Obstawianie MMA – Zakłady bukmacherskie na sporty walki

Obstawianie walk i szeroko pojęte MMA (mieszane sztuki walki) należy do najchętniej typowanych dyscyplin u bukmacherów. Na MMA składa się wiele federacji – zarówno polskich, jak i światowych. Przyjrzeliśmy się szczegółowo aspektom związanym z obstawianiem MMA, w tym najpopularniejszych gali w Polsce. Zatem jak wygląda obstawianie walk? Zakłady bukmacherskie oferują w tym wypadku wiele rynków zdarzeń. Przyjrzeliśmy się, jak obstawiać walki KSW czy Fame MMA. Zapraszamy do lektury.

Obstawianie walk MMA – zakłady bukmacherskie

Sporty walki w naszym kraju stały się bardzo popularne. Coraz więcej osób interesuje się czynnym uprawianiem tej dyscypliny, powstają kolejne federacje i gale, a to prowadzi do jeszcze większej popularności wśród widzów. W wyniku tego popularne u bukmacherów stało się obstawianie MMA. Zakłady bukmacherskie z tej kategorii są coraz bardziej rozbudowane. W końcu im większe zainteresowanie użytkowników, tym chętniej firmy bukmacherskie dodają zdarzenia do typowania, związane z tego typu sportami.

Jeżeli chodzi o obstawianie MMA, to można to robić zarówno w ramach oferty pre-match, jak i live. Tak jak wspominaliśmy, oferta jest na tyle rozbudowana, że poza typem na zwycięzcę znajdziemy opcje kilkunastu innych zdarzeń. Jeśli chcesz wiedzieć, jak obstawiać walki MMA, żeby zwiększyć szanse na zarabianie na bukmacherce, to dowiesz się tego z dalszej części artykułu. 

Legalne strony do obstawiania walk MMA, KSW
Oferta powitalna 760 PLN złożona z trzech bonusów!

100 PLN zakład bez ryzyka, 600 PLN bonusy od depozytu i 60 PLN za wykonanie zadań
Bez ryzyka do 300 PLN + 35 PLN freebety

3x zakład bez ryzyka bez obrotu + freebety na start
50 PLN dla nowych graczy

Freebet za przegrany zakład 50 PLN + Gra bez podatku bez limitu

Jak obstawiać MMA? Wskazówki

Czynników wpływających na to, jak obstawiać MMA, jest naprawdę sporo. Z tego względu postanowiliśmy przygotować kilka wskazówek, które powinny pomóc w wyborze odpowiedniego typu. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas obstawiania walk? 

Styl walki zawodników

Już sama nazwa tej dyscypliny, czyli mieszane sztuki walki, daje do zrozumienia, że fighterzy mają dużą dowolność, jeżeli chodzi o technikę walki. W oktagonie można więc walczyć zarówno w stójce, jak i w parterze. Jedni zawodnicy wywodzą się ze środowiska bokserskiego, inni z brazylijskiej odmiany jiu jitsu czy nawet zapasów. Właśnie dlatego, jeśli zdecydujesz się na obstawianie MMA, to powinieneś się temu przyjrzeć. 

Dzięki analizie stylu obu zawodników łatwiej oszacujesz,  jak będzie wyglądała walka i kto ma większe szanse po zejściu do parteru – w końcu to właśnie tak najczęściej kończą się pojedynki w klatce. Dobrze zatem zwrócić na to uwagę podczas obstawiania walk.

Kategoria wagowa i wiek

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak obstawiać walki MMA, to zwróć uwagę na kategorię wagową, a także wiek fighterów. Może to być pomocne chociażby w oszacowaniu tego, czy walka zakończy się przed czasem, czy będzie toczyć się do ostatniej minuty wcześniej ustalonego czasu pojedynku.

Gdy naprzeciw siebie staną starsi zawodnicy, na dodatek w wadze ciężkiej, to w większości przypadków takie starcia kończą się przed czasem. Wynika to oczywiście z warunków fizycznych fighterów i tego, że po prostu szybciej tracą oni siły niż młodzi, jeszcze nie wyniszczeni wojownicy. Jak widać, podczas obstawiania walk znaczenie mają nawet najmniejsze szczegóły. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę obstawiając MMA? 

