Revolut u bukmacherów – gdzie z niego skorzystać?

Revoult u bukmacherów to jedna z metod dokonywania wpłat na konto. W tym tekście przybliżymy, czym jest Revolut, którzy bukmacherzy go akceptują oraz jakie są jego wady i zalety u operatorów w Polsce. Zostańcie z nami!

Czym jest Revolut?

Zanim przyjrzymy się bliżej możliwościom korzystania z Revoluta u bukmacherów, wyjaśnijmy, czym on jest. Revolut to nowoczesna metoda płatności, w praktyce działająca w formie karty wielowalutowej zarządzanej przez aplikację mobilną.

Revolut został założony w 2015 roku, a trzy lata później otrzymał europejską licencję bankową, dzięki której mógł działać legalnie na terenie Unii Europejskiej. W Polsce jednak napotkała pewne kłopoty na drodze legislacyjnej i w 2021 roku Revolut przestał obsługiwać polskie numery IBAN.

Miało to wpływ także na wpłaty i wypłaty depozytu w zakładach bukmacherskich. Więcej piszemy o tym w kolejnym akapicie.

Bukmacherzy a Revolut

Polscy gracze korzystający z Revoluta napotkali w 2021 roku pewne problemy. Likwidacja IBAN rozpoczynającego się od PL sprawiła, że wpłaty i wypłaty depozytów w zakładach bukmacherskich stały się nielegalne. Jest to konsekwencja zapisu wynikającego z Ustawy Hazardowej. 

W 2022 roku co prawda Revolut przywrócił możliwość korzystania z polskich numerów IBAN, ale tylko dla użytkowników płatnych subskrypcji. Ci, którzy nie zdecydowali się na jej wykupienie, muszą korzystać z litewskich ze skrótem LT. Tym bardziej postanowiliśmy się przyjrzeć sprawie Revolutu w zakładach bukmacherskich. Jak to wygląda obecnie? Czy legalni operatorzy akceptują Revolut jako metodę płatności? O wszystkim piszemy w tym poradniku.

Jacy bukmacherzy pozwalają skorzystać z Revoluta?

W związku z powyższym Revolut często nie jest wymieniany wprost wśród możliwych metod płatności. U niektórych firm, jak np. w STS po weryfikacji dostępnych metod płatności zauważymy, że Revolut dostępny jest tylko przy wypłatach.

revolut superbet metody płatności

Którzy bukmacherzy pozwalają skorzystać z Revoluta? Należy wziąć pod uwagę, że operatorzy akceptują tę metodę płatności, jeśli gracz posiada polski numer IBAN. Odpowiadając na pytanie, który operator pozwala użyć Revoluta, musimy zrobić podział na wpłaty i wypłaty, ponieważ nie każdy akceptuje tę formę płatności w obu przypadkach.

Bukmacherzy z możliwością dokonania wpłaty poprzez Revolut:

 • Fortuna
 • Betfan
 • Fuksiarz
 • Betclic
 • Superbet
 • TOTALbet
 • ETOTO
 • PZBuk

Bukmacherzy z możliwością dokonania wypłaty poprzez Revolut:

 • STS
 • Fuksiarz
 • Betclic
 • PZBuk
 • Superbet
 • TOTALbet
 • LVBet
 • ETOTO

Wpłaty i wypłaty Revolutem u bukmachera

Niektórzy z bukmacherów ustalają pewne zasady w kwestii Revolutu. Koniecznością jest posiadanie polskiego numeru IBAN. Graczy zakładów bukmacherskich interesuje także, czy operatorzy pobierają prowizje za wpłaty i wypłaty Revolutem. Odpowiedź brzmi nie. Żadna z firm nie nalicza sobie dodatkowych opłat z tego powodu.

Minimalne wartości środków, jakie możemy wpłacić i wypłacić różnią się w zależności od bukmachera. U niektórych będzie to już 1 PLN, a u innych np. 10 PLN. Warto zweryfikować aktualne informacje u swojego operatora.

W kwestii czasu wpłat i wypłat, przelewy księgowane są zazwyczaj natychmiast, lecz Revolut zastrzega sobie możliwość wydłużenia tego procesu do około 30 minut. Przejdźmy teraz do ostatniej, kluczowej kwestii w tym temacie. Jak wpłacić środki na depozyt i jak je wypłacić na konto za pomocą Revoluta? Prześledziliśmy te procesy poniżej.

Jak wpłacić środki na depozyt za pomocą Revoluta?

Czy wpłata środków na depozyt u bukmachera za pomocą Revoluta jest skomplikowana? Zdecydowanie nie. Poniżej zamieszczamy uniwersalny poradnik, jak to zrobić:

 • Zaloguj się do bukmachera i przejdź do zakładki z wpłatami.
 • Wprowadź kwotę, jaką chcesz przelać.
 • Wybierz metodę płatności.
 • Zaloguj się do Revoluta.
 • Potwierdź wpłatę. Gotowe.

Jak wypłacić środki na konto za pomocą Revoluta?

