Rzuty rożne zakłady bukmacherskie – jak obstawiać rzuty rożne?

Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne to nieodłączny element oferty piłkarskiej każdego legalnego bukmachera. Jaki jest najlepszy bukmacher do rzutów rożnych w Polsce oraz czym kierować się typując rzuty rożne w zakładach bukmacherskich? Wszystko to postanowiliśmy sprawdzić w naszym poradniku typera. 

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie – gdzie obstawiać?

Nasz poradnik typera nie może rozpocząć się inaczej, niż od wyjaśnienia, gdzie można typować zakłady na popularne “cornery”.

Na rzuty rożne zakłady bukmacherskie będą zgodne z polskim prawem tylko wówczas, gdy będą typowane na stronach legalnych firm bukmacherskich posiadających aktualną licencję od Ministerstwa Finansów.

Najlepsi bukmacherzy do rzutów rożnych to STS, Superbet i Fortuna.

Bukmacher do rzutów rożnychBonus powitalnyKod promocyjnySprawdź
STS1660 PLNMEGABONUSSprawdź
Superbet3755 PLNBETPLSprawdź
Fortuna335 PLNFORTUNAMAXSprawdź

W trakcie naszych testów na polskim rynku działa około 20 takich operatorów, a komplet legalnych firm poznasz odwiedzając nasz ranking bukmacherów

Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne – czym są? 

Zanim odpowiemy na pytanie JAK obstawiać rzuty rożne nie możemy nie wyjaśnić, czym w ogóle są rzuty rożne. Kibice piłki nożnej właśnie uśmiechają się pod nosem, natomiast nie możemy wykluczyć, że ten poradnik typera czytają początkujący typerzy lub eksperci od obstawiania innych dyscyplin sportowych. 

Rzuty rożne to nieodłączny element meczów piłki nożnej. Sędzia wskazuje na rzut rożny, gdy zawodnik drużyny broniącej wybije piłkę za linię końcową znajdującą się pod własną bramką. Drużyna atakująca rozpoczyna wówczas grę kopnięciem piłki z narożnika boiska. 

W każdym meczu piłkarskim jesteśmy zazwyczaj świadkami kilkunastu “cornerów” (średnio pomiędzy 7-8, a 13-14), dlatego nie może dziwić fakt, że obstawianie rzutów rożnych jest tak popularne wśród klientów bukmacherów internetowych. 

Rodzaje zakładów na rzuty rożne w ofercie bukmacherów

Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne to jeden z najpopularniejszych rynków piłkarskich w ofercie legalnych operatorów. Topowe firmy wystawiają kursy na rzuty rożne w rozmaitych wariantach. Oto najpopularniejsze z nich (zazwyczaj każdy poniższy rynek można zastosować zarówno w odniesieniu do całego meczu, jak i do 1. lub 2. połowy spotkania):

 • Ogólna liczba rzutów rożnych w meczu (Powyżej/Poniżej)
 • Liczba rzutów rożnych poszczególnych drużyn (Powyżej/Poniżej)
 • Drużyna z większą liczbą rzutów rożnych 
 • Pierwszy/ostatni rzut rożny w meczu
 • Różnica rzutów rożnych (handicapy)
 • Przedziały rzutów rożnych (np. 0-8, 9-11, 12-14, 15-więcej) 
rzuty rożne - zakłady bukmacherskie w STS

Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne – zalety i wady

Rzuty rożne obstawianie, podobnie zresztą jak każdy inny rynek zakładów dostępnych w ofercie legalnych bukmacherów, posiada pewne zalety oraz wady z perspektywy typerów. Oto najważniejsze z nich. 

Plusy zakładów bukmacherskich na rzuty rożne

 • Olbrzymia dostępność w ofercie bukmacherów
 • Kilka rynków kursowych do wyboru
 • Możliwość typowania LIVE w trakcie meczu

Minusy zakładów bukmacherskich na rzuty rożne

 • Kursy wystawiane są czasem w ostatniej chwili
 • Spora przypadkowość
 • Brak oferty na żywo na mecze w niszowych ligach

W jakich rozgrywkach można typować zakłady bukmacherskie na rzuty rożne?

