Jak ograć bukmachera? | Sposoby na skuteczne typowanie

Dla jednych obstawianie zdarzeń sportowych to sposób spędzania wolnego czasu. Drudzy potrzebują dodatkowych emocji podczas oglądania transmisji, a puszczenie kuponu przed meczem im je zapewnia. Zdecydowana większość typerów robi to jednak z prostego powodu – chce szybko zarobić pieniądze. Dlatego często zadają sobie jedno pytanie: jak ograć bukmachera? W tym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy do lektury.

Jak ograć bukmachera?

Jest kilka legalnych sposobów na to, jak ograć bukmachera. W tym tekście wymieniamy i opisujemy poszczególne metody, które pozwalają zwiększyć szanse na skuteczne typowanie zakładów. Warto podkreślić, że wszystkie przykłady na to, jak ograć bukmachera, to jedynie opcje pozwalające zwiększyć szanse wygranej lub zminimalizować ryzyko porażki. Nie ma bowiem w 100% skutecznych metod na regularne wygrywanie i zarabianie na zakładach bukmacherskich. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to najpewniej chce nas naciągnąć lub wprowadzić w błąd.

Mimo wszystko z poniższych porad mogą skorzystać typerzy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki lub są już bardziej zaawansowanymi graczami, szukającymi nowych metod na poprawę skuteczności w zakładach.

Czy istnieje najlepszy sposób na bukmachera?

Początkujący typerzy, zastanawiają się zapewne, czy istnieje skuteczny sposób na bukmachera. Jak już wspomnieliśmy, nie ma jednej uniwersalnej metody, przynoszącej upragnione efekty. W swojej przygodzie z typowaniem można jednak stosować wiele różnego rodzaju strategii czy pomysłów na to, jak ograć bukmachera.

Co istotne, każda z opisanych dalej porad – na to jak ograć bukmachera – ma swoje mocne strony, ale też pewne ograniczenia. Dlatego warto pamiętać, że z różnych technik korzystać powinno się w zależności od konkretnej sytuacji. Najważniejsze metody na ogranie bukmachera opisujemy w kolejnych akapitach.

Jak ograć bukmachera? Porady dla typerów

Tak jak wspominaliśmy, nie ma złotej reguły, gwarantującej sukces w obstawianiu. Bazując jednak na doświadczeniu innych graczy oraz na opracowanych przez nich strategiach, można zacząć osiągać dobre wyniki. Przygotowaliśmy dla Was kilka podstawowych zasad typowania. Dzięki nim łatwiej Wam będzie odpowiedzieć sobie na pytanie: jak ograć bukmachera?

Statystyki są nieubłagane i jednoznacznie wskazują na to, że ponad 90% graczy nie osiąga zysków obstawiając zdarzenia sportowe. Zdarzają się oczywiście osoby wychodzące na tzw. „plus” na samym początku, jednak w dłuższej perspektywie w ogólnym rozrachunku zazwyczaj na początku pojawia się „minus”. Dlaczego tak się dzieje?

Głównym powodem jest niestosowanie się do wcześniej ustalonych założeń. Dochodzą do tego również emocje, które nigdy nie są dobrym doradcą. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak ograć bukmachera, to musisz wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest dyscyplina. To właśnie dzięki niej będzie można znaleźć skuteczny sposób na bukmachera. Poniżej omawiamy 10 zasad, które warto zastosować w swojej grze.

1. Jak ograć bukmachera? Korzystaj z promocji

Na samym początku warto pochylić się nad bonusami bukmacherskimi, czyli wszelkiej maści promocjami, które mogą pozwolić na zmniejszenie ryzyka przegranej własnych środków na typowanie. Wśród legalnych bukmacherów każdy proponuje różnorodne bonusy, przygotowane zarówno dla nowych graczy i związane z rejestracją konta, jak i promocje dla wszystkich zarejestrowanych typerów.

