Zakłady live – obstawianie na żywo w zakładach bukmacherskich

Zakłady LIVE to bardzo popularna forma typowania u bukmachera. Na czym polegają zakłady na żywo? U jakich bukmacherów szukać zakładów LIVE i specjalnych bonusów na typowanie? Analizujemy to w naszym tekście i pokazujemy, co i jak obstawiać na żywo w zakładach bukmacherskich.

Czym są zakłady live?

Zakłady live to jedna z możliwości typowania oferowana przez legalne firmy bukmacherskie działające w Polsce. Pozwalają na obstawianie w trakcie trwania meczu lub innego zdarzenia sportowego. Dzięki temu można na bieżąco reagować, w zależności od tego co dzieje się na boisku, korcie czy parkiecie.

Obstawiając tradycyjne zakłady przedmeczowe musimy czekać na rozliczenie kuponu do końca spotkania. Zakłady na żywo zdecydowanie wyróżniają się pod tym względem, ponieważ rozstrzygnięcie zakładu może w nich nastąpić nawet po kilku sekundach. Oferta dopasowywana jest na bieżąco do aktualnej sytuacji, dzięki czemu gracze mają wiele możliwości do typowania.

Zakłady live charakteryzują się też dużą zmiennością kursów. W jednej chwili może on wynosić np. 4.25, po czym po minucie spadnie do 1.35. Często dzieje się tak w przypadku meczów tenisa. Dzięki temu można próbować złapać tzw. “surebeta” , czyli zakład gwarantujący wygraną niezależnie od końcowego rozstrzygnięcia. 

Przykład:

Na początku spotkania tenisowego pomiędzy A i B, stawiamy na zawodnika A po kursie 3,25. Gdy wygrywa pierwszego seta i prowadzi z przełamaniem w drugiej odsłonie, puszczamy zakład na zawodnika B po kursie 3.50. W tej sytuacji nie ma już dla nas znaczenia, który z nich zwycięży, ponieważ tak i tak część wygranej trafi na nasze konto.

Obstawiając zakłady na żywo należy być jednak bardzo uważnym. Gra pod presją i konieczność podejmowania decyzji w ułamku sekundy może sprawić, że nasze wybory nie będą do końca przemyślane i doprowadzą do uszczuplenia stanu konta.

Gdzie obstawiać LIVE u bukmacherów?

Obstawianie meczy na żywo w Polsce możliwe jest wyłącznie u legalnych bukmacherów, czyli działających na podstawie zezwolenia od Ministerstwa Finansów. Którzy spełniają te kryterium? Wszystkie firmy, którzy znajdują się na naszym portalu, są legalnymi bukmacherami.

Zarówno na typowanie zakładów przedmeczowych, jak i tych na żywo operatorzy w Polsce oferują promocje powitalne. Czytelnicy Bet.pl mogą skorzystać ze specjalnych ofert na start zawierających wyższe bonusy niż w standardowej wersji!

Którzy bukmacherzy są najlepsi do zakładów LIVE i pozwalają na obstawianie na żywo z bonusami bukmacherskimi? Zdaniem czytelników portalu Bet.pl są to: STS, Superbet i Fortuna.

Obstawianie żywo u bukmacheraBonus powitalnySprawdź
STS760 PLNSprawdź
Superbet3755 PLNSprawdź
Fortuna335 PLNSprawdź

Warto pamiętać, że rejestracja z dedykowanym kodem promocyjnym u wyżej wymienionych bukmacherów pozwala na skorzystanie z najwyższego, dostępnego pakietu na start. Kod zostanie wpisany automatycznie po kliknięciu w link z tabeli powyżej.

Bonus bukmacherski na zakłady na żywo

Zakłady live cieszą się dużą popularnością wśród graczy. W tym akapicie sprawdzimy, którzy z legalnych bukmacherów oferują bonusy na typowanie na żywo lub promocje, które można wykorzystać tylko w zakładach live.

