Fortuna czy Betclic – który bukmacher jest lepszy?

Decydując się na wybór bukmachera do gry, możemy stanąć przed nie lada dylematem. Wśród legalnych operatorów jest kilku, których zaliczyć możemy do najlepiej ocenianych przez graczy. Takimi firmami są choćby Fortuna czy Betclic. Który bukmacher jest lepszy, biorąc pod uwagę te dwie opcje? Porównujemy ich ofertę.

Fortuna czy Betclic – bonusy powitalne

Na samym początku porównamy bonusy dostępne na start u obu bukmacherów. Który proponuje lepszy: Fortuna czy Betclic? Jak zawsze w takich przypadkach odczucia mogą być subiektywne, zatem po prostu warto przedstawić co mają do zaoferowania operatorzy:

Fortuna w ramach oferty dla nowych graczy, którzy zarejestrują się z kodem FORTUNAMAX, przygotowała najwyższy pakiet powitalny o wartości nawet 335 PLN:

  • Zakłady bez ryzyka – 300 PLN
  • Darmowe zakłady – 35 PLN

Betclic ma dla nowych graczy zakład bez ryzyka na pierwszy kupon. Bonus dostępny jest z kodem powitalnym o treści BETPLVIP. Dodatkowo całą ofertę na zakłady sportowe wytypujemy bez podatku:

  • Zakład bez ryzyka – 50 PLN
  • Gra bez podatku

W obu przypadkach możemy uzyskać zakłady bez ryzyka, a Fortuna swój bonus przyznaje bez wymogu obrotu. Dodatkowo warto zauważyć, że ten bukmacher pozwala wytypować aż trzy bezpieczne zakłady. Ponadto rejestracja z kodem gwarantuje dostęp do trzech freebetów, których łączna wartość wynosi 35 PLN.

Betclic postawił na cashback, który możemy otrzymać w formie freebetu za pierwszy kupon. Powitalna oferta jest więc mniej różnorodna i ma niższą wartość. Bazując wyłącznie na tym aspekcie, nieco lepiej wypada zatem Fortuna. Betclic wyróżnia się jednak grą bez podatku, która dotyczy wszystkich zakładów z oferty sportowej.

Warto jednak zapoznać się także z pełną ofertą obu operatorów, przed dokonaniem wyboru bukmachera do obstawiania meczów online.

Fortuna czy Betclic – promocje dla stałych graczy

Znając już ofertą powitalną, czas przeanalizować stałe promocje w ofercie Fortuny czy Betclica. Który bukmacher jest lepszy w tym aspekcie? Każdy z nich ma nieco inne podejście, choć mają również punkty wspólne.

Fortuna promocjeBetclic promocje
AKO BonusGra bez podatku
Hit Dnia i Superoferta+Zbierz Drużynę
Mistrzowski BoostSuper Kursy
Bonus za punkty FKPBonus za „Misje”

W obu przypadkach znajdziemy promocje na zwiększające wartość wygranych, natomiast w Betclicu przybiera to formę bez podatku bez żadnych limitów. Taka oferta może uchodzić za najlepszą promocję dla stałych użytkowników na polskim rynku. To na pewno duży atut tego operatora.

W Fortunie czy Betclicu możemy korzystać także z innych, czasowych promocji. Fortuna co jakiś czas przygotowuje takie bonusy jak „Snajper”, „Bezpiecznik”, „Dokładka” i inne. Bonusy są zazwyczaj dostępne w określonych dniach i godzinach, a do uzyskania są wyższe wygrane, zwroty w razie błędnego typowania czy freebety.

U bukmachera Betclic dostępne są „Misje”, w ramach których za wytypowanie konkretnych zakładów można otrzymać freebety. Dodatkowo bukmacher oferuje bonus za zaproszenie nowych graczy. Obaj operatorzy przygotowali też wyższe kursy na wybrane wydarzenia. W Betclicu znajdziemy je w zakładce „Super Kursy”, natomiast w Fortunie będzie to „Hit Dnia” i „Superoferta+”. Gracze Fortuny za każdy postawiony zakład mogą też zbierać punkty FKP (Fortuna Klub Plus), które następnie mogą wymienić na bonusy.

Fortuna czy Betclic – oferta zakładów

Kolejnym ważnym pytaniem jest: Fortuna czy Betclic – który bukmacher ma lepszą ofertę zakładów? Odpowiedź po raz kolejny nie będzie jednoznaczna, ale warto zwrócić uwagę na punkty wspólne i różnice, które mogą być dla części użytkowników decydujące.

Jeśli chodzi o ofertę zakładów sportowych, to jest ona mocnym punktem w przypadku obu bukmacherów. Gracze mogą wybierać spośród kilkudziesięciu dyscyplin sportu, a dla najpopularniejszych – takich jak piłka nożna czy tenis – znajdziemy ofertę nawet na zmagania w egzotycznych ligach czy turniejach niższej rangi.

Zarówno Fortuna jak i Betclic są bukmacherami z ofertą na gale freakfightów. I tu dostrzec można istotną z punktu widzenia typerów różnicę. Betclic jako jedyny udostępnia kursy i typy na Fame MMA. Chcąc obstawiać na galach tej federacji musimy więc wybrać tego bukmachera.

Betclic z ofertą zakładów na Fame

Fortuna z kolei, także jako jedyna na rynku, ma ofertę na obstawianie Clout MMA, czyli organizację konkurencyjną. Ponadto najstarszy legalny bukmacher w Polsce pozwala obstawiać sporty wirtualne i gry karciane. W Betclicu znajdziemy zakłady tylko z tej drugiej kategorii.

