Metody płatności u bukmacherów [jakie są, jak wpłacić pieniądze do bukmachera?]

Jak wpłacić pieniądze do bukmachera i jakie są metody płatności? Proces ten jest jednym z najważniejszych dla każdego gracza, gdyż operuje on własnymi środkami. W związku z tym kluczowe jest, aby korzystać z opcji w 100% bezpiecznych. 

Jak wpłacić pieniądze do bukmachera?

Jeśli chcemy przejść do operowania środkami u bukmachera online, konieczne jest zarejestrowanie się u niego. Dopiero po tym etapie będzie możliwa wpłata pieniędzy i stawianie zakładów. Co ważne, nie trzeba przechodzić procesu pełnej rejestracji, a można skorzystać z szybkiej rejestracji, oczywiście pamiętając o związanych z nią ograniczeniach, dotyczących między innymi maksymalnego obrotu.

Kiedy już dokonamy rejestracji, możemy przejść do wpłaty środków. Jest to proces dość szybki i bezpieczny. Ponadto uniwersalny, bo większość metod jest taka sama u każdego bukmachera, dzięki czemu nie trzeba poświęcać czasu na przyswajanie nowych instrukcji. Metody płatności u bukmacherów są różne, ale obecnie do najpopularniejszych zalicza się BLIK, PayU, PayPal oraz przelewy. Zostaną one opisane bardziej szczegółowo w dalszej części tekstu, natomiast teraz przedstawimy skrótowy poradnik krok po kroku, który posłuży jako wstęp do podejmowanego tematu.

Jak wpłacić pieniądze do bukmachera instrukcja:

 1. Zaloguj się na swoje konto bukmacherskie.
 2. Odszukaj zakładkę “WPŁATA” i kliknij w nią.
 3. Wybierz metodę płatności, którą chcesz się posłużyć.
 4. Wprowadź kwotę.
 5. Podążaj za dalszymi instrukcjami operatora płatności.
 6. Potwierdź wpłatę środków i poczekaj na jej zatwierdzenie, powinno zająć kilkanaście sekund.

Metody płatności u bukmacherów

Jeśli dokonywałeś w przeszłości płatności w sklepie internetowym, to istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że jesteś już zaznajomiony z większością dostępnych metod płatności. PayU, BLIK, Przelew24 czy karty płatnicze są powszechnie stosowane, a ich użycie jest jednakowe niezależnie od witryny. Główna różnica dotyczy PayPo, którego nie oferuje na ten moment żaden z legalnych bukmacherów w Polsce. PayPo umożliwia odroczenie płatności na później, wobec czego przy zakładach online nie ma zastosowania.

Przelewy

Przelewy internetowe działają szybciej niż przelewy tradycyjne, między innymi dzięki temu, że nie trzeba wybierać się do banku, żeby taki przelew zrealizować. Niemniej jeśli wybierzemy zwykły przelew internetowy, to należy poczekać na zaksięgowanie go u bukmachera, co może zająć nawet kilkanaście godzin. Alternatywą pozostaje tak zwany przelew natychmiastowy (błyskawiczny), lecz jest on związany z drobną opłatą oscylującą w granicach 5 złotych.

Inaczej wygląda kwestia z Przelewami 24. Przekierowują one do innych metod płatności, taki jak BLIK, wobec czego działają cały czas i umożliwiają natychmiastowe zasilenie konta, a co za tym idzie natychmiastową grę. 

BLIK wpłaty 

BLIK jest uważany za jedno z najbardziej praktycznych narzędzi umożliwiających wpłaty. To metoda dostępna niemal tylko w Polsce, a przy tym bardzo wygodna. Aby przelać środki na swoje konto bukmacherskie wystarczy przejść do aplikacji bankowej, odnaleźć zakładkę BLIK, przepisać unikalny kod, a następnie potwierdzić płatność we wspomnianej aplikacji bankowej. 

PayU wpłaty

System PayU jest zintegrowany z kontem bankowym. Dzięki temu, tak jak opisywany później tpay, umożliwia błyskawiczną wpłatę środków bez konieczności oczekiwania na zaksięgowanie, z którym mamy do czynienia przy zwyczajnych przelewach internetowych.

PayPal wpłaty

PayPal to pośrednik – aby z niego korzystać, wymagane jest założenie konta. Usługa ta zapewnia możliwość wysyłania pieniędzy z rozmaitych źródeł, takich jak karta kredytowa lub nasz rachunek bankowy. PayPal chroni dane finansowe swojego użytkownika, gdyż nie udostępnia ich odbiorcom. 

Bukmacher wpłata z innego konta

Kiedy rejestrujemy się u bukmachera, podajemy numer swojego konta bankowego, na które będą trafiały nasze ewentualne wygrane. Ten sam numer konta będzie wykorzystywany przy przelewach online. Na ten moment polscy bukmacherzy nie umożliwiają przesyłania środków z innych kont bankowych, blokują w ten sposób powstawanie ewentualnych multikont. 

Nie ma natomiast żadnych ograniczeń dotyczących choćby płatności BLIK. W tym wypadku sześciocyfrowy kod może nam podać dowolna osoba, a nasze konto i tak zostanie zasilone. To jeden z kolejnych plusów, które przemawiają za alternatywnymi metodami płatności.

Pozostałe metody płatności u bukmacherów

Wymienione powyżej metody nie są oczywiście jedynymi dostępnymi. Poza opisanymi warto również zwrócić uwagę na kilka innych, gdyż również należą do wygodnych i intuicyjnych metod wpłat środków na konto bukmacherskie. Najważniejsze zaś, że pozostają w pełni bezpieczne dla użytkownika.

 • Skrill – elektroniczny portfel umożliwiający natychmiastowy przepływ środków. Skrill nie jest najbardziej powszechnym narzędziem, ale w Polsce korzysta z niego STS, natomiast z pokrewnego Netellera Fortuna. 
 • Karta płatnicza – karty – w Polsce najpopularniejsze są VISA oraz Mastercard – używamy dzięki danym zamieszczonym na niej. Kluczowy jest oczywiście numer karty, ale też numer CVV, który umożliwia weryfikację. Należy pamiętać, że bukmacherzy często obsługują płatności kartą przez zewnętrzny system taki jak na przykład tpay.
 • Paysafecard – paysafecard to tak zwana karta przedpłacona, jaką możemy nabyć w rozmaitych sklepach, między innymi w Żabce lub Empiku. Na rzeczoną kartę wpłacamy kwotę powyżej ustalonego minimum, a następnie swobodnie posługujemy się przy płatnościach internetowych. Kod z paysafecard przepisujemy przy podsumowaniu – możliwe jest przelanie jednorazowo całej kwoty lub jej części.
 • tpay – system płatności zintegrowany z bankami, co oznacza, że działa całą dobę i nie trzeba oczekiwać na zaksięgowanie przelewu. Wpłaty za pośrednictwem tpay nie są obarczone żadną prowizją.
 • Revolut – alternatywna usługa bankowa, która umożliwia między innymi posługiwanie się wirtualną kartą płatniczą. To za jej pomocą wpłacimy środki u wielu legalnych bukmacherów.

Polscy bukmacherzy oddają do dyspozycji graczy rozmaite metody płatności. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać dogodną dla siebie opcję. Należy oczywiście pamiętać o zachowaniu ostrożności, lecz wszystkie z powyższych metod są uznawane za w pełni bezpieczne. W razie ewentualnych problemów lub wątpliwości można zaś skorzystać z pomocy świadczonych przez działy obsługi klienta.