STS czy Fortuna – który bukmacher jest lepszy?

Dwie największe firmy działające na polskim rynku zakładów wzajemnych to STS i Fortuna. Zastanawiasz się, kogo wybrać – bukmachera Fortuna czy STS? Kto ma lepszą ofertę na start? Która z firm – STS czy Fortuna – ma więcej do zaproponowania stałym klientom? Odpowiadamy na te pytania, porównując obu bukmacherów. Po lekturze tego tekstu znajdziesz odpowiedź na tytułowe pytanie, czyli – Fortuna czy STS?

STS czy Fortuna – bonusy powitalne

Przy poszukiwaniu nowego bukmachera pierwszym aspektem, który analizujemy, jest bonus na start. STS czy Fortuna – która z tych firm ma bogatszą ofertę startową? Zarówno jeden, jak i drugi przygotował kilka bonusów, o których piszemy poniżej.

W STS założenie konta z kodem MEGABONUS aktywuje pakiet powitalny do 760 PLN. Bonus na start zawiera wtedy:

 • Zakład bez ryzyka – 100 PLN
 • Bonusy od trzech wpłat – 600 PLN
 • Bonus za zadania – 60 PLN

Fortuna w swojej ofercie powitalnej umieściła dwa bonusy o maksymalnej wartości 335 PLN. Do skorzystania z oferty niezbędna jest rejestracja z kodem FORTUNAMAX:

 • Zakłady bez ryzyka – 300 PLN
 • Freebety – 35 PLN

Niezależnie od tego, którego z tych dwóch bukmacherów wybierzemy, STS czy Fortunę, to nasz pierwszy zakład będzie kuponem bez ryzyka. Co szczególnie istotne, obaj bukmacherzy zwracają stawkę na konto depozytowe, a nie w bonusie do obrotu. STS zabezpiecza debiutancki zakład, podczas gdy w Fortunie zagramy bez ryzyka trzy kupony (3 x 100 PLN).

STS czy Fortuna - zakłady bez ryzyka

Cashback stanowi główną część obu pakietów powitalnych, natomiast dodatkowe promocje są już inne.

W STS odbierzemy bonus od trzech pierwszy wpłat i zgarniemy łącznie do 600 PLN oraz kolejne 60 PLN za wykonanie określonych zadań. Fortuna postawiła na bonusy wymagające mniejszego zaangażowania kapitału i odbierzemy 35 PLN w darmowych zakładach:

 • 20 PLN za rejestrację z kodem FORTUNAMAX
 • 10 PLN za pierwszą wpłatę na konto
 • 5 PLN za udostępnienie kuponu

Wybór pomiędzy tymi zestawami powitalnymi będzie zależał od preferencji gracza. Użytkownicy, którzy chcą obstawić bez ryzyka i angażowania swoich środków, powinni wybrać Fortunę. Dla tych, którzy wolą wyższy bonus, a co za tym idzie, większe możliwości wygranej, zdecydują się na zestaw bonusowy STS.

Prawda jest jednak taka, że bez względu na to czy naszym wyborem będzie STS czy Fortuna, to pod względem jakości pakietów powitalnych podejmiemy dobrą decyzję.

Polecam również: STS czy Betclic – który jest lepszy?

STS czy Fortuna – promocje dla stałych graczy

Bonus powitalny odgrywa kluczową rolę przy decyzji, gdzie będziemy obstawiać, ale promocje dla stałych graczy są równie ważne. I tutaj przychodzimy z dobrą wiadomością: STS czy Fortuna nie zaniedbują swoich użytkowników i mają kilka propozycji dla aktywnych klientów, którzy wykorzystali już promocję na start.

STS stałe promocjeFortuna stałe promocje
Cykliczne promocje na wydarzeniaAKO Bonus
Darmowe gryHit Dnia i Superoferta+
Hit Dnia i SuperofertaMistrzowski Boost
Game ChangerBonus za punkty FKP

Obie firmy mają oferują swoim graczom promocje podwyższające kursy (Hit Dnia i Superoferta) oraz promocje cykliczne, dostępne na różne typy zakładów.

Nie brakuje też licznych promocji dotyczących najważniejszych wydarzeń sportowych. W STS zazwyczaj skorzystamy z cashbacku w formie środków bonusowych lub otrzymamy zwykły bonus za spełnienie warunków. Podobnie sytuacja wygląda w Fortunie, jednak bukmacher w takich sytuacjach przyznaje środki w formie punktów lojalnościowych (FKP) do zaledwie jednokrotnego obrotu.