Fortuna z ofertą na Clout MMA

Podsumowując, największym wyróżnikiem obu bukmacherów jest dostępność kursów na poszczególne gale freakfightów. W przypadku pozostałej oferty – od zakładów przedmeczowych, zakładów na żywo po gry karciane – obaj operatorzy prezentują zbliżony i bardzo wysoki poziom.

Fortuna czy Betclic – kto ma wyższe kursy?

Czas porównać kursy w Fortunie i Betclicu. Który bukmacher pozwala uzyskać wyższe wygrane? Aby to stwierdzić, sprawdzimy ofertę obu bukmacherów na te same zdarzenia.

Na początek porównamy kursy na przykładowy mecz piłki nożnej, Real Madryt – Napoli:

Fortuna czy Betclic? Kursy na LM w Fortunie
Betclic czy Fortuna? Kursy na LM w Betclicu

Aby mieć szerszy ogląd na dostępne w Fortunie czy Betclicu kursy, warto sprawdzić także inne rynki. Sprawdźmy zatem typy na tenis:

Fortuna czy Betclic na tenisa? Kursy Fortuny
Betclic czy Fortuna na tenisa? Kursy w Betclicu

Jak widać na powyższych przykładach, różnice kursowe nie są zbyt duże. Owszem, czasem mogą być one bardziej widoczne, ale w ogólnym rozrachunku próżno jest liczyć na diametralne różnice.

Wyższe kursy na wybrane mecze w Fortunie czy Betclicu znajdziemy korzystając z oferty „Hitu Dnia” w Fortunie czy „Super Kursów” w Betclicu.

Sprawdź również: STS czy Fortuna – którego bukmacher wybrać?

Fortuna czy Betclic – aplikacja mobilna

Gracze coraz częściej korzystają z oferty zakładów bukmacherskich na urządzeniach mobilnych. Stąd istotna w wyborze konkretnego operatora będzie aplikacja. W przypadku Fortuny i Betclica mamy dobre wiadomości, bowiem w obu przypadkach stosowną aplikację bukmacherską możemy pobrać na urządzenia z systemami Android i iOS.

Zarówno Fortuna jak i Betclic oferują dostęp do pełnej oferty zakładów, promocji i bonusów czy płatności z pozycji swoich aplikacji. Bukmacherzy na bieżąco też wprowadzają niezbędne aktualizacje, dzięki czemu dostęp do konta na smartfonie odbywa się bez problemów. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że w tej kwestii wybór Fortuna czy Betclic nie będzie robił specjalnej różnicy, bowiem obaj operatorzy przygotowali dobry produkt.

Fortuna czy Betclic – metody płatności

Przy ocenie metod płatności obu bukmacherów zwróciliśmy uwagę na różnorodność dostępnych form wpłat i wypłat, minimalne wartości dla przelewów czy też dostępność błyskawicznych płatności.

I ponownie trudno jest faworyzować Fortunę czy Betclica. W obu przypadkach operacje finansowe odbywają się na podobnych warunkach. Minimalna wartość wpłacanych środków to w większości przypadków 1 PLN. Bukmacherzy oferują wpłaty błyskawiczne 24h/7, a także szybkie wypłaty w wybranych godzinach.

Fortuna czy Betclic – obsługa klienta

W aspekcie obsługi klienta również możemy liczyć na podobne podejście w Fortunie, jak i Betclicu. Dostępne kanały komunikacji to:

  • Chat online
  • Formularz mailowy
  • FAQ

Który bukmacher pod tym względem jest lepszy? To już kwestia wyłącznie indywidualnej oceny. Gracze wysoko oceniają jednak wsparcie supportu w obu przypadkach.

Polecamy: obstawianie Ekstraklasy u bukmachera

Fortuna czy Betclic – którego bukmachera wybrać?

Pora odpowiedzieć na pytanie: Fortuna czy Betclic – który bukmacher jest lepszy? Jak wynika z naszej analizy, w większości aspektów obaj przedstawiciele branży wypadają bardzo podobnie. Mowa tu przede wszystkim o dostępnej ofercie zakładów – z istotnymi różnicami w przypadku freakfightów – czy też w przypadku aplikacji, płatności oraz obsługi klienta.

Największą różnicę widać w podejściu do bonusu powitalnego. Wyższy i bardziej różnorodny produkt oferuje Fortuna. Z drugiej strony Betclic może zyskać sympatię przez swoje stałe promocje. To już kwestia gustu i tego, na co dany gracz zwraca uwagę.

Obaj bukmacherzy są jednymi z najpopularniejszych w Polsce, co pokazuje, że nie jest łatwo wskazać wyraźnie lepszego z nich.

FAQ

Fortuna czy Betclic – który bukmacher jest lepszy?

Zarówno Fortuna jak i Betclic należą do czołowych bukmacherów w Polsce. Obaj operatorzy zyskują wysokie oceny wśród graczy.

Fortuna czy Betclic – kto ma wyższy bonus powitalny?

W Fortunie bonus dla nowych graczy ma wartość 335 PLN. Najwyższy bonus uzyskamy przy rejestracji z kodem FORTUNAMAX. Oferta powitalna Betclica w kwocie 50 PLN dostępna jest jeśli użyjemy kodu BETPLVIP.