Superbet czy STS – który bukmacher jest lepszy?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z obstawianiem zdarzeń sportowych często stoją przed dylematem, którego bukmachera wybrać do gry. Dla wielu wybór ogranicza się do dwóch firm: STS czy Superbet? W tym tekście skupimy się ofercie i bonusach tych bukmacherów? Który z nich jest lepszy i którego wybrać? Odpowiedź znajdziesz w tekście.

Superbet czy STS – bonusy powitalne

STS i Superbet to firmy, które znajduje w ścisłej czołówce bukmacherów działających w Polsce. Duży wpływ ma na to oferta powitalna przez obu operatorów.

Oferta powitalna Superbet to pakiet o wartości 3755 PLN. Taką wartość odbierzemy po założeniu konta z kodem MEGABONUS i skorzystamy wtedy z:

 • Freebetu 35 PLN
 • Cashbacku do 3500 PLN (za 7 dni obstawiania po rejestracji)
 • Bonusu od depozytu do 200 PLN
 • Bonusu za aplikację mobilną 20 zł

STS przygotował pakiet na start do 1660 PLN. Oferta obowiązuje z kodem MEGABONUS i jest najwyższą w STS na polskim rynku. Składa się na nią:

 • Zakład bez ryzyka do 100 PLN (ze zwrotem na konto depozytowe)
 • Bonus od depozytu do 1500 PLN
 • Bonus za wykonanie zadań 60 PLN

Co ważne, bonusy w Superbet czy STS nie wykluczają się wzajemnie. Możemy skorzystać z oferty powitalnej np. w STS, a następnie odebrać bonus na start w Superbet.

Analizowani bukmacherzy postawili na zróżnicowane i kompleksowe zestawy bonusów powitalnych. U obu tych operatorów znajdziemy bonusy od wpłaty, jednak STS nagradza trzy pierwsze depozyty, podczas gdy w Superbet dostaniemy bonus wyłącznie za pierwszą wpłatę

Nowi użytkownicy z pewnością cieszą się z zakładów bez ryzyka u wskazanych firm. Oba cashbacki mają swoje atuty, jednak w tym aspekcie wyróżnia się szczególnie Superbet z grą bez ryzyka przez tydzień i zabezpieczeniem gracza nawet do 3500 PLN w formie bonusu i z prostymi warunkami obrotowymi. W przypadku STS na plus działa zwrot za przegrany pierwszy zakład w formie środków na konto depozytowe, czyli takich, które można od razu wypłacić na konto bankowe.

Dla szukających freebetów Superbet ma w swoim zestawie startowym dwa darmowe zakłady w wysokości 55 PLN , które otrzymamy po spełnieniu prostych warunków. STS postawił na bonusy za wykonanie określonych zadań, których maksymalna wartość to 60 PLN.

Jeśli chodzi o warunki obrotowe bonusów w STS, to warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, do obrotu zaliczane są jedynie wygrane kupony. Po drugie, bonus nie ma daty ważności, więc to od nas zależy, w jakim czasie zagramy za środki bonusowe.

W Superbet bonusem za podwojenie pierwszego depozytu oraz zwrotem z cashbacku należy obrócić dwukrotnie po kursie 1.80, a freebety możemy wykorzystać na dowolny zakład.

Podsumowując, zestawy powitalne Superbet czy STS różnią się od siebie kilkoma elementami, ale szkielet promocji jest ten sam: zakład bez ryzyka i bonus od depozytu. Możemy założyć, że każdy gracz szukający nowego bukmachera znajdzie coś dla siebie zarówno w jednej, jak i drugiej firmie. 

Superbet czy STS – promocje dla stałych graczy

W kwestii promocji dla stałych graczy Superbet jest jednym z najaktywniejszych bukmacherów na polskim rynku. Sytuacja, w której użytkownicy mogą skorzystać z kilku bieżących ofert w danym momencie, jest standardem.

STS stałe promocjeSuperbet stałe promocje
Cykliczne promocje na wydarzeniaCykliczne promocje na wydarzenia
Wyższe kursy na wybrane zdarzeniaDarmowe gry
Darmowe gryWyższe kursy na wybrane zdarzenia
Super Przewaga
Bonus Box

W ofercie stałych promocji Superbet znajdziemy m.in. Super Przewagę, która rozlicza zakład jako wygrany po osiągnięciu określonej przewagi przez zespół czy zawodnika. W tym momencie Superbet jest jedyną firmą bukmacherską w Polsce z takim rozwiązaniem w stałej ofercie promocyjnej.