STS – bonus za wykonanie zadania

STS jest jednym z bukmacherów, u którego możemy otrzymać bonus za obstawianie na żywo. Znajduje się on w ofercie powitalnej, a aktywuje się go, wykonując zadanie odblokowane po wpłacie drugiego depozytu. Pierwsza część zadania mówi o obstawieniu za min. 15 zł z kategorii zakłady na żywo po kursie kuponu min. 1.91. W kolejnym etapie musimy natomiast postawić kupon z co najmniej jednym zdarzeniem z kategorii Betgames o takich samych wymaganiach, jak w przypadku live (stawka min. 15 zł, kurs kuponu min. 1.91). Jeśli wykonamy oba zadania, otrzymamy 20 zł bonusu.

Betclic – gra bez podatku

W Betclic wszystkie zakłady sportowe możemy grać bez limitu bez podatku. Dotyczy to również oferty zakładów na żywo. Dzięki temu potencjalne wygrane będą wyższe.

ForBET – poranne granie bez podatku

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7-11 w forBET można grać bez podatku. Promocją objęte są zakłady przedmeczowe, sporty wirtualne, ale również zakłady live. Aby skorzystać z akcji, musimy wrzucić na kupon co najmniej 3 zdarzenia, a kurs każdego z nich nie może być niższy niż 1.30.

Obstawianie meczy na żywo – jakie wyróżniamy typy zakładów?

Tak jak wspominaliśmy, zakłady na żywo dają graczom wiele możliwości. W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać najbardziej pasującą opcję i pod nią ustalić strategię gry. 

Najpopularniejsze zakłady live, z którymi można spotkać się praktycznie w każdej dyscyplinie sportowej, to:

 • zakład na zwycięstwo (dwudrogowo lub trzydrogowo)
 • handicapy
 • poniżej/powyżej

Podstawowe rodzaje zakładów na żywo generalnie są takie same, jak w przypadku tych przedmeczowych. To one są najczęściej wybierane przez graczy. Istnieje jednak szereg dodatkowych opcji, dostępnych tylko dla zakładów live. Pojawiają się one w zależności od przebiegu wydarzeń na arenie zmagań. Poniżej szczegółowo opisujemy kilka rodzajów zakładów na żywo dla wybranych dyscyplin sportowych.

Co obstawiać na żywo u bukmachera?

obstawianie na żywo zakłady live

Oferta bukmacherów stale się rozszerza i dopasowuje zarówno do preferencji graczy, jak i sportowych trendów na świecie. Największą popularnością wśród typerów cieszą się takie dyscypliny sportowe, jak:

 • piłka nożna
 • tenis
 • koszykówka
 • siatkówka
 • hokej na lodzie
 • żużel
 • skoki narciarskie
 • piłka ręczna

Swoich sympatyków mają też sporty bardziej niszowe, np.: snooker, rzutki czy tenis stołowy. Każdy z nich ma własną specyfikę, do której dostosowuje się zakłady live. Poniżej szczegółowo opisujemy, jakie rodzaje zakładów na żywo dostępne są w ramach poszczególnych sportów.

Zakłady na żywo w piłce nożnej

sts zakłady na żywo

Nie od dziś wiadomo, że największą popularnością wśród typerów cieszy się piłka nożna – zarówno w przypadku zakładów przedmeczowych, jak i live. Dlatego też oferta z tej dyscypliny jest najbardziej rozbudowana i nie ogranicza się jedynie do czołowych lig na świecie.