Wypłata środków na konto za pomocą Revoluta jest możliwa u niektórych bukmacherów. Przed rozpoczęciem procesu warto więc sprawdzić, który operator akceptuje taką formę płatności. Poniżej znajduje się krótka instrukcja, jak przelać wygraną z depozytu na konto:

 • Zaloguj się do bukmachera i przejdź do zakładki z wypłatami.
 • Wprowadź kwotę, jaką chcesz przelać.
 • Zatwierdź transakcję.

Jak założyć konto na Revolucie?

Dużą zaletą Revoluta jest szybki i łatwy proces rejestracji konta. Opisujemy go krok po kroku poniżej.

 • Wejdź na stronę revolut.com i kliknij “Zarejestruj się”. Możesz zeskanować kod QR, aby ściągnąć aplikację na swój telefon lub pobrać ją z linku, który otrzymasz SMS-em.
 • Jeśli wybrałeś drugą opcję, podaj swój numer telefonu. W wiadomości tekstowej otrzymasz link. Kliknij go i pobierz apkę.
 • Otwórz aplikację i wybierz “Zarejestruj się”.
 • Podaj swój numer telefonu oraz dane osobowe i adresowe.
 • Wybierz dokument, którym chcesz się zweryfikować (mogą to być: prawo jazdy, paszport lub dowód osobisty).
 • Wybierz plan. Do wyboru jest opcja bezpłatna (Standard) oraz trzy subskrypcje odnawiające się co miesiąc (Plus – 14,99 zł, Premium – 29,99 zł oraz Metal – 49,99 zł)
 • Wybierz, czy chcesz korzystać tylko z wirtualnej karty, czy potrzebujesz również fizycznej.
 • Nadaj swojej karcie numer PIN.
 • Poczekaj na weryfikację. Po niej możesz wpłacić pierwsze środki na swój nowy numer rachunku bankowego.

Metody wpłat u bukmacherów poza Revolutem

Z jakich alternatyw dla Revoluta mogą korzystać polscy gracze zakładów bukmacherskich? Z pewnością będą to karty płatnicze i błyskawiczne przelewy, które cieszą się największą popularnością wśród typerów na naszym rynku. Ich największą zaletą jest krótki czas oczekiwania na wpłatę, który zazwyczaj wynosi zaledwie kilka minut oraz brak prowizji (należy zweryfikować u swojego bukmachera).

Poza wspomnianymi metodami polscy gracze korzystają również z kodów BLIK, portfeli elektronicznych (PayPal, Skrill i Neteller), kart przedpłaconych, jak Paysafecard, a także bramek płatniczych (PayU, Dotpay, Tpay).

Zalety i wady Revoluta u bukmacherów

revolut u bukmacherów zalety i wady

Jak już wspomnieliśmy, Revolut to nadal dość innowacyjna metoda płatności, jednak ma swoje zalety i wady. Do tych pierwszych zaliczymy na pewno szybką i intuicyjną rejestrację, możliwość korzystania z licznych narzędzi finansowych (np. wymiana walut) oraz niskie opłaty i prowizje. Typerzy skarżą się jednak na ciągłe kłopoty z korzystaniem z polskiego numeru IBAN, a także słabej jakości obsługę klienta.

Revolut u bukmacherów – czy warto?

Revolut jest innowacyjną metodą płatności, którą docenią zwłaszcza ci, którzy często wyjeżdżają za granicę i posługują się różnymi walutami. Obsługiwany jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jednak możliwe jest wyrobienie także karty fizycznej. 

Czy warto posługiwać się Revolutem u bukmacherów? To zależy. Ze względu na kłopoty z polskim numerem IBAN oraz kwestiami wynikającymi z Ustawy Hazardowej, u niektórych z firm bukmacherskich nie można korzystać z tej metody płatności.

Osoby, które korzystają z Revoluta, wśród zalet wymieniają bardzo szybki i sprawny proces rejestracji, a także niskie prowizje. Sporym minusem są wspomniane kłopoty z polskim numerem IBAN oraz słaba jakość obsługi klienta, jakiej doświadczają polscy użytkownicy. Przed rozpoczęciem płatności, warto również sprawdzić, którzy z operatorów pozwalają na wpłaty i wypłaty za pomocą Revoluta.

Revolut u bukmacherów – FAQ

Co to jest Revolut?

Revolut to innowacyjna metoda płatności, działająca jak karta wielowalutowa, którą można obsługiwać w aplikacji mobilnej. Umożliwia korzystanie z wielu narzędzi finansowych, jak np. wymiany walut, cashback za płatność kartą, czy posiadania konta bankowego w różnych walutach.

Którzy bukmacherzy akceptują Revolut?

Należy pamiętać, że warunkiem koniecznym jest posiadanie polskiego numeru IBAN, aby dokonywać wpłat i wypłat u bukmacherów. Operatorzy, którzy akceptują Revolut to: STS, Superbet, Fortuna, Betclic i PZBuk.

Jakie są metody wpłat u bukmacherów?

Bukmacherzy umożliwiają korzystanie z kart płatniczych (VISA, MasterCard), błyskawicznych przelewów (Przelewy24), czy portfeli elektronicznych (PayPal, Skrill i Neteller).