Fortuna Punkty FKP. Jak obstawiać w Fortunie za punkty FKP?

Punkty FKP, to nic innego jak punkty Fortuna Klub Plus, czyli rodzaj bonusu od jednego z czołowych legalnych bukmacherów w Polsce zarówno dla nowych, jak i stałych graczy. Jak z nich skorzystać? W jaki sposób obstawiać za punkty FKP? Wyjaśniamy w tym tekście!

Czym są punkty Fortuna Punkty FKP?

Punkty FKP są swego rodzaju walutą, którą można przeznaczyć m.in. na typowanie czy bonusy, jak zakłady bez ryzyka. Zbiera się je w ramach darmowego programu lojalnościowego jednego z najlepszych bukmacherów w Polsce.

FKP to skrót od Fortuna Klub Plus. Głównym celem programu jest zbieranie wspomnianych już punktów. Gracz otrzymuje je m.in. za postawienie kuponu. Punkty FKP można zdobyć także w różnego rodzaju promocjach, które przygotowuje Fortuna.

Jak otrzymać darmowe punkty FKP?

Na wstępie warto zauważyć, że punkty FKP mogą otrzymać zarówno nowi gracze, jak i stali klienci bukmachera. Sprawdźmy, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać punkty FKP.

Program lojalnościowy jest przeznaczony dla zarejestrowanych użytkowników, więc pierwszym krokiem jest założenie konta u bukmachera. Nowi gracze, używając przy rejestracji Fortuna kodu promocyjnego, którego treść to: FORTUNAMAX, mogą liczyć na bonus powitalny w wysokości 335 PLN. Do formularza można przejść bezpośrednio po kliknięciu w link znajdujący się poniżej.

Fortuna punkty FKP

Pierwsze punkty FKP trafią do nas właśnie w ramach pakietu na start. Co zrobić, by je otrzymać? Należy w pełni zweryfikować założone konto u bukmachera. Najszybszą opcją jest zrobienie tego za pomocą funkcji mojeID, czyli uwierzytelnienia danych osobowych poprzez bankowość internetową. Jeśli nie możemy lub nie chcemy z niej korzystać, pozostaje klasyczna opcja, czyli przesłanie bukmacherowi fotokopii wybranego dokumentu tożsamości: dowodu osobistego lub paszportu. 

Po poprawnej weryfikacji danych przez pracowników Fortuny otrzymamy 2800 punktów FKP. Ich ilość odpowiada kwocie 20 PLN i jest to freebet bez depozytu. Przyznane punkty możemy od razu wymienić na darmowy zakład o wartości 20 zł i dysponować nimi wedle uznania. Gdzie sprawdzić, ile punktów udało nam się już uzbierać? Będzie to widoczne po wejściu w panel użytkownika.

To jednak nie koniec, ponieważ z kodem FORTUNAMAX czytelnicy portalu Bet.pl mogą otrzymać dodatkowo 1400 punktów FKP, czyli równowartość 10 PLN. Do aktywowania tej promocji niezbędny jest powyższy kod promocyjny i dokonanie wpłaty pierwszego depozytu na dowolną kwotę. Bonus zostanie przyznany dopiero po jej zaksięgowaniu i dopisany w formie punktów FKP do konta. 

Fortuna przewidziała także jeszcze jeden bonus w pakiecie na start. Jest to 5 PLN za udostępnienie swojego kuponu, które także trafi do nas w postaci punktów FKP po spełnieniu warunków promocji. Co więc należy zrobić? Wystarczy zagrać kupon w Fortunie, a następnie udostępnić go w „Strefie Kuponów”. 

punkty fkp fortuna promocja powitalna

Jak zdobywać punkty FKP poza bonusem powitalnym?

Punkty FKP można zdobywać także po wykorzystaniu promocji na start. Bukmacher zarówno na swojej stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej organizuje promocje, w których nagrodami są między innymi punkty FKP. To jednak nie jest jedyna możliwość na dopisanie kolejnych punktów do swojego konta, ponieważ otrzymuje się je także za stawiane zakłady. Jak to działa? Sprawdźmy!

Typer za każde 2 zł postawione na zakład, otrzymuje 1 punkt FKP. W trakcie jednego dnia uczestnik programu lojalnościowego może maksymalnie dostać 300 punktów. W przypadku zakładu zwróconego lub anulowanego, a także zwrotu włożonych środków, pierwotnie naliczone punkty FKP zostaną odjęte z indywidualnego konta gracza. Co jest jednak bardzo ważne, punkty nie tracą ważności i nie są odejmowane wraz z końcem roku kalendarzowego. 