Obstawiając zakłady na żywo można trafić na wiele egzotycznych rozgrywek z najróżniejszych krajów na świecie. Znajdziemy wśród nich np.: ligę boliwijską, trzecią ligę japońską czy piątą ligę angielską. Dzięki temu gracze mogą typować praktycznie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jakie rynki są dostępne, jeśli gracz zdecyduje się na zakłady na żywo w czasie meczu piłkarskiego? Podzieliliśmy je na kilka kategorii:

 • dotyczące wyniku meczu
 • dotyczące goli w danym spotkaniu
 • dotyczące handicapów
 • dotyczące innych wydarzeń mogących wystąpić w czasie meczu

Zakłady na żywo – wynik meczu

Podobnie, jak w tradycyjnych zakładach przedmeczowych, można tutaj wytypować zwycięzcę danego spotkania. Obstawiając live należy jednak mieć na uwadze, że dochodzi tutaj dynamika zmiany kursów. Uzależniona jest ona od upływającego czasu oraz wydarzeń boiskowych, np.: utraty bramki, kontuzji kluczowego zawodnika lub czerwonej kartki.

Najczęściej spotykane zakłady live w tym obszarze to:

 • trzydrogowy wynik końcowy meczu – zwycięstwo drużyny A, remis, zwycięstwo drużyny B
 • dwudrogowy wynik końcowy meczu – zwycięstwo drużyny A lub zwycięstwo drużyny B – w przypadku remisu zakład jest nierozstrzygnięty
 • podwójna szansa – zwycięstwo drużyny A lub remis, zwycięstwo drużyny B lub remis, zwycięstwo drużyny A lub zwycięstwo drużyny B
 • wynik meczu do połowy – dwu- lub trzydrogowy
 • wynik meczu w 2. połowie – dwu- lub trzydrogowy
 • podwójna szansa na wynik do połowy lub w 2. połowie
 • dokładny wynik końcowy meczu 
 • dokładny wynik meczu do połowy lub w 2. połowie
 • wynik meczu po 1. połowie i na koniec spotkania – dostępne opcje: 1/1, 1/X, 1/2, X/1, X/X, X/2, 2/1, 2/X, 2/1

Liczba opcji w ramach poszczególnych rynków w głównej mierze zależy od popularności danego wydarzenia. Najwięcej możliwości do obstawiania pojawia się przy okazji meczów znanych drużyn, europejskich pucharów, czy mistrzostw świata lub europy.

Zakłady live – gole

Zakłady live oferują duże możliwości w zakresie typowania meczów piłkarskich pod kątem zdobytych goli. Nie interesuje nas wtedy kto wygra dane spotkanie. Całą swoją uwagę należy poświęcić temu, kto i kiedy może zdobyć ewentualne bramki. Najlepiej robić to, oglądając bezpośrednio mecz w telewizji lub w legalnym źródle oferowanym przez bukmachera. Warto też pamiętać, że zakłady te dotyczą głównie regulaminowego czasu gry. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy może dojść do dogrywki lub rzutów karnych.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zakłady na żywo, związane z golami w meczu piłkarskim:

 • która drużyna strzeli następnego gola – A, B lub żadna
 • ile goli padnie w meczu – można typować dokładną liczbę bramek lub przedziały np.: 2-3 lub 4-5
 • ile goli strzeli dana drużyna – typuje się dokładną liczbę bramek lub określone przedziały
 • ile goli padnie w meczu – obstawia się czy będzie powyżej lub poniżej określonego pułapu, np.: powyżej 2.5 lub poniżej 4.5
 • ile goli padnie w 1. połowie/2. połowie
 • ile bramek padnie między – obstawia się liczbę goli w określonych przedziałach czasowych np.: między 1 a 15 min lub między 60 a 75 min
 • czy obie drużyny strzelą gola
 • czy dana drużyna zachowa w meczu czyste konto
 • czy liczba bramek w meczu będzie parzysta lub nieparzysta

Aktualizacja powyższych opcji oraz związanych z nimi kursów następuje wraz z upływającym czasem, każdym kolejnym zdobytym golem czy ewentualną czerwoną kartką. Chcąc grać zakłady live dotyczące goli, warto poświęcić trochę uwagi na przeprowadzenie analizy i zerknięcie w statystyki. Nie jest to oczywiście recepta na stuprocentową skuteczność, ale bardzo często takie działania pomagają w trafnym typowaniu. Zwłaszcza, że są pewne drużyny, które np. często tracą bramki jako pierwsze lub strzelają dużo goli w końcówkach meczów. Trzeba jednak do tego dodać uważną obserwację boiskowych wydarzeń.

