STS czy Fortuna – który bukmacher lepszy?

Dwie największe firmy działające na polskim rynku zakładów wzajemnych to STS i Fortuna. Zastanawiasz się, kogo wybrać – bukmachera Fortuna czy STS? Kto ma lepszą ofertę na start? Która z firm – STS czy Fortuna – ma więcej do zaproponowania stałym klientom? Odpowiadamy na te pytania, porównując promocje powitalne obu bukmacherów i najciekawsze bonusy dla aktywnych graczy. Sprawdzamy też, który z nich – STS czy Fortuna – bardziej angażuje się we wspieranie polskiego futbolu. Pomożemy Ci dokonać wyboru lepszego bukmachera. Po lekturze tego tekstu znajdziesz odpowiedź na tytułowe pytanie, czyli – Fortuna czy STS?

STS czy Fortuna – bonusy dla nowych graczy 

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, przede wszystkim interesować będą Cię promocje stworzone dla takich użytkowników jak Ty. STS czy Fortuna – który z tych bukmacherów ma bogatszą ofertę startową? Zarówno jeden, jak i drugi przygotował po trzy bonusy, o których piszemy poniżej. Dzięki tym informacjom będziesz wiedzieć, z jakim bukmacherem związać się na początku typerskiej drogi – czy będzie to np. Fortuna czy STS.

Fortuna czy STS? Powitalne promocje STS 

STS kod promocyjny

Łączna wartość trzech bonusów w STS to 1460 zł. Składają się na nią: 

  • Freebet w wysokości 29 zł; 
  • Cashback w wysokości 231 zł; 
  • Bonus od depozytu w wysokości do 1200 zł. 

Co zrobić, aby je otrzymać? Wystarczy, że podczas rejestracji w witrynie internetowej STS, na którą możesz przenieść się klikając w jeden z banerów znajdujących się w tekście, użyjesz vouchera promocyjnego o treści MEGABONUS. Przejdźmy do analizy oferty powitalnej STS, co przybliży nas do odpowiedzi na pytanie, który bukmacher jest lepszy, Fortuna czy STS

Freebet STS 29 zł 

Freebet to inaczej z języka angielskiego darmowy zakład. Który z tych bukmacherów posiada lepszy zakład za darmo, Fortuna czy STS? STS doda go do Twojego konta tuż po ukończeniu rejestracji. Bonus wymaga dokonania trzykrotnego obrotu. Musisz postawić kupony, których minimalny kurs całkowity to 1.91. Co ważne, do obrotu wliczone zostaną tylko wygrane, dlatego też ich wymagana łączna stawka to 87 zł (29 zł x 3). Po spełnieniu warunków podanych przez bukmachera, pieniądze będziesz mógł wypłacić na konto lub przeznaczyć na dalszą grę. 

Cashback STS 231 zł 

Cashback to nazwa, która również pochodzi z angielskiego i dokładnie oznacza zwrot pieniędzy, a w przypadku zakładów bukmacherskich – zwrot stawki przegranego zakładu. Kto posiada lepszy cashback – STS czy Fortuna? STS gwarantuje go w wysokości do 231 zł. Co musisz zrobić, by skorzystać z tej promocji? 

Na początek dokonaj wpłaty własnych środków na konto, a później postaw za nie zakład. Aby otrzymać maksymalny zwrot, czyli 231 zł, zagraj za przynajmniej 262,50 zł. Jest to związane z 12% podatkiem od gier hazardowych, który funkcjonuje w Polsce. Po odjęciu od tej kwoty właśnie 12%, otrzymasz 231 zł. 

Zakład bez ryzyka, bo tak również nazywamy cashback, dotyczy w STS wyłącznie pierwszego kuponu. Jeśli Twój typ okaże się skuteczny – wygrasz pieniądze, jeśli nie – otrzymasz zwrot, nie podlegający żadnym warunkom obrotu. Sprawa cashbacku nie wydaje się skomplikowana u bukmachera STS. Czy Fortuna również nie utrudnia postawienia zakładu bez ryzyka? O tym dowiesz się w dalszej części naszego tekstu. 