Jak uzyskać dostęp do promocji na start? To bardzo proste. Wystarczy podczas rejestracji konta skorzystać z dostępnych dla czytelników Bet.pl kodów promocyjnych, co pozwala aktywować wyższe niż w standardzie bonusy. Jednym z najpopularniejszych jest zakład bez ryzyka, czyli tzw. cashback. W tym przypadku gracz – nawet w przypadku błędnego obstawiania – odzyskuje całość lub część wartości postawionej stawki. Jest to sposób na bukmachera, który pozwala nam zminimalizować ryzyko utraty naszych środków na grę.

Przykład: bukmacher forBET ma w swojej ofercie na start zakład bez ryzyka. Korzystając z kodu forBET o treści MECZYKIVIP podczas rejestracji konta, możemy aktywować najwyższy na rynku zakład bez ryzyka do 1300 PLN. Oznacza to, że jeśli nasz pierwszy zakład będzie przegrany, to kwota nawet do tej wartości wróci do gracza i po spełnieniu warunków obrotu będzie do jego dyspozycji.

Więcej o promocjach powitalnych u polecanych bukmacherów piszemy u dołu strony.

2. Sposób na bukmachera – analizy przedmeczowe 

Wiele osób zaczynających grę w zakładach bukmacherskich nie przykłada większej wagi do analiz przedmeczowych. Puszczają oni z reguły tzw. „taśmy”, czyli kupony z dużą liczbą zdarzeń, dobieranych zazwyczaj na podstawie wystawionych kursów czy nazw drużyn. To błąd. Jeżeli chcesz poważnie podejść do tego tematu, to musisz być do tego odpowiednio przygotowany.

Na sam początek wystarczy czytanie zapowiedzi przedmeczowych. Nie zagwarantuje to samych wygranych, jednak znacząco może ograniczyć liczbę pomyłek na kuponach. Dowiesz się z nich np.: w jakiej formie są obie drużyny, czy istotni gracze mają kontuzję lub pauzują za kartki, albo czy w meczach tych drużyn pada dużo bramek. Takie analizy można znaleźć na wielu stronach lub forach dyskusyjnych poświęconych tematyce bukmacherskiej. Użytkownicy dzielą się tam swoimi typami oraz sposobami na to, jak ograć bukmachera.

Z czasem warto jednak opracować własny sposób na bukmachera i samemu zacząć robić szczegółowe analizy. Tym bardziej, że dzisiaj dostęp do informacji jest zdecydowanie łatwiejszy niż kilkadziesiąt lat temu. Dlatego każdy typer powinien mieć stworzoną własną listę stron www, na których z łatwością znajdzie potrzebne dane.

Jak ograć bukmachera - dobór spotkania  - piłka nożna

3. Jak ograć bukmachera? – odpowiednie dobieranie zdarzeń na kuponie

Nie ma chyba osoby na tym świecie, która chociaż raz w swoim życiu nie puściła tzw. „taśmy za 2 zł”. Kupon taki składa się zazwyczaj z ponad 10 zdarzeń, a łączny kurs jest liczbą czterocyfrową. Puszczają je zazwyczaj początkujący typerzy, dla których gra to mało istotny element spędzania wolnego czasu. Nie głowią się one nad tym, jak ograć bukmachera, bo nie taki mają główny cel.

Jeżeli chcesz poważnie podejść do tematu, musisz odpowiednio dobierać zdarzenia na swoich kuponach. Pamiętaj, że każdy kolejny dołożony mecz zwiększa całkowity kurs i ewentualną wygraną, ale zmniejsza prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku. Czasami lepiej więc ograniczyć liczbę typowanych pozycji, a zagrać za wyższą stawkę.

4. Sposób na bukmachera – kieruj się rozumem, a nie sercem

Kolejny błąd, popełniany przez początkujących typerów, to granie zakładów na znane drużyny lub ekipy, którym się kibicuje. To nie jest najlepszy sposób na bukmachera. Dlaczego? Bo kibic bardzo często kieruje się emocjami, a nie zdrowym rozsądkiem. Osoby myślące o tym, jak ograć bukmachera, muszą podchodzić do obstawiania w sposób racjonalny.

