Piłka nożna zakłady bukmacherskie – gdzie i jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie na piłke nożną to najbardziej popularna część oferty legalnych operatorów. O tym jak wygląda obstawianie piłki nożnej, na co zwracać uwagę i który bukmacher będzie do tego najlepszy, piszemy w tym tekście. Dowiesz się z niego jak obstawiać piłke nożną.

Piłka nożna zakłady bukmacherskie

Obstawianie piłki nożnej oferują legalni bukmacherzy. Wybór typów na mecze piłkarskie jest ogromny, a u większości operatorów ta dyscyplina sportu jest najważniejszym elementem oferty. 

W tym tekście skupiamy się na tym, jakie na mecze piłki nożnej zakłady bukmacherskie znajdziemy w ofercie, jak je typować i na co zwracać uwagę przy wyborze bukmachera na piłkę nożną. 

Piłka nożna zakłady bukmacherskie – co obstawiać?

Zakłady na piłke nożną możemy podzielić na kilkadziesiąt różnych rynków typów. Wśród nich wyróżniamy również wiodące kategorie zakładów na piłkę nożną: przedmeczowe, live i długoterminowe. Dodatkowo wielu bukmacherów ma w ofercie na piłkę nożną zakłady specjalne.

Poszczególne kategorie i dostępne w ich ramach rynki opisujemy poniżej.

Piłka nożna zakłady bukmacherskie przedmeczowe

Najbardziej rozbudowaną kategorię zakładów bukmacherskich na piłkę nożną stanowią typy przedmeczowe. Na pojedyncze mecze bukmacherzy mogą wystawić nawet kilkaset kursów, które dotyczą choćby takich rynków, jak:

 • Wynik meczu
 • Liczba goli
 • Podwójna szansa
 • Dokładny wynik
 • Obie drużyny strzelą gola,
 • Zakłady bez remisu
 • Zakłady na żółte/czerwone karki
 • Zakłady na rzuty rożne/karne
 • Zakłady na liczbę fauli
 • Zakłady z handicapem
 • Zakłady łączone
 • Zakłady na gola/asysty/strzały zawodnika
 • Zakłady specjalne
 • Zakłady na połowę meczu

Liczba dostępnych na dany mecz piłki nożnej zakładów bukmacherskich zależy od kilku czynników. Przede wszystkim o rangi danego spotkania. Najwięcej zakładów na piłkę nożną znajdziemy w przypadku popularnych rozgrywek, takich jak choćby Premier League, La Liga, Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata czy Europy. 

Piłka nożna zakłady bukmacherskie

Im mniej popularne zmagania, tym dostępność kursów na obstawianie piłki nożnej będzie się zmniejszać. Wpływ na liczbę rynków zakładów na mecze piłki nożnej ma także termin samego spotkania. Niektóre zakłady w ofercie pojawiają się na kilka dni przed meczem, inne natomiast nawet na kilka miesięcy wcześniej.

Piłka nożna zakłady bukmacherskie LIVE

Sporą popularnością cieszy się obstawianie piłki nożnej na żywo. Zakłady na piłkę nożną live mają w swojej ofercie wszyscy legalni bukmacherzy, a wybrani z nich pozwalają typować nawet niszowe rozgrywki.

Piłka nożna zakłady bukmacherskie na żywo

Charakterystykę tej kategorii zakładów na obstawianie piłki nożnej najlepiej oddają dynamicznie zmieniające się kursy, które aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Dzięki temu gracze mogą też typując na żywo reagować na zdarzenia boiskowe.

Piłka nożna zakłady długoterminowe

Co kryje się pod hasłem: piłka nożna zakłady bukmacherskie sezonowe, czy też długoterminowe? Mowa tu o typach, które nie dotyczą poszczególnych meczów ale rozstrzygnięć w dłuższym okresie.

Co konkretnie obstawiać mogą gracze? W przypadku rozgrywek ligowych to najczęściej zakłady dotyczące:

 • Mistrzostwa
 • Przedziału miejsc (np. 1-3, 1-4)
 • Utrzymania
 • Spadku
 • Króla strzelców

Tego rodzaju zakłady bukmacherskie na piłkę nożną dotyczą popularnych rozgrywek ligowych: Premier League, La Ligi, Serie A, Bundesligi, Ekstraklasy czy 1 Ligi. Czasem dostępne są również na inne, wybrane zmagania.