Bonus od depozytu STS do 1200 zł 

W ramach tej promocji bukmacher podwoi Twoją pierwszą wpłatę do depozytu. Kto ma lepszy bonus od depozytu – Fortuna czy STS? Chcesz wykorzystać maksymalną wartość bonusu od STS-u? Przelej 1200 zł, a od bukmachera dostaniesz drugie 1200 zł i łącznie będziesz miał 2400 zł na grę. Oczywiście możesz dokonać większego depozytu, ale STS i tak da Ci 1200 zł, bo tak mówi regulamin tej akcji. 

Aby pieniądze bonusowe można było wypłacić, należy dokonać nimi trzykrotnego obrotu. W przypadku chęci skorzystania z pełni promocji i wpłaty 1200 zł, musisz zagrać za 3600 zł (1200 zł x 3). Podobnie jak w przypadku freebetu STS, do obrotu zaliczają się jedynie wygrane zakłady i tu również – ich kurs minimalny to 1.91. 

STS czy Fortuna? Bonusy na start w Fortunie 

Fortuna kod promocyjny

Tak jak wspomnieliśmy, próbując odpowiedzieć na pytanie kto – czy Fortuna czy STS – jest lepszym bukmacherem, należy dokładnie przyjrzeć się ofercie dla nowych graczy. Ta w Fortunie ma łączną wartość 2620 zł, a składają się na nią: 

  • Freebet w wysokości 20 zł; 
  • Cashback w wysokości 600 zł; 
  • Bonus od depozytu w wysokości do 2000 zł. 

Chcesz móc z nich skorzystać? Przejdź do formularza rejestracyjnego Fortuny, klikając w jeden z banerów bukmachera, który umieściliśmy w tym tekście. Następnie, wypełniając go, wykorzystaj promocyjny voucher, a już po założeniu konta będziesz miał możliwość, by użyć powyższych bonusów. 

Obaj bukmacherzy oferują te same bonusy powitalne, co znacznie przybliży Cię do odpowiedzi, który bukmacher jest lepszy – Fortuna czy STS. 

Fortuna freebet 20 zł 

Freebet od Fortuny otrzymasz za samą rejestrację. W tym przypadku nie musisz wpłacać pieniędzy do depozytu. Wysokość bonusu to 20 zł, ale w rzeczywistości nie otrzymasz od bukmachera gotówki, a dokładnie 2800 punktów Fortuna Klub Plus. Zastąpią one prawdziwe pieniądze, ale bez obaw – ich równowartość to dokładnie 20 zł. 

Możesz dysponować nimi jak zechcesz. Masz możliwość zagrać raz za całą kwotę, a równie dobrze 10 razy z kuponami za 2 zł. Punkty Fortuna Klub Plus przepadną w momencie stawiania zakładu. Gdy będzie on trafny – pieniądze z wygranej wylądują na Twoim koncie. Jeśli się pomylisz –  bonus przepadnie. 

Zasady freebetu są bardzo przejrzyste u bukmachera Fortuna. Czy STS posiada lepszy darmowy zakład? Odpowiedź pozostawiamy Tobie. 

Cashback Fortuna 600 zł 

Zakład bez ryzyka w Fortunie, w przeciwieństwie do freebetu, wymaga wpłaty depozytu. Aby skorzystać z niego, musisz go aktywować w zakładce „Moje bonusy”, najpóźniej 3 dni od momentu rejestracji. Zrób to bezpośrednio po pierwszym logowaniu. Później wystarczy, że zawrzesz dowolny zakład. Jeśli okaże się trafny – pieniądze są Twoje. Natomiast podobnie jak w przypadku cashbacku STS, licz się z koniecznością zapłaty podatku. Na Twoim koncie pojawi się 600 zł, gdy przegrany zakład zostanie zawarty za minimum 681,81 zł. 

Cashback, który otrzymasz, dotyczy wyłącznie pierwszego zakładu oraz nie podlega obowiązkowi obrotu, dlatego będziesz mógł go wypłacić lub przeznaczyć wygrane środki do dalszej gry. 

STS czy Fortuna – kto posiada lepszy cashback? Na to pytanie zapewne masz już odpowiedź. 