Dlatego nie warto dodawać do kuponu meczów z udziałem swojej ukochanej drużyny, tylko po to, by dostarczyć sobie większych emocji. Warto zawsze kierować się rozumem, a nie sercem. Każdy typ powinien być przed zagraniem szczegółowo przeanalizowany i przemyślany.

5. Jak ograć bukmachera? – nie typuj pod wpływem emocji 

Jeżeli w dalszym ciągu nie wiesz, jak ograć bukmachera, to koniecznie zapoznaj się z tym punktem. Jednym z największych błędów popełnianych przez wielu typerów jest granie pod wpływem emocji. I nie ma tutaj znaczenia czy są one pozytywne, czy negatywne. 

Skuteczny sposób na bukmachera, to przede wszystkim zachowanie zimnej krwi w wielu sytuacjach. Szczególnie wtedy, gdy masz dobrą serię i trafiasz kupon za kuponem lub twój typ zagrany za wysoką stawkę okazał się przegrany. Możesz mieć wtedy błędne przekonanie, że dobra passa będzie trwała cały czas albo będziesz chciał się szybko odegrać i zagrasz za dużo większe pieniądze niż powinieneś. Dlatego powinieneś zrobić sobie przerwę od typowania zarówno po kilku trafionych z rzędu kuponach, jak i po porażkach.

6. Czy słuchanie opinii innych to dobry sposób na bukmachera?

Tak jak wspominaliśmy warto posiłkować się analizami robionymi przez innych typerów. Nie można im jednak bezgranicznie ufać. Pamiętaj o tym, że nikt nie posiada tajemnej wiedzy i nigdy w 100% nie będzie wiedział, jak ograć bukmachera

Dlatego musisz podchodzić do opinii innych ludzi z dystansem. Możesz się nimi posiłkować, jednak zanim dodasz dane zdarzenie do swojego kuponu, powinieneś sam dokonać dokładnej analizy. Nie graj również najbardziej popularnych typów, polecanych przez wiele osób, bo najczęściej to one przyczyniają się do braku wygranej.

Jak ograć bukmachera - dobieranie stawek - piłka nożna

7. Jak odpowiednio dobierać stawki, żeby ograć bukmachera? 

Typerzy, którzy chcą poznać sposoby na ogranie bukmacherów, muszą wiedzieć, że jednym z kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobieranie stawek. Doświadczeni gracze, dysponujący pewnym kapitałem, nigdy nie grają za więcej niż kilka procent ogólnej puli. I nie ma tutaj znaczenia czy na saldzie gracza znajduje się 10000 zł czy 100 zł. Osoby, które wiedzą jak ograć bukmachera, zawsze trzymają się tej zasady.

Jeżeli zaczynasz więc grę i postanowiłeś wpłacić 100 zł, to na samym początku Twoje stawki powinny wynosić maksymalnie 5% całego kapitału, czyli w tym wypadku 5 zł.  Wówczas nawet w przypadku kilku nietrafionych kuponów będziesz miał środki na dalszą grę i nie będziesz musiał dokonywać kolejnego depozytu. Ważne jest również to, żeby drastycznie nie zwiększać stawek po przegranych. Chęć „szybkiego odegrania się” to prosta droga do wyzerowania salda.

7. Jak ograć bukmachera? – nie sugeruj się wysokością kursów

Wspominaliśmy już, że nikt nie ma tajemnej wiedzy o tym, jak ograć bukmachera. Nie posiadają jej również osoby, które twierdzą, że granie tylko niskich lub wysokich kursów zagwarantuje sukces. Nigdy nie sugeruj się tylko i wyłącznie tym, na ile dane szanse na zwycięstwo wycenili analitycy. 

Dlatego zanim dodasz jakieś zdarzenie do kuponu, to wcześniej dokonaj szczegółowej analizy, ale bez patrzenia na kursy. Jeżeli stwierdzisz, że większe szanse na zwycięstwo ma drużyna A, wówczas dopiero na nie zerknij. Jak uznasz, że jest on atrakcyjny, to dopiero wtedy zdecyduj się na jego zagranie. To jeden z najlepszych sposobów na bukmachera. Warto też pamiętać, że wpływ na kursy na marża bukmacherska. Jeśli nie chcemy, aby to nas ograł bukmacher, powinniśmy wybrać operatora, który nie winduje jej zbyt wysoko.