Dodatkowo długoterminowe zakłady na piłke nożną dostępne są takie rozgrywki jak turnieje mistrzowskie (np. Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy Puchar Narodów Afryki) lub zmagania w ramach pucharów klubowych (np. Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji czy Copa Libertadores). W przypadku tych rozgrywek dostępne są długoterminowe typy na:

 • Zwycięstwo
 • Awans do finału
 • Awans do określonej fazy (np. półfinał, ćwierćfinał)
 • Wyjście z grupy
 • Miejsce w grupie

Atutem tego rodzaju zakładów są wysokie kursy na niektóre rozstrzygnięcia, ale na ich rozstrzygnięcie czasem trzeba poczekać aż do zakończenia danego turnieju czy sezonu ligowego.

Piłka nożna zakłady specjalne

Dodatkową kategorią zakładów bukmacherskich na piłkę nożną stanowią tzw. zakłady specjalne. Co kryje się pod tą nazwą? To zakłady dotyczące zdarzeń, które trudno przypisać bezpośrednio do typów meczowych czy długoterminowych.

Piłka nożna zakłady specjalne

Bukmacherzy mogą tu puścić wodzę fantazji i zaoferować różne – nawet dość abstrakcyjne zakłady na piłkę nożną. Dotyczące zarówno meczów, całych rozgrywek jak i wydarzeń niezwiązanych bezpośrednio z wynikami, takich jak transfery, frekwencja na trybunach itp.

Bukmacher na piłke nożną – którego wybrać?

Gdzie obstawiać piłke nożną? To najpopularniejsza dyscyplina sportu, na którą ofertę mają wszyscy legalni bukmacherzy. Każdy z nich wyróżnia się czymś innym. Wśród najczęściej wybieranych przez graczy typerów są Superbet, Fortuna, STS czy Betclic.

Ich ofertę opisujemy w kolejnych akapitach, prezentując największe atuty zakładów bukmacherskich na piłkę nożną u czołowych operatorów w Polsce.

Zakłady na piłkę nożną w Superbet

Najlepszym bukmacherem na obstawianie piłki nożnej jest w opinii graczy Superbet.

Potwierdza to ranking bukmacherów, gdzie ten operator zajmuje pierwsze miejsce. Czym wyróżnia się oferta Superbet na piłkę nożną? Najmocniejsze jej strony to:

 • Wysokie kursy na popularne rozgrywki na tle konkurencji
 • Duża dostępność zdarzeń (nawet około 400 na jeden mecz)
 • “Super Przewaga” na wygrane rozgrywki (rozliczenie kuponu jako wygrany, gdy typowana drużyna osiągnie dwubramkową przewagę)
 • Wysokie boosty na mecze piłki nożnej dla nowych graczy 
Obstawianie piłki nożnej z Super Przewagą

Dodatkowymi atutami Superbetu są transmisje z meczów piłkarskich czy też szeroka oferta bonusowa, która może być wykorzystana na obstawianie piłki nożnej.

Zakłady na piłkę nożną w Fortunie

Znanym wśród kibiców piłki nożnej bukmacherem jest Fortuna. W przypadku tego operatora piłka nożna zakłady bukmacherskie ma wystawione na rozgrywki z najważniejszych lig czy turniejów, ale również bardzo egzotycznych rynków.

Do największych atutów obstawiania piłki nożnej w Fortunie należą:

 • Duża dostępność rozgrywek z kategorii piłki nożnej, w tym niższych lig
 • Różnorodne promocje i bonusy na obstawianie piłki nożnej
 • Oferta zakładów specjalnych na piłkę nożną

Podobnie jak w Superbecie, tak samo i w Fortunie możemy śledzić wybrane transmisje z meczów w formie video, a dodatkowo na wybrane spotkania operator udostępnia też komentarz audio. Fortuna oferuje rozbudowaną ofertę zakładów w ramach BetBuildera, czyli tworzenia łączonego zakładu na kilka zdarzeń w ramach jednego meczu.

Zakłady na piłkę nożną w STS

Liderem rynku legalnych zakładów w Polsce jest od wielu lat STS, który swoją pozycję zbudował w dużej mierze dzięki ofercie zakładów bukmacherskich na piłkę nożną.

