Jak wybrać bukmachera?

Zastanawiasz się, jak wybrać bukmachera do gry? Musisz wiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W tym artykule poruszamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem finalnej decyzji. Podpowiadamy również, jak wybrać bukmachera, aby grać bezpiecznie i w pełni legalnie. Zapraszamy do lektury.

Jak wybrać bukmachera?

Wiele osób, które nie wiedzą, jak wybrać bukmachera, często korzysta z polecenia znajomych. Inni z kolei sugerują się reklamami widocznymi w telewizji lub na stronach internetowych. Trzeba wiedzieć o tym, że rynek legalnych polskich bukmacherów jest coraz szerszy, a działające na nim firmy różnią się od siebie w pewnych aspektach.

Poszukując odpowiedzi na pytanie: “jak wybrać bukmachera?”, postanowiliśmy omówić najważniejsze czynniki mające wpływ na grę. Pod lupę wzięliśmy następujące zagadnienia:

 • ofertę zakładów
 • możliwość obstawiania zakładów na żywo
 • wysokość kursów
 • bonusy powitalne
 • promocje dla stałych klientów
 • metody płatności
 • wygląd strony internetowej i aplikacji mobilnej
 • obsługę klienta
 • wiarygodność
Jak wybrać bukmachera? Bonusowe oferty powitalne
Oferta powitalna 1660 PLN złożona z trzech bonusów!

100 PLN zakład bez ryzyka, 1500 PLN bonusy od depozytu i 60 PLN za wykonanie zadań
Oferta powitalna 335 PLN!

Zakłady bez ryzyka 300 PLN + freebety 35 PLN
Bonus 200% do 300 PLN od pierwszego depozytu!

bonus od depozytu do 300 PLN

Osoby nie wiedzące do końca, jak wybrać bukmachera, po zapoznaniu się z tym tekstem, będą miały ułatwione zadanie. Nie znajdziesz tutaj jednak cudownej recepty – każdy musi dokonać samodzielnej analizy, kierując się własnymi preferencjami.

Oferta zakładów bukmacherskich

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze bukmachera jest lista oferowanych przez niego zakładów. Oprócz najpopularniejszych dyscyplin powinny się na niej znajdować również sporty niszowe oraz wydarzenia kulturalne czy polityczne. Oferta powinna być stale rozbudowywana w zależności od panujących na świecie trendów. Przed założeniem konta warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie: “co zamierzamy typować?” i sprawdzić, które firmy posiadają pod tym względem najszerszą ofertę.

Zastanawiając się, jak wybrać bukmachera, nie można przejść obojętnie obok rynków oferowanych w ramach poszczególnych zakładów. Czasy, kiedy typowało się tylko i wyłącznie zwycięzcę meczu, już dawno odeszły do lamusa. Dodatkowe opcje potrafią urozmaicić grę, dlatego warto zwracać uwagę na ten aspekt.

Kilku bukmacherów oferuje również inne możliwości do gry, oprócz zakładów sportowych. Należą do nich głównie sporty wirtualne i gry karciane. Stanowią one pewną alternatywę, szczególnie w okresach letnich i zimowych, kiedy najpopularniejsze dyscypliny mają przerwę w rozgrywkach.

Zakłady na żywo

Istotnym elementem, mającym wpływ na wybór bukmachera, powinien być również dostęp do zakładów na żywo. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych form typowania, dlatego warto pod tym kątem prześwietlić poszczególne firmy. Na co zwracać największą uwagę?

Przede wszystkim na szerokość oferty oraz dostępnych rynków. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych zakładów przedmeczowych, nie powinna ograniczać się jedynie do najpopularniejszych zdarzeń. Warto również sprawdzić, którzy bukmacherzy oferują dostęp do transmisji online – szczególnie wydarzeń niedostępnych na kanałach telewizyjnych.

Wysokość kursów

Decyzja o tym, jak wybrać bukmachera, nie powinna opierać się tylko na szerokości oferty zakładów. Równie ważnym czynnikiem jest wysokość kursów. To one w głównej mierze decydują o rozmiarze potencjalnej wygranej. Dlatego przed założeniem konta powinno się prześwietlić pod tym kątem poszczególne firmy.

Jest to szczególnie ważne w przypadku legalnych firm bukmacherskich działających w Polsce, ponieważ każdy złożony zakład pomniejsza się o obowiązkowy 12% podatek od gier. Wybierając najlepsze miejsce do gry należy patrzeć na to, gdzie znajdziemy najwyższe kursy na interesujące nas zdarzenia.