8. Obstawiaj dyscypliny, na których się znasz 

Trudno być ekspertem od wszystkiego, i inaczej jest w przypadku zakładów bukmacherskich. Niektórzy gracze typują dyscypliny, które nie są przez nich dobrze znane. Często nawet nie znając zasad oraz nie orientując się, kto w jakiej jest formie. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak ograć bukmachera, to zapamiętaj jedno – nie obstawiaj wszystkich możliwych zdarzeń, które znajdują się w ofercie.

Podobnie jest z obstawianiem niektórych lig piłkarskich. Wielu typerów, szczególnie zimą lub latem, kiedy najpopularniejsze ligi mają przerwę, szukając zdarzeń do gry, trafiają na jakieś egzotyczne rozgrywki. Przy ich obstawianiu sugerują się zazwyczaj kursem, co szybko prowadzi do zmniejszenia środków na koncie. Graj więc tylko to, na czym się najlepiej znasz.

9. Czy granie tzw. „pewniaków” to idealny sposób na bukmachera?

Tak jak wspominaliśmy, nie powinieneś sugerować się wysokością kursów. Szczególnie dotyczy to tzw. „pewniaków”, czyli zdarzeń mających bardzo niskie kursy. Jeżeli myślisz, że dodawanie ich do kuponu to najlepszy sposób na bukmachera, jesteś w wielkim błędzie.

Jeżeli zapytasz kogoś: „jak ograć bukmachera?” i usłyszysz, że powinieneś grać tylko niskie kursy, bo są one gwarancją sukcesu, to czym prędzej zrezygnuj z takich porad. W sporcie nigdy nie ma nic pewnego na 100%. Przekonało się już o tym wielu typerów.

10. Jak ograć bukmachera – nie graj każdego dnia

Kolejnym błędem popełnianym przez wielu graczy jest zbyt częste puszczanie kuponów. Jeżeli spojrzysz na ofertę i nie zauważysz niczego godnego uwagi to odpuść grę. Daj odpocząć umysłowi i nie dostarczaj organizmowi kolejnych emocji.

Jak ograć bukmachera - limity - piłka nożna

Jak dobrać taktykę, żeby ograć bukmachera?

Stosując się do powyższych zasad, Twoje szanse na osiągnięcie dobrych wyników mogą wzrosnąć. Tak jak pisaliśmy, nie jest to jednak pewny sposób na bukmachera, gwarantujący 100% sukces. Ważna jest również odpowiednia taktyka i strategia. W internecie możemy znaleźć wiele opisów systemów gry, od tak prostych jak szukanie valuebetów czy surebetów, po skomplikowane matematycznie taktyki. Od graczy zależy czy będą chcieli z nich korzystać, a także jak wdrożą w życie sugestie przedstawione wyżej w tym tekście.

Z każdej z porad umieszczonych wyżej warto korzystać z rozsądkiem. Pamiętajmy także, że korzystanie z oferty bukmacherów nie powinno być samo w sobie celem do zarabiania, a jedynie pewnym elementem całej zabawy.

Jak ograć bukmachera dzięki promocjom?

Tak, jak wspomnieliśmy na początku tekstu, czas szerzej opisać bonusy powitalne dostępne u czołowych, legalnych bukmacherów. Za ich pośrednictwem można znaleźć sposób na to, jak ograć bukmachera. Rejestrując się z kodami promocyjnymi dla czytelników Bet.pl uzyskać można wyższe niż w standardzie pakiety na start.

Superbet – jak ograć bukmachera?

Pierwszym bukmacherem z ofertą powitalną dla nowych graczy jest Superbet. Jak ograć bukmachera z pomocą bonusów? Przede wszystkim podczas rejestracji należy wpisać kod o treści MEGABONUS po kliknięciu w baner poniżej. Na start dostępne są promocje o wartości 3755 PLN.

Jak ograć bukmachera w Superbet?

