Rejestracja u bukmachera – jak założyć konto i obstawiać?

Rejestracja u bukmachera to pierwszy etap obstawiania w zakładach bukmacherskich. Jak założyć konto i ile trwa ten proces? Na wszystkie pytania i wątpliwości związane z rejestracją u bukmacherów odpowiadamy w tym tekście. 

Rejestracja u bukmachera – co musisz wiedzieć

Obstawianie zakładów bukmacherskich w internecie jest ściśle związane z posiadaniem konta gracza. Nie ma możliwości korzystania z usług operatora (kursów i promocji) nie będąc zarejestrowanym użytkownikiem. Dlatego zagadnienie rejestracji u bukmachera jest nie jako rozpoczęciem zabawy z typowaniem u danej firmy bukmacherskiej.

Założenie konta bukmacherskiego jest procesem w pełni darmowym. Aby jej dokonać, musimy wejść na stronę internetową lub pobrać aplikację mobilną bukmachera i wypełnić formularz rejestracyjny.

Uwaga, obstawianie zakładów bukmacherskich jest przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich i tylko osoby powyżej 18 roku życia mogą założyć konto.

Co ważne, rejestracji możemy dokonywać nie tylko u jednej, ale nawet u kilkunastu firm bukmacherskich na terenie Polski (u tzw. legalnych bukmacherów). Wszystkie firmy działającego zgodnie z polskim prawem znajdują się w naszym rankingu bukmacherów.

Każde nowe konto wiąże się z odebraniem bonusu powitalnego, Jeśli w formularzu użyjemy specjalnego kodu promocyjnego, to czekają na nas dodatkowe korzyści (np. wyższa promocja lub dodatkowy bonus). Pamiętajmy jednak, że jeden bukmacher to jedno konto gracza – niemożliwa jest ponowna rejestracja u tej samej firmy.

Jak założyć konto u bukmachera?

Założenie konta u bukmachera zajmuje zazwyczaj od kilkudziesięciu sekund do kilku minut w zależności od rodzaju rejestracji przygotowanej przez bukmachera. Do wyboru są:

 • własnoręczne wypełnienie formularza rejestracyjnego
 • rejestracja przez MojeID (dane konta są częściowo pobierane po zalogowaniu się do banku)
rejestracja u bukmachera - przez formularz lub bank

Sprawdźmy teraz, jak założyć konto u bukmachera, wykorzystując podane wcześniej metody.

Założenie konta przez formularz rejestracyjny jest wariantem najczęściej spotykanym, który funkcjonuje u każdego bukmachera w Polsce. Sprawa jest bardzo prosta: wypełniamy formularz, a efektem tego jest założenie konta gracza.

Aby to zrobić, wchodzimy na stronę bukmachera lub pobieramy aplikację mobilną. Możemy też kliknąć w jeden z banerów lub przycisków na naszej stronie, które przekieruje bezpośrednio do rejestracji.

Następnie wypełniamy formularz, który składa się z zazwyczaj kilku kroków i zawiera pola:

 • dane osobowe (imię, nazwisko, numer pesel, obywatelstwo)
 • dane konta (login, adres mailowy, hasło)
 • kod promocyjny (wpisany aktywuje specjalną ofertę powitalną)
 • zgody (opcjonalne – np. chęć otrzymania bonusu na start oraz wymagane – np. potwierdzenie zapoznania się z regulaminem

Kiedy już wypełnimy wszystkie pola, to pozostaje nam zakończyć proces kliknięciem w odpowiedni przycisk. Zazwyczaj spotykamy się z wariantami:  “REJESTRACJA”, “ZAŁÓŻ KONTO” czy “ZAREJESTRUJ SIĘ”. Pozostaje nam jeszcze aktywowanie konto przez wejście w link wysłany na nasz adres mailowy. Po ukończeniu tego etapu staniemy się posiadaczami konta gracza, które będzie miało status “tymczasowego”.

rejestracja u bukmachera - jak założyć konto

W przypadku rejestracji po zalogowaniu się banku nie musimy wypełniać wszystkich powyższych pól. Część z nich (np. dane osobowe) zostanie automatycznie uzupełniona w formularzu). Istotniejszą różnicą jest to, że założenie konta przez MojeID jest równoznaczne z pełną rejestracją, czyli uzyskaniem od razu konta stałego. Więcej na ten temat piszemy w dalszej części tekstu.

Jak założyć konto u bukmachera krok po kroku? Oto krótka instrukcja:

 1. Wejdź na stronę bukmachera 
 2. Otwórz formularz rejestracyjny
 3. Wypełnij formularz
 4. Kliknij w przycisk kończący rejestrację
 5. Aktywuj konto linkiem otrzymanym na adres mailowy
 6. Zaloguj się, obstawiaj zakłady i korzystaj z promocji

Rejestracja u bukmachera – rodzaje kont

Wspomnieliśmy wcześniej o dwóch rodzajach kont po rejestracji: tymczasowym i stałym. Jaka jest różnica między nimi i co warto wiedzieć na ich temat? 

Konto tymczasowe

Konto tymczasowe uzyskamy po “szybkiej rejestracji”, czyli wypełnieniu skróconego formularza. Taki rodzaj jest obecny u każdego polskiego bukmachera. 

Dużym plusem jest bardzo krótki czas utworzenia konta, bo może to trwać nawet około minutę. Kolejną zaletą jest możliwość “sprawdzenia” strony operatora i skorzystania z bonusów powitalnych bez konieczności dodawania skanów dokumentu tożsamości. Wielu graczy obawia się dodawać zdjęcia dowodu do panelu u bukmachera (to błąd!) i “szybka rejestracja” jest świetnym rozwiązaniem właśnie dla nich.

Konto tymczasowe ma jednak swoje ograniczenia:

 • nie ma możliwości wypłaty środków na konto bankowe
 • ograniczona ważność konta (zazwyczaj 30 dni)
 • nie wszystkie bonusy powitalne są dostępne (niektóre wymagają przejścia pełnej weryfikacji)
 • limit stawek zakładów (zazwyczaj 5000 PLN)

Chcąc korzystać z pełni możliwości konta u bukmachera po rejestracji, musimy dokonać pełnej weryfikacji. I tu pojawia się termin “konto stałe”.

Konto stałe

Konto stałe jest aktywnym kontem bukmacherskim, które pozwala na korzystanie z wszystkich funkcjonalności, tj. wpłat i wypłat, bonusów i promocji bukmacherskich oraz obstawiania bez odgórnych limitów. Takie konto jest dożywotnie i funkcjonuje tak długo, jak chcemy je używać. 

Do uzyskania konta stałego wymagana jest weryfikacja. Jak to zrobić? Wystarczy zamieścić skany dokumentu tożsamości w panelu gracza, uzupełnić wymagane dane osobowe i dodać numer konta bankowego. Ważne, żeby załączone przez nas skany były czytelne i wyraźne.

Następnie te informacje zostaną poddane weryfikacji przez pracowników bukmachera. Trwa to zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut, chociaż w niektóre dni (np. weekendy) może się to przedłużyć. Po potwierdzeniu zgodności załączonych dokumentów z danymi w panelu gracza, pracownik zmieni status konta z “tymczasowego” na “stałe”. Od tego momentu możemy obstawiać bez żadnych ograniczeń. 

Rejestracja u bukmachera w aplikacji mobilnej

Proces rejestracji w aplikacji mobilnej nie różni się niczym od “tradycyjnego” rozwiązania. Jedyną zmianą jest urządzenie, na którym zakładamy konto, bo wszystkie pozostałe kroki są takie same. 

Do rejestracji potrzebować będziemy aplikacji, którą musimy najpierw ściągnąć i zainstalować. Aplikacje bukmacherskie mają nieco inne sposoby na pobranie w zależności od systemu operacyjnego:

 • iOS – szukamy aplikacji bukmachera w “App Store” i pobieramy ją na swoje urządzenie. Po zainstalowaniu wchodzimy w formularz rejestracyjny i wykonujemy te same działania, które opisaliśmy we wcześniejszej części tekstu;
 • Android – w tym przypadku musimy pobrać “apkę” ze strony bukmachera. Znajduje się ona zazwyczaj w zakładce “aplikacja mobilna”, gdzie operator tłumaczy też poszczególne kroki instalacji. Kiedy aplikacja będzie już na naszym smartfonie, to zakładamy konto zgodnie z wcześniejszą instrukcją.

Rejestracja u bukmachera w aplikacji mobilnej może być czasami bardziej opłacalna. Zdarzają się przypadki, że oferowane są specjalne bonusy powitalne za założenie konta w aplikacji. Co więcej, część promocji jest aktywna jedynie w „apce”.

Czy rejestracja u bukmachera jest bezpieczna?

To pytanie zadaje sobie wielu potencjalnych użytkowników. Jest ono szczególnie ważne dla osób początkujących, dla których świat obstawiania w zakładach bukmacherskich jest nieznany.

Jak w takim razie to wygląda – czy rejestracja u bukmachera jest bezpieczna? Tak, jeśli wybierzemy legalnych bukmacherów, czyli firmy działające zgodnie z polskim prawem.

rejestracja u legalnych bukmacherów na Bet.pl

Tacy bukmacherzy są prezentowani na naszej stronie. W rankingu Bet.pl znajdują się wyłącznie firmy z licencją od Ministerstwa Finansów. Podmioty działające legalnie muszą spełnić szereg wymagań, żeby otrzymać odpowiednią zgodę, a jednym z nich jest zagwarantowanie bezpieczeństwa danych klientów.

Jeśli wybieramy odpowiednich bukmacherów, to obawy dotyczące podawania naszych danych, ze skanem dokumentów tożsamości na czele, są bezpodstawne.

U których bukmacherów założyć konto?

Jak już wspomnieliśmy, w Polsce są to jedynie legalni bukmacherzy, czyli firmy z odpowiednim zezwoleniem od Ministerstwa Finansów. 

W rankingu bukmacherów na podstawie głosów czytelników i ekspertów Bet.pl najlepszymi operatorami są: STS, Superbet i Fortuna. W teorii to wybór tych firm będzie najkorzystniejszy. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć konto gracza u wszystkich z wymienionych firm, podobnie jak u wszystkich bukmacherów z rankingu Bet.pl. 

Na koniec pamiętajmy o jednym – wybór ogranicza się do legalnych firm. A u których bukmacherów założyć konto, będzie już sprawą preferencji dotyczących bonusów i oferty zakładów bukmacherskich. 

Może być tak, że akurat jeden z operatorów jak jedyny proponuje kursy na dane wydarzenie sportowe, jak to miejsce choćby z galami freak-fightowymi . Przykładowo: Fortuna to jedyny bukmacher w Polsce, który pozwala na obstawianie Clout MMA.

Czy rejestracja u bukmachera z kodem promocyjnym się opłaca?

Pole na kod promocyjny (lub bonusowy) jest jednym z pól do wypełnienia w formularzu rejestracyjnym bukmachera. Użycie odpowiedniego kodu może aktywować wyższą wartość bonusu powitalnego od podstawowego pakietu na start. Przybiera to zazwyczaj formę podwyższenia jednego z elementów zestawu promocyjnego albo dodania specjalnego bonusu, który w tym pakiecie się nie znajduje. 

Najlepiej pokazać to na przykładzie trzech bukmacherów z czołówki rankingu Bet.pl:

 • STS – kod MEGABONUS aktywuje dodatkowy zakład bez ryzyka do 100 PLN
 • Superbet – kod BETPL aktywuje dodatkowy darmowy zakład o wartości 35 PLN
 • Fortuna – kod MEGABONUS aktywuje dodatkowy darmowy zakład o wartości 10 PLN

Czy zatem rejestracja z kodem promocyjnym się opłaca? W większości przypadków zdecydowanie tak, bo za użycie wyrazu złożonego z kilku słów otrzymujemy ekstra środki na obstawianie. 

Rejestracja u bukmachera – podsumowanie

Zakłady bukmacherskie w sieci nie mogą odbywać się bez posiadania konta gracza. A żeby takie konto posiadać, to trzeba przejść rejestrację u bukmachera, wypełniając formularz rejestracyjny własnoręcznie lub logując się do banku. Proces rejestracji jest darmowy i założenie konta trwa średnio od jednej do kilku minut. Rejestracji u bukmachera dokonamy na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. 

W zależności od wybranej formy utworzymy konto tymczasowe (pozwalające na obstawianie i korzystanie z części promocji, ale ograniczone czasowo) lub stałe (bez ograniczeń). Do odblokowania wszystkich funkcjonalności bukmachera (np. wypłat) potrzebna jest pełna weryfikacja, której dokonamy poprzez uzupełnienie danych osobowych i dodanie skanów dokumentu tożsamości. 

FAQ

Jak zarejestrować się u bukmachera?

Do założenia konta u bukmachera trzeba wypełnić krótki formularz rejestracyjny, w którym podajemy m.in. dane konta i dane osobowe. Rejestracja trwa średnio od ok. jednej do kilku minut, w zależności od operatora. 


U jakich bukmacherów bezpiecznie założyć konto?

Obstawianie w Polsce jest dozwolone u firm bukmacherskich z licencją. U tych bukmacherów można założyć bezpiecznie konto i grać zakłady bez obaw.