STS czy Superbet - Super przewaga

Do tego dochodzą jeszcze darmowe gry (Super Game i Super Spin), zwiększenie wygranej w zależności od liczby zdarzeń na kuponie (Super Bonus), czy Bonus Box z codziennie inną promocją.

Oferta promocyjna STS opera się na bonusie za polecenie bukmachera znajomym (Zaproś Kumpli) czy specjalnych akcji na bieżące wydarzenia sportowe z freebetami lub cashbackami do odebrania. U tego bukmachera skorzystamy też z darmowych gier (Wizjoner i Odkrywca), w których za prostą akcję mamy szansę na darmowy bonus.

STS - wizjoner

Superbet czy STS – oferta zakładów

Superbet czy STS to czołówka polskich bukmacherów w zakresie oferty na zakłady sportowe. Dotyczy to zarówno oferty przedmeczowej i liczby zdarzeń dostępnych w zakładach na żywo. STS i Superbet mają w swojej ofercie również gry karciane, sporty wirtualne oraz esport.

Jeśli chodzi o liczbę zakładów na najpopularniejsze rozgrywki sportowe, to w przypadku np. Ligi Mistrzów są to wartości ok. 400 (Superbet) i 300 (STS). Podobną liczbę zdarzeń znajdziemy m.in. na obstawianie Ekstraklasy.

Co więcej, obie firmy pozwalają na tworzenie dodatkowych wariantów kursowych przy pomocy Bet Buildera, który daje nieograniczone możliwości na nowe kombinacje w ramach jednego meczu. Przy tak szerokiej ofercie zakładów gracze nie odczują żadnej różnicy i wybór obu bukmacherów powinien zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających typerów.

Dodatkiem do oferty LIVE są transmisje sportowe, które rzecz jasna znajdziemy w Superbet czy STS. Liczba transmisji jest bardzo podobna i obu bukmacherów obejrzymy np. ligę hiszpańską, niemiecką czy niektóre wielkoszlemowe turnieje tenisowe.

Superbet czy STSkto ma wyższe kursy?

Wysokość kursów potrafi być decydującym czynnikiem przy wyborze bukmachera i część użytkowników sprowadzi wybór Superbet czy STS do tego aspektu zakładów bukmacherskich. Kto wypada lepiej na tym tle?

U obu firm znajdziemy specjalne oferty podwyższające wartość kursów:

 • HIT DNIA i Superoferta w STS
 • Super Kursy w Superbet
STS - Superoferta i HIT Dnia

Żeby porównać wysokość kursów w STS i Superbet, najlepiej wykorzystać najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie, czyli w tym przypadku Ligę Mistrzów. Weźmy pod uwagę trzech największych faworytów środowych spotkań w piątej kolejce sezonu 2023/24 i do porównania wykorzystajmy regularną ofertę:

 1. Bayern vs FC Kopenhaga:
  • STS – kurs 1.23
  • Superbet – kurs 1.22
 2. Arsenal vs Lens:
  • STS – kurs 1.40
  • Superbet – kurs 1.40
 3. Real Sociedad vs RB Salzburg
  • STS – kurs 1.50
  • Superbet – kurs 1.50

Na podstawie tych trzech zdarzeń wyłania się bardzo zbliżona wartość marży bukmacherskiej i kursów w STS i Superbet. Naturalnie, inne różnice będą występować w zależności od rozgrywek, ale obaj operatorzy w tym zakresie wypadają bardzo podobnie. Należy jednak pamiętać o dodatkowych promocjach podnoszących wygraną (np. Super Bonus w Superbet), które w praktyce podnoszą wartość kursów i zwiększają tym samym ostateczną wygraną.

Superbet czy STSaplikacja mobilna

Który bukmacher wypada lepiej w jakości swojej aplikacji mobilnej? I tym razem, bardzo trudno rozstrzygnąć tę kwestię.

Poruszanie się po aplikacji mobilnej przypomina obstawiania na stronie internetowej bukmachera. Jest bardzo duża szansa, że jeśli strona operatora jest dla nas prosta i intuicyjna, to równie dobrze odnajdziemy się w „appce”.

