Fortuna czy Betclic – który bukmacher jest lepszy?

Do najpopularniejszych legalnych polskich bukmacherów należą m.in. Fortuna i Betclic. Który z nich może okazać się właściwszy dla nowego gracza – Betclic czy Fortuna? Jakie bonusy na start przygotowali? Który z nich – Fortuna czy Betclic – ma więcej do zaoferowania doświadczonym typerom? W tym tekście analizujemy propozycje bukmacherów w zakresie bonusów powitalnych i standardowych. Prezentujemy także informacje na temat wspierania polskiego sportu przez obu bukmacherów. Kto robi to aktywniej? Betclic czy Fortuna? Po lekturze tego tekstu powinieneś znaleźć odpowiedź na pytanie, która firma jest lepsza – Fortuna czy Betclic?

Betclic czy Fortuna – bonusy dla nowych graczy 

Nowi użytkownicy przy wyborze pierwszego bukmachera najczęściej kierują się tym, jakie bonusy na start mogą otrzymać. Należysz do tego grona? Ta sekcja naszego artykułu jest dla Ciebie. Betclic czy Fortuna – który z tych bukmacherów ma bogatszą ofertę startową? Pierwszy z nich przygotował jeden bonus, będący najwyższym na rynku w swojej kategorii. Drugi proponuje łącznie trzy promocje. Fortunę czy Betclic – kogo wybrać? Porównajmy promocje powitalne obu bukmacherów. 

Betclic czy Fortuna? Promocje startowe w Fortunie 

Fortuna kod promocyjny

Trzy bonusy startowe nowi gracze znajdą w jednym z dwóch wymienionych bukmacherów – konkretnie w Fortunie. Czy Betclic stworzył ofertę, która jej dorównuje? Na pewno obie różnią się od siebie poszczególnymi promocjami. 

Bonusy powitalne w Fortunie mają łączną wartość 2720 zł. W ich skład wchodzą: 

  • Freebet w wysokości 20 zł; 
  • Cashback w wysokości 600 zł; 
  • Bonus od depozytu w wysokości do 2100 zł. 

Jak uzyskać powyższe bonusy? Najpierw przejdź do formularza rejestracyjnego, klikając w jeden z banerów bukmachera, który umieściliśmy w tym tekście. Następnie, wypełniając go, wykorzystaj promocyjny voucher. Tylko w ten sposób możesz skorzystać z oferty bukmachera i promocji powitalnych,

Który bukmacher jest lepszy – Betclic czy Fortuna? Do odpowiedzi na to pytanie przybliży nas dokładna analiza trzech wspomnianych bonusów startowych od Fortuny. 

Fortuna freebet 20 zł 

Pierwszy oferowany bonus to freebet, czyli z języka angielskiego darmowy zakład. Z dwóch analizowanych przez nas bukmacherów, tym, który go oferuje jest Fortuna. Czy Betclic w przyszłości także zdecyduje się umieścić podobną promocję w pakiecie bonusów na start? Niewykluczone, jednak faktem jest, że aktualnie nie odnajdziemy darmowego zakładu w ofercie powitalnej tego bukmachera. 

A jak wygląda dokładnie freebet od Fortuny? Otrzymasz go od razu po rejestracji, bez konieczności wpłaty środków, w postaci punktów Fortuna Klub Plus o wartości 20 zł. 

Co istotne, ten darmowy zakład w Fortunie nie podlega obowiązkowi obrotu. Jeśli uzyskasz wygraną, pieniądze od razu wylądują na Twoim koncie. A gdy się pomylisz, punkty po prostu przepadają. Co więcej, możesz dysponować nimi jak zechcesz. Masz możliwość zagrać raz za całą kwotę, dwa razy za 10 zł, itd. 

Cashback Fortuna 600 zł 

Drugi bonus startowy w Fortunie to cashback. Ten termin również pochodzi z języka angielskiego. Jego dosłowne tłumaczenie to po prostu zwrot gotówki, a w tym wypadku konkretnie mowa o zwrocie stawki przegranego zakładu. 

Kto posiada lepszy cashback – Fortuna czy Betclic? Przyjrzyjmy się szczegółom promocji u pierwszego z wymienionych bukmacherów.