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie dostępne są na wszystkie mecze w topowych ligach europejskich oraz na całkiem sporo spotkań w niszowych turniejach. Jedyne wydarzenia, które nie są przez analityków opakowane w ten rynek zakładów to totalnie egzotyczne mecze na najniższym szczeblu, jak na przykład regionalne ligi w Austrii, Niemczech lub Australii. 

Czy to oznacza, że w każdych rozgrywkach dostępnych w ofercie bukmacherów szansa na kilkanaście rzutów rożnych w meczu jest taka sama i warto typować wszystkie turnieje? Oczywiście, że nie i jest to kwestia kompletnie indywidualna, przypisana do charakterystyki danej ligi. Niemożliwym jest również stwierdzenie, że w danej lidze zawsze jest dużo rzutów rożnych, gdyż przykładowo – w sezonie 2021/22 może to być niemiecka Bundesliga, a w następnej kampanii będzie to włoska Serie A. 

Z naszych długoletnich obserwacji tego rynku dość jasno wynika, że sporo rzutów rożnych jest ciągle w ligach angielskich. Co prawda czasy “kick and run” już dawno odeszły w zapomnienie, a trenerzy z Włoch, Argentyny, Holandii oraz Hiszpanii wprowadzają nieco inne trendy w Premier League. Jednak na niższych szczeblach rozgrywkowych w Wielkiej Brytanii bardzo często jedynym pomysłem na strzelenie bramki pozostaje ciągle “laga” w pole karne, dlatego warto monitorować te ligi. 

Obstawianie rzutów rożnych – zasady skutecznego typowania

Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne to z jednej strony rynek jak każdy inny, z drugiej jednak istnieją pewne zależności oraz mechanizmy ułatwiające skuteczne typowanie “cornerów” w trakcie meczu. Czym kierują się eksperci typujący rzuty rożne zakłady bukmacherskie? Oto pięć przydatnych wskazówek:

 1. Statystyki to klucz do sukcesu – w internecie aż roi się od darmowych serwisów, które rozbierają każdą możliwą statystykę (również tę odnoszącą się do rzutów rożnych) na czynniki pierwsze. To prawdziwa kopalnia wiedzy i grzechem byłoby z niej nie skorzystać. 
 1. Szukaj drużyn z szybkimi skrzydłowymi – oczywiście nie jest to 100% gwarancja zwycięskiego kuponu, natomiast w szerszym ujęciu dużo więcej rzutów rożnych generują zespoły posiadające szybkich wahadłowych, które często atakują skrzydłem.
 2. Omijaj tzw. mecze “o pietruszkę” – idealne spotkania z perspektywy ekspertów od rzutów rożnych to np. rewanże dwumeczów w europejskich pucharach. Wówczas jedna z drużyn nie ma zazwyczaj nic do stracenia i wcześniej lub później musi odważniej zaatakować, co powinno generować “cornery” pod obiema bramkami.  
 3. Typuj rzuty rożne faworyta w sekcji LIVE – Manchester City przegrywa u siebie z Burnley, albo Real traci bramkę w początkowej fazie domowego meczu z Granadą? Można przypuszczać, że faworyt zepchnie underdoga do defensywy i jeśli zbyt prędko nie strzeli kilku bramek, to powinien mieć serię rzutów rożnych.
 4. Załóż konto u kilku bukmacherów – zakłady na rzuty rożne nie są aż tak płynnym rynkiem, jak chociażby typy Over/Under dotyczące goli lub tradycyjne selekcje 1X2. Z racji tego, że te zakłady obstawia znacznie mniej typerów, to pomyłki kursowe bukmacherów nie są aż tak szybko weryfikowane, a posiadając aktywny profil w kilku firmach można wykorzystać pomyłkę analityków i obstawić wartościowy kupon ze sporym kursem. 
rzuty rożne - zasady typowania zakładów bukmacherskich

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na rzuty rożne?

Tak jak wspominaliśmy na wstępie obstawianie rzutów rożnych możliwe jest po rejestracji w każdej firmie z polską licencją. Oferta ofercie jednak nierówna, a zatem jaki jest najlepszy bukmacher do rzutów rożnych? Poniżej prezentujemy ranking TOP 3 najlepszych operatorów w tej materii, którymi w trakcie naszych testów zostały firmy STS, Superbet oraz Fortuna. 

