Obrót bonusem – jak obrócić bonusem od bukmachera?

Obrót bonusu bukmacherskiego to konieczność zagrania za określoną sumę w celu wypłacenia darmowych środków na rachunek bankowy. Jak obrócić bonus u bukmachera oraz na czym polega obrót bonusem u najlepszych operatorów z polskiego rankingu? Sprawdzamy. 

Obrót bonusem – najlepsi bukmacherzy 2024

Zanim wyjaśnimy krok po kroku czym jest obrót bonusem i jak czytać regulaminy promocji, to rzućmy okiem na ranking TOP 3 bukmacherów z najkorzystniejszymi warunkami obrotu bonusami powitalnymi (więcej szczegółowych informacji w kolejnych sekcjach). 

BukmacherBonus powitalnyObrót bonusem
Superbet3755 PLNBonus od depozytu, freebet w aplikacji oraz freebet za kod wymagają obrotu 1x po dowolnym kursie. Cashback uzyskany w ramach tygodnia bez ryzyka należy obrócić 3x po kursie min. 1.91.
Fortuna335 PLNŻaden z cashbacków nie wymaga obrotu, a wygrana za darmowe freebety również trafia od razu na główne saldo depozytowe.  
Betclic50 PLN1x po kursie min. 2.14.

Obrót bonusem – co to takiego?

Obrót bonusu bukmacherskiego to nic innego, jak konieczność obstawienia kolejnych zakładów za z góry określoną kwotę. Oczywiście w większości przypadków do obrotu nie będą zaliczały się dowolne kupony, lecz bukmacherzy stawiają łatwiejsze lub trudniejsze, jednak każdorazowo bardzo precyzyjnie określone warunki obrotu bonusem (o tym za moment). 

Jeśli nie mamy do czynienia z bonusem bez obrotu (to możliwe!) to darmowe środki księgowane są najpierw na saldzie bonusowym i dopiero po spełnieniu warunków obrotu wędrują na główne saldo depozytowe, skąd można przelać je na rachunek w banku. 

Aby jeszcze dobitniej wyjaśnić Wam jak obrócić bonus u bukmachera posłużymy się przykładem. Przyjmijmy, że gracz otrzymał od bukmachera X bonus 100 PLN, który wymaga dwukrotnego obrotu. Obrót bonusem zostanie spełniony dopiero wówczas, gdy typer obstawi określone kupony za 200 PLN lub więcej (więcej o warunkach obrotu w jednej z kolejnych sekcji). 

Dlaczego legalni bukmacherzy wymagają obrotu bonusem?

Promocje i bonusy bukmacherskie mogą stanowić przyjemny dodatek do typowania zakładów, a także stanowić gwarancję regularnych zastrzyków finansowych w budżecie gracza. Rzecz jasna nie dzieje się to za darmo. 

Patrząc z boku ktoś może zapytać – dlaczego bukmacherzy rozdają darmowe bonusy? Obdarowując nowych graczy bonusem powitalnym operatorzy mają na celu:

 • zachęcić ich do rejestracji konta
 • ułatwić nieco start na rynku
 • promować swoje produkty na tle legalnych konkurentów. 

Załóżmy, że obrót bonusu u bukmachera nie istnieje. Co wtedy? Całe przedsięwzięcie mijałoby się z celem, gdyż 9/10 typerów wypłaciłoby darmowe środki kilka sekund po ich zaksięgowaniu na saldzie bonusowym. Taka strategia pozbawiona byłaby mało korzystna z perspektywy bukmachera. 

Na co zwrócić uwagę w regulaminie obrotu bonusem?

Aby obrót bonusem został zaliczony gracz musi punkt po punkcie spełnić komplet warunków zawartych w regulaminie promocji. Jeśli typer pominie jedno z wymagań lub nie wyrobi się w terminie, wówczas obrót bonusu bukmacherskiego zostanie uznany za nieważny, a pełna pula darmowych środków przepadnie bezpowrotnie. 

Które warunki regulaminu obrotu bonusem mają kluczowe znaczenie z perspektywy typerów? My w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na poniższe zapisy: 

 • Liczba obrotów – obrót bonusu bukmacherskiego zostanie zaliczony, jeśli gracz obstawi kupony za określoną wielokrotność darmowych środków (np. trzykrotny obrót bonusem 100 PLN wymaga zagrania kuponów za 300 PLN lub więcej).
 • Rodzaj zakładów – niekiedy obrót bonusem wymaga obstawienia zakładów SOLO, a innym razem kuponów AKO (bukmacherzy zawsze precyzyjnie to określają).
 • Kurs minimalny – obrót bonusu bukmacherskiego nie zostanie spełniony, jeśli typer obstawi zakłady po kursie niższym od wymaganego (np. 1.80 lub więcej dla zakładów SOLO lub 1.40 lub więcej dla każdej selekcji na kuponie AKO).
 • Liczba typów na kuponie – w przypadku kuponów AKO bukmacher określa minimalną liczbę selekcji na kuponie (np. 3 lub więcej typów).
 • Czas na dokonanie obrotu – obrót bonusem bukmacherskim musi zostać dokonany w określonym terminie (np. 14 dni). Opóźnienie o choćby godzinę sprawia, że 100% darmowych środków przepada bezpowrotnie. 
obrót bonusem - na co zwrócić uwagę

