Obstawianie walk KSW, MMA – Zakłady bukmacherskie

Obstawianie walk i szeroko pojęte MMA (mieszane sztuki walki) należy do najchętniej typowanych dyscyplin u bukmacherów. Na MMA składa się wiele federacji – zarówno polskich, jak i światowych. Przyjrzeliśmy się szczegółowo aspektom związanym z obstawianiem MMA, w tym najpopularniejszych gali w Polsce. Zatem jak wygląda obstawianie walk? Zakłady bukmacherskie oferują w tym wypadku wiele rynków zdarzeń. Przyjrzeliśmy się, jak obstawiać walki KSW czy Fame MMA. Zapraszamy do lektury.

Obstawianie walk – zakłady bukmacherskie

Sporty walki w naszym kraju stały się niemalże sportem narodowym. Coraz więcej osób interesuje się czynnym uprawianiem tej dyscypliny, powstają kolejne federacje i gale, a to prowadzi do jeszcze większej popularności wśród widzów. W wyniku tego popularne u bukmacherów stało się obstawianie walk. Zakłady bukmacherskie mocno więc rozbudowały typy na MMA. W końcu im większe zainteresowanie użytkowników, tym chętniej firmy bukmacherskie dodają zdarzenia do typowania, związane z tego typu sportami.

Jeżeli chodzi o obstawianie MMA, to można to robić zarówno przedmeczowo, jak i live. Tak jak wspominaliśmy, oferta jest na tyle rozbudowana, że poza typem na zwycięzcę masz dostęp do wskazania kilkunastu innych zdarzeń. Jedyny minus, to brak możliwości oglądania transmisji na stronie bukmachera. Wszystko dlatego, że niemal za każdą galę należy zapłacić – są one zakodowane i dostępne tylko po opłaceniu PPV. Jeśli chcesz wiedzieć, jak obstawiać walki MMA, to dowiesz się tego z dalszej części artykułu. 

Legalne strony do obstawiania walk MMA, KSW
Oferta powitalna 1504 PLN złożona z trzech bonusów!

235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS
Oferta powitalna 2720 PLN!

cashback 600 PLN + freebet 20 PLN + bonus od depozytu 2100 PLN
200 PLN dla nowych graczy

freebet za przegrany zakład 200 PLN

Jak obstawiać MMA – wskazówki

Czynników wpływających na to, jak obstawiać MMA, jest naprawdę sporo. Z tego względu postanowiliśmy dać Ci kilka wskazówek, które powinny pomóc w wyborze odpowiedniego typu. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas obstawiania walk? 

Styl walki zawodników

Już sama nazwa tej dyscypliny, czyli mieszane sztuki walki, daje do zrozumienia, że fighterzy mają dużą dowolność, jeżeli chodzi o technikę walki. W oktagonie można więc walczyć zarówno w stójce, jak i w parterze. Jedni zawodnicy wywodzą się ze środowiska bokserskiego, inni z brazylijskiej odmiany jiu jitsu czy nawet zapasów. Właśnie dlatego, jeśli zdecydujesz się na obstawianie MMA, to powinieneś się temu przyjrzeć. 

Dzięki analizie stylu obu zawodników łatwiej oszacujesz,  jak będzie wyglądała walka i kto ma większe szanse po zejściu do parteru – w końcu to właśnie tak najczęściej kończą się pojedynki w ringu. Dobrze zatem zwrócić na to uwagę podczas obstawiania walk.

Kategoria wagowa i wiek

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak obstawiać walki MMA, to zwróć uwagę na kategorię wagową, a także wiek fighterów. Może to być pomocne chociażby w oszacowaniu tego, czy walka zakończy się przed czasem, czy będzie toczyć się do ostatniej minuty wcześniej ustalonego czasu pojedynku.