Bonus od depozytu Fortuna do 2000 zł 

Wcześniej miałeś okazję poznać bliżej bonus od depozytu w STS. Czy Fortuna stworzyła lepszą promocję? Bonus od depozytu w Fortunie, tak jak w STS, oznacza podwojenie Twojej wpłaty. Nim go otrzymasz, też musisz wyrazić zgodę na udział w promocji, na co masz trzy dni od rejestracji. Następnie otrzymasz tyle samo czasu na złożenie depozytu. Jeśli na swoje konto wpłacisz maksymalną kwotę, czyli 2000 zł, otrzymasz drugie 2000 zł od bukmachera i będziesz miał łącznie 4000 zł na grę. Czas na zawarcie zakładów po umieszczeniu pierwszych środków to maksymalnie cztery doby od wpłaty. 

Ta promocja łączy się z obowiązkiem obrotu. Jak wyglądają jego warunki? W ciągu 30 dni od wpłaty dokonaj czterokrotnego obrotu swoimi środkami. Jeśli wpłaciłeś 2000 zł – zagraj w sumie za 8000 zł. Kupony muszą składać się z przynajmniej trzech zdarzeń, a ich kurs nie może być niższy niż 1.60. 

Gdy zakończysz ten etap, uwolnione zostaną środki bonusowe od Fortuny. Wykorzystaj je na dowolny zakład. Tu nie ma żadnych ograniczeń co do liczby wydarzeń i kursu minimalnego. STS czy Fortuna – który bukmacher posiada Twoim zdaniem lepszy bonus od depozytu? 

Fortuna czy STS – inne bonusy 

Bukmacherzy nie mogą skupiać się jednak wyłącznie na nowych graczach. Dlatego właśnie każdy z nich ma w ofercie również bonusy dla stałych klientów. Aby odpowiedzieć na pytanie, która firma bukmacherska jest lepsza – STS czy Fortuna – należy przyjrzeć się temu, co proponują poszczególni bukmacherzy wszystkim użytkownikom. 

STS czy Fortuna – stałe promocje w STS 

STS kod promocyjny

Po pierwsze, STS zachęca do włączenia Twoich przyjaciół do gry, dzięki czemu masz możliwość zdobycia dodatkowych funduszy na zakłady.

Jak to zrobić? Po zalogowaniu przejdź do sekcji “Zaproś kumpla”, kliknij “Zaczynamy”, a potem wpłać depozyt dowolnej wysokości i obróć za kwotę 25 zł z kursem minimalnym 1.85. Następnie aktywowany zostanie link, który możesz wysłać do kolegów – maksymalnie sześciu. Wszyscy otrzymacie po 50 zł, gdy zaproszony wpłaci przynajmniej 50 zł depozytu i dokona obrotu za 500 zł o kursie minimum 1.85. Dodatkowo za trzeciego i za szóstego kolegę w Twojej drużynie otrzymujesz 20 zł, czyli w sumie 340 zł. 

STS proponuje graczom także pieniądze na sporty wirtualne. Wystarczy, że obstawisz zakłady na wirtuale z minimalnym kursem kuponu 1.90. W akcji biorą udział wyłącznie kupony z pierwszych wydanych 20 zł w ciągu doby. Jeśli nie uda Ci się trafić, to otrzymasz równowartość przegranych stawek do 20 zł na konto bonusowe na dalszą grę. Te pieniądze podlegają trzykrotnemu obrotowi, kuponami o kursie minimum 1.91. 

20 zł możesz dostać także na Betgames, czyli wirtualne gry karciane. Zagraj zakłady na wojnę, pokera lub bakarat z kursem minimalnym 1.90. STS w przypadku Twojego niepowodzenia zwróci na konto depozytowe równowartość stawek przegranych kuponów do kwoty 20 zł. Kto posiada lepsze stałe promocje – Fortuna czy STS? Nie odrywaj się od naszego tekstu, by móc odpowiedzieć na to pytanie. 

Fortuna czy STS – z czego skorzystać w Fortunie? 

