Surebety – co to? Jak i gdzie typować surebety u bukmachera?

Gracze cały czas zastanawiają się jak zwiększyć swoje szanse na wygraną u bukmachera. Pewnym sposobem na zysk na surebety. O tym czym są i jak je znaleźć piszemy w tym artykule. Przedstawiamy też kalkulator surebetów.

Surebety – czym są?

Czym są surebety? To nic innego, jak pewne zakłady gwarantujące zysk. Oczywiście w bukmacherce nigdy nie mamy gwarancji, że dany typ okaże się trafny, zatem surebet to nieco bardziej złożona kwestia.

Chodzi w nich o to, aby wytypować u różnych bukmacherów przeciwstawne rozstrzygnięcia tego samego zdarzenia i zapewnić sobie zysk dzięki różnicy kursów. Oczywiście ich wartość musi być na odpowiednim poziomie, aby wygrana z trafionego zakładu gwarantowała nam pokrycie straty z kuponu przegranego i to z możliwie największą nawiązką.

Podsumowując: surebety to takie zestawienie przeciwstawnych typów, które przy dowolnym rozstrzygnięciu gwarantuje wyjście na plus. Niezwykle pomocny przy ich szukaniu jest kalkulator surebet, a wszelkie szczegóły takich typów opisujemy poniżej.

Kalkulator Surebet

Jak obliczyć, czy dany zakład to surebet? Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób. Na początek wyszukujemy interesujące nas zdarzenie i ofertę na jego rozstrzygnięcie u dwóch wybranych bukmacherów. Teraz czas zaplanować obstawianie. 

Przed typowaniem musimy określić jakim budżetem dysponujemy. Przypuśćmy, że będzie to 200 PLN łącznie na oba zakłady. Teraz porównujemy kursy na poszczególne rozstrzygnięcia. Przykładowo:

  • Typ na wygraną zawodnika A u bukmachera X wynosi 1.80
  • Typ na wygraną zawodnika B u bukmachera Y wynosi 3.15

Teraz obliczamy, jaka stawka na dany zakład da nam zbliżoną wygraną z obu zakładów. W przypadku tak zestawionych kursów dla naszego budżetu, jest to odpowiednio:

  • 127.27 PLN na wygraną zawodnika A po kursie 1.80 = 229.09 (201.60 po odjęciu podatku)
  • 72.73 PLN na wygraną zawodnika B po kursie 3.15 = 229.10 (201.84 po odjęciu podatku)

Jak widać mamy surebet, bowiem potencjalna wygrana w dowolnej konfiguracji przewyższa sumę stawkę na oba kupony.

W jaki sposób najprościej wyliczyć wartość stawek na poszczególne zakłady? Możemy zrobić to na dwa sposoby: wykorzystać kalkulator surebet, który bez problemu znajdziemy w internecie lub samemu wykonać działanie matematyczne. 

Wybierając drugą opcję samodzielnie określamy stawkę pierwszego kuponu, a następnie wartość wygranej z pierwszego zakładu dzielimy przez kurs drugiego. To da nam odpowiedź jaka powinna być jego stawka.

Jak obstawiać Surebety?

Wyszukiwanie i obstawianie surebetów nie jest wcale prostą sprawą. Jak obstawiać surebety u bukmacherów? Poniżej prezentujemy praktyczne porady, które ułatwią ich znalezienie. Opisujemy także na co trzeba uważać przy typowaniu surebetów.

Wielu bukmacherów

Żeby móc w ogóle myśleć o typowaniu surebetów powinniśmy mieć założone konto u wielu bukmacherów. To dość oczywista kwestia, bowiem surebety znajdziemy typując na jedno zdarzenie przeciwstawne rozstrzygnięcia po możliwie najwyższych kursach. Czasem takie zaproponują bukmacherzy X i Y, innym razem X i Z, a jeszcze w innym przypadku Z i V. 

Posiadanie konta u wielu operatorów to zatem szansa na wyszukanie surebetów, a także na skorzystanie z bonusów powitalnych i innych promocji, które także ułatwią typowanie surebetów, o czym jeszcze wspomnimy.