Zakłady bukmacherskie live – handicapy

Handicapy to bardzo popularny rodzaj zakładów przedmeczowych. Polegają one na tym, że jednej z drużyn dodaje się lub odejmuje “bonusowe” bramki przed rozpoczęciem spotkania. 

Przykład:

Typując np.: handicap +1,5 na drużynę X, mecz zaczyna się tak, jakby od wyniku 0-1,5 na niekorzyść drużyny Y. Jeśli drużyna Y strzeli w ciągu 90 min tylko jedną bramkę, nie tracąc żadnej, wówczas takie spotkanie kończy się wynikiem 1-1,5, a my wygrywamy zakład.

Jeśli chodzi o zakłady na żywo, to zasada jest dokładnie taka sama, z tym, że ewentualne handicapy dodaje się do aktualnego wyniku meczu. Mogą być one:

 • dwudrogowe – np. +0,5, -1,5 lub +2,5
 • trzydrogowe – np.: +1, -1 lub +2

W pierwszym przypadku po dodaniu handicapu nie ma możliwości, że padnie remis, więc trafienie takiego zakładu to teoretycznie łatwiejsza sprawa. Ma to jednak przełożenie na niższy kurs takiego zdarzenia. Druga opcja przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy celują w wyższe współczynniki. 

Zakłady live – pozostałe opcje

Zakłady live nie ograniczają się jedynie do opisanych powyżej klasycznych rynków. Znajdziemy tutaj też szereg dodatkowych opcji. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich:

 • liczba rzutów rożnych w całym meczu lub w danej połowie – dokładna liczba lub powyżej/poniżej
 • liczba rzutów rożnych wykonywanych przez daną drużynę – dokładna liczba lub powyżej/poniżej
 • liczba żółtych kartek
 • czy w meczu zostanie pokazana czerwona kartka
 • który zawodnik strzeli następnego gola w meczu
 • czy w meczu zostanie podyktowany rzut karny

Powyższe możliwości typowania pojawiają się zazwyczaj w przypadku ważniejszych meczów. Mniej popularne spotkania ograniczają się do klasycznych rynków.

Zakłady live w tenisie

superbet live tenis

Drugim najpopularniejszym sportem wśród graczy wybierających zakłady live jest tenis. Dzieje się tak głównie dlatego, że mecze toczą się właściwie w każdy dzień tygodnia, praktycznie przez cały rok. Dodatkowo turnieje rozgrywane są na różnych kontynentach, stąd poszczególne spotkania można obstawiać od rana do późnych godzin nocnych.

Podstawowe zakłady na żywo dotyczą oczywiście zwycięzcy danego meczu. Z racji tego, że w tej dyscyplinie nie ma remisów, to są one zawsze dwudrogowe. Przed rozpoczęciem gry warto jednak zwrócić uwagę, w jaki sposób rozliczane są zakłady w przypadku kreczu jednego z zawodników, ponieważ u niektórych bukmacherów może nastąpić wtedy zwrot.

