STS czy Betclic – który bukmacher jest lepszy?

Na polskim rynku funkcjonuje już kilkunastu legalnych bukmacherów. Wśród nich znajdziemy tak popularne firmy jak STS czy Betclic. W tym tekście porównujemy ofertę właśnie tych dwóch operatorów, którzy zaliczają się do najpopularniejszych wśród typerów. Którego z nich wybrać: STS czy Betclic? Dowiesz się z lektury tego artykułu.

STS czy Betclic – bonusy powitalne

Na początek przeanalizujemy, który z bukmacherów przygotował ciekawszą ofertę powitalną dla nowych graczy. Zakładając konto u takich operatorów jak STS czy Betclic możemy uzyskać najwyższy bonus na start, jeśli podczas rejestracji wpiszemy kod promocyjny dla czytelników Bet.pl. Skupimy się na opisie właśnie takich, najwyższych pakietów powitalnych.

W STS rejestracja z kodem MEGABONUS pozwala uzyskać powitalne promocje o wartości 760 PLN. Na start nowi gracze otrzymają:

  • Zakład bez ryzyka – 100 PLN
  • Bonusy od trzech wpłat – 600 PLN
  • Bonus za zadania – 60 PLN

Betclic w swoim pakiecie powitalnym postawił cashback ze zwrotem we freebecie. Aktywujemy go używając kod BETPLVIP. Co więcej, całą ofertę sportową wytypujemy bez podatku:

  • Zakład bez ryzyka – 50 PLN
  • Gra bez podatku – bez limitu

Jak wypada porównanie obu bukmacherów w zakresie promocji na start, która jest jednym z wiodących aspektów branych pod uwagę przy wyborze bukmachera? W tym przypadku STS i Betclic przygotowały zakład bez ryzyka. Różnica jest widoczna w jego wartości oraz formie przyznania zwrotu (STS – na konto depozytowe, Betclic – na konto freebetowe). STS dodatkowo ma też dwie inne promocje na start. Betclic z kolei oferuje grę bez podatku na cały sport, a promocja obowiązuje też na pierwszy kupon w historii konta.

Jeśli zależy nam ofercie powitalnej, to w pytaniu „STS czy Betclic” odpowiedzią będzie ta pierwsza firma. W STS odbierzemy wyższy zakład bez ryzyka, który jest jednocześnie bez obrotu, oraz otrzymamy dwa dodatkowe bonusy.

STS czy Betclic – promocje dla stałych graczy

Nie tylko powitalna oferta bonusowa dostępna jest u takich bukmacherów jak STS czy Betclic. Równie istotne są promocje dostępne dla stałych graczy, nie powiązane ściśle z rejestracją konta. Jak wygląda to w przypadku obu bukmacherów?

STS stałe promocjeBetclic stałe promocje
Cykliczne promocje na wydarzeniaGra bez podatku bez limitu
Game ChangerBonus za „Misje”
Darmowe gryBonus za polecenie
Wyższe kursy na wybrane zdarzeniaWyższe kursy na wybraną ofertę

STS i Betclic proponują typerom wyższe kursy na wybrane wydarzenia. W STS znajdziemy je w zakładkach „Hit Dnia” oraz „Superoferta”. Z kolei w Betclicu są to „Super Kursy”.

STS czy Betclic - wyższe kursy

W Betclicu możemy uzyskać także bonusy za zaproszenia znajomych do gry. Co miesiąc możemy z racji poleceń otrzymać do 100 PLN.

Betclic przygotował także dla typerów wspomnianą grę bez podatku na zakłady SOLO oraz AKO. STS bonusów tego rodzaju bonusów nie przewidział w swojej ofercie. Ma natomiast darmowe gry „Wizjoner” i „Odkrywca”. Dzięki nim gracze mogą uzyskać dodatkowe środki na grę. Ponadto bukmacher przygotował promocję „Game Changer”, która pozwala rozliczyć kupon jako wygrany przy osiągnięciu dwubramkowej przewagi typowanej drużyny, bez względu na końcowy rezultat.

