UFC zakłady bukmacherskie – jak i gdzie obstawiać?

UFC to największa na świecie organizacja mieszanych sportów walki. Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na UFC? O tym dowiesz się z tego tekstu. Prezentujemy także jak i co typować mogą gracze.

UFC zakłady bukmacherskie

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na UFC? Ofertę znajdziemy m.in. u takich polecanych przez graczy bukmacherów, jak STS, Superbet, Fortuna czy Betclic.

BukmacherBonus na UFCSprawdź ofertę
STS760 PLNUFC w STS
Superbet3755 PLNUFC w Superbet
Fortuna335 PLNUFC w Fortunie
Betclic50 PLNUFC w Betclic

Każdy z wymienionych wyżej operatorów pozwala typować gale UFC. Zakłady bukmacherskie na poszczególne walki to od kilku do nawet kilkudziesięciu kursów. W kolejnych akapitach przybliżamy co i jak typować można przy okazji obstawiania UFC.

UFC zakłady bukmacherskie – co typować?

Organizacja UFC zajmuje się organizowaniem walk w formule MMA. To jasno pokazuje, co możemy obstawiać podczas wydarzeń związanych z poszczególnymi galami. 

Na walki podczas UFC zakłady bukmacherskie dotyczą m.in. wskazania zwycięzcy, czasu trwania walki czy sposobu jej zakończenia. 

UFC obstawianie wyniku walki

Podstawową formą zakładu we wszystkich sportach walki, jest typowanie wyniku pojedynku. Nie inaczej jest w tym przypadku. W UFC obstawianie zwycięzcy walki jest najczęściej wybieranym zakładem, który dostępny jest na wszystkie pojedynki w ofercie legalnych bukmacherów.

UFC zakłady na sposób zakończenia walki

Kolejnym elementem oferty na obstawianie UFC są zakłady bukmacherskie na sposób zakończenia walki. Do wyboru zazwyczaj mamy takie opcje, jak:

  • KO/TKO/dyskwalifikacja
  • Poddanie
  • Decyzja sędziów
UFC zakłady bukmacherskie na sposób zakończenia walki

UFC zakłady na czas trwania walki

W przypadku organizacji UFC walki planowane są na trzy pięciominutowe rundy, a walki mistrzowskie i walki wieczoru odbywają się na dystansie pięć rund. Dostępne na UFC zakłady bukmacherskie pozwalają na typowanie, jak długo potrwa dany pojedynek.

Tego rodzaju zakłady mogą być typami poniżej/powyżej (np. poniżej 1.5 rundy) lub zakładami “w której rundzie zakończy się walka?”.

UFC zakłady bukmacherskie na rundy

Opisane wyżej rodzaje zakładów bukmacherskich na UFC nie wyczerpują jednak tematu. Bukmacherzy oferują również zakłady łączne, czyli takie wskazujące np. który zawodnik i w jaki sposób wygra, lub który zawodnik wygra w konkretnej rundzie.

Jak obstawiać UFC? Porady

Jak powinno wyglądać obstawianie UFC? Poniżej opisujemy praktycznie porady, które pozwolą skuteczniej typować dostępne na gale UFC zakłady bukmacherskie. Dla wielu, szczególnie początkujących graczy, mogą być to przydatne wskazówki przed rozpoczęciem obstawiania.

Ranga pojedynku

Analizując jak wygląda karta walk poszczególnych gal, możemy zauważyć, że stawki pojedynków bywają bardzo różne. Co więcej, w ramach jednej walki każdy z zawodników może daną konfrontację odbierać zupełnie inaczej i będzie to miało kolosalny wpływ na jego taktykę.

Inaczej bowiem walczyć będą zawodnicy w walce mistrzowskiej – gdzie zmienia się choćby układ zakładów bukmacherskich z racji dwóch dodatkowych rund – a inaczej w starciach poza czołówką rankingu. W tym pierwszym boju wymaga będzie większa kalkulacja, a w drugim chęć pokazania się kibicom i budowania swojej pozycji. Jeśli zawodnicy są na końcu kontraktu i ostatnio przegrali kilka walk, to będą szukali efektownej wygranej. Takie starcia to często “być albo nie być” i zazwyczaj kończą się przed czasem.

Kategoria wagowa

Im wyższa kategoria wagowa, tym więcej ważą ciosy. Dlatego też liczba wygranych przez KO jest wyraźnie większa w kategorii ciężkiej, aniżeli chociażby w lekkiej. Warto to wiedzieć, bo pozwala to dobrać na walki UFC zakłady bukmacherskie o większym prawdopodobieństwie trafienia.

W niższych kategoriach skończenia częściej wynikają z technik zapaśniczych, poddań lub walki toczą się na pełnym dystansie.