Doświadczenie fighterów

Najczęściej doświadczeniu zawodników warto przyjrzeć się w walkach mistrzowskich, o pas danej federacji. Wtedy jeden z uczestników takiego pojedynku broni tytuły – z założenia jest to fighter, który wygrał już kilka bądź kilkanaście walk i dopóki nie przegra, to toczy bój z kolejnymi zawodnikami. Za broniącym tytułu stoi więc obycie w walce o pas, a także ogromna przewaga psychiczna. Z drugiej strony, ci wchodzący do oktagonu z mistrzem są zwykle bardzo zdeterminowani i dają z siebie maksimum sił.

Ważne w tym przypadku będzie analizowanie statystyk, które na swojej stronie umieszczają także operatorzy, np. bukmacher Superbet.

MMA obstawianie w Betclicu

Obstawianie walk mistrzowskich bardzo często da się przewidzieć, a na to wpływ mają również poprzednio wskazane aspekty, a więc chociażby wiek czy styl walki. Jeśli będziesz o tym wszystkim pamiętał podczas obstawiania MMA, a także dołożysz własną wiedzę, to typowanie sportów walki prawdopodobnie nie będzie sprawiało Ci trudności.

Zakłady bukmacherskie na MMA

Przejdźmy do tego, jak obstawiać walki MMA. Tak jak wspominaliśmy – typowanie zwycięzcy pojedynku sportów walki to jedynie jedna z możliwości. Zdarzeń jest naprawdę wiele, szczególnie jeśli w grę wchodzą walki o pas czy starcia bardzo popularnych zawodników. Jak więc wygląda obstawianie MMA? Zakłady bukmacherskie znajdziemy przede wszystkim na kilka rynków, które opisujemy poniżej.

Zwycięzca walki

Obstawianie walk najczęściej kojarzy się ze wskazanie zwycięzcy starcia. I oczywiście to właśnie takie typy znajdują się najczęściej na kuponach graczy. Zwróć uwagę, że przy obstawianiu dwutorowym masz 50% szans na poprawne wskazanie. Co jeszcze oferują bukmacherzy?

MMA obstawianie zwycięzcy

Remis 

Za jeden z najrzadszych wyników w sportach walki uznaje się remis. Ma on miejsce wtedy, gdy fighterzy skończą walkę, a sędziowie punktowali zawodników dokładnie tak samo. Kursy u bukmacherów na to zdarzenie są zawsze bardzo wysokie i czasami gracze obstawiając MMA decydują się na postawienie takiego typu. 

MMA zakłady na remis

Rundy poniżej/powyżej

A jak obstawiać walki MMA, jeśli chcesz wyjść poza samą kwestię rozstrzygnięcia? Dobrym rozwiązaniem może być powyżej/poniżej (under/over) liczby rund. Najczęściej pojedynki o tytuł trwają pięć rund, a wszystkie inne po trzy rundy. Obstawianie MMA w taki sposób nie różni się niczym od typowania chociażby liczby bramek w piłce nożnej czy setów w siatkówce.

Jak zakończy się pojedynek?

Bukmacherzy pozwalają również graczom wskazać to, jak zakończy się dana walka. Podczas obstawiania MMA możesz więc podać, czy nastąpi nokaut jednego z zawodników, ktoś się podda lub dotrwają oni do końca i o zwycięstwie zdecyduje liczba punktów oraz werdykt sędziów. Zdarzeń zatem jest kilka, a wskazanie dokładnego zakończenia pojedynku ma zwykle wysoki kurs w zakładach bukmacherskich.

MMA obstawianie jak zakończy się walka

W jaki sposób wygra zawodnik?

W najważniejszych starciach zakłady bukmacherskie pozwalają choćby wytypować w jaki sposób nastąpi nokaut lub z jakiej przyczyny dany fighter się podda. Podczas obstawiania MMA, w walkach o pas danej federacji można więc wytypować, czy nokaut nastąpi w stójce, a może poprzez technikę kończącą w parterze. Tego rodzaju typy powinieneś jednak traktować nieco bardziej jak ciekawostka, ponieważ bardzo trudno oszacować takie zdarzenie. 