Tydzień bez ryzyka 3500 PLN

Bukmacher przygotował cashback, który przyznany jest za cały pierwszy tydzień gry u bukmachera, jeśli gracz zakończy go z ujemnym bilansem na koncie. Maksymalny zwrot może wynieść nawet 3500 PLN.

Bonus przyznawany jest według wzoru: suma stawek pomniejszona o sumę wygranych, podatków i wartość bonusów.

Bonus bez depozytu 200 PLN

Kolejną promocją na start w Superbet jest bonus pozwalający podwoić pierwszą wpłatę na konto depozytowe. Wartość promocji to maksymalnie 200 PLN. Łatwo zatem obliczyć, że jeśli wpłacimy 200 PLN to na grę będziemy mogli przeznaczyć 400 PLN.

Bonusem należy obrócić dwukrotnie na kuponach o kursie 1.80 lub wyższym. Gracz ma 10 dni od aktywowania promocji na wykonanie pełnego obrotu wymaganego w regulaminie bonusowym bukmachera.

Darmowy zakład 35 PLN

Rejestrując się z kodem MEGABONUS gracze mogą uzyskać również wyższy niż w standardowej ofercie darmowy zakład, który bukmacher przyzna po dokonaniu pierwszej wpłaty. Minimalna wartość wpłaty uprawniająca do odbioru bonusu wynosi 50 PLN.

Za freebet, czyli darmowy zakład, można zagrać dowolny kupon z oferty przedmeczowej i/lub LIVE. Wygrana pomniejszona o wartość freebetu trafi do gracza.

Bonus za aplikację 20 PLN

Za pobranie i zalogowanie się w aplikacji mobilnej Superbet przyzna – po dokonaniu wpłaty – kolejny freebet, którego wartość wynosi 20 PLN.

Darmowy zakład aktywny będzie przez 7 dni, a jego zasady są takie sam jak w przypadku freebetu opisanego powyżej.

Fortuna – jak ograć bukmachera?

W Fortunie nowi gracze mogą liczyć na potrójną ofertę powitalną o łącznej wartości 840 PLN, która składa się z zakładów bez ryzyka i freebetów. Poniżej szczegółowo omawiamy każdy z tych bonusów. Wymagany jest także kod promocyjny FORTUNAMAX.

Jak obrać bukmachera w Fortunie?

Cashback 600 PLN

Fortuna oferuje również zakłady bez ryzyka, czyli tzw. cashback. W sumie są to trzy tego typu zakłady, które pozwalają zabezpieczyć stawkę kuponów do 100, 200 i 300 PLN. W przypadku, gdy pierwszy zakład okaże się przegrany, na konto gracza zostanie zwrócona stawka do 100 PLN. Pierwszy kupon po trzech dniach od rejestracji to cashback do 200 PLN, a pierwszy kupon po sześciu dniach jest zakładem bezpiecznym do 300 PLN. 

W promocji tej nie jest wymagany żaden obrót. Oznacza to, że otrzymane środki można od razu wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę.

Darmowe zakłady 40 PLN

Jeżeli podczas rejestracji, nowy użytkownik poda kod: MECZYKI, wówczas Fortuna podaruje mu freebet o wartości 20 PLN. Jest on przyznawany w postaci tzw. punktów FKP, które można wymieniać na różnego rodzaju nagrody m.in. właśnie darmowy zakład w kwocie 20 PLN.

Ponadto, tylko z kodem FORTUNAMAX, otrzymać można kolejny freebet w kwocie 15 PLN po dokonaniu pierwszej wpłaty. Dodatkowy bonus o wartości 5 PLN otrzymać można za udostępnienie kuponu w sekcji „Strefa Kuponów”.

Jak ograć bukmachera z bonusami w STS?

Również w STS można znaleźć sposób na bukmachera korzystając z bonusów powitalnych. Rejestracja z kodem MEGABONUS pozwala uzyskać promocje o wartości nawet 1660 PLN.

Jak ograć bukmachera w STS?

Zakład bez ryzyka 100 PLN

Pierwszą promocją na start jest zakład bez ryzyka do 100 PLN. Gracz pierwszy kupon w historii konta gra bez ryzyka, zatem w przypadku błędnego typowania może uzyskać zwrot stawki do wspomnianych 100 PLN.