STS czy Superbet bardzo mocno stawiają na rozwój technologiczny swojego produktu, czego efektem są nowoczesne aplikacje mobilne. W rankingach aplikacji bukmacherskich te dwie firmy znajdują się zazwyczaj na samej górze zestawienia. Świetne recenzje obu „appek” potwierdzają oceny użytkowników w App Store:

 • STS – średnia 4.7 na 5 z 29.6 tysięcy opinii
 • Superbet – średnia 4.8 na 5 z 12.5 tysięcy opinii
Aplikacja STS
Aplikacja Superbet

Tylko aplikacja Betclica ma wyższą średnią ocenę wśród użytkowników. Na podstawie tych recenzji można pokusić się o stwierdzenie, że aplikacje mobilne Superbet czy STS są w trójce najlepszych na wśród polskich bukmacherów. Wybór jednej z nich będzie zależał od osobistych preferencji gracza.

Warto pamiętać, że w Superbet otrzymamy specjalny bonus 20 PLN, jeśli zalogujemy się do aplikacji w ciągu 7 dni od daty pierwszej wpłaty na konto.

Polecamy również: STS czy Fortuna – którego bukmachera wybrać?

Superbet czy STSmetody płatności

W zakresie metod płatności STS i Superbet wypadają równie dobrze.

Do obu bukmacherów wpłacimy pieniądze od 1 PLN, od depozytu nie zostanie pobrana prowizja a środki pojawią się na koncie gracza w zasadzie od razu. Ze względu na działalność punktów stacjonarnych, gracze STS mogą dokonać wpłaty w punkcie naziemnym, jednak czas depozytów jest ograniczony do godzin działalności punktu. Wszystkie metody wpłaty online funkcjonują przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Zarówno w STS czy Superbet skorzystamy z „szybkich wypłat” i środki znajdą się na naszym koncie bankowym nawet do 15 minut. Szybkie księgowanie przez całą dobę odbywa się do 15 banków w STS i 11 banków w Superbet.

STS pay - wypłaty

Zlecając wypłatę przy pomocy PayPal, środki powinny trafić do nas równie szybko. Pozostałe transfery mogą potrwać od jednego do dwóch dni roboczych w STS i do trzech dni roboczych w Superbet.

Za wypłaty na konto bankowe nie pobierana jest prowizja, a ich minimalna wartość została ustalona na 1 PLN.

Superbet czy STS – obsługa klienta

Użytkownicy Superbet czy STS mogą liczyć na całodobowe wsparcie na czacie lub skorzystać z obszernej sekcji pytań i odpowiedzi. Dodatkowym kanałem kontaktu jest formularz kontaktowy. Superbet udostępnił też specjalny numer telefonu, dostępny do kontaktu poprzez WhatsApp.

STS czy Superbet którego bukmachera wybrać?

Superbet czy STS: który bukmacher jest lepszy – oto jest pytanie? Pytanie, na które nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi.

Jak wskazaliśmy w tym tekście, obie firmy zasługują na miano czołowych bukmacherów w Polsce. W zasadzie każda część produktu bukmacherskiego STS czy Superbet jest na bardzo wysokim poziomie. Od bonusu powitalnego, przez aplikację mobilną czy obsługę klienta, aż po ofertę zakładów czy wysokość kursów bukmacherskich. Można pokusić się o stwierdzenie, że niezależnie kogo wybierzemy, STS czy Superbet, to nasz typ będzie dobrym wyborem.

Pod względem promocji dla wszystkich bardziej rozbudowaną ofertę wydaje się mieć Superbet. Bukmacher ten przygotował dodatkowe bonusy na każdy dzień tygodnia. Z kolei STS większy nacisk kładzie na polecenia i wynagradza graczy za przyprowadzenie nowych użytkowników.

FAQ

Superbet czy STS – który bukmacher jest lepszy?

Obaj bukmacherzy są w ścisłej czołówce firm bukmacherskich w Polsce i wybór jednej z nich zależy od osobistych preferencji gracza.

Superbet czy STS – kto ma wyższy bonus powitalny?

Pakiet startowy w Superbet może osiągnąć maksymalną wartość 3755 PLN, podczas gdy nowi gracze STS odbiorą do 1660 PLN na start.