Zakład bez ryzyka Fortuny – bo tak też nazywany jest cashback – ma wysokość 600 zł. Aby z niego skorzystać, musisz najpierw dokonać wpłaty środków na konto. Wcześniej jednak aktywuj bonus w zakładce „Moje bonusy”, najpóźniej trzy dni od momentu rejestracji. Zrób to bezpośrednio po pierwszym logowaniu. 

Gdy już to uczynisz, wyślij dowolny zakład. Ewentualna wygrana od razu znajdzie się na Twoim koncie. A przy porażce bukmacher zwróci Ci stawkę przegranego zakładu, pomniejszoną o 12%, czyli wartość podatku od gier hazardowych w Polsce. Aby w pełni skorzystać z cashbacku, postaw zakład za minimum 681,81 zł. Wówczas po porażce na konto zwrócone zostanie Ci 600 zł. 

Cashback nie podlega obowiązkowi obrotu. Pieniądze możesz zatem wypłacić od razu lub przeznaczyć na dalszą grę. Pamiętaj również, że zakład bez ryzyka dotyczy wyłącznie pierwszego kuponu.

Wyżej poznałeś warunki bonusu bez ryzyka oferowanego przez bukmachera Fortuna. Czy Betclic także ma podobne szczegóły własnej promocji cashback? Dowiesz się z tego z dalszego fragmentu tego artykułu.

Bonus od depozytu Fortuna do 2100 zł 

Fortuna oferuje także trzeci bonus powitalny – od depozytu do 2000 zł. Otrzymasz go dopiero po wyrażeniu zgody na udział w promocji, na co masz trzy dni od rejestracji. Co dalej? W ciągu kolejnych trzech dób dokonaj depozytu. Gdy wpłacisz maksymalną kwotę, czyli 2000 zł, otrzymasz drugie 2000 zł od bukmachera. Da Ci to łącznie 4000 zł na grę. Pamiętaj, aby zawrzeć pierwsze zakłady w przeciągu czterech dni. 

W przeciwieństwie do pozostałych dwóch promocji na start, ta akurat łączy się z obowiązkiem obrotu. Jak go dokonać? W ciągu 30 dni od wpłaty obróć czterokrotnie swoimi środkami. Jeśli wpłaciłeś 2000 zł – zagraj za 8000 zł. Kupony muszą składać się z co najmniej trzech zdarzeń o kursie minimalnym 1.60. 

Gdy tego dokonasz, otrzymasz wspomniane bonusowe środki. Aby je wykorzystać, zagraj kupon, który nie ma żadnych ograniczeń co do liczby wydarzeń i kursu minimalnego. 

Fortuna czy Betclic? Bonusy na start w Betclic 

Betclic kod promocyjny

Przyjrzyjmy się teraz ofercie drugiego analizowanego bukmachera. Pozwoli Ci to przybliżyć się do odpowiedzi, która z firm oferuje lepsze bonusy powitalne – Betclic czy Fortuna

Betclic stworzył dla nowicjuszy jeden bonus powitalny. To cashback w wysokości 550 zł, aktualnie najwyższy na polskim rynku bukmacherskim. Chcesz go użyć? W odpowiednim miejscu podczas rejestracji wpisz hasło MECZYKI. To voucher promocyjny, aktywujący zakład bez ryzyka.  

Cashback Betclic 200 zł 

Niezależnie czy mówimy o cashbacku bukmachera Betclic czy Fortuny, ich zasady są niemal identyczne, ponieważ na Twoje konto wróci stawka zakładu bez ryzyka, pomniejszona o 12% podatku.

Przyjrzyjmy się dokładnie cashbackowi w Betclic. Jakie są jego reguły?

Po użyciu kodu promocyjnego MECZYKI i wpłacie depozytu na konto, musisz zawrzeć zakład bez ryzyka o kursie nie niższym niż 1.14. Maksymalny cashback 550 zł, a więc musisz zagrać za minimum 625 zł, by w pełni zrealizować tę promocję. Zwrócone środki podlegają ośmiokrotnemu obrotowi po minimalnym kursie 2.00 w ciągu 30 dni. Przy najwyższym cashbacku bukmacher oczekuje więc gry za łącznie 4400 zł (550 zł x 8).

Poznałeś już bonusy powitalne obu opisywanych bukmacherów. Ocena, który z nich – Betclic czy Fortuna – proponuje lepsze promocje na start, należy do Ciebie.

Fortuna czy Betclic – inne bonusy bukmacherów 

Każdy z bukmacherów ma w ofercie również bonusy dla wszystkich klientów, nie tylko tych nowo zarejestrowanych.