Przykładowy obrót bonusem u bukmacherów z polskiego rankingu

Jak obrócić bonus bukmacherski w poszczególnych firmach z polskiego rankingu? Spokojnie, nie będziemy Was zanudzać warunkami wszystkich promocji powitalnych dostępnych w ofercie kilkunastu legalnych operatorów z polską licencją. Zamiast tego zaprezentujemy zasady obrotu kilku najciekawszych naszym zdaniem bonusów na start, a poniższe sekcje mają na celu jeszcze lepsze wyjaśnienie Wam mechanizmów całego przedsięwzięcia. 

Jak obrócić bonus bukmacherski w firmach Superbet, STS, Fortuna, Betclic oraz forBET? Odpowiedzi poniżej. 

Superbet obrót bonusem cashback aż do 3500 PLN

W przypadku bukmachera Superbet pod lupę wzięliśmy cashback bonus dostępny w ramach powitalnego tygodnia bez ryzyka, natomiast wartość pełnego pakietu na start z kodem BETPL to aż 3755 PLN. 

 1. Załóż konto w Superbet z kodem BETPL i wpłać depozyt 20 PLN lub więcej. 
 2. Typuj dowolne zakłady sportowe przez 7 dni, a w przypadku niepowodzenia odzyskasz przegrane środki aż do 3500 PLN. 
 3. Bonus wymaga obrotu 3x po kursie min. 1.91 w ciągu 7 dni (kupony SOLO lub AKO).

STS obrót bonusem po trzech pierwszych depozytach aż do 600 PLN

Rejestracja w STS z kodem promocyjnym MEGABONUS równoznaczna jest z pakietem na start o wartości 760 PLN, a my na warsztat bierzemy obrót bonusami po trzech pierwszych depozytach (600 PLN).

 1. Załóż konto w STS z kodem bonusowym MEGABONUS i dokonaj trzech pierwszych wpłat  w ciągu 30 dni od rejestracji. 
 2. Otrzymasz kolejno bonus 100% aż do 100 PLN, bonus 50% aż do 200 PLN oraz bonus 50% aż do 300 PLN (każdy bonus wymaga aktywacji w ciągu 7 dni). 
 3. Drugi oraz trzeci bonus dostępny jest dopiero po dokonaniu obrotu pierwszym, a wszystkie bonusy STS wymagają obrotu 2x po kursie min. 1.91. STS nie stawia warunków, co do czasu na obrót bonusem, natomiast darmowe środki przepadną, jeśli w ciągu 30 dni nie zostaną użyte przynajmniej raz.
obrót bonusem - sts bonus od depozytu

Fortuna obrót bonusem freebet bez depozytu o wartości 20 PLN

Nie macie konta w Fortunie? Zakładając je z kodem FORTUNAMAX otrzymacie pakiet na start o wartości 335 PLN, a my sprawdzamy, jak wypłacić środki z darmowego freebetu 20 PLN.

 1. Wejdź na oficjalną stronę bukmachera i załóż konto z wykorzystaniem kodu FORTUNAMAX. 
 2. Zweryfikuj dane osobowe i załóż konto stałe, a otrzymasz freebet bonus bez depozytu o wartości 20 PLN. 
 3. Obstaw dowolne zdarzenia w ramach darmowego zakładu (freebet jest ważny do końca roku kalendarzowego), a jeśli Twoje typy się potwierdzą, to wygrana wyląduje od razu na głównym saldzie depozytowym.
obrót bonusem - bonus w fortunie bez obrotu

W skład najwyższego bonusu powitalnego wchodzą też zakłady bez ryzyka w Fortunie.

Betclic obrót bonusem cashback aż do 50 PLN

Początkiem 2024 roku bukmacher Betclic zaprezentował nowy bonus powitalny, którym od tej pory jest zwrot stawki w formie freebetu aż do 50 PLN za wpadkę na pierwszym kuponie po rejestracji konta. 

