Żużel zakłady bukmacherskie. Jak obstawiać żużel?

Żużel to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Polsce. Jakie są zakłady bukmacherskie na żużel? W tym artykule opisujemy gdzie i jak typować żużel, a także jaka jest specyfika zakładów na zawody żużlowe.

Żużel zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie na żużel znajdziemy w ofercie legalnych bukmacherów, a poniżej prezentujemy listę polecanych operatorów na tę dyscyplinę sportu.

Żużel bukmacherZakłady bukmacherskie na żużel
STSŻużel w STS
SuperbetŻużel w Superbet
forBETŻużel w forBET
ETOTOŻużel w ETOTO

W kolejnych akapitach opisujemy, jak wygląda obstawianie żużla u legalnych bukmacherów. To bowiem specyficzna dyscyplina, której typowanie warto poprzedzić dobrym poznaniem tematu.

Jakie zakłady bukmacherskie na żużel?

Gracze, których interesuje obstawianie żużla mogą znaleźć różnorodną ofertę typów na zawody i mecze w tej dyscyplinie sportu. Co można typować w przypadku żużla? Opisujemy to poniżej.

Żużel zakłady bukmacherskie meczowe

Obstawianie żużla jest o tyle specyficznym zajęciem, że jest to sport jednocześnie indywidualny, jak i drużynowy. Wiele zależy zatem od tego, na jakie zmagania znajdziemy zakłady bukmacherskie. 

W przypadku zawodów drużynowych możemy obstawiać, co oczywisty, która drużyna dany pojedynek wygra. Ponadto często tego rodzaju typy w ofercie na żużel stanowią zakłady w handicapem. 

Żużel zakłady bukmacherskie indywidualne

Dla zawodów indywidualnych, takich jak choćby Speedway Grand Prix, obstawiać żużel możemy na osiągnięcia poszczególnych zawodników. Co istotne, zdobycze punktowe poszczególnych żużlowców wytypujemy również w meczach ligowych.

Istotnym elementem oferty w obu przypadkach są pojedynki H2H, czyli pojedynki par dwóch, najczęściej mających podobny potencjał zawodników. 

Żużel zakłady bukmacherskie pozostałe

Zakłady bukmacherskie na żużel stanowią także inne rynki. Wśród nich znajdziemy choćby typy na to, z którego pola startowego zawodnicy odniosą najwięcej zwycięstw. Możliwe są też dodatkowe opcje: ile biegów wygra dana drużyna/zawodnik, czy w wyścigu będzie defekt lub taśma itp.

Żużel zakłady bukmacherskie sezonowe

Podobnie jak w przypadku wielu innych dyscyplin sportu, tak i na żużel zakłady sezonowe są dostępne. Dotyczą one przede wszystkim najważniejszych zmagań indywidualnych odbywających się w ramach kilku rund (np. SEC, SGP) oraz rozgrywek ligowych.

Największą popularnością cieszą się żużlowe zmagania w Polsce. Tu wspomnieć możemy o Speedway Ekstralidze i 2. Ekstralidze. Ponadto bukmacherzy żużel pozwalają typować na rozgrywki w Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich.

Gdzie zakłady bukmacherskie na żużel?

Gdzie obstawiać żużel? Ofertę zakładów bukmacherskich na tę dyscyplinę sportu znajdziemy u wielu legalnych bukmacherów. Wśród najchętniej wybieranych przez graczy operatorów są m.in. STS, Superbet, forBET czy ETOTO.

Rejestrując się z kodami promocyjnymi dostępnymi na stronie Bet.pl można uzyskać wyższe bonusy bukmacherskie na obstawianie żużla.

Zakłady na żużel w STS

Pierwszym z polecanych bukmacherów z ofertą na żużel jest STS. U bukmachera znajdziemy zakłady na wszystkie czołowe żużlowe zmagania. W STS szeroką gamę typów spotkamy przede wszystkim przy okazji Speedway Grand Prix, ale obstawiać można też mecze ligowe z Polski i zagranicy.

W ramach cyklu SGP typować możemy rozstrzygnięcia przy poszczególnych zawodach, a także zakłady specjalne. To łącznie kilkadziesiąt kursów na każdą z edycji żużlowego Grand Prix. Dla wielu graczy STS to najlepszy bukmacher na żużel, właśnie ze względu na kursową ofertę na najbardziej prestiżowe zawody.

Zakłady na żużel w Superbet

Kolejnym bukmacher z ofertą na żużel jest Superbet. Ten operator przygotował przede wszystkim ofertę na najważniejsze imprezy z żużlowego kalendarza, na czele z SGP i polską Ekstraligą.

Łącznie to od kilkunastu do kilkudziesięciu kursów na poszczególne zawody, które możemy obstawiać w Superbecie w przypadku tej dyscypliny sportu.

Zakłady na żużel w forBET

Wśród bardzo wysoko ocenianych bukmacherów na żużel znajduje się forBET. Posiada on najbardziej rozbudowaną ofertę przedmeczową na zawody żużlowe, które pojawiają się zazwyczaj najszybciej na rynku.

Warto docenić nie tylko liczbę rynków, ale także samą dostępność zawodów. Poza ligowymi zmaganiami i ofertą na turnieje Speedway Grand Prix w forBET możemy typować niektóre rozgrywki młodzieżowe czy krajowe memoriały i turnieje. 

Zakłady na żużel w ETOTO

Kolejny z polecanych bukmacherów z ofertą na żużel to ETOTO. Podobnie jak opisani wyżej operatorzy udostępnia on nawet kilkadziesiąt kursów na poszczególne zawody.

Co możemy obstawiać w ETOT? Przede wszystkim żużlową Ekstraligę i zawody cyklu Speedway Grand Prix, ale nie tylko. W ofercie pojawiają się też zmagania w ligach zagranicznych.