Wcześniejsze walki

Decydując się na obstawianie UFC warto przeanalizować, jak przed danym starciem radzili sobie konkretni zawodnicy. Dzięki temu poznamy mocne i słabe strony zawodników. Analiza wcześniejszych występów pozwoli nam sprawdzić w jakim stylu poszczególni fighterzy kończą pojedynki, czy ich wiodącym stylem są techniki stójkowe czy parterowe, a także z jak walczącymi przeciwnikami mieli najwięcej problemów.

Często analizując zakłady bukmacherskie na UFC warto sięgnąć do historii walk w innych federacjach, bowiem największa organizacja rzadko kiedy stanowi początek przygody danego zawodnika z MMA.

Gdzie obstawiać UFC u bukmacherów?

Jaki jest najlepszy bukmacher na obstawianie UFC? Zdaniem graczy i ekspertów najlepszym wyborem będzie STS. Wśród polecanych operatorów są też Superbet, Fortuna i Betclic. Ten ostatni bukmacher jest partnerem organizacji UFC.

Zakłady na UFC w STS

Zakłady bukmacherskie na UFC u bukmachera STS znajdziemy w zakładce “Sporty walki”. Następnie wybieramy opcję “MMA” i “UFC” lub “UFC Fight Night”. Operator kursy na rozstrzygnięcia poszczególnych walk wystawia zazwyczaj z pewnym wyprzedzeniem, a pełna oferta dostępna jest na około tydzień przed galą.

Kod promocyjny MEGABONUS pozwala uzyskać przy rejestracji w STS najwyższy bonus powitalny, także na obstawianie UFC.

Zakłady na UFC w Superbet

Podobnie możemy znaleźć ofertę na obstawianie UFC w Superbecie. Najpierw klikamy w zakładkę “Sporty walki”, a następnie z podstrony “Rozgrywki” wybieramy “UFC”. Bukmacher przygotował dla typerów zakłady zarówno na numerowane gale UFC, jak i serię UFC Fight Night.

Obstawianie UFC w Superbecie możliwe jest z wykorzystaniem bonusów powitalnych, a kod gwarantujący najwyższy bonus to BETPL.

Zakłady na UFC w Fortunie

Sporty walki, w tym także zakłady na UFC, są dostępne w Fortunie. Bukmacher w zakładce “Sporty walki” umieścił możliwość obstawiania UFC, UFC Fight Night oraz zakładów specjalnych.

Kod promocyjny Fortuny o treści FORTUNAMAX gwarantuje najwyższy bonus na start u bukmachera. W tym zakłady bez ryzyka i freebety dostępne na obstawianie UFC.

Zakłady na UFC w Betclic

Oferty na UFC nie mogło zabraknąć w Betclicu, który jest oficjalnym partnerem federacji w Polsce. Bukmacher pozwala obstawiać wszystkie walki organizowane przez UFC, a czasem proponuje też akcje specjalne związane z UFC.

W Betclic kod promocyjny BETPLVIP daje dostęp do najwyższego bonusu powitalnego dla nowych graczy.

Czy warto obstawiać zakłady na UFC?

Jeśli interesujemy się sportami walki, to obstawianie UFC będzie naturalnym wyborem. To przede wszystkim największa organizacja MMA na świecie, gdzie walczą najlepsi zawodnicy. Typerzy mają zatem niemal nieograniczony dostęp do informacji o federacji, które łatwo znaleźć w mediach.

Przewagą typowania walk w UFC, nad np. obstawianiem Fame MMA czy innych gal freakowych, jest nieco większa przewidywalność rozstrzygnięć. Walczą tu wyłącznie sportowcy, którzy w pełni profesjonalnie przygotowują się do kolejnych walk.

Z racji popularności UFC zakłady bukmacherskie możemy znaleźć na wszystkie gale federacji, co nie zawsze obowiązuje w przypadku organizacji o mniejszym prestiżu.

UFC zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Obstawanie UFC możliwe jest u legalnych bukmacherów. Gdzie typować zakłady na UFC? Wśród najpopularniejszych i najchętniej wybieranych operatorów są STS, Fortuna czy Superbet. Uznaniem graczy cieszy się także polski partner UFC, bukmacher Betclic.

FAQ

Gdzie obstawiać UFC?

Polecanymi bukmacherami na obstawianie UFC są STS, Superbet, Fortuna i Betclic.

Jakie zakłady bukmacherskie na UFC?

Na walki podczas gal UFC obstawiać możemy przede wszystkim rozstrzygnięcie danej konfrontacji. Ponadto gracze mogą typować sposób i czas zakończenia pojedynku.