Obstawanie meczy online – gdzie obstawiać mecze?

Obstawianie meczy jest podstawową formą zawierania zakładów u bukmacherów. Początkujący gracze mogą jednak zastanawiać się, gdzie zacząć swoją przygodę z obstawianiem meczy. W tym tekście wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera.

Najlepsze strony do obstawiania meczy 

Jak wybrać bukmachera u którego obstawianie meczy będzie najbardziej korzystne dla typera? W kolejnych akapitach przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów, które decydują o wyborze bukmachera przez graczy.

Warto wspomnieć, że obecnie polecanym przez graczy bukmacherem jest Superbet. To jeden z najprężniej rozwijających się w Polsce operatorów zakładów bukmacherskich. Jeśli podczas rejestracji wpiszesz w Superbet kod promocyjny o treści MEGABONUS, to będziesz mógł uzyskać najwyższy na rynku bonus powitalny o wartości 3755 PLN.

Obstawianie meczy a bonus powitalny

Jednym z aspektów, który wpływa na wybór bukmachera do obstawiania meczy, jest dostępny bonus powitalny. Gracze mogą korzystać z różnych promocji bukmacherskich, wśród których wyróżniają się trzy podstawowe rodzaje bonusów dla nowych graczy.

Obstawianie meczy z cashbackiem

Cashback, to nic innego jak zakład bez ryzyka, czyli bonus pozwalający zabezpieczyć stawkę kuponu. Nawet jeśli dany zakład wytypujemy błędnie, to nasze środki nie przepadają, ale zostają zwrócone na konto gracza lub na konto bonusowe (wówczas należy wykonać obrót bonusem).

Zazwyczaj zakład bez ryzyka obowiązuje na obstawianie meczy przy okazji pierwszego kuponu, choć od tej reguły są wyjątki. Przykładem może być tu Fortuna. Jeśli podczas rejestracji wpiszemy dostępny dla bukmachera Fortuna kod o treści FORTUNAMAX, to będzie mogli skorzystać z trzech zakładów bez ryzyka. Ich łączna wartość to 600 PLN (100 + 200 + 300 PLN).

Obstawianie meczy z freebetem

Kolejna popularna promocja powitalna to darmowy zakład, czyli z języka angielskiego freebet. Jest to nic innego, jak po prostu darmowe środki na obstawianie meczy, które przyzna nam bukmacher. Tego typu promocję dzielimy na dwie kategorie: freebet z depozytem – czyli darmowy zakład uzyskany po dokonaniu wpłaty na konto, a także freebet bez depozytu – czyli bonus przyznany już za samą rejestrację konta (i np. zaznaczenie zgód marketingowych), bez wymogu wpłaty.

Obstawianie meczy z bonusem od depozytu

Trzeci rodzaj bonusów bukmacherskich na start, to bonusy od wpłaty. Na czym polega ta forma promocji? Bukmacher w tym przypadku przyznaje nam środki bonusowe, za dokonanie wpłaty na konto. Najczęściej jest to podwojenie wpłaty do określonej kwoty lub 50% jej wartości. Który depozyt premiowany jest bonusem? Najczęściej pierwsze, ale tak jak w przypadku zakładów bez ryzyka bywają tu wyjątki.

Tu przykładem może być czołowy polski bukmacher. Wpisując podczas rejestracji konta w STS kod o treści MEGABONUS gracz ma okazję skorzystać z bonusów od trzech pierwszych wpłat, a ich łączna wartość to nawet 1500 PLN (100% do 300, 50% do 500, 50% do 700 PLN).

Bonusy dla wszystkich graczy u bukmacherów

Nie tylko nowi gracze mogą liczyć na bonusy bukmacherskie. Typerzy, dla których obstawianie meczy nie będzie tylko jednorazową przygodą, mogą korzystać z promocji stałych. Ich różnorodność i przejrzystość to istotny element przy wyborze bukmachera.

Przykładowe rodzaje promocji bukmacherskich niezwiązanych z rejestracją, to:

 • Gra bez podatku
 • Wyższe wygrane na kuponach wielokrotnych
 • Podwyższone kursy na wybrane wydarzenia
 • Bonusy za typowanie określonych zdarzeń

Oczywiście oferta bonusowa różni się w zależności od pomysłów bukmachera. Każdy z nich ma nieco inne podejście do kwestii promocji, a od indywidualnych preferencji gracza zależy, na jakich bonusach najbardziej mu zależy.

Obstawianie meczy a szeroka oferta

Część z użytkowników typuje wyłącznie zwycięzcę danego spotkania. Jednak znajdziemy również graczy znacznie bardziej wymagających. Ci oczekują możliwości obstawiania np. dokładnego wyniku, strzelców poszczególnych bramek, ilości rzutów rożnych, kartek i innych. Podkreślmy też, że bukmacher nie powinien ograniczać się do piłki nożnej, która jest najbardziej popularna w Polsce.

Typerzy analizują ponadto m.in. nieco mniej masowe dyscypliny. Stąd ważna jest dostępność oferty na obstawianie skoków narciarskich, tenisa, piłki ręcznej czy koszykówki. W naszym kraju są również fanatycy żużla, lekkiej atletyki czy biathlonu – i oni chętnie szukają zakładów na ich ulubiony, choć nie tak popularny jak futbol sport. Dodajmy także, że duża część z bukmacherów umożliwia obstawianie wydarzeń z życia show-biznesu, sportów wirtualnych, gier karcianych oraz esportu. W tym czynniku również istotną rolę odgrywa szerokość oferty, która pozwala typowanie zdarzenia na żywo. Jak widać, obstawianie meczy to tylko zalążek tego, co mogą znaleźć typerzy.

Wysokość kursów

To ona decyduje o wysokości zarobku w przypadku poprawnego typowania. Im wyższy kurs, tym wyższe wygrane. Przed wyborem swojego pierwszego bukmachera, dobrym rozwiązaniem jest porównanie tego, jak wygląda sytuacja na rynku pośród sportów, które najbardziej interesują gracza.

Obstawianie meczy online - gdzie obstawiać mecze? - piłka nożna

Obstawianie meczy a bezpieczeństwo gry

Zakładając konto u bukmachera online, użytkownik ma prawo domagać się zapewnienia bezpieczeństwa: zarówno jego pieniędzy, jak i danych osobowych. To naturalne, że klienci oczekują, by depozyt nagle nie zniknął, a wygrane były wypłacane na czas. Na szczęście legalne polskie firmy do obstawiania nie mają problemów z wypłacalnością. Równie ważna jest poufność wrażliwych danych, które podawane są podczas rejestracji. Nie mogą one zostać ujawnione, ani skradzione, ponieważ narażają typerów na różne nieprzyjemności, począwszy od e-mailowego spamu, a skończywszy nawet na próbie wyłudzeń finansowych.

Obstawianie meczy a metody płatności

Szybkość i prostota dokonywania wpłat na saldo depozytowe i wypłat na konto bankowe, to czynnik, na którym zależeć będzie szczególnie najaktywniejszym graczom. Jakimi sposobami można wpłacać pieniądze do bukmachera internetowego? Do najpopularniejszych należą:

 • płatności BLIKiem, pozwalające na szybkie przelewy za pomocą aplikacji, w której kodami potwierdzane są transakcje;
 • systemy PayU, Dopay, Tpay, w których także do zatwierdzenia transakcji można skorzystać z apkilikacji lub strony internetowej;
 • karty kredytowe, które podpinane są bezpośrednio do konta gracza;
 • elektroniczne portfele Skrill lub Neteller, które wymagają jednak wcześniejszego zasilenia, by gotówka mogła zostać przekazana bukmacherowi.

Mnogość wyboru metod płatności pozwala użytkownikowi wybrać najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie dla siebie. 

Funkcjonalność strony internetowej i aplikacji mobilnej 

Bukmacherzy, posiadający licencję na prowadzenie zakładów online, oczywiście mają swoje strony internetowe. Stworzenie aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno na telefony z systemem Android, jak i na iPhone’y (iOS), jest również standardem w dzisiejszych czasach. Firmy bukmacherskie konkurują więc funkcjonalnością witryn, ich przejrzystością oraz łatwością w poruszaniu się. Niektórzy oferują też dodatkowe bonusy za korzystanie z najlepszych aplikacji bukmacherskich.

Uwaga! Jeśli gracz posiada telefon z systemem Android, nie znajdzie w Sklepie Play aplikacji swojego bukmachera, ponieważ Google uniemożliwia jej wprowadzenie do oferty. Dlatego poszczególni bukmacherzy pozwalają na pobranie apki z ich własnych stron internetowych.

Obstawianie meczy – gdzie obstawiać?

Stosowne licencje na prowadzenie działalności polegającej na prowadzeniu zakładów bukmacherskich posiada kilkanaście firm, a liczba legalnych bukmacherów nadal rośnie. Na stronie Bet.pl prezentujemy ofertę wyłącznie legalnych bukmacherów.

W Polsce bukmacherzy otrzymują osobno licencje na działalność naziemną oraz online. Tylko część z nich posiada pozwolenie na funkcjonowanie na obu tych płaszczyznach. Dokładną listę legalnych polskich bukmacherów udostępnia na swojej stronie internetowej Ministerstwo Finansów. Jest to efekt polskiej ustawy hazardowej, która zakazała istnienia w polskiej przestrzeni internetowej wielu zagranicznym podmiotom. O co dokładnie chodzi?

Co grozi za grę u nielegalnego bukmachera?

Nowelizacja ustawy hazardowej sprawiła, że od 1 lipca 2017 roku blokowane są strony nielegalnych bukmacherów. Powstał nawet specjalny internetowy rejestr stron zakazanych, w którym znajdują się firmy niespełniające wymogów Ministerstwa Finansów. Obstawianie meczów u bukmacherów bez licencji jest karane. W związku z istnieniem wspomnianego rejestru, nie można tłumaczyć się nieznajomością prawa, ponieważ aby obejść blokadę, trzeba mieć stosowną wiedzę, która na to pozwoli. 

Istnieje kilka sankcji, które grożą użytkownikom, łamiącym ten zakaz i postępującym wbrew polskiemu prawu. Wyróżnić wśród nich możemy:

 1. przepadek wszystkich pieniędzy, które udało się zdobyć po wygranych u nielegalnych bukmacherów;
 1. powyższa kara niepomniejszona jest o kwoty wpłaconych stawek, co sprawia, że w przypadku wygranych, konieczne będzie oddanie pieniędzy do Skarbu Państwa (jeśli użytkownik przegra, pieniądze zostają po stronie nielegalnego bukmachera);
 1. kara przepadku nie pomniejszonego o kwoty wpłaconych stawek to nie jedyna sankcja, grożąca użytkownikom nielegalnych praktyk. Kodeks karny skarbowy przewiduje sankcję grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych. Czym jest stawka dzienna? Jej wartość oscyluje pomiędzy 1/30 części minimalnego wynagrodzenia, a 400-krotnością. Dodajmy, że sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe. W 2021 roku najwyższa stawka dzienna wynosić może 37 332 zł, dlatego w sumie graczowi grozi aż 4 479 840 zł!

  Uwaga! Wiele stron internetowych informuje, że kara za grę u bukmachera to maksymalnie 3 600 000 zł. Ta kwota obowiązywała w 2019 roku. W 2021 roku sankcja na podstawie kodeksu karnego skarbowego jest już znacznie wyższa.  
Strony do obstawiania meczów - piłka nożna

Odpowiedzialne obstawianie meczy

Zakłady bukmacherskie są jednym z rodzajów hazardu. Fakt, że niemałą część zdarzeń łatwo można przewidzieć, nie zmienia w tej kwestii postaci rzeczy. Obstawianie meczy jest w pewnej mierze nieprzewidywalne, niesie ryzyko nie tylko utraty środków finansowych (ponieważ nigdy nie możemy być pewni wygranej), ale również uzależnienia, objawiającego się często chęcią natychmiastowego odegrania się.

Dlatego tak ważna jest odpowiedzialna gra, korzystanie z możliwości ustawienia limitów dostępnych na stronach firm bukmacherskich oraz rzetelna analiza zdarzeń i kontrola emocji, które nie pozwolą na typowanie w pośpiechu. W przypadku, gdy rośnie w nas przekonanie, że uzależniamy się od zakładów bukmacherskich lub widzimy kogoś, kto popada w nałóg, warto rozwiązać test pozwalający to ocenić. Znajdziemy go na stronach polskich bukmacherów w takich zakładkach jak właśnie “odpowiedzialna gra” itp.

Nie ma w całej przestrzeni internetowej strony do obstawiania meczy, która zagwarantuje pewne wygrane. Gracze poszukują jednak sprawdzonych strategii i systemów. Trzeba jednak uważać na puszczanie tzw. “taśm”, czyli długich kuponów, nawet takich, które składają się z typów na same zwycięstwa faworytów. Pewniaki nigdy nie dają stuprocentowej gwarancji wygranej, gdyż sport jest loterią. Każdego miesiąca jesteśmy świadkami kilku niespodzianek, które popsuły już wiele zakładów i zabrały tysiące wygranych. Warto jednak w granicach rozsądku wypracować własny sposób, opierający się na długiej analizie, który przybliży nas do osiągania zysku w zakładach bukmacherskich. 

Gdzie obstawiać mecze? Podsumowanie

Decydując się na wybór pierwszego bukmachera, warto kierować się kilkoma kryteriami. Należą do nich m.in. bonusy oferowane na start, wysokość kursów, szerokość oferty czy funkcjonalność strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Nie wolno również zapomnieć o tym, żeby korzystać z usług wyłącznie legalnych bukmacherów, posiadających stosowne licencje od Ministerstwa Finansów. Na koniec zwracamy uwagę na konieczność odpowiedzialnej gry. Gdy gra u bukmachera, który zdaniem użytkownika będzie miał ciekawą ofertę i wysokie kursy, nie będzie poparta rzetelną analizą, a obstawianiem meczy w pośpiechu może zakończyć się utratą gotówki.