Gdy naprzeciw siebie staną starsi zawodnicy, na dodatek w wadze ciężkiej, to w większości przypadków takie starcia kończą się przed czasem. Wynika to oczywiście z warunków fizycznych fighterów i tego, że po prostu szybciej tracą oni siły niż młodzi, jeszcze nie wyniszczeni wojownicy. Jak widać, podczas obstawiania walk znaczenie mają nawet najmniejsze szczegóły. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę obstawiając MMA? 

Doświadczenie fighterów

Najczęściej doświadczeniu zawodników warto przyjrzeć się w walkach mistrzowskich, o pas danej federacji. Wtedy jeden z uczestników takiego pojedynku broni tytuły – z założenia jest to fighter, który wygrał już kilka bądź kilkanaście walk i dopóki nie przegra, to toczy bój z kolejnymi zawodnikami. Za broniącym tytułu stoi więc obycie w walce o pas, a także ogromna przewaga psychiczna. Z drugiej strony, ci wchodzący do oktagonu z mistrzem są zwykle bardzo zdeterminowani i dają z siebie maksimum sił.

Obstawianie walk mistrzowskich bardzo często da się przewidzieć, a na to wpływ mają również poprzednio wskazane aspekty, a więc chociażby wiek czy styl walki. Jeśli będziesz o tym wszystkim pamiętał podczas obstawiania MMA, a także dołożysz własną wiedzę, to typowanie sportów walki prawdopodobnie nie będzie sprawiało Ci trudności.

Obstawianie MMA – federacje

Jak wspominaliśmy, federacji organizujących gale MMA jest mnóstwo. Do najbardziej popularnych należy oczywiście UFC czy Bellator, które wiodą prym i są znane niemal na całym świecie. W Polsce również mamy się czym pochwalić. Na uwagę kibiców, a także typerów zajmujących się obstawianiem walk zasługuje chociażby KSW czy Fame MMA.. A jakie możliwości stoją przed osobami grającymi u bukmacherów, zainteresowanymi obstawieniem walk? Zakłady bukmacherskie dysponują zwykle szeroką ofertą w tym zakresie, dlatego przyjrzyjmy się, jak typować sporty walki. 

Jak obstawiać KSW

Największą organizacją w naszym kraju, a także w całej Europie, jest KSW, czyli Konfrontacja Sztuk Walki. Pomysłodawcami tego projektu są Martin Lewandowski oraz Maciej Kawulski. Jak obstawiać KSW? Na co należy zwrócić uwagę?

Typując KSW warto wiedzieć, jak wygląda formuła każdej gali. Na początku możemy oglądać pojedynki debiutantów, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodowych walkach. Obstawianie walk tego typu to swego rodzaju loteria. W końcu obaj fighterzy chcą pokazać się jak najlepiej i często takie pojedynki są bardzo wyrównane. Im bliżej walki wieczoru, tym zawodnicy są bardziej znani i doświadczeni, a wtedy na ogół łatwiej wskazać zwycięzcę.

Niewątpliwie obstawianie KSW należy do najpopularniejszych zakładów na sporty walki w naszym kraju. Z tego względu dostępnych jest wiele rynków do typowania. Podczas obstawiania walk federacji KSW dobrze przyjrzeć się bilansowi stoczonych pojedynków, a także doświadczeniu zawodników w ringu.

Jak obstawiać Fame MMA

Zupełnie inaczej wygląda zaś obstawianie Fame MMA. Jest to stosunkowo młoda organizacja, która w założeniu polega na organizowaniu walk “freak-fighterów”, a więc amatorów zainteresowanych sportami walki. Nie zobaczymy więc profesjonalnych, technicznych starć, jak chociażby w KSW. Na Fame MMA występują najczęściej celebryci, youtuberzy czy influencerzy. Jak obstawiać Fame MMA? Czym powinni kierować się użytkownicy zainteresowani typowaniem tych walk?