Zakłady na rzuty rożne w STS – oferta bukmachera 

Jeśli Waszą specjalną są zakłady na rzuty rożne bukmacher STS nie zawiedzie Waszych oczekiwań. Analitycy tej firmy pokrywają mnóstwo lig, również tych nieco niszowych, oferta pojawia się około 3-4 dni przed zdarzeniem, a kursy należą do najwyższych na rynku. 

Zakłady na rzuty rożne w Superbet – oferta bukmachera 

Dla traderów obstawiających rzuty rożne bukmacher Superbet przygotował kilkanaście rynków zakładów, dlatego każdy ekspert od “cornerów” odnajdzie tam coś dla siebie. Poza standardowymi typami do dyspozycji graczy są m.in. przedziały rzutów rożnych ogółem, jak i w odniesieniu do konkretnych drużyn, kursy na parzyste/nieparzyste rzuty rożne w meczu oraz typy na 1. rzut rożny w całym meczu, ale i w każdej z połów. 

Zakłady na rzuty rożne w Fortunie – oferta bukmachera 

Czeski gigant z polską licencją to kolejny solidny rzuty rożne bukmacher. Do dyspozycji klientów Fortuny jest sporo linii Powyżej/Poniżej, a także liczne handicapy, dotyczące zarówno całego meczu, jak i poszczególnych połów. 

Rzuty rożne obstawianie bez ryzyka – czy to w ogóle możliwe? 

A co, jeśli Wam powiemy, że rejestrując się na stronach topowych legalnych operatorów będziecie mogli typować zakłady bukmacherskie na rzuty rożne bez obawy o utratę wpłaconego depozytu? Tak, to możliwe, a taką możliwość dają powitalne zakłady bez ryzyka dostępne po rejestracji konta z kodem promocyjnym w wybranych firmach.

Całe przedsięwzięcie jest bardzo proste, wystarczy postępować według instrukcji zawartych w regulaminie promocji powitalnej danego bukmachera. W tracie naszych testów rzuty rożne obstawianie bez ryzyka utraty kapitału dostępne było m.in. w STS, Fortunie oraz Superbet. 

Zasady są bardzo zbliżone, a każdorazowo warunkiem skorzystania z takiej możliwości jest założenie profilu gracza z kodem MEGABONUS. Nowi klienci STS mogą odzyskać 100 PLN za wpadkę na pierwszym kuponie, z kolei w Fortunie możecie obstawić bez ryzyka trzy zakłady na rzuty rożne (każdorazowo zwrot wynosi 100 PLN). 

O krok dalej postanowili pójść włodarze bukmachera Superbet, którzy gwarantują rzuty rożne obstawianie bez ryzyka przez 7 dni po rejestracji konta, a jeśli w tym okresie Wasze typy się nie sprawdzą, to odzyskacie do 3500 PLN. 

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Podstawowe pytanie z perspektywy klientów legalnych bukmacherów brzmi – czy rzuty rożne i obstawianie dają gwarancję profitów w dłuższej perspektywie? Tak, typowanie “cornerów” może okazać się skuteczne dokładnie w taki sam sposób, jak umieszczanie na kuponach selekcji na ilość goli w meczu, liczbę kartek lub typowanie triumfatora. 

Ważne, aby w momencie konstruowania kuponu nie kierować się wyłącznie instynktem oraz bukmacherskim “nosem”, lecz poświęcić nieco czasu na przedmeczową analizę. W internecie aż roi się od ogólnodostępnych informacji oraz precyzyjnych statystyk, które mogą okazać się na wagę złota w momencie tworzenia zwycięskiego zakładu na rzuty rożne. 

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie – FAQ

Gdzie można legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie na rzuty rożne?

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie zgodnie z polskim prawem można typować wyłącznie na stronach legalnych operatorów posiadających aktualną licencję Ministerstwa Finansów. Komplet takich firm znajduje się w naszym rankingu. 

Jaki jest najlepszy bukmacher do rzutów rożnych?

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie posiada w swojej ofercie piłkarskiej każdy operator z polską licencją, natomiast w trakcie naszych testów najbardziej do gustu przypadła nam oferta trzech serwisów, a mianowicie firm Superbet, STS oraz Fortuna. 

Jak skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie na rzuty rożne?

Rzuty rożne obstawianie może okazać się skuteczne i gwarantować typerowi profity w budżecie bukmachera w dłuższej perspektywie czasu. Czym kierować się podczas tworzenia kuponu? Szczegóły powyżej.