Decydując się na zakłady live w czasie meczu tenisa, do wyboru mamy następujące opcje:

 • zakłady dotyczące wyniku
 • zakłady dotyczące handicapów
 • zakłady powyżej/poniżej
 • zakłady dodatkowe

Zakłady na żywo – obstawianie wyniku

Mecz tenisa gra się do dwóch lub trzech wygranych setów. Każdy z nich kończy się po 6 lub 7 wygranych gemach przez jednego z zawodników. Z kolei każdy gem może trwać nawet kilkanaście minut. W tym czasie, typując zakłady na żywo, mamy następujące możliwości:

 • kto wygra mecz
 • kto wygra seta
 • kto wygra następnego gema
 • kto wygra dwa następne gemy
 • jaki będzie dokładny wynik meczu
 • jaki będzie dokładny wynik seta
 • jaki będzie dokładny wynik gema

Zakłady live podczas tenisowego meczu charakteryzują się dużą zmiennością kursów. Bardzo często faworyci miewają słabsze początki i przegrywają kilka pierwszych gemów. Wówczas istnieje szansa na złapanie wyższego kursu niż przed rozpoczęciem spotkania.

Zakłady live – handicapy

W tenisie pojawia się też handicap gemowy i setowy w zakładach live. Można wyróżnić następujące ich rodzaje:

 • handicap setów w całym meczu – w tego typu zakładach wygrana jednego seta może oznaczać trafienie kuponu
 • handicap gemów w całym meczu – sumuje się wszystkie gemy zdobyte w poszczególnych setach
 • handicap gemów w secie – do wygrania zakładu wystarczy zdobycie określonej liczby gemów w danym secie

Zakłady bukmacherskie live – powyżej/poniżej

Osoby, które chcą obstawiać zakłady bukmacherskie live w czasie meczu tenisowego, mogą wybierać też spośród następujących zakładów powyżej/poniżej:

 • ile będzie gemów w secie
 • ile będzie rozegranych setów
 • ile gemów wygra dany zawodnik w całym meczu
 • ile gemów wygra dany zawodnik w secie
 • ile setów wygra dany zawodnik

Zakłady na żywo – dodatkowe opcje

Zakłady na żywo w tenisie nie ograniczają się tylko do klasycznych rynków. Znajdziemy tutaj także szereg opcji dodatkowych, takich jak:

 • czy zawodnik wygra co najmniej jednego seta
 • czy w meczu będzie tie-break
 • czy w secie będzie tie-break
 • kto zdobędzie następny punkt w gemie
 • kto pierwszy wygra określoną liczbę gemów
 • czy liczba gemów w secie lub meczu będzie parzysta/nieparzysta

Najszersza oferta zakładów live w tenisie pojawia się przy okazji turniejów Wielkiego Szlema. W przypadku mniej popularnych meczów ogranicza się zaś głównie do standardowych rynków.

Koszykówka – zakłady na żywo

fortuna koszykówka live

Jeśli chodzi o zakłady na żywo w koszykówce, to największą popularnością cieszą się kursy i typy na NBA. Mecze rozgrywane są tam każdego dnia, więc możliwości postawienia kuponu jest bardzo dużo. Fani tej dyscypliny sportowej mają do wyboru też inne ligi, nawet te egzotyczne.

Jakie zdarzenia można obstawiać, decydując się na zakłady live w koszykówce? Poniżej zebraliśmy najciekawsze z nich:

 • kto wygra mecz – dwudrogowy (zwrot w przypadku remisu)
 • kto wygra mecz – trzydrogowy
 • kto wygra daną kwartę
 • czy będzie powyżej/poniżej określonej liczby punktów – w meczu, do połowy, w poszczególnych kwartach
 • ile punktów, asysty, zbiórek będzie miał dany gracz – powyżej lub poniżej
 • jaką różnicą punktową zakończy się wygrana danej drużyny
 • handicapy – na poszczególne kwarty i na cały mecz
 • która drużyna wygra wyścig do określonej liczby punktów

Kursy na poszczególne zdarzenia oraz ewentualne linie w przypadku zakładów powyżej/poniżej, zmieniają się w zależności od sytuacji na parkiecie. 

