Speedway Grand Prix zakłady bukmacherskie – gdzie i jak obstawiać?

Najbardziej prestiżowe zmagania w żużlowym kalendarzu, to cykl Speedway Grand Prix. Zakłady bukmacherskie na poszczególne zawody oferują legalni bukmacherzy. Jak obstawiać Speedway Grand Prix? Szczegóły w tekście.

Speedway Grand Prix zakłady bukmacherskie

Ofertę zakładów na Speedway Grand Prix znajdziemy u operatorów, którzy są polecanymi przez graczy bukmacherami na typowanie żużla. Wśród nich znajdują się STS, Superbet, Fortuna czy Betclic.

BukmacherBonus na SGPSprawdź ofertę
STS760 PLNSGP w STS
Superbet3755 PLNSGP w Superbet
Fortuna335 PLNSGP w Fortunie
Betclic50 PLNSGP w Betclic

Rejestracja z naszymi kodami promocyjnymi pozwoli uzyskać bonusy na obstawianie Speedway Grand Prix u wybranych operatorów.

Speedway Grand Prix zakłady – co obstawiać?

Co obstawiać na Speedway Grand Prix? To pytanie mogą zadawać sobie typerzy zainteresowani tymi zmaganiami czołowych żużlowców na świecie.

Zawody w ramach cyklu odbywają się na zasadach rywalizacji indywidualnej, co przekłada się na oferowane przez bukmacherów zakłady. Najważniejsze rynki opisujemy poniżej.

Speedway Grand Prix zakłady bukmacherskie

Zakłady na zwycięzcę zawodów

Podstawowym typem na obstawianie Speedway Grand Prix będzie wytypowanie zwycięzcy lub przedziału miejsc dla danego zawodnika. 

Gracze mogą obstawiać również awans do półfinału czy finału, miejsce na podium itp. W ramach cyklu w 2024 odbędzie się 11 rund Speedway Grand Prix. Zakłady bukmacherskie na zwycięzcę/miejsca w poszczególnych rundach nie różnią się od siebie.

Zakłady na liczbę punktów

Gracze przy okazji każdej rundy Speedway Grand Prix obstawiać mogą również liczbę punktów zdobytych przez danego zawodnika. Oferta dostępna jest w ramach przedziałów lub rynków poniżej/powyżej.

W zawodach SGP każdy żużlowiec startuje pięć razy w rundzie zasadniczej, a najlepsza ósemka awansuje do półfinałów. Dodatkowo dwaj najlepsi w każdym z nich jadą w wielkim finale. Stąd każdy startujący zawodnik może zanotować od pięciu do siedmiu startów. Za wygraną w biegu są 3 punkty, za drugie miejsce 2 pkt, trzecie 1 pkt i czwarte 0 pkt.

Zakłady H2H

Dużą popularność wśród typerów żużla cieszą się zakłady H2H, czyli pojedynki dwóch zawodników. Zasada jest prosta. Obstawiamy, który zawodnik spisze się lepiej w danej rundzie Speedway Grand Prix. 

Zakłady sezonowe

W przypadku Speedway Grand Prix zakłady bukmacherskie dostępne są także na typowanie klasyfikacji generalnej. Typerzy przede wszystkim mogą obstawiać kto zostanie żużlowym mistrzem świata, ale także obstawiać wyniki “generalki” w ramach zakładów H2H.

Jak obstawiać Speedway Grand Prix?

Typerom, szczególnie tym początkującym, mogą przydać się porady co do tego, jak obstawiać Speedway Grand Prix. Poniżej prezentujemy kilka przydatków wskazówek, które ułatwią skuteczne obstawianie tych zawodów.

Jak obstawiać Speedway Grand Prix?

Sprawdź warunki atmosferyczne

Opady deszczu mogą całkowicie zmienić losy poszczególnych zawodów. O ile pogoda nie ma aż tak wielkiego wpływu na obstawianie meczy np. w piłce nożnej, o tyle w przypadku żużla jest to jeden z bardzo ważnych czynników, które często determinuje niespodzianki na torze.

Porównaj wyniki z poprzednich lat

Jedni zawodnicy preferują tory techniczne, inni wolą duże obiekty. Są żużlowy mający problemy w rywalizacji na tzw. torach jednodniowych. Warto zatem sprawdzić, na jakim torze będą odbywały się dane zawody i jak poszczególni żużlowcy radzili sobie na nim w przeszłości.

Pod uwagę możemy brać nie tylko zmagania w ramach cyklu Speedway Grand Prix, ale także inne zawody.

Analizuj formę zawodników w ligach

Startujący w cyklu Speedway Grand Prix zawodnicy na co dzień rywalizują również w krajowych ligach. Śledząc ich postawę możemy wyciągnąć wnioski na temat aktualnej formy poszczególnych żużlowców.

Warto zwracać także uwagę na to, czy dany zawodnik nie zanotował ostatnio bolesnego upadku lub czy nie miał problemów sprzętowych.