Polecam: co to jest valuebet?

Obstawianie MMA – federacje

Obstawianie MMA z roku na rok zyskuje coraz to więcej zwolenników w naszym kraju. Polska federacja KSW jest jedną z najlepszych w całej Europie, a gale freakfigthowe przyciągają setki tysięcy fanów przed telewizory. Jakie federacje cieszą się największą popularnością graczy i na jakie rynki znajdziemy najbardziej rozbudowaną ofertę?

KSW

Największą organizacją w naszym kraju, a także jedną z czołowych w całej Europie, jest KSW, czyli Konfrontacja Sztuk Walki. Pomysłodawcami tego projektu są Martin Lewandowski oraz Maciej Kawulski. Jak obstawiać walki KSW? Na co należy zwrócić uwagę?

Typując KSW warto wiedzieć, jak wygląda formuła każdej gali. Na początku możemy oglądać pojedynki debiutantów, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodowych walkach. Obstawianie walk tego typu to swego rodzaju loteria. W końcu obaj fighterzy chcą pokazać się jak najlepiej i często takie pojedynki są bardzo wyrównane. Im bliżej walki wieczoru, tym zawodnicy są bardziej znani i doświadczeni, a wtedy na ogół łatwiej wskazać zwycięzcę.

oferta na KSW

Niewątpliwie w Polsce obstawianie MMA na walki tej federacji należy do najpopularniejszych zakładów na sporty walki. Z tego względu dostępnych jest wiele rynków do typowania. Podczas obstawiania walk federacji KSW dobrze przyjrzeć się bilansowi stoczonych pojedynków, a także doświadczeniu zawodników w ringu.

UFC

Dużym zainteresowaniem wśród typerów cieszy się także UFC. To największa organizacja MMA na świecie, a wraz ze wzrostem popularności sportów walki w naszym kraju, także i w Polsce federacja zyskała sporo grono wiernych fanów.

Wpływ na to ma m.in. solidna reprezentacja polskich zawodników w UFC. Swego czasu wielkie triumfy święciła Joanna Jędrzejczyk, mistrzem organizacji był także Jan Błachowicz. Wysokie notowania ma także Mateusz Gamrot, a kontrakty z UFC podpisało także kilku innych zawodników z Polski.

oferta na UFC

Jak typować MMA w przypadku gal UFC? Tak samo, jak ma to miejsce przy galach KSW. Oczywiście warto zapoznać się z niuansami odnośnie przepisów samej organizacji. Musimy też pamiętać, że w UFC każda walka wieczoru odbywa się na dystansie pięciu rund, nawet jeśli nie jest to starcie mistrzowskie.

Freakfighty

Nieco inną odnogę zakładów bukmacherskich na MMA stanowi świat freakfightów. W tym przypadku niezbyt często – choć nie w ogóle – mówimy o czysto sportowych zestawieniach, bowiem jak sama nazwa wskazuje są to walki freakowe. Udział w nich biorą najczęściej gwiazdy internetu, byli sportowcy czy influencerzy.

W Polsce największą popularnością cieszy się obstawianie Fame MMA, czyli wiodącej federacji freakowej. To właśnie od jej debiutu na rynku możemy zaobserwować duży wzrost popularności obstawiania walk niekoniecznie w 100% o sportowej charakterystyce. Na Fame MMA kod promocyjny aktywujący bonus powitalny wykorzystają tylko nowi gracze Betclica.

oferta na Fame

Popularne są także kursy na obstawianie Prime MMA oraz Clout MMA, czyli kolejne federacje tego typu działające w naszym kraju.

Jak obstawiać walki przy okazji gal freakfightowych? Przede wszystkim musimy pamiętać, że tu o wiele łatwiej o niespodzianki, bowiem mamy do czynienia w znacznej większości z amatorami. Dodatkowo warto zwracać uwagę na formułę w jakiej odbywają się konkretne pojedynki. Freakowe starcia to nie tylko MMA, ale także K-1, boks w małych rękawicach czy zasady przygotowywane specjalnie na konkretne zestawienia.