Fortuna kod promocyjny

W Fortunie, gdy na kuponie umieścisz przynajmniej 5 zdarzeń z minimalnym kursem 1.15, otrzymasz 7% bonusu do wygranej. Bonus rośnie wraz z liczbą typów, a w przypadku 14 i więcej zdarzeń, osiąga wartość 50%. Dotyczy on wyłącznie zakładów przedmeczowych. 

Inną promocją jest Fortuna Happy Hours, a w niej automatyczny bonus zostanie przypisany do każdego kuponu spełniającego wytyczne, którymi są minimum 3 zdarzenia na jednym kuponie, o minimalnym kursie 1.30. Stawka kuponu mogącego wziąć udział w Happy Hours zaczyna się już od 2 zł. Dzięki Happy Hours, w określonych godzinach, możesz zagrać bez konieczności opłacenia podatku od obrotu w grach hazardowych, o wysokości, jak już wspomnieliśmy, 12% – bukmacher bierze tę opłatę “na siebie”.

W Fortunie masz także możliwość, by wziąć udział w comiesięcznych mistrzostwach typerów. Każdego miesiąca firma tworzy ranking zawierający 50 czołowych typerów, grających zarówno przez internet, jak i stacjonarnie. Równolegle w każdym z punktów naziemnych przygotowuje się zestawienie pięciu triumfatorów. Jeśli chcesz dołączyć do mistrzostw, wystarczy że będziesz regularnie zgłaszał swoje kupony do udziału w turnieju. Sprawdzaj również wytyczne, które ulegają zmianom każdego miesiąca. 

Fortuna zachęca też stacjonarnych graczy do dołączenia do klubu lojalnościowego, gdzie można zbierać punkty za zakłady, a następnie wymieniać je na zakłady i bonusy. Wystarczy, że zarejestrujesz się i odbierzesz specjalną kartę Fortuna Klub Plus. I kto Twoim zdaniem lepiej dba o stałych klientów? Fortuna czy STS? 

STS czy Fortuna – wsparcie polskiego sportu

Dla fanów sportowej rywalizacji bardzo często ważne jest, w jaki sposób bukmacherzy angażują się w promocję polskiego sportu. Kto robi to lepiej – Fortuna czy STS? Fortuna to tytułowy sponsor polskiej 1. ligi, a także Pucharu Polski. Wspiera także Legię Warszawę, legnicką Miedź, Stomil Olsztyn czy Radomiaka Radom. Są również partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, KSW i amatorskich rozgrywek Playareny. 

Natomiast STS jest oficjalnym sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski, ekstraklasowych drużyn: Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, Cracovii, Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin, a także polskiej ligi siatkówki. Prowadzi również fundację Sport Twoją Szansą, która wspiera polskie talenty sportowe. 

Który bukmacher wspiera Twoją ulubioną drużynę? STS czy Fortuna? Obstawiając u jednego z nich, możesz przyczynić się w niedalekiej przyszłości do jeszcze większej jego inwestycji w Twój ukochany klub. 

Fortuna czy STS – którego bukmachera wybrać? 

Którego bukmachera zdecydujesz się wybrać – STS czy Fortunę? Decyzja należy do Ciebie. Możesz mieć jednak pewność, że jeden i drugi jest w pełni legalnym, zarejestrowanym w Polsce podmiotem, a środki, przekazywane przez Ciebie do depozytu są bezpieczne. 

Podsumujmy. Bonus powitalny w Fortunie wynosi 2620 zł i składa się z bonusu od depozytu (2000 zł), cashbacku (600 zł) oraz freebetu (20 zł). STS natomiast posiada freebet i cashback (odpowiednio 29 i 231 zł), a całość oferty na start, po wliczeniu do niej bonusu od depozytu o wartości 1200 zł, to łącznie 1460 zł. 

Dominatorzy na polskim rynku bukmacherskim również nie zapominają o stałych graczach, co opisaliśmy przy opisie innych bonusów, a także aktywnie włączają się w polski sport, przeznaczając znaczne środki na sponsoring i jego rozwój. 

No to jak, którego bukmachera wybierasz – Fortunę czy STS? 

Data publikacji: 28 kwietnia 2021 @ 10:10

Dodaj komentarz