Jak obstawiać żużel?

Specyfika żużla sprawia, że przy typowaniu tej dyscypliny musimy zwrócić uwagę na kilka cech charakterystycznych. Jak obstawiać żużel? Praktyczne porady prezentujemy poniżej.

Atut własnego toru

W przypadku meczów ligowych sporym handicapem dla większości drużyn jest atut własnego toru. Analizując jak wyglądają zakłady bukmacherskie na żużel możemy zauważyć, że gospodarze zdecydowanie częściej są faworytami meczu.

To czasem przekłada się też na zawody indywidualne. Jeśli np. zawody Grand Prix odbywają się na “domowym” torze jednego z zawodników, to będzie miał on spore szanse na osiągnięcie dobrego wyniku.

Drużynowo czy indywidualnie?

Najlepszy bukmacher na żużel doskonale rozumie, że to dyscyplina oceniana dwojako: przez pryzmat drużynowy, ale też indywidualny. Które zakłady lepiej jest typować? Nie ma na to jednej odpowiedzi.

Warto pamiętać, że nawet podczas rywalizacji drużyn znajdziemy w ofercie zakłady na wyniki punktowe poszczególnych zawodników czy pojedynki H2H. Czasem taka oferta kursowa może być bardziej atrakcyjna, niż przewidywanie zwycięstwa konkretnej drużyny.

Warunki pogodowe

Tor przygotowany, gospodarze dobrze spasowani po całym tygodniu treningów. I na kilka godzin przed meczem cały plan psują opady deszczu. To dość częsty scenariusz, który możemy obserwować na torach żużlowych.

Warunki atmosferyczne w tej dyscyplinie często rozdają karty. Mogą wpływać zarówno na przedwczesne przerwanie meczu, jego przełożenie na inny termin, czy też po prostu zmienić układ sił. Prognozy pogody warto uwzględnić podczas obstawiania żużla.

Cierpliwość do końca

W przypadku obstawiania żużla cierpliwość jest wskazana. Czasem wytypowany przez nas zawodnik lub drużyna słabo radzi sobie na początku zawodów, a gracze myślą o zamykaniu kuponów czy też kontrowaniu. Nie zawsze jest to jednak dobry pomysł.

Trzeba pamiętać, że często o słabym starcie decydują ustawienia sprzętowe, które można szybko skorygować. I dość często w drugiej połowie zmagań obserwujemy zupełnie odmieniony układ sił.

Ranga zawodów

Niektórzy zawodnicy na dane zawody przyjeżdżają z niezbyt poważnym nastawieniem. Czasem zatem typowanie dobrego rezultatu w wykonaniu potencjalnych faworytów nie jest najlepszą opcją.

Warto pamiętać, że ranga zawodów jest w tym przypadku istotna. Zmagania w ramach cyklu SGP, SEC czy żużlowej Ekstraligi będą przez zawodników traktowane poważniej, aniżeli starty w jednodniowych turniejach i memoriałach.

Żużel obstawianie: plusy i minusy

Obstawianie żużla ma swoje niewątpliwe atuty, ale też słabsze strony. O tym, na co warto zwrócić uwagę w tym zakresie warto wspomnieć.

Dla osób, które interesują się tą dyscypliną sportu żużel na pewno stanowi ciekawy element oferty w zakładach bukmacherskich. Z racji popularności tego sportu, typerzy kursy na najważniejsze imprezy i mecze znajdą u większości legalnych operatorów. Atutem oferty na żużel jest też spora różnorodność rynków, co gwarantuje sama specyfika tego sportu. 

Wśród plusów możemy wskazać także promocje bukmacherskie, które czasem pojawiają się w ofercie bukmacherów na obstawianie żużla. Mogą być to np. bonusy takie jak zakład bez ryzyka czy też wyższe kursy lub gra bez podatku.

Mankamentem jest z kolei fakt, że oferta na poszczególne zawody żużlowe nie pojawia się z dużym wyprzedzeniem. Zazwyczaj na kursy musimy czekać do dnia, w którym dane zawody będą się odbywały.

Zakłady bukmacherskie na żużel możemy typować zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Sezon startuje w okolicach kwietnia, a trwa zazwyczaj do końca września. W pozostałych miesiącach typowanie żużla jest niemożliwe lub oznacza jedynie wnoszenie zakładów sezonowych na kolejne rozgrywki.

Czy warto obstawiać żużel?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto obstawiać żużel, to przede wszystkim wiele zależy od tego na ile interesujecie się tą dyscypliną sportu. Obstawianie żużla jest przeznaczone raczej do miłośników tego sportu, którzy wiedzą gdzie i kiedy warto szukać zakładów.

Mając chociaż podstawową wiedzą z zakresu specyfiki speedwaya, typowanie zawodów jest ciekawą alternatywą dla bardziej popularnych u bukmacherów konkurencji. 

Żużel zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Zakłady na żużel dostępne u legalnych bukmacherów w Polsce. Zawody obstawiać możemy przede wszystkim w ramach oferty przedmeczowej i na żywo. Kursy na poszczególne imprezy żużlowe pojawiają się najczęściej na kilka lub kilkanaście godzin przed startem zmagań. Wyjątkiem są zakłady sezonowe.

FAQ

Jakie zakłady bukmacherskie na żużel?

W przypadku zawodów żużlowych obstawiać możemy m.in. zakłady na zwycięzcę (zawodnik lub drużyna), wyniki z handicapem, pojedynki H2H i zakłady specjalne. Dostępne są też kursy LIVE i zakłady długoterminowe.

Gdzie obstawiać żużel?

Wśród polecanych bukmacherów z ofertą na obstawianie żużla są m.in. STS, Superbet, forBET czy ETOTO.