W pozostałym zakresie promocji dla stałych graczy widać lekkie różnice.

STS postawił na darmowe gry (Wizjoner i Odkrywca), które dają szansę na zgarnięcie bonusów za wykonanie prostej akcji. Fortuna proponuje dodatkowe opcje podwyższające wygraną: Mistrzowskie Boosty, czyli jeden zakład z kilku zdarzeń, na który kurs jest wyższy niż w regularnej ofercie oraz AKO Bonus, w którym zależności od liczby zdarzeń, bukmacher podwyższy nam końcową wygraną (maksymalnie o 70%).

Fortuna czy STS - ako bonus w Fortunie

Należy pamiętać też o programie lojalnościowych, w którym zamienimy punkty FKP na różne bonusy.

Z kolei w STS znajdziemy Game Changer, dzięki któremu już dwa gole przewagi zespołu, na który postawiliśmy, zapewnia nam wygraną, niezależnie od wyniku końcowego.

STS czy Fortuna – kto wypada lepiej w promocjach dla stałych graczy? W tej kategorii bardzo trudno wskazać zwycięzcę. Fakt jest taki, że obaj bukmacherzy dbają o swoich użytkowników, chociaż wydaje się, że lekką przewagę na tej płaszczyźnie ma Fortuna.

STS czy Fortuna – oferta zakładów

Głównym celem korzystania z zakładów bukmacherskich jest obstawianie, dlatego też oferta kursowa jest szalenie istotna przy porównywaniu. STS czy Fortuna to czołowi polscy bukmacherzy i widać to po liczbie dostępnych rozgrywek i zdarzeń.

W STS i Fortunie znajdziemy po kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych. Bukmacherzy nie ograniczają się tylko do sportu i w swoich ofertach posiadają zakłady na politykę, rozrywkę czy wydarzenia kulturalne. Ze względu na zainteresowanie graczy, najwięcej zakładów znajdziemy na piłkę nożną, tenis, koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną.

Najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie (np. Liga Mistrzów) dają prawie nieograniczone możliwości tworzenia zakładów, chociaż na tym polu lepiej wypada STS, który oferuje prawie 400 zakładów, podczas gdy w Fortunie to ok. 150 możliwości. U obu bukmacherów skorzystamy z Bet Buildera, co pozwoli nam stworzyć zdarzenie z dostępnych opcji, dzięki czemu oferta zakładów jest jeszcze szersza.

Fortuna czy STS - Bet Builder w STS
Fortuna czy STS - Bet Builder w Fortuna

Gdzie przy porównaniu STS czy Fortuna znajdziemy więcej różnic?

STS wypada dużo lepiej w ofercie esportowej, która w Fortunie prezentuje się kiepsko. Przewaga lidera polskiego rynku widoczna jest też w grach karcianych i sportach wirtualnych. Fortuna wyróżnia się z kolei ofertą na gale freak-fightowe i jako jedyna w Polsce wystawia kursy na obstawianie Clout MMA.

Fortuna - obstawianie Clout MMA

Kto zatem wypada lepiej całościowo? Jest to STS czy Fortuna? W ofercie zakładów całościowo lepiej wypada STS, chociaż Fortuna nie ma się czego wstydzić w tej kategorii. Wiele zależy też od preferencji gracza. W „klasycznych” kursach i zakładach to STS wiedzie prym. Jeśli jednak interesuje nas obstawianie gali Clout MMA, to Fortuna będzie naszym jedynym wyborem.

STS czy Fortuna – kto ma wyższe kursy?

Do tej pory obie firmy wypadają bardzo podobnie. Jak wygląda sytuacja w wysokości kursów w STS czy Fortunie? Przeanalizujmy to na podstawie zakładów z rożnych dyscyplin sportowych.

Na początek sprawdźmy kursy w meczu Aston Villa – Legia Warszawa w Lidze Konferencji Europy:

STS czy Fortuna - kursy na Legię STS
STS czy Fortuna - kursy na Legię Fortuna

Na zwycięstwo Aston Villi i Legii wyższe kursy oferuje STS, jednakże różnica jest niewielka. Sprawdźmy teraz kursy na Ligę Mistrzów w piłce ręcznej:

STS czy Fortuna - kursy na LM STS
STS czy Fortuna - kursy na LM Fortuna

Przy obstawianiu piłki ręcznej różnica kursowa jest jeszcze niższa i dotyczy tylko jednej opcji.