Jak obstawiać za punkty FKP?

Przechodzimy do tego, co może najbardziej interesować graczy, czyli jak wykorzystać punkty FKP. Można je przeznaczyć między innymi na obstawianie w Fortunie. Tak prezentuje się przelicznik punktów na kwoty u bukmachera.

punkty fkp przelicznik

Skoro wiemy, ile punktów odpowiada danej stawce, to teraz zastanówmy się, jak go postawić? Jest to bardzo proste, ponieważ, po dodaniu zdarzeń na kupon i wprowadzeniu stawki zakładu, wyświetli się, ile punktów FKP otrzyma się za zagranie daną sumą oraz ile punktów należy wydać, by “zapłacić” za kupon.

kupon fortuna punkty fpk
Kupon z efortuna.pl.

Kupon za punkty FKP – gdzie trafi wygrana?

Co w przypadku, jeśli udało się nam wygrać kupon, który został postawiony za punkty FKP? Zdobyte środki trafią bezpośrednio na konto depozytowe. Oznacza to, że nie potrzebujemy wykonywać żadnego obrotu, by móc je wypłacić lub korzystać z nich dalej w Fortunie.

Jak wykorzystać punkty FKP w sklepie Fortuny?

punkty fkp fortuna

Typowanie w Fortunie za punkty FKP to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Bukmacher udostępnił swoim graczom możliwość dokonywania zakupów w Eshopie. Do wyboru jest aż sześć bonusów (każdy z nich ma określony limit sztuk na stronie bukmachera), a płatność dokonywana jest właśnie za punkty FKP. Przyjrzyjmy się im bliżej.

  • Zakład bez ryzyka 10 zł – 1200 punktów
  • Zakład bez ryzyka 20 zł – 2100 punktów
  • Zakład bez ryzyka 50 zł – 5000 punktów
  • Zakład bez ryzyka 100 zł – 10000 punktów
  • Bonus do wygranej – 2800 punktów
  • Bonus Farciarz – 2800 punktów

Doświadczonym typerom z pewnością nie musimy przybliżać mechaniki działania zakładu bez ryzyka. Co jednak bukmacher ukrył pod nazwami “bonus od wygranej” i “bonus Farciarz”? 

Ten pierwszy to nic innego, jak bonus od wygranej o równowartości stawki. Z kolei Farciarz to zwrot do 50 zł w przypadku jednego błędu na pierwszym, postawionym po jego zakupie kuponie. Zwrot zostanie wypłacony po upływie 24 godzin od momentu rozstrzygnięcia wszystkich zdarzeń, natomiast kupon musi składać się z minimum 5 zakładów z oferty prematch, a minimalny kurs dla każdego to 1,20. Minimalna stawka zakładu wynosi 50 zł. 

Fortuna Punkty FKP – podsumowanie

Punkty FKP to nic innego jak waluta, która jest zdobywana w ramach programu lojalnościowego Fortuny. Nowi gracze mogą otrzymać swoje pierwsze punkty w ramach pakietu na start. Wystarczy zarejestrować się u bukmachera z kodem FORTUNAMAX, by aktywować dodatkową promocję tylko dla czytelników portalu Bet.pl. Kod promocyjny upoważnia do odbioru bonusu w wysokości 10 PLN, co oznacza, że na konto trafi 1400 punktów FKP.

Bukmacher, tworząc wspomniany program, nie zapomniał o stałych graczach, którzy na co dzień mogą zdobywać kolejne punkty, a następnie wymieniać je na nagrody i bonusy z katalogu (np. darmowe zakłady) w e-sklepie operatora. Istnieje także możliwość postawienia kuponu za zdobyte punkty FKP.

Bez wątpienia jest to interesujące i innowacyjne rozwiązanie. Żaden operator w Polsce nie zdecydował się na podobny program, który byłby dostępny dla wszystkich i premiował zarówno nowych, jak i stałych klientów.

Czym są punkty FKP?

To swego rodzaju waluta, którą można przeznaczyć na przykład na postawienie kuponu lub zakup bonusów, jak darmowe zakłady w e-sklepie Fortuny.

Jak otrzymać punkty FKP?

Nowi gracze mogą otrzymać swoje pierwsze punkty FKP w ramach bonusu na start (z kodem FORTUNAMAX). Stali typerzy otrzymują je za stawiane zakłady (za każde wydane 2 zł na kuponie otrzymuje się 1 punkt FKP).