 1. Załóż konto w Betclic z wykorzystaniem kodu BETPLVIP i wpłać pierwszy depozyt. 
 2. Obstaw dowolny kupon po kursie min. 2.14, a jeśli przegrasz otrzymasz freebet aż do 50 PLN. 
 3. Za freebet można zagrać dowolne zdarzenie po kursie min. 1.14, a ewentualną wygraną można od razu wypłacić. Bukmacher daje na to aż 5 lat, więc nie ma powodów do pośpiechu.
obrót bonusem - freebet w betclic

forBET obrót bonusem od depozytu aż do 2000 PLN

Rejestrując się w forBET z kodem BETVIP do zgarnięcia jest pakiet powitalny 5350 PLN (w tym bonus dedykowany pod Euro 2024), natomiast my sprawdzamy warunki obrotu bonusem od 2. depozytu o wartości 2050 PLN. 

 1. Załóż konto w forBET wykorzystując kod BETVIP, wpłać 1. depozyt i obstaw zakład (dostaniesz cashback aż do 1300 PLN w przypadku niepowodzenia).
 2. Wpłać 2. depozyt i obstaw kupony po kursie min. 2.00 za równowartość depozytu, a otrzymasz bonus 100% aż do 2050 PLN. 
 3. Bonus wymaga obrotu 2x na kuponach AKO (min. 3 typy, min. kurs łączny 2.50, kurs min. każdego typu 1.30). Zarówno odblokowanie bonusu, jak i obrót darmowych środków muszą odbyć się w ciągu 14 dni od momentu pojawienia się darmowych środków w budżecie. 

Bonus bez obrotu – czy to możliwe?

A co, jeśli powiemy Wam, że obrót bonusu bukmacherskiego nie jest wymagany za każdym razem, a niektóre firmy, również te z czołowych pozycji w naszym rankingu, pozwalają przelać darmowe środki od razu na konto banku? Tak, to zupełnie realny scenariusz, a taką ofertę mają m.in. bukmacherzy Fortuna, Fuksiarz oraz STS. 

Możliwość natychmiastowego przelania środków bonusowych na rachunek bankowy mają nowi klienci Fortuny, którzy otrzymają zwrot stawki za każdy z trzech pierwszych przegranych kuponów po rejestracji. Każdorazowy zwrot wynosi 100 PLN, a bonus ląduje od razu na głównym saldzie depozytowym. 

100 PLN za wpadkę na pierwszym kuponie zwraca nowym klientom bukmacher STS (warunkiem rejestracja z kodem MEGABONUS), a jeśli stawka pochodziła z salda głównego, to w tym samym miejscu wyląduje zwrot, który nie wymaga obrotu. Co ważne, STS nie potrąca 12% podatek od obrotu, dlatego polując na maksymalny cashback należy zagrać kupon za 100 PLN lub więcej. 

Obrót bonusu u bukmachera nie dotyczy także nowych klientów Fuksiarza. Ten serwis zwraca 100% kwoty, a maksymalny cashback wynosi 50 PLN. Bonus ląduje od razu na saldzie głównym i można go wypłacić lub grać dalej. 

Obrót bonusu bukmacherskiego – podsumowanie

Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu tego poradnika typera obrót bonusu u bukmachera nie będzie miał przed Wami żadnych tajemnic i w zdecydowanej większości przypadków uda Wam się przelać darmowe środki na konto w banku. Pakiety powitalne dostępne w ofercie najlepszych bukmacherów wynoszą często kilka tysięcy złotych i warto wykorzystać je w sposób optymalny. 

Żelazna reguła jest zawsze taka sama – jeśli zastanawiacie się, jak obrócić bonus bukmacherski, to odpowiedź za każdym razem znajduje się w regulaminie promocji. Pamiętajcie, że znacznie częściej gracze tracą bonus przez nieznajomość warunków, niż za sprawą zbyt skomplikowanych regulacji. 

Obrót bonusu bukmacherskiego – FAQ

Co to jest obrót bonusem?

Obrót bonusu bukmacherskiego to konieczność obstawienia kolejnych zakładów za darmowe środki, zanim zostaną one przeniesione na saldo główne, skąd będzie można je wypłacić do banku. 

Jak najlepiej obrócić bonus bukmacherski?

Wykonując obrót bonusu u bukmachera nie warto polować na rekordową wygraną, lecz iść po najniższej linii oporu. Mamy na myśli to, aby w pierwszej kolejności dokonać pomyślnego obrotu i wypłacić bonus, a dopiero później myśleć nad strategią na dalszych etapach. 

Co się stanie jeśli nie zdołam dokonać obrotu bonusem?

Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny obrót bonusem się nie powiedzie (np. gracz nie zmieści się w wyznaczonym terminie), to pełna pula darmowych środków ulega kasacji i przepada bezpowrotnie. Dlatego też warto dokładnie czytać regulaminy bonusów i postępować krok po kroku według wytyczonych zasad.