Bonusem należy obrócić dwukrotnie na kuponach o kursie 1.91 lub więcej. Do obrotu zaliczane są tylko kupony rozliczone jako wygrane.

Bonusy od wpłaty 1500 PLN

Bukmacher promuje również bonus od trzech pierwszy wpłat na konto depozytowe, co w sumie pozwala uzyskać nawet 1500 PLN w bonusach. Poszczególne wpłaty pozwalają uzyskać bonusy o wartości:

  • I wpłata: 100% do 300 PLN
  • II wpłata: 50% do 500 PLN
  • III wpłata: 50% do 700 PLN

Bonusem należy obrócić dwukrotnie na kuponach o kursie 1.91 lub więcej. Do obrotu zaliczane są tylko kupony rozliczone jako wygrane.

Bonus za wykonanie zadań 60 PLN

Trzecia promocja na start ma wartość 60 PLN i jest powiązana z aktywnością graczy w typowaniu zakładów. W sumie należy wykonać sześć zadań, czyli wytypować sześć różnych kuponów spełniających określone zasady. Dwa kolejne zadania aktywują się po każdej z trzech pierwszych wpłat.

Warunki obrotu są takie same, jak przy wyżej opisanych promocjach u tego bukmachera.

Promocja w Betclic, dzięki której można ograć bukmachera

Betclic przygotował obecnie dla nowych użytkowników jedną promocję, w której można zgarnąć 200 PLN. Jeżeli więc ktoś zastanawia się, jak ograć bukmachera za pomocą bonusowych środków, to powinien z niej skorzystać. 

Cashback 200 PLN

Osoby, które podczas procesu rejestracji użyją specjalnego kodu: BETPLVIP, mogą otrzymają od Betclic cashback, czyli zakład bez ryzyka do kwoty 200 PLN. W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się nietrafiony, wówczas bukmacher zwróci na konto bonusowe równowartość postawionej stawki, pomniejszonej o należny podatek.

Środki bonusowe przyznawane są w formie freebetu, którym należy obrócić na kuponach z kursem nie mniejszym niż 2.14.

ETOTO – jak ograć bukmachera?

W chwili obecnej ETOTO oferuje nowym użytkownikom bonusy do 2242 PLN. Promocje o tej wartości dostępne są przy rejestracji z kodem o treści MEGABONUS.

Jak ograć bukmachera w ETOTO?

Bonus od wpłat do 2000 PLN

Aby skorzystać z tej promocji należy po rejestracji dokonać trzech wpłat, bowiem właśnie trzy pierwsze depozyty są premiowane bonusami ze strony ETOTO. Ich wartość jest następująca:

  • I wpłata: 100% do 400 PLN
  • II wpłata: 50% do 600 PLN
  • III wpłata: 50% do 1000 PLN

Przed wypłatą środków bonusowych należy nimi obrócić trzy razy po minimalnym kursie 2.50, z zastrzeżeniem, że kurs pojedynczego zdarzenia nie może być mniejszy niż 1.30. Na dokonanie obrotu ma się 30 dni.

Darmowy zakład 20 PLN

Tylko z naszym kodem promocyjnym uzyskać można freebet o wartości 20 PLN. Bonus zostanie przyznany po dokonaniu pierwszej wpłaty, której wysokość musi wynieść co najmniej 50 PLN.

Freebet dostępny jest w aplikacji mobilnej i należy skorzystać z niego w ciągu 7 dni od przyznania bonusu. Z promocji wyłączone są typy na sporty wirtualne.

Darmowy zakład 222 PLN

Ten freebet otrzymać można po dokonaniu trzeciej wpłaty o wartości min. 2000 PLN (co pozwala również uzyskać maksymalny bonus od trzeciej wpłaty). Darmowy zakład po raz kolejny jest dostępny w aplikacji mobilnej.

Ponownie na skorzystanie z bonusu mamy 7 dni od momentu przyznania, a z promocji wyłączone są zakłady na sporty wirtualne.