Sprawdź kto dostał “dziką kartę”

W cyklu Speedway Grand Prix startuje 15 zawodników ze stałej obsady, a na poszczególne rundy jeden żużlowiec otrzymuje od organizatorów tzw. “dziką kartę”. Czasem to wyróżnienie przypada młodym i obiecującym zawodnikom, a innym razem prawdziwym wyjadaczom. 

Warto wiedzieć, kto wystartuje w danej rundzie z “dziką kartą”, bowiem może okazać się rewelacją danych zawodów i być ciekawą alternatywą dla obstawiania Speedway Grand Prix na wygrane głównych faworytów.

Szukaj niespodzianek

Podczas typowania żużla warto szukać niespodzianek. O ile faworyci do zajmowania czołowych miejsc na koniec sezonu Speedway Grand Prix zazwyczaj radzą sobie całkiem dobrze, o tyle w pojedynczych rundach niespodzianek nie brakuje. Szczególnie w początkowej fazie rywalizacji. Dlatego warto szukać okazyjnych kursów i korzystać np. z zakładów live, gdzie możemy obstawiać rozstrzygnięcia biegów.

Gdzie obstawiać Speedway Grand Prix?

Zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix możemy obstawiać m.in. w STS, Superbecie, Fortunie czy Betclicu. Są to polecani przez typerów i ekspertów Bet.pl operatorzy, którzy maja najlepszą ofertę na obstawianie żużlowych mistrzostw świata.

Zakłady na Speedway Grand Prix w STS

Polecanym bukmacherem z ofertą na obstawianie Speedway Grand Prix jest STS. U tego bukmachera możemy znaleźć najbardziej rozbudowaną ofertę na zakładów na SGP.

Operator na poszczególne rundy udostępnia kilkadziesiąt rynków zakładów, a także pozwala typować Speedway Grand Prix w ramach oferty długoterminowej. Typy sezonowe na klasyfikację generalną obstawiać można zarówno wskazując zwycięzcę, jak i wramach pojedynków H2H.

Zakłady na Speedway Grand Prix w Superbet

W Superbecie również znajdziemy ofertę zakładów na Speedway Grand Prix, a najwięcej zakładów na kolejne rundy pojawia się w dzień zawodów. 

Ponadto gracze mogą obstawiać też rozstrzygnięcia w ramach klasyfikacji generalnej. Oferta na żużel w Superbecie wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjnymi kursami na niektóre rynki, chociaż w zakresie dostępności typów ten bukmacher nie jest tak mocny, jak STS.

Zakłady na Speedway Grand Prix w Fortunie

Fortuna zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix udostępnia najczęściej w dzień imprezy, a gracze przede wszystkim typować mogą końcowe rozstrzygnięcia poszczególnych rund w ramach cyklu.

Atutem oferty Fortuny są czasowe promocje na żużel, które pozwalają uzyskać np. dodatkowe środki na grę czy zabezpieczenie kuponu, zatem bonus znany jako zakład bez ryzyka.

Zakłady na Speedway Grand Prix w Betclicu

W Betclicu możemy obstawiać Speedway Grand Prix. Zakłady bukmacherskie na klasyfikację generalną pojawiają się w ofercie już na kilka tygodni przed startem pierwszej rundy cyklu, a oferta na poszczególne zawody dostępna jest zazwyczaj w dniu imprezy.

Betclic pozwala wszystkie zakłady sportowe, w tym Speedway Grand Prix, obstawiać bez podatku.

Czy obstawiać Speedway Grand Prix?

Cykl Speedway Grand Prix jest najbardziej prestiżową imprezą w żużlowym kalendarzu, co przekłada się również na sporą dostępność zakładów na obstawianie poszczególnych rund i rozstrzygnięć sezonowych.

To sprawia, że obstawianie Speedway Grand Prix cieszy się zainteresowaniem fanów żużla. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych imprez w tej dyscyplinie sportu, zakłady dostępne są zazwyczaj na kilka lub kilkanaście godzin przed zawodami. 

Speedway Grand Prix obstawianie – podsumowanie

Zakłady bukmacherskie na Speedway Grand Prix oferują legalni bukmacherzy. Typerzy mogą obstawiać rozstrzygnięcia w ramach poszczególnych rund cyklu, a także całego sezonu. 

Wśród polecanych bukmacherów z ofertą na żużel, czyli także na obstawianie Speedway Grand Prix, są m.in. STS, Superbet, Fortuna czy Betclic.

FAQ

Jakie zakłady na Speedway Grand Prix?

Na poszczególne rundy cyklu gracze znajdą kilkadziesiąt różnych zakładów do obstawiania, a do najważniejszych należą typowanie zwycięzcy/miejsca w zawodach czy pojedynki H2H. Obstawiać można również długoterminowe zakłady na klasyfikację generalną.

Gdzie obstawiać Speedway Grand Prix?

Polecanym bukmacherem na obstawianie Speedway Grand Prix jest STS. Gracze chętnie wybierają też oferty Superbetu, Fortuny czy Betclica.