Mocne strony oferty STS na obstawianie piłki nożnej stanowią:

 • Największa różnorodność dostępnych rozgrywek do obstawiania
 • Oferta na niższe ligi polskie i ligi egzotyczne
 • Darmowy typer na mecze piłki nożnej

STS warto pochwalić na liczbę dostępnych do obstawiania rozgrywek, chociaż jeśli chodzi o dostępność zdarzeń na topowe zmagania, to ustępuje on choćby ofercie Superbetu czy Fortuny. 

Obstawianie piłki nożnej w STS

Sporym atutem STS są dostępne na piłkę nożną zakłady bukmacherskie live. Mnogość sekcji jest tu zauważalna. Podobnie jak opisani wyżej operatorzy, także w STS znajdziemy transmisje na żywo z wielu meczów piłki nożnej.

Zakłady na piłke nożną w Betclic

Często wybieranym przez typerów bukmacherem jest też Betclic. Piłka nożna zakłady bukmacherskie u tego operatora ma wystawiane w ramach oferty przedmeczowej i na żywo. Plusy oferty stanowią:

 • Możliwość edytowania kuponu
 • Zakłady MyCombi
 • Ciekawe zakłady na zawodników

W Betclicu dostępność rynków na obstawianie piłki nożnej jest nieco mniej okazała, aniżeli u czołowych konkurentów na rynku. Mimo to, Betclic w kilku aspektach potrafi się wyróżniać. Ciekawą opcją u tego operatora jest możliwość edytowania już wysłanego kuponu, a w przypadku meczów piłki nożnej zakłady bukmacherskie możemy łączyć w ramach jednego meczu za pomocą wygodnej opcji MyCombi. Również typy na strzelców gola wyróżniają się na tle innych bukmacherów, bowiem w Betclicu możemy wygrać opcję “którykolwiek z zawodników strzeli gola”, gdzie zazwyczaj opcją jest dwóch strzelców i wystarczy, aby jeden z nich zanotował trafienie.

Jak obstawiać piłkę nożną?

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina do obstawiania. Jak obstawiać piłke nożną skutecznie? Wydaje się, że z racji popularności tej dyscypliny nie jest to trudne, ale mimo to początkujący gracze mogą zastanawiać się jak dobrze obstawiać mecze piłki nożnej.

Poniżej prezentujemy kilka praktycznych porad dla typerów piłkarskich.

Wybór bukmachera

Wiemy, że piłka nożna zakłady bukmacherskie ma wystawione u każdego legalnego bukmachera. Jednak już analizując poszczególne oferty operatorów widzimy, że różnią się one od siebie. Warto zatem wybrać tego bukmachera, którego propozycje na obstawianie piłki nożnej są nam najbliższe.

Jeśli zależy nam na dużej dostępności rynków i licznych promocjach, to dobrym wyborem będzie Superbet. Typerzy szukający rozbudowanej oferty na polskie niższe ligi powinni zainteresować się tym co przygotował STS. Jeśli szukamy ciekawych sekcji zakładów specjalnych lub rozbudowanego BetBuildera to warto zwrócić uwagę na Fortunę czy Betclic.

Porównanie kursów

Wybierając bukmachera na obstawianie piłki nożnej warto zwrócić uwagę na dostępne kursy. Czasem różnica między kursami na ten sam meczu u różnych operatorów będzie bardzo wyraźna, co przekłada się bezpośrednio na potencjalne wygrane.

Trzeba jednak pamiętać, że w tym wypadku nic nie jest regułą. Czasem wyższe kursy na wybrane przez nas zdarzenie oferuje bukmacher X a czasem bukmacher Y. Być może najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zatem rejestracja konta u więcej niż jednego operatora.

Analiza przedmeczowa

Jeśli wybraliśmy już bukmachera i znaleźliśmy najlepsze kursy, to czas przejść do samego obstawiania piłki nożnej. Zakłady bukmacherskie na tę, a także każdą inną dyscyplinę sportu powinniśmy wybierać w oparciu o dobrą analizę.

Z czego powinna się ona składać? Przede wszystkim z analizy statystyk, sprawdzenia formy każdej z drużyn czy też zweryfikowania jakie mogą być osłabienia kadrowe. Dzięki temu łatwiej będzie nam przewidzieć potencjalne rozstrzygnięcie. Dobre przygotowanie do typowania jest kluczem, aby móc cieszyć się z wygranej i zredukować do minimum bazowania wyłącznie na szczęściu.

Korzystanie z różnych rynków

Jak już wspomnieliśmy, na niektóre mecze gracze mogą znaleźć kilkaset typów. Poza standardowymi kursami na zwycięstwo, typerzy znajdą ofertę na m.in. gole, kartki, rzuty rożne, statystyki zawodników i wiele więcej. Czasem wybór mniej oczywistego zakładu może być lepszy, aniżeli tylko obstawianie piłki nożnej na wygraną danej drużyny.

Jeśli typujemy starcie dwóch drużyn o podobnym potencjale, to warto sprawdzić jak strzelą one w ostatnim czasie. Jeśli w ich meczach pada sporo goli, to właśnie tego rodzaju typ może być pewniejszy. 

Promocje i bonusy

Na obstawianie piłki nożnej bukmacherzy przygotowali liczne bonusy i promocje. Gracze powinni z nich korzystać, bowiem dzięki temu nie tylko mogą uzyskać wyższe wygrane, ale choćby zabezpieczyć swoje kupony w razie błędnego typowania.

Przykładem jest tu przygotowany przez bukmachera Fortuna zakład bez ryzyka. Trzy pierwsze kupony typowane po rejestracji objęte są cashbackiem do 300 PLN bez obrotu (3×100 PLN).

Rozsądne typowanie

Żeby móc czerpać przyjemność z obstawiania piłki nożnej należy pamiętać o rozsądku i umiarze. Jeśli naszym celem jest tylko nastawienie na szybki zysk, to szybko możemy przegrać dostępne na grę środki.

Jak zatem typować rozsądnie? Przede wszystkim nie powinniśmy “podpalać” się na wysokie kursy, szukać szybkiego rewanżu po przegranym kuponie czy obstawiać rozgrywki kompletnie nam nieznane.

Czy warto obstawiać piłkę nożną?

Można zadać sobie pytanie: czy warto obstawiać piłkę nożną? Zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę sportu mają sporo atutów. 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że każdy nowy bukmacher czy doświadczony już na rynku operator ma bardzo rozbudowaną ofertę na obstawianie piłki nożnej. Nie ma zatem możliwości, że wybierając jakiegokolwiek bukmachera nie będziemy mogli typować najważniejszych rozgrywek.

Dodatkowo na piłkę nożną znajdziemy najwięcej promocji i bonusów u bukmacherów. To również spory atut. Warto też podkreślić, że dostępność informacji ułatwiających analizę piłki nożnej jest bardzo duża, co także pozwala skuteczniej obstawiać piłke nożną u bukmacherów.

Wszystko to sprawia, że piłka nożna to najbardziej naturalny wybór z bukmacherskiej oferty legalnych operatorów.

Piłka Nożna zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną cieszą się sporą popularnością i dostępnością rynków u operatorów. Gracze na najbardziej popularne mecze mogą wybierać spośród nawet 500 dostępnych kursów.

Wybrani bukmacherzy mają na piłkę nożną zakłady bukmacherskie nie tylko z rozgrywek w czołowych ligach, ale także w ramach niższych klas rozgrywkowych czy też lig w krajach egzotycznych. Na obstawianie piłki nożnej znajdziemy też liczne bonusy czy promocje.

FAQ

Jakie zakłady bukmacherskie na piłke nożną są dostępne u bukmacherów?

Na mecze piłki nożnej zakłady znajdziemy nawet na kilkadziesiąt różnych rynków w ofercie przedmeczowej. W tym zakłady na wynik, gole, kartki czy rzuty rożne. Dodatkowo piłke nożną obstawiać można na żywo lub w ramach oferty długoterminowej.

Gdzie obstawiać piłkę nożną?

Wszyscy legalni bukmacherzy mają ofertę zakładów na piłkę nożną. Wśród polecanych operatorów, którzy cieszą się uznaniem graczy, są m.in. Superbet, Fortuna, STS czy Betclic.