Tak naprawdę obstawianie walk amatorów okazuje się jeszcze trudniejsze, niż zawodowych fighterów. Jeżeli dany celebryta występuje na gali pierwszy raz, to nie będziesz w stanie oszacować, czy okaże się on świetnym zawodnikiem, który pokona kogoś z większym doświadczeniem w tej organizacji. Można oczywiście śledzić przygotowania influencerów na ich kontach w mediach społecznościowych, co na pewno okaże się pomocne podczas obstawiania Fame MMA. Nieco inaczej wygląda typowanie pojedynków o mistrzowski pas tej federacji. W nich najczęściej oglądamy doświadczonych już w walkach dla Fame MMA zawodników, więc takie starcia uznajemy za nieco bardziej profesjonalne, a więc i wskazanie wyniku będzie łatwiejsze.

Jak obstawiać walki MMA – rodzaje zakładów

Przejdźmy do tego, jak obstawiać walki MMA. Tak jak wspominaliśmy kilka razy w artykule – typowanie zwycięzcy pojedynku sportów walki to jedynie wierzchołek góry lodowej. Zdarzeń jest naprawdę wiele, szczególnie jeśli w grę wchodzą walki o pas czy starcia bardzo popularnych zawodników. Jak więc wygląda obstawianie walk? Zakłady bukmacherskie coraz częściej tworzą rozbudowane oferty, ale również i specjalne promocje na największe gale. Co więc oferują bukmacherzy?

Zwycięzca walki

Obstawianie walk najczęściej kojarzy się ze wskazanie zwycięzcy starcia. I oczywiście to właśnie takie typy znajdują się najczęściej na kuponach graczy. Zwróć uwagę, że przy obstawianiu dwutorowym masz 50% szans na poprawne wskazanie. Co jeszcze oferują bukmacherzy?

Remis 

Za jeden z najrzadszych wyników w sportach walki uznaje się remis. Ma on miejsce wtedy, gdy fighterzy skończą walkę, a sędziowie punktowali zawodników dokładnie tak samo. Kursy u bukmacherów na to zdarzenie są zawsze bardzo wysokie i czasami gracze obstawiając MMA decydują się na postawienie takiego typu. 

Ilość rund

A jak obstawiać walki MMA, jeśli chcesz wyjść poza dwutorowy schemat? Dobrym rozwiązaniem może być powyżej/poniżej (under/over) liczby rund. Najczęściej pojedynki o tytuł trwają pięć rund, a wszystkie inne po trzy rundy. Obstawianie walk w taki sposób nie różni się niczym od typowania chociażby liczby bramek w piłce nożnej czy setów w siatkówce.

Jak zakończy się pojedynek?

Bukmacherzy pozwalają również graczom wskazać to, jak zakończy się dana walka. Podczas obstawiania MMA możesz więc podać, czy nastąpi nokaut jednego z zawodników, ktoś się podda lub dotrwają oni do końca i o zwycięstwie zdecyduje liczba punktów oraz werdykt sędziów. Zdarzeń zatem jest kilka, a wskazanie dokładnego zakończenia pojedynku ma zwykle wysoki kurs w zakładach bukmacherskich.

W jaki sposób wygra zawodnik?

W najważniejszych starciach zakłady bukmacherskie pozwalają choćby wytypować w jaki sposób nastąpi nokaut lub z jakiej przyczyny dany fighter się podda. Podczas obstawiania KSW czy Fame MMA, w walkach o pas można więc wytypować, czy nokaut nastąpi w stójce, a może poprzez dźwignię w parterze. Tego rodzaju typy powinieneś jednak traktować nieco bardziej jak ciekawostka, ponieważ bardzo trudno oszacować takie zdarzenie. 

Jak widać, obstawianie walk z roku na rok zyskuje coraz to więcej zwolenników w naszym kraju. Polska federacja KSW jest jedną z najlepszych w całej Europie, a Fame MMA przyciąga setki tysięcy fanów przed telewizory. Z tego względu również u bukmacherów popularne stało się obstawianie walk. Zakłady bukmacherskie oferują wiele możliwości, a obstawianie Fame MMA, a także typowanie KSW stało się nieodłącznym elementem wśród użytkowników.

Data publikacji: 9 czerwca 2021 @ 10:16

Dodaj komentarz