STS czy Betclic? Promocja Game Changer

Podsumowując, obaj bukmacherzy mają nieco inne podejście do stałej oferty promocyjnej. Podczas gdy w promocji na start wyróżniał się STS, to gra bez podatku w Betclicu stawia go znacznie ponad „rywalem”. Dlatego też ocenić potencjał obu ofert możemy dość podobnie. Gdybyśmy stali przed dylematem Superbet czy STS ma lepsze bonusy dla wszystkich graczy, to dyskusja mogłaby być nieco bardziej złożona. Porównanie STS czy Betclic wypada jednak remisowo.

STS czy Betclic – oferta zakładów

Przy wyborze bukmachera kluczowa będzie jego oferta dostępnych zakładów. Na tym polu STS i Betclic prezentują się dość podobnie, przede wszystkim w zakresie najważniejszej kategorii typów – zakładów sportowych.

W obu przypadkach do wyboru mamy kilkadziesiąt dyscyplin. Nie ważne czy naszym bukmacherem będzie STS czy Betclic, obstawiać będziemy mogli mecze piłki nożnej, tenisa, koszykówki czy siatkówki. W ofercie znajdziemy też sporty niszowe, że wspomnieć wystarczy badminton, krykiet a także piłkę wodną. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Zimą bukmacherzy mają ofertę na obstawianie skoków narciarskich czy choćby biathlonu.

Zatem przy najważniejszych rynkach możemy postawić znak równości. Nie jest jednak tak, że w ogóle nie ma różnicy w ofercie obu operatorów. Najważniejszą jest dostępną zakładów na obstawianie Fame MMA. Najpopularniejszą polską federację freakfightów typować możemy wyłącznie w Betclicu.

STS czy Betclic z ofertą na Fame MMA

Betclic nie ma natomiast w swojej ofercie sportów wirtualnych, które z kolei możemy 24h/7 typować w STS. W przypadku jednego i drugiego bukmachera znajdziemy natomiast gry karciane i ofertę na esport.

Trudno jednoznacznie ocenić kto w tym przypadku jest lepszym bukmacherem. Wiele będzie tu zależało od indywidualnych preferencji, bowiem w ramach poszczególnych dyscyplin rynki zakładów i dostępne rozgrywki mogą się nieco różnić. STS ma bardzo rozbudowaną ofertę na piłkę nożną, ale nie możemy stwierdzić, aby w Betclicu była ona dużo gorsza. Wśród niektórych typerów głównym wyznacznikiem będą zakłady na Fame MMA, a w tym przypadku wyborem może być wyłącznie Betclic.

STS czy Betclic – kto ma wyższe kursy?

Jeśli oferta zakładów jest porównywalna, to „gamechangerem” mogą być po prostu wyższe kursy. Który z bukmacherów daje szanse na wyższe wygrane? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, bowiem wiele zależy od konkretnych wydarzeń. Czasem korzystniejsza dla gracza oferta będzie w STS, a innym razem w Betclicu.

Sprawdźmy to na konkretnych przykładach z różnych dyscyplin. Na początek porównamy kursy STS i Betclic na przykładowy mecz Ligi Mistrzów:

STS czy Betclic na LM? Oferta STS
Betclic czy STS na LM? Oferta Betclic

Jak widać, różnice kursowe nie są zbyt duże. Jeszcze bardziej wyrównana jest oferta STS i Betclic na mecze NBA:

STS czy Betclic na NBA? Kursy STS
Betclic czy STS na NBA? Oferta Betclica

Na przykładowy mecz NBA kursy i typy są identyczne u bukmacherów w przypadku wskazania zwycięzcy.

Porównamy jeszcze rozgrywki tenisowe, biorąc pod uwagę jeden z mniejszych turniejów, gdzie wystawienie oferty kursowej – teoretycznie – nie powinno być tak oczywiste:

STS czy Betclic na tenisa? Oferta STS
Betclic czy STS na tenis? Kursy Betclica

W tym przypadku widzimy, że wyższy kurs w STS znajdziemy na zawodnika, który nie jest faworytem meczu. Jednak bazowanie wyłącznie na niespodziankach, to bardzo ryzykowna taktyka typowania.