Zakłady na żywo – pozostałe dyscypliny

Jeśli chodzi o zakłady na żywo, to w przypadku każdej dyscypliny sportowej możemy podzielić rynki na główne i dodatkowe. Oferta przygotowana przez bukmacherów jest tak szeroka, że każdy gracz chcący obstawiać zakłady live znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jak skutecznie obstawiać zakłady live?

skuteczne typowanie live zakłady na żywo

Czy istnieje idealna metoda na zakłady live? Oczywiście, że nie. Są jednak pewne zasady, których przestrzeganie pomoże w skutecznym typowaniu:

 • obstawianie dyscyplin, na których się znamy – dotyczy to w szczególności zasad gry oraz specyfiki danego sportu. Ważna jest też umiejętność przeprowadzenia odpowiedniej analizy, opartej na różnego rodzaju statystykach.
 • bycie uważnym obserwatorem w trakcie oglądania meczu – dzięki wnikliwemu śledzeniu wydarzenia sportowego możemy wyciągnąć odpowiednie wnioski, które przydadzą nam się w potencjalnym obstawianiu zakładów LIVE.
 • niesugerowanie się wyłącznie kursami – często zdarza się, że nie odzwierciedlają tego, co faktycznie dzieje się na arenie sportowej. Dlatego najlepiej typować tylko takie zdarzenia, które możemy bezpośrednio śledzić w TV lub na streamie oferowanym przez polskich legalnych bukmacherów.
 • szukanie wyższych kursów po starcie spotkania – zakłady na żywo pozwalają na złapanie dużo wyższych współczynników. Faworyci w piłce nożnej lub tenisie często miewają słabsze początki i kurs na nich po kilkunastu minutach może wzrosnąć np. z 1.14 do 1.56. Zamiast obstawiać zdarzenia przed meczem, warto odczekać kilka chwil i próbować wyłapać takie okazje.
 • ustalenie budżetu na grę – warto wiedzieć o tym, że zakłady live dostarczają bardzo dużych emocji w krótkim czasie. Może to doprowadzić do tego, że typerzy stracą kontrolę nad swoją grą i szybko uszczuplą stan swojego konta. Podstawową zasadą jest tutaj tzw. “brak chęci odegrania się, po kilku nietrafionych kuponach”. Najlepiej ustalić sobie dzienny budżet na grę i starać się go nie przekraczać.

Obstawianie meczy na żywo – podsumowanie

Czy warto obstawiać LIVE? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Zakłady na żywo dają możliwość wykorzystania wiedzy i wniosków, do których doszliśmy na podstawie oglądania meczu. Często nasze spostrzeżenia mogą być nieco inne od kursów bukmacherskich, przez co mamy okazję „zarobić” na wizji odmiennej od tej, jaką ma bukmacher.

Na obstawianie na żywo część legalnych bukmacherów przygotowuje specjalne oferty promocyjne, co z pewnością też działa na korzyść zakładów LIVE. Dzięki nim możemy np. obstawić bez ryzyka wybrane spotkanie lub zgarnąć dodatkową wygraną za spełnienie warunków promocji.

Świetnym urozmaiceniem obstawiania meczy na żywo u bukmachera są transmisje LIVE. W wielu przypadkach operatorzy wymagają zagrania dowolnego zakładu, żeby odblokować dostęp do bezpłatnego oglądania meczów. W ten sposób nie musimy płacić dodatkowo za transmisję spotkania, a przy okazji mamy szansę nawet na minimalny zysk.

Na koniec należy pamiętać o zawieraniu zakładów na żywo wyłącznie u legalnych bukmacherów. Tylko oni gwarantują 100% bezpieczeństwa naszych środków i pozwalają na szybkie i bezproblemowe dokonywanie wpłat i wypłat na konto bankowe.

Jakie dyscypliny sportowe można typować live u bukmachera?

Największą popularnością cieszą się zakłady na żywo z kategorii piłka nożna. Obstawiać live można również koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, hokej na lodzie, czy żużel.

U którego bukmachera najlepiej obstawiać na żywo?

Według czytelników portalu Bet.pl najlepszymi bukmacherami do typowania live są: STS, Superbet i Fortuna.