Fortuna czy Betclic – z czego skorzystać w Fortunie? 

Fortuna kod promocyjny

Happy Hours i inne promocje

Jedną z oferowanych promocji stałych jest akcja Happy Hours, w ramach której w określonych godzinach możesz zagrać bez podatku, bo bukmacher sam bierze tę opłatę “na siebie”. Jak to działa? Fortuna po prostu dodaje automatyczny, odpowiedni bonus niwelujący podatek do każdego kuponu spełniającego wytyczne. Jakie to wytyczne? Przynajmniej trzy zdarzenia o minimalnym kursie 1.30 każde. Stawka zakładu zaczyna się już od 2 zł. 

Z kolei gdy na kuponie umieścisz co najmniej pięć zakładów przedmeczowych o minimalnym kursie 1.15, otrzymasz 7% bonusu do wygranej. Im większa liczba typów, tym większy bonus – do 50% w przypadku czternastu i więcej zdarzeń. 

Fortuna organizuje też comiesięczne mistrzostwa typerów i tworzy ranking 50 czołowych użytkowników, grających zarówno przez internet, jak i stacjonarnie. Także w każdym z punktów naziemnych przygotowuje się zestawienie pięciu liderów. Żeby dołączyć do rozgrywek, zgłaszaj regularnie swoje kupony do udziału w mistrzostwach. Sprawdzaj również zmieniające się co miesiąc reguły tej promocji.

Betclic czy Fortuna – z czego skorzystać w Betclic?

Betclic kod promocyjny

Multi+ i inne

Porównując bukmacherów i zastanawiając się, czy to Fortuna czy Betclic ma lepszą ofertę dla klientów, sprawdź, jakie bonusy stałe proponuje druga z wymienionych firm. 

W ramach jednego z nich, promocji Multi+, możesz otrzymać dodatkowy zysk przy skutecznym typowaniu zakładów wielokrotnych. Im więcej wydarzeń – minimum pięć – wrzucisz na kupon, tym wyższa będzie dodatkowa wygrana. Maksymalnie można uzyskać bonus stanowiący 50% ewentualnej wygranej. Kurs minimalny pojedynczego zdarzenia nie może być niższy od 1.20. Przy pięciu zdarzeń umieszczonych na promocyjnym kuponie bukmacher powiększa wygraną o 7%. Zysk rośnie wraz z liczbą zdarzeń – aż do 50% przy czternastu i więcej zdarzeniach.

Dodatkowo, stali klienci mają możliwość skorzystania z cashoutu, czyli wcześniejszego zamknięcia zakładu, a także “złapania” wyższych kursów na najciekawsze wydarzenia.

Betclic czy Fortuna – wsparcie polskiego sportu 

Jeśli jesteś fanem polskiego sportu, na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób obaj bukmacherzy włączają się w sponsorowanie rozgrywek i poszczególnych drużyn. Który z nich – Fortuna czy Betclic – robi to aktywniej?

Betclic to oficjalny sponsor kadry siatkarzy, sponsor główny Piasta Gliwice oraz FAME MMA. Fortuna natomiast wspiera Legię Warszawa, Miedź Legnica, Stomil Olsztyn i Radomiaka Radom. To też partner PZN-u oraz KSW, a także tytularny sponsor 1. ligi i Pucharu Polski w piłce nożnej. 

Wybór któregoś z nich – bukmachera Betclic czy Fortuny – może przełożyć się na zwiększenie wsparcia wyżej wymienionych podmiotów. 

Fortuna czy Betclic – którego bukmachera wybrać? 

Obaj bukmacherzy są zarejestrowanymi i legalnymi firmami, dlatego środki przekazywane przez Ciebie do depozytu są bezpieczne, a Twoje wygrane na pewno zostaną wypłacone. Którego z nich – Betclic czy Fortunę – wybrać? Decyzja należy do Ciebie. 

Pokrótce podsumujmy: bonus powitalny w Fortunie wynosi 2620 zł i składa się z bonusu od depozytu (2000 zł), cashbacku (600 zł) oraz freebetu (20 zł), natomiast Betclic na start da Ci najwyższy cashback na rynku – 550 zł. Obie firmy mają też promocje dla stałych graczy i chętnie wspierają polski sport.

Data publikacji: 11 maja 2021 @ 14:34

Dodaj komentarz