Przedstawione wyżej przykłady pokazują, że ponownie trudno jest wskazać lepszego bukmachera do typowania. Jeśli liczymy na znalezienie wysokiego kursu na dane wydarzenie, to w STS czy Betclicu powinniśmy śledzić oferty promocyjne, takie jak „Hit Dnia” czy „Super Kursy”. Ponadto, po prostu, warto porównywać na bieżąco co mają do zaproponowania obaj operatorzy.

Sprawdź również: Fortuna czy Betclic? Który bukmacher jest lepszy?

STS czy Betclic – aplikacja mobilna

Większość zakładów jest obecnie zawierana na urządzeniach mobilnych. Stąd ważnym produktem w ofercie bukmacherów jest aplikacja bukmacherska. Który bukmacher jest pod tym kątem lepszy? STS czy Betclic?

Betclic czy STS aplikacja
STS czy Betclic aplikacja

W obu przypadkach aplikacja bukmacherska dostępna jest na najważniejsze systemy operacyjne, czyli iOS i Android.

Funkcjonalności w obu przypadkach są podobne. Mamy zatem dostęp do pełnej oferty zakładów, płatności, bonusów i promocji czy też obsługi klienta. Różnice występują przede wszystkim w aspekcie wizualnym. Obaj operatorzy pozwalają w aplikacji śledzić wybrane transmisje sportowe.

STS czy Betclic – metody płatności

Co z płatnościami w STS i Betclicu? Najważniejszą informacją jest to, że w obu przypadkach możemy korzystać z szybkich przelewów, dzięki czemu księgowanie wpłat i wypłat odbywa się nawet w kilka minut.

Dostępnych jest kilka różnorodnych form płatności, od standardowego przelewu bankowego, przez opcje płatności BLIK-iem czy też kartami płatniczymi.

Minimalna wartość wpłat dla większości systemów płatniczych to 1 PLN, zarówno w przypadku transakcji w Betlicu jak i STS.

STS czy Betclic – obsługa klienta

STS czy Betclic – który bukmacher ma lepszą obsługę klienta? Ponownie spór pozostanie bez rozstrzygnięcia, bowiem każdy z nich oferuje takie same formy kontaktu:

  • Chat online
  • FAQ
  • Formularz e-mail

Atutem po stronie STS jest stały dostęp do konsultantów 24h/7. W Betclicu obsługa nie jest dostępna całodobowo, ale chat online działa od 8:00 do 0:00, co także pozwala załatwić większość spraw niemalże od ręki.

STS czy Betclic – którego bukmachera wybrać?

Czas wrócić do głównego pytania: STS czy Betclic? Który bukmacher lepszy? Jak widać w porównaniu najważniejszych aspektów działalności, wypadają one dość podobnie. W końcu nie bez przyczyny to czołowi operatorzy na polskim rynku, zatem trudno było liczyć na niedociągnięcia w najważniejszych kwestiach.

STS będzie dobrym wyborem dla tych graczy, którzy biorą pod uwagę głównie wysokość bonusu powitalnego. Betclic przyciągnie do siebie grą bez podatku, czyli rewolucyjną promocją na polskim rynku bukmacherskim. Oferta zdarzeń i kursów jest podobna w obu przypadkach, a kwestie takie jak aplikacja i płatności stoją u obu operatorów na bardzo wysokim poziomie.

FAQ

STS czy Betclic – który bukmacher jest lepszy?

Nie da się jednoznacznie ocenić, który bukmacher jest lepszy. STS i Betclic mają podobną ofertę zakładów, a także prezentują podobny poziom produktów, takich jak aplikacja czy płatności. Każdy z nich ma zatem swoje atuty, co pozwala obu operatorom być w czołówce ocen graczy.

STS czy Betclic – kto ma wyższy bonus powitalny?

Bonus powitalny w STS, przy rejestracji z kodem dla czytelników Bet.pl, ma wartość 760 PLN. W Betclicu najwyższy bonus – także z naszym kodem – wynosi 50 PLN. Dodatkowo wszystkie zakłady sportowe można typować bez podatku.