Niszowe rozgrywki

Bukmacherzy w większości przypadków mają wystawiają dość spójne kursy na te same zdarzenia. Różnice są niewielkie, przede wszystkim w przypadku najbardziej popularnych rozgrywek. To praktycznie wyklucza szanse na to, że znajdziemy surebet chcąc typować choćby piłkarską Ligę Mistrzów, tenisowe mecze wielkoszlemowe i inne, równie popularne zakłady.

Szansą są jednak mniej popularne, niszowe zmagania. Mowa tu choćby o turniejach tenisowych niższej rangi, gdzie często różnice kursowe są wyraźne i surebety występują stosunkowo często. 

Podatek 

Wielu internetowych ekspertów opisuje surebety w taki sposób, że gracze mogą mylnie oceniać wartość potencjalnej wygranej poprzez brak uwzględnienia podatku od gier. Niejeden kalkulator surebet w sieci także nie uwzględnia go wyliczając potencjalną wygraną.

Musimy zatem wiedzieć, że w Polsce obowiązuje 12% podatek od gier. Na naszym przykładzie pokazaliśmy o ile zmienia on potencjalną wygraną. W wielu przypadkach zakład wyglądający pozornie jako surebet okaże się po odjęciu podatku typem zupełnie nieopłacalnym, dlatego powinniśmy pamiętać o jego uwzględnieniu w wyliczeniach. Chyba, że akurat znajdziemy ofertę na typowanie bez podatku u bukmachera.

Promocje i bonusy

Korzystanie z promocji i bonusów znacząco ułatwi nam typowanie surebetów. O jakich bonusach tutaj mowa? Przede wszystkim grze bez podatku, o czym napisaliśmy kilka zdań wcześniej. Jest to oferta dostępna u kilku legalnych operatorów w ramach stałej lub czasowej oferty.

Dodatkowo korzystne przy typowaniu surebetów mogą być takie promocje jak: freebet, bonus od wpłat czy boost kursowy w ramach akcji podwyższania kursów na wybrane wydarzenia. Dzięki tym pierwszym wytypujemy zakłady z wykorzystaniem środków bukmachera, bez ryzyka utraty własnych. Podwyższanie kursów może z kolei sprawić, że dany zakład stanie się surebetem.

Surebet – wady i zalety

Czy warto korzystać z surebetów? Ten rodzaj zakładów to czysty zysk, ale ma też swoje słabe punkty, których nie można pominąć. Poniżej prezentujemy jakie wady i zalety mają surebety.

Zaleta jest tak naprawdę jedna, ale za to w bukmacherce kluczowa i niepodważalna – pewność zysku. Żaden system bukmacherski, strategia typowania czy nawet najlepsza znajomość danego sportu nie są w stanie równać się pod tym względem z surebetami. Tu po prostu przy prawidłowym typowaniu szansa na zysk to 100%.

Jednak żeby nie było tak kolorowo, to od razu trzeba przejść do słabszych stron surebetów. Tych jest kilka.

Surebety - ograniczenia

Niskie zyski. Nie ma co się oszukiwać: zysk z surebetów – choć pewny – nie jest wcale wysoki. To zazwyczaj wartość w granicach 3-7%, a i na taką wartość “polować” można najczęściej przy okazji promocji na podwyższone kursy czy grę bez podatku. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież grając za bardzo wysokie stawki zysk i tak będzie duży. Tu jednak kłaniają się limity na zakłady, które mogą z czasem zniweczyć taki plan.

Ryzyko. Mimo wszystko w typowaniu surebetów mogą pojawić się momenty ryzyka. Są one raczej rzadko spotykane, ale wynikają choćby ze zmian w ofercie bukmacherów. Czasem po wytypowaniu jednego zakładu, zanim zdążymy zagrać drugi, może zmienić się jego kurs na mniej korzystny, zdarzenie może zostać zablokowane itp. Osobną kwestią jest też podejście poszczególnych bukmacherów do meczów przerwanych czy przełożonych – część z nich rozlicza je jako zwrot, inni czekają na nowy termin, co może zaburzyć strategię grania surebetu.

Czasochłonność. Analizowanie, porównanie ofert kilku bukmacherów, obliczanie potencjalnych wygranych. To wszystko może pochłonąć trochę czasu, a pewności na znalezienie surebetu nigdy nie mamy. Dlatego decydując się na to, że gramy surebety musimy uzbroić się w cierpliwość.

Czy zatem warto grać surebety, jeśli znamy już mocną i słabe strony tego rodzaju zakładów? Odpowiedź brzmi: tak. Mimo tego, że surebet jest trudny do znalezienia i raczej nie przyniesie nam bardzo dużych zysków, to dobrze zagrany daje 100% pewność wyjścia na plus. Jest zatem najbardziej pożądanym typem wśród typerów.

Gdzie obstawiać Surebety?

Gdzie najlepiej obstawiać surebety? Jak już wspomnieliśmy, do ich typowania potrzebne jest konto u przynajmniej dwóch bukmacherów. Jednak im więcej bukmacherów będziemy mogli brać pod uwagę przy szukaniu surebetów, tym lepiej. Poniżej prezentujemy, który operatorzy są polecani przez graczy na tego rodzaju zakłady.

Surebety w STS

Szukając surebetów dobrym wyborem jest STS. To bukmacher, który ma bardzo rozbudowaną ofertę zakładów, także na bardzo niszowe rozgrywki. Jest to spory atut przy poszukiwaniu surebetów.

Dodatkowo STS ma ofertę grania po wyższych kursach np. w ramach “Hitu Dnia” czy “Superoferty”. Wówczas standardowe kursy na wybrane wydarzenia są podwyższone, co także pozwala “ustrzelić” surebety.

Surebety w Fortunie

Kolejnym chętnie wybieranym bukmacherem w poszukiwaniu surebetów jest Fortuna. Sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku STS-u. Operator ma bardzo rozbudowaną ofertę typów, co znacząco ułatwia szukanie surebetów.

Ponadto w Fortunie możemy korzystać z oferty podwyższonych kursów w ramach “Hitu Dnia”, a ponadto bukmacher oferuje co jakiś czas promocję na grę bez podatku. 

Surebety w Betclicu

Wśród wybieranych przez typerów bukmacherów znalazł się też Betclic. Co wyróżnia tego operatora i sprawia, że surebety znajdziemy w jego ofercie? Przede wszystkim Betclic pozwala grać wszystkie zakłady z oferty sportowej bez podatku, bez limitu. To daje szanse na uzyskanie wyższych wygranych i ułatwia poszukiwanie surebetów.

Atutem są także “Super Kursy”, czyli kolejna z propozycji na typowanie zdarzeń po podwyższonych kursach z codziennej oferty.

Surebety – podsumowanie

Podsumowując, surebety to taki rodzaj zakładów, który gwarantuje zysk przy grze przeciwstawnych rozstrzygnięć na to samo zdarzenie. Suberety to legalny sposób na wygrywanie, chociaż ich znalezienie nie jest łatwe.

Aby zwiększyć swoje szanse na typowanie surebetów warto założyć konto u wielu legalnych bukmacherów. Korzystając z kodów promocyjnych dostępnych na Bet.pl możemy uzyskać wyższe bonusy powitalne, które wykorzystamy na typowanie.

FAQ

Czym charakteryzują się surebety?

Surebet to w tłumaczeniu pewny zakład. Oznacza to, że grając surebety możemy być pewni zysku bez względu na końcowe rozstrzygnięcie zdarzenia.

Gdzie grać surebety?

Aby móc grać surebety należy mieć konto u przynajmniej dwóch bukmacherów, jednak z racji specyfiki tego rodzaju typów warto zarejestrować się u większej liczby operatorów. Wśród polecanych przez graczy bukmacherów są m.in. STS, Fortuna czy Betclic.