo. Większa stabilizacja budżetu związana jest niestety z tym, że gracz musi liczyć się ze znacznie niższymi kursami, a finalnie mniej atrakcyjnymi wygranymi na kuponach.

Podwójna szansa u bukmachera – FAQ

Na czym polegają zakłady podwójna szansa u bukmachera?

To tzw. “zakłady z podpórką”, czyli typy 1X, X2 oraz 12, dzięki którym kupon jest zwycięski, gdy mecz zakończy się dwoma z trzech możliwych wyników.

Które dyscypliny sportowe obejmuje podwójna szansa w zakładach bukmacherskich?

Oferta “zakładów z podpórką” dostępna jest tam, gdzie możliwy jest remis na koniec meczu, a więc przede wszystkim w odniesieniu do meczów piłki nożnej, rzadziej hokeja na lodzie, piłki ręcznej, koszykówki oraz żużla. 

Jaki jest najlepszy bukmacher do typowania podwójnej szansy?

Tego rodzaju zakłady dostępne są w ofercie każdego legalnego operatora, a kupon będzie najbardziej opłacalny wówczas, gdy zostanie wytypowany po jak najwyższym kursie. W trakcie naszych testów najniższą marżę na topowe ligi piłkarskie miały firmy STS, Fortuna, Superbet oraz Betclic.