Wielu bukmacherów, chcąc przyciągnąć do siebie nowych klientów, stworzyło specjalne zakładki, gdzie znaleźć można najwyższe kursy na rynku na wybrane mecze. Można także posiadać konta w kilku firmach, ponieważ nigdy nie wiadomo, w której będzie opłacało się w danym dniu zagrać.

Oferta powitalna dla nowych graczy

Wielu nowych graczy, którzy nie wiedzą, jak wybrać bukmachera, patrzy pod kątem oferowanych bonusów powitalnych. Praktycznie każda firma działająca w naszym kraju ma w ofercie własne promocje na start. Do najpopularniejszych należą:

 • Cashback – zakład bez ryzyka
 • Freebet – darmowy zakład
 • Bonus od depozytu – od wpłaty środków na konto

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z danego bonusu, koniecznie trzeba zapoznać się z jego regulaminem. Osoby, które nie wiedzą, jak wybrać bukmachera, powinny szczególną uwagę zwrócić na następujące aspekty:

 • ile zdarzeń powinno znaleźć się na kuponie granym za bonusowe środki
 • jaki powinien być minimalny kurs poszczególnych zdarzeń na kuponie
 • ile razy i na jakich warunkach należy obrócić przyznanymi środkami

Przy wyborze bukmachera nie powinniśmy się kierować samą kwotą ewentualnego bonusu. Dużo ważniejsze są warunki do spełnienia, bo otrzymanie wysokiego bonusu, którego wypłata jest praktycznie niemożliwa, to właściwie żadna korzyść.

Jak wybrać bukmachera - bonusy i promocje

Bonusy i promocje dla stałych klientów

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać bukmachera, warto poświęcić chwilę uwagi na sprawdzenie bonusów i promocji dla stałych graczy. Niektóre firmy oferują bonusy od kolejnych depozytów, inne z kolei umożliwiają zbieranie punktów, które można w przyszłości wymienić na np. na darmowy zakład. Podobnie jak w przypadku oferty powitalnej, tutaj również należy się zapoznać z regulaminem danej promocji.

Wielu bukmacherów przygotowuje specjalne bonusy z okazji ważnych wydarzeń sportowych, takich jak: mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy czy Igrzyska Olimpijskie. Niektórzy z nich stworzyli system poleceń, dzięki czemu za każdego nowego użytkownika “przyprowadzonego” do danego bukmachera można zgarnąć dodatkowe bonusy.

Rejestracja konta

Mało kto lubi wypełniać rozbudowane formularze. Dlatego szukając odpowiedzi na pytanie, jak wybrać bukmachera, warto poświęcić chwilę uwagi na proces zakładania konta.

Wiele firm poszło na rękę klientom i umożliwia im tak zwaną szybką rejestrację, bez konieczności podawania wszystkich danych osobowych i przesyłania dokumentów. Pozwala ona na natychmiastowe rozpoczęcie gry, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie. Należy jednak mieć na uwadze, że taka forma założenia konta, nie pozwala na dokonywanie wypłat.

Te możliwe są dopiero po pełnej weryfikacji. Mamy na to z reguły kilkanaście do kilkudziesięciu dni od momentu rejestracji. Każdy legalnie działający w Polsce bukmacher będzie wymagał od nas podania numeru konta bankowego oraz przesłania zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości.

Systemy wpłat i wypłat

Szukając odpowiedzi na pytanie: jak wybrać bukmachera, nie można przejść obojętnie obok oferowanych przez firmy metod płatności. W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim szybkość i bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno wpłat, jak i wypłat. 

O ile złożenie depozytu z reguły nie stanowi większego problemu, o tyle schody mogą pojawić się w momencie przelewania środków na z salda gracza na konto bankowe. Wielu bukmacherów na szczęście oferuje zarówno możliwość natychmiastowej wpłaty, jak i wypłaty środków. Wszystkie legalnie działające w Polsce firmy oferują bezpieczne metody płatności, dlatego w tym względzie nie należy się niczego obawiać.

Zanim wybierzemy bukmachera warto sprawdzić, jakim sposobem możemy dokonać depozytu i jak szybko zostanie on zaksięgowany na koncie gracza. Najczęściej można to zrobić poprzez:

 • Przelewy24
 • Tradycyjny przelew bankowy
 • PayU
 • Blik
 • TPay
 • Paysafecard
 • Kartę płatniczą lub kredytową 
 • Portfel elektroniczny: Skrill lub Neteller

Wielu bukmacherów wydłuża moment dokonania  wypłaty. Ma to na celu zachęcić gracza do dalszego obracania tymi środkami. Warto więc poszukać takiej firmy, która oferuje natychmiastowe przelewy, dzięki czemu nie narazimy się na ewentualną utratę kapitału.

Wygląd strony internetowej

Nowi gracze, którzy nie wiedzą jak wybrać bukmachera, powinni też zwrócić uwagę na wygląd poszczególnych stron internetowych. Powinny być one przejrzyste, intuicyjne i posiadać przyjazną dla oka kolorystykę. Elementy te mają szczególne znaczenie przy obstawianiu zakładów na żywo, gdzie często liczy się szybkość działania.

Przed rozpoczęciem gry u danego bukmachera warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z układem serwisu. Dzięki temu sprawdzimy też, czy nasze oczy zbyt szybko się nie męczą przy danych kolorach.

Dostęp do aplikacji mobilnej 

Coraz więcej osób do obstawiania zakładów używa swoich smartfonów. Jeżeli należysz do tej grupy, to sprawdź, którzy bukmacherzy oferują aplikację mobilną. Stanowi ona znaczne ułatwienie przy typowaniu oraz logowaniu na konto. 

Pozwala również na korzystanie z powiadomień, dzięki czemu ważne informacje nie umkną naszej uwadze. Ściągając aplikację mobilną, trzeba pamiętać aby robić to ze sprawdzonego źródła – najlepiej bezpośrednio ze strony internetowej legalnego bukmachera.

Obsługa klienta

Ważnym czynnikiem przy tym, jak wybrać bukmachera, jest sposób obsługi klienta przez poszczególne firmy. Na naszej drodze może pojawić się kilka przeszkód, których nie uda ominąć się bez kontaktu z przedstawicielem firmy. Mogą one dotyczyć bonusów lub źle rozlicznych zakładów.

Najwięksi gracze na rynku oferują kilka możliwości kontaktu. Do najpopularniejszych należą:

 • czat online
 • infolinia
 • formularz informacyjny 

Każdy firma bukmacherska powinien również dysponować specjalną zakładką FAQ, w której znajdziemy odpowiedzi na najważniejsze pytania. Powinny się tam znajdować również wszystkie regulaminy dotyczące zarówno samej gry, jak i poszczególnych bonusów czy promocji.

Wiarygodność firmy bukmacherskiej

Jeżeli wiemy już, jak wybrać bukmachera na podstawie oferty, wysokości kursów czy metod płatności, to przed dokonaniem pierwszego depozytu należy sprawdzić jeszcze jego wiarygodność. W jaki sposób to zrobić?

Przede wszystkim należy zobaczyć czy firma posiada stosowne zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych. Ważne jest również to, żeby bukmacher posiadał siedzibę na terenie Polski i tutaj odprowadzał należne podatki. Warto śledzić informacje o kondycji finansowej poszczególnych firm, co pozwoli w przyszłości uniknąć problemów z ewentualną wypłatą środków.

Przed rozpoczęciem gry warto sprawdzić też z jakich systemów bezpieczeństwa korzystają bukmacherzy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze dane osobowe oraz pieniądze nie wpadną w niepowołane ręce.

Jak wybrać bukmachera – podsumowanie

W tym tekście poruszyliśmy najważniejsze zagadnienia, na które powinny zwrócić uwagę osoby mające problem z tym, jak wybrać bukmachera. Tak jak wspominaliśmy, nie ma jednej idealnej firmy dla wszystkich graczy. Każdy z nich ma swoje indywidualne preferencje i zwraca uwagę na inne elementy. Dla jednych istotna będzie szerokość oferty, dla drugich z kolei będą liczyły się tylko bonusy i promocje.

Dlatego przed założeniem konta u danego bukmachera, gracz musi dokonać samodzielnej analizy. Warto wybrać sobie dwóch-trzech bukmacherów do gry i w praktyce sprawdzić, jak funkcjonują ich serwisy. Na samym początku można wybrać firmy oferujące darmowy zakład bez konieczności dokonywania depozytu.

Dodaj komentarz