Analizując ofertę STS czy Fortuny nie znajdziemy dużych różnic kursowych i w poszczególnych dyscyplinach sportowych wysokość przeliczników jest w gruncie rzeczy taka sama. Przy analizie warto pamiętać o promocjach podwyższających wygrane (w Fortunie to AKO Bonus), które w praktyce podnoszą wartość kursów, a co za tym idzie, końcowych wygranych.

STS czy Fortuna – aplikacja mobilna

Zakłady bukmacherskie przeniosły się do internetu, a ze względu na coraz większą popularność smartfonów, aplikacje mobilne cieszą się wielkim zainteresowaniem. Tacy operatorzy jak STS czy Fortuna pozwalają obstawiać w aplikacji na systemach iOS, Android i Huawei. Który bukmacher wypada lepiej pod tym kątem?

Recenzje graczy nie pozostawiają wątpliwości – obie aplikacje należą do czołówki na polskim rynku. Fortuna czy STS pozwala na korzystanie z wszystkich funkcjonalności w „appce”, gdzie założymy konto, wpłacimy depozyt, skorzystamy z bonusów, obstawimy zakład czy obejrzymy transmisje.

STS czy Fortuna - aplikacja STS
STS czy Fortuna - aplikacja Fortuny

Na koniec dnia to na podstawie własnych preferencji wybierzemy, która aplikacja mobilna będzie dla nas lepsza. Jeśli lubimy typować w STS czy w Fortunie na stronie internetowej, to w aplikacji odnajdziemy się bez najmniejszych problemów.

STS czy Fortuna – metody płatności

W STS czy Fortunie nie odczujemy różnicy, jeśli chodzi o metody płatności.

Wpłaty na konto gracza przebiegają ekspresowo i środki znajdą się na koncie gracza dosłownie w kilka sekund. Minimalna wartość depozytu wynosi 1 PLN, a od wpłaty nie pobierana jest żadna prowizja.

Obaj bukmacherzy korzystają z metody szybkich wypłat, dzięki cały proces, od zlecenia do zaksięgowania na koncie bankowym, trwa około 15 minut. Z ekspresowych wypłat skorzystamy w podobnej liczbie banków (STS 15, Fortuna 11) i co ważne przebiegają one 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu.

STS czy Fortuna – obsługa klienta

Obsługa klienta pełni bardzo ważną rolę w relacjach na linii użytkownik – bukmacher. STS czy Fortuna podchodzą do tego tematu bardzo poważnie i oferują podstawowe formy kontaktu:

 • czas z konsultantem
 • formularz kontaktowy
 • sekcje POMOC i FAQ

Czat w STS dostępny jest przez 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. W Fortunie pracownicy odpowiedzą na pytania od 8:00 do 23:00, co w praktyce pozwoli rozwiązać zdecydowaną większość problemów graczy.

STS czy Fortuna – którego bukmachera wybrać? 

Którego bukmachera zdecydujesz się wybrać – STS czy Fortunę? Decyzja należy do Ciebie. Możesz mieć jednak pewność, że jeden i drugi jest w pełni legalnym, zarejestrowanym w Polsce podmiotem, a środki, przekazywane przez Ciebie do depozytu są bezpieczne. 

Na wielu polach działalności bukmacherskiej obie firmy wypadają równie dobrze. Gdzie widoczne są różnice? STS wyróżnia się głównie kwotą bonusu powitalnego i szerszą ofertą zakładów. Fortuna to wybór dla graczy, którzy szukają bonusu na start bez depozytu, korzystnych zakładów bez ryzyka i licznych promocji dla stałych użytkowników.

STS czy Fortuna – którego bukmachera wybrać: FAQ

STS czy Fortuna – który bukmacher jest lepszy?

STS i Fortuna są w ścisłej czołówce polskich bukmacherów. Wybór jednego z nich zależy od tego potrzeb poszczególnych graczy.

STS czy Fortuna – kto ma wyższy bonus powitalny?

Nowi gracze STS skorzystają z bonusu na start do 760 PLN. W Fortunie pakiet powitalny